Početničko pitanje - čemu točno služi RAM?

poruka: 16
|
čitano: 19.136
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Memorija

Posto sam novi, zanima me sto tocno radi RAM ? Ja imam 2gb 800ghz rama i planiram kupiti jos 2gb od 800ghz , koji mi se najvise isplari , ddr2

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija
REX500 kaže...

Posto sam novi, zanima me sto tocno radi RAM ? Ja imam 2gb 800ghz rama i planiram kupiti jos 2gb od 800ghz , koji mi se najvise isplari , ddr2

Pročitaj na Wikipediji o ram-u.

Ako kupuješ još 2 gb gledaj da su isto 800mhz moduli i poželjno da su od istog proizvođača (npr. Corsair).

World championships: 7, GP started: 257, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
13 godina
neaktivan
offline
Pitanje o memoriji

Ja imam od 2bg normalno od 800ghz proizvodac je G.Skill

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Memorija
REX500 kaže...

Posto sam novi, zanima me sto tocno radi RAM ? Ja imam 2gb 800ghz rama i planiram kupiti jos 2gb od 800ghz , koji mi se najvise isplari , ddr2

 RAM je radna memorija tj. privremena memora u koju se pohranjuju privremeni podaci. Npr. kad neki program radi, onda se njegove varijable i ostalo pohranjuju u radnu memoriju. To ti je kao da ti praviš recimo brod od papira. Prvo na stol staviš papir i flomaster. Onda uzmeš što ti je potrebno. Inaravno poslije nećeš tu ostaviti stvari kojima si se koristio. Tu ti je stol preneseno značenje za RAM.

Ako slučajno pomognem molimo pritisnite gumb hvala.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Memorija
REX500 kaže...

Posto sam novi, zanima me sto tocno radi RAM ? Ja imam 2gb 800ghz rama i planiram kupiti jos 2gb od 800ghz , koji mi se najvise isplari , ddr2

 

REX500 kaže...

Ja imam od 2bg normalno od 800ghz proizvodac je G.Skill

 

Di si nabavio RAM od 800GHz?Smijeh

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
neaktivan
offline
Pitanje o memoriji

e stvarno, ovo 800 ghz me bode u oči xD

Mislim da nisam ono što sam mislio da ne bih trebao biti, ali kad sam već takav dobro je da mislim da nisam ono što zapravo jesam.
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pitanje o memoriji

moj bed  800mhz , dali je uopce G.skill dobar?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Pitanje o memoriji
REX500 kaže...

moj bed  800mhz , dali je uopce G.skill dobar?

Odlican je G(gangsta) skill.Osmijeh

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
13 godina
neaktivan
offline
Pitanje o memoriji

ok ja sam gangsta pa ce mi pasati

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pitanje o memoriji

Vidim da ste pohvalili G.Skill, pa me zanima koju od slijedećih memorija biste mi preporučili: ovu, ovu ili ovu?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pitanje o memoriji

Kako se stavlja RAM? Dali se samo metne u utor , i to je to ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Pitanje o memoriji
REX500 kaže...

Kako se stavlja RAM? Dali se samo metne u utor , i to je to ili?

Da,nema puno filozofije u tome,ali moras pazit da ne ubacujes DDR2 U DDR3 utor i obratno...I naravno moraju rami biti kompatibilni jedni s drugima da nebi bilo Buffalo i G skill pa nece bootat.

I'm a weapon that fires Lyrical projectiles with no mercy I'm cold blooded like reptiles
14 godina
neaktivan
offline
Pitanje o memoriji

Da, samo moraš paziti na to kako ćeš okrenuti pločice zbog udubljenja koje nije na sredini.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pitanje o memoriji
s obzirom da me nitko nije doživio u overclocking temi pa da ne otvaram novu temu vamo ću postavit blic pitanje :D
jeli bolje držati takt memorije ispod defaulta(u omjeru 1:1,u mom slučaju na 712mhz) ili je bolje da radi u omjeru 5:6 i mema bude clockana nekih 50mhz?zanima me po pitanju performansi vidi li se razlika neka,ako ne rađe bi da bude u omjeru 1:1(nema veze što je takt manji od defaulta) jer to je najbolji mogući omjer DRA:FSB...tek toliko da se zna memorija je ona iz potpisa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pitanje o memoriji

ako ti je frekcencija ispod 800mhz osjetit ćeš vjerojatno sporiji boot.. Neće ti škodit ako imaš npr. 850mhz.Samo moraš imat kvalitetan ram

http://gtabalkan.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2010 14:36 (joze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pitanje o memoriji
kontam,a nije da ne znam clockat nego ne znam baš koliko je ovaj moj g.skill standard series za oc dobar pa bi radije da nejde preko 800mhz....a u igrama i programima tih 90 mhz manje neću primjetiti?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice