Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.576
|
čitano: 607.122
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Mislim da još nema službenih testova, no ako odvojiš malo vremena da pročitaš oba teksta, ne trebaš se čak ni previše kužit u problematiku da bi mogao povezati da će kit sa nižim latencijama na istom taktu biti brži jer se radi o istim IC-ovima.

8 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Imam Kingston HyperX DDR3 2x4Gb 1600MHz, dali mogu ugraditi Kingston HyperX Fury 1x8GB 1866 DDR3 ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Nadogradnja RAM memorije

Naravno

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav ekipi,molim Vas za pomoć.

 Imam H87 PRO4 mobo i 2x4Gb Kingston hyperx black series 1600mhz ddr3 RAM. Htio bih nadograditi na 16gb ali s obzirom da ova RAM memorija nije dostupna više jer je prastara dolazi li u obzir da kupim neke druge 2 pločice od po 4gb iste brzine i ugradim ih uz postojeće ili je bolje kupit komplet nove od 16gb?

 

Zahvaljujem unaprijed

 

 

 

 

ovo je model koji trenutno imam(2x4gb):

http://www.ncix.com/detail/kingston-hyperx-black-khx16c9b1b-4-4gb-6f-78400.htm

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.9.2017 23:40 (Vugla).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Jel imaju ovi rami negdje u hrvatskoj za nabavit G.SKILL 8GB (2 x 4GB) Ripjaws V Series DDR4 3200MHz

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Jel postoji DDR2 modul od 4gb za intel maticnu, koje god sam nasao pise AMD only, maticna mi podrzava 16gb rama...

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

https://megastore.hr/proizvod/ddr3-8gb-crucial-1600-mhz/ isplati li se kupovati ove rame 1600 brzine,, malo para mi se čini xa 8 gb 

Who bolan cares
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Ubacio bih još 8 gb ddr 4 u laptop, ali nigdje ne mogu naći za kupiti ove Samsung rame koji su u njemu, pa me zanima hoće li raditi sve normalno ako ubacim od drugog proizvođača rame iste brzine i latencija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
dejan1471 kaže...

https://megastore.hr/proizvod/ddr3-8gb-crucial-1600-mhz/ isplati li se kupovati ove rame 1600 brzine,, malo para mi se čini xa 8 gb 

 Ako ti po svemu pašu, zašto ne.

lobotomac90 kaže...

Ubacio bih još 8 gb ddr 4 u laptop, ali nigdje ne mogu naći za kupiti ove Samsung rame koji su u njemu, pa me zanima hoće li raditi sve normalno ako ubacim od drugog proizvođača rame iste brzine i latencija?

 Obično sve radi, ali postoje rijetki slučajevi kad ne radi sve kak spada, zato se uvijek preporučuje stavljati iste modele.

Kupi preko webshopa (iz nekog provjerenog dućana), pa imaš 2 tjedna vratiti ako nešto ne štima.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Imam 8GB rama. Instalirao sam Project cars 2 igru, i Igra se vrti na 50 - 60 fps. Kad igram zauzeto mi je 6,9GB rama, a nativno ga ima sveukupno 7.9. E sad dal nadograditi računalo s još 8 GB ili ne??

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Koliko je 8gb rama još viable? Gledam da neki moderniji naslovi papaju po 10-12gb.

Koliko može memorija bit ''bottleneck''? 

 

Imam 8, pa kontam za božić uzet još, sad koliko nisam zicer. Koliko gubim, ako izgubim dual channel, ako stavim na 2x4 još jednu od 4. Koliko je razlika ta brzina dual channela?

hvala

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Bump, itko ovdje iskusniji da da kakav savjet?

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
S obzirom da su igre sve zahtjevnije opravdano je imati više RAMa.
Dual chanel se najviše vidi u sintetičkim testovima memorije. U praksi se tu ne gubi previše odnosno ajmo reći ovako više bi profitirao s većom količinom RAMa nego radom na dva kanala.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Isto sad malo gledam po netu jer sam u istoj situaciji, nadograđuje se,

gledam usporedbe igra koje planiram igrati i ok sam zasad al ću nadograditi svejedno, uzet ću si 4gb za word i net PC i prebacit ovih 8gb u gaming stroj, nek ne zafali :)

mislim da je za većinu igara 8gb dosta, par je malo gladnijih, Battlefield mislim, ak naletiš na njuški na povoljnih 8gb uzmi si,

šteta što je memorija sad prokleto skupa, zato ni ne prelazim još na neki ryzen i ddr4, dat za memoriju kao za procesor pfff, budem sa nekim i5 Haswellom još izdurao 2018.

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
10 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Trenutno u jednom pcU imam CT8G4DFS8213 a mene zanima dali mora biti isti takav ram da bi radio u dual channelU,zasto jednostavno ne mogu kupiti najjeftiniji ram od 8 giga,mozete mi pojasnit to malo pls

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Imam memoriju DDR3 4gb Kingston HyperX blu 1600Mhz, trazio sam istu takvu memoriju u Zg zbog nadogradnje, ali niti jedan ducan je nema. Jel' mogu uzet neku drugu ili bas mora biti ista? Ako mogu, moze neka preporuka? 

Maticna je Asrock 970 Pro3 R2.0.

VISCA BARCA
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 12:14 (Jack Black).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Well, moraš probati jednostavno. XD Ja imam 2 kompletno različite memorije i morao sam updateati bios matične, ali sad mi radi. Jest da je i downclockana, ali bitno da meni radi. O sreći vrlo vjerojatno ovisi.

 

EDIT:

 

Zbilja ovisno koliko ti se da zezati, najsigurnija opcija bi bila nabaviti 1x8 gb modul i ovaj stari prodati. No s tim ima natezanja i gubitka novaca. A opet kupiti rabljeno i zezati se s kompatibilnosti isto nije najsretnija opcija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 14:18 (VelvetGlove).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

proba bi dodati nešto RAM-a ali nemam ideju šta sa ovom starom  Kingston DDR3 HyperX B, 1600MHz, CL9 , 4GB  ...

 

prije godinu dvi sam jedva naša ovu sa CL9 tako da je sad vjerojatno nemoguća misija dodati još jednu ovakvu ...

 

ima li kakvih prijedloga šta napraviti ? konfiguracija mi je u profilu ....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
talmad kaže...

proba bi dodati nešto RAM-a ali nemam ideju šta sa ovom starom  Kingston DDR3 HyperX B, 1600MHz, CL9 , 4GB  ...

 

prije godinu dvi sam jedva naša ovu sa CL9 tako da je sad vjerojatno nemoguća misija dodati još jednu ovakvu ...

 

ima li kakvih prijedloga šta napraviti ? konfiguracija mi je u profilu ....

 a viđe ih koliko ih je - link

6 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav, htio bih nadograditi komp sa jos 8gb rama , naisao sam na problem da takav ram kakav ja imam vise ne prodaju , rjec je o : Crucial DRAM 8GB DDR4 2666 MT/s (PC4-21300) a maticna je : MSI B350M PRO-VDH, AM4, mATX , e sad koji bi drug ram pasao s ovim ??

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

imas ih i dalje... ovdje

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Matična je GA-B350M-Gaming 3, a CPU R5 1600, koji RAM bi preporučili? 8GB...čim jeftiniji, logično

14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav, u HP 620 starom laptopu ima 2GB rama, htio bih nadograditi s još 2.

 

RMT3020EF48E8W-1333 to je broj na trenutnom ramu.

 

Gdje u ZG kupim neku koja paše od 2 GB, može link?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav.

 

Imam Acer Aspire One notebook sa 2 GB Elpida RAM-a, 1333, 9,9,9, 24 na 1,5 V. Mislim da je ovo, nisam zapisao što HWInfo kaže: https://www.devicelog.com/memory/dram/ddr3-sdram/elpida-ddr3-so-dimm-2gb-pc3-10600s-9-10-f1/

 

Sutra će mi "lik sa njuškala" dofurati 4 GB Samsung 1333, 9,9,9,24 na 1,5 V . Trebala bi biti ovo: https://www.devicelog.com/memory/dram/ddr3-sdram/samsung-sodimm-ddr3-pc3-10600-4gb-ram/

 

Htio bih to upariti, 2+4 GB a vidim da se po zadnjoj oznaci samo razlikuju, Elpida ima F1 na kraju a Samsung F2...

 

Kako bi se manifestiralo ako ne rade skupa? U tom slučaju bih zadržao samo 4 GB Samsung u notebooku...

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
mbalug kaže...

Pozdrav, u HP 620 starom laptopu ima 2GB rama, htio bih nadograditi s još 2.

 

RMT3020EF48E8W-1333 to je broj na trenutnom ramu.

 

Gdje u ZG kupim neku koja paše od 2 GB, može link?

 To je Ramaxel memorija (nikad čuo) https://www.universaldatasystems.org/shop/product/rmt3020ef48e8w-1333-ramaxel-2gb-pc3-10600-ddr3-1333mhz/

Gledaj latencije i frekvenciju sa HWinfo (besplatni softver koji ti pokaže komponente u kompu). Latencije kod tebe su, izgleda, 9, 9, 9, 24... I pogledaj napon za memoriju. Uzmeš RAM sa istom frekvencijom, latencijama i naponom...

Teoretski bi trebao raditi bilo koji RAM kod kojeg su isti navedeni parametri...

 

A meni nitko ni vau... :/

Nisam ja ništa prčko.
12 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Newsflash.

Stavio mi čova onih 4 GB Samsungovog RAM-a i šljaka uredno uz 2 GB Elpidinog RAM-a... Nisam ozbiljnije isprobao rad notebooka sa 6 giga ali lakše dišem kad vidim da štima.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav,

htio bi nadogradit RAM na laptopu ASUS K550JX-DM143D.

Laptop ima 4 GB zalemljeno na matičnoj i jedan slot prazan pa bi htio ubacit još 4 GB.

 

E sad pošto se baš i ne razumijem u RAM šta bi mogao staviti?

 

Kolko sam guglanjem skužio meni treba SO-DIMM DDR3 koji radi na 1,35 V pa sam kod nas našao ovo:

https://www.protis.hr/products/details/memorija-za-prijenosno-racunalo-kingston-4-gb-sodimm-ddr3-1600mhz-value-ram-kvr16ls114/72573

 

Jel bi to bilo to? Nisam siguran jel latencija i frekvencija treba bit uparena sa ugrađenim RAMom pa se ne bi htio zaletit i kupit nešta šta neće radit.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Frekvencija, latencije i napon. Jos ako je od istog proizvodjaca... Vidi par mojih postova iznad, i ja sam razmisljao "sto ak ne bude radilo"... Sretno.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
clutch kaže...

Pozdrav,

htio bi nadogradit RAM na laptopu ASUS K550JX-DM143D.

Laptop ima 4 GB zalemljeno na matičnoj i jedan slot prazan pa bi htio ubacit još 4 GB.

 

E sad pošto se baš i ne razumijem u RAM šta bi mogao staviti?

 

Kolko sam guglanjem skužio meni treba SO-DIMM DDR3 koji radi na 1,35 V pa sam kod nas našao ovo:

https://www.protis.hr/products/details/memorija-za-prijenosno-racunalo-kingston-4-gb-sodimm-ddr3-1600mhz-value-ram-kvr16ls114/72573

 

Jel bi to bilo to? Nisam siguran jel latencija i frekvencija treba bit uparena sa ugrađenim RAMom pa se ne bi htio zaletit i kupit nešta šta neće radit.

 -onako usput.. preciznost i oznake trgovaca za neki artikal..

tebi treba DDR3L .. L na kraju nešto znači, low voltage, uobičajeno -10% niži napon od standardnog, niža potrošnja i stabilan rad, suprtno od slučaja OC-a i overvoltinga.. prevedeno 1.35V (1.5-10%...) i to je navedeno u kriptičnoj oznaci iza 16.. artikla. U pravilu, može raditi na normalnom/standardnom naponu (ali ovisi što bios dozvoljava), pa se većinom može koristiti na normalnim mbo, dok obrnuto ugl ne radi osim ako imaš sreće kao s nekim cpu za OC..

-da to je kompatibilan modul, vjerojatno će raditi.. ovaj post je samo primjer zbog preciznosti, šteta što trgovci tako ofrlje označavaju artikle, bilo bi manje problema/nesporazuma.

-najveći problem kompatibilnosti je osim tipa ddr-x, napona, .. gustoća, tj broj chipova na pojedinom modulu koji zajedno daju ukupni kapacitet.. chip je u bitovima, modul u bytima, 8kom.. i to je gustoća, tj koliki je kapacitet pojedinog chipa, npr 8mbit.. i da ga bios podržava-prepozna, dok to vidimo po broju chipova na modulu i ukupnom kapacitetu. Logično, ako je 8 ili 4 chipa tad je onaj s 4 dvostruko gušći-veći. Dodatno može biti single-ili-doble sided, kao i način kako se popunjavaju banke (dimm utori, dualchanel..) i kako će neki modul biti prepoznat, ako ne podržava tu gustoću, možda uopće ne radi, možda radi u prvom utoru drugi prazan, možda prepozna samo 50% ili 25% kapaciteta itd.

 

kad imaš te tri teh.spec info, DDR3L .. vidi kompletan naziv.

KVR16LS11/4

4GB 1Rx8 512M x 64-Bit PC3L-12800

CL11 204-Pin SODIMM

-tad znaš, tj tad mora biti kompatibilan. Dok su clock-mhz i cac-latencije manje važni (ali pojedini chipset ima od-do raspon i ne mora raditi svaki..).

... a u tom oznaka 1Rx8 znači da je 8 chipova, tj gustoća 512MB x 8 kom = 4GB ( da je u Mbit bilo bi 8x manje..) BIOS mora prepoznati te chipove-gustoću, postoje isti s 2Rx8 dvostrani i tad imaju 8GB. Ovisno o BIOSu, ako je max 8gb i ako ima dva utora, tad ne mora prepoznati takav modul ili normalno radi.. ali ne s više od 8gb (počnu greške, memtest..).

-još jedna nezgodna-blesava sitnica, same slike-sheme u specifikacijama, prikazuju 4gb s 4 chipa (druga strana +4) ali su u oznaci 1R.. kao jedna banka, kao da je jednostrani ili bi očekivali da piše 2rx4.. oznake su svakakve, tako je to.

 

-- samo kao 'školski primjer' ostalima u temi, kako se gleda RAM, DIMM, što koja oznaka znači (jer u ovom primjeru imamo teh.spec i lakše je usporediti-razumejti..). Pa možda nekome pomogne. Često treba baš vidjeti modul u trgovini, ne sliku ili text-opis, jer može biti pogrešan-neprecizan-nejasan.. tad smo sigurnij da 'mora' (trebao bi) raditi.. ništa nije 100%. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Trebam savjet.

Uzeo sam novi laptop HP je u pitanju.I5 7200u 2.5-2.7GHz 8GB ram dual coreNadam se brzom odgovoru koji će mi pomoći u riješavanju mog problema

.Grafička je intel hd 620.

Događa se slijedeće.Kad pokušam pokrenuti igricu ne uspijevam .Navodno grfička kartica koja je integrirana u procesor pa zbog toga nema mjesta za drugu pirilikom pokretanja uzme 4GB ram memorije od sustava pa tako nema dovoljno za pokretanje igre.Imam mogućnost proširenje RAM memorije za još 8GB .Ako to učinim da li će to riješiti moj problem.

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice