RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

poruka: 170
|
čitano: 114.219
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

900mhz x 2 = 1800mhz sve radi kako treba.

DDR=Double Data Rate

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2016 12:46 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
ivanzu kaže...

900mhz x 2 = 1800mhz sve radi kako treba.

DDR=Double Data Rate

 Onda dobro :D
Može odgovor na drugo pitanje? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2016 13:37 (playjob).
12 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Ako maticna podrzava 16GB onda ce raditi ali nece biti u dual channel modu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
ivanzu kaže...

Ako maticna podrzava 16GB onda ce raditi ali nece biti u dual channel modu.

 Matična može primiti do 64GB RAM-a, hvala na odgovorima!

15 godina
online
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
boxer kaže...

..

 

Forumaš je naveo svoju matičnu ploču ASUS P5KPL ver. 1.00

 

..

-moj previd, upravo zbog navođenja raznih teh.podataka koji nemaju direktne veze s pitanjem-RAM. Odgovor je (uz previd da je navedena MBO) da to korisnik treba provjeriti, u specifikacijama, vidjeti verzije BIOSa.. mora se snaći. + ostatak odgovora, osim što se kao MOŽDA referira na drugu MBO (link) i dalje ostaje.

-ponovo, kad se postavi pitanje, treba navesti model (naziv) MBO + reviziju, najsigurnije mjesto za sve odgovore je str. proizvođača i tamo se to provjerava.

Forum može pomoći kad npr nema novijh podataka, kad se ne može zaključiti.. i možda netko ima identičnu MBO pa zna iz prve ruke (ali i svaki forumski odgovor može biti pogrešan).

+ kao što je napomenuto u kasnijem odgovoru, tamo piše, single-double sided, upravo to je gustoća rama, tj najvažnija stvar dali će neki modul biti prepoznat (osim samog tipa memorije kao ddr2-800).

 

gustoća RAMa:

- to su oni chipovi na modulu RAMa, njihova gustoća tj jesu li npr 128kb, 51bkb, ... i sami chipovi su uvijek u bitovima (ne baytovima), razliku znate, treba ih x8 (kod partityja, x9, tj kontrolni bit), tako npr 1Gbit chip x8/9 komada = 8GB. Ako ih je više, znači da je gustoća chipa (pojedinog) manja, u pravilu novi-gušći (veći), tad se isti modul može napraviti s npr 2kom.. i to je ono što BIOS ne prepozna.

Dok sam FSB može ovisiti i o ostatku kao CPU (zbog osvisnosti o množiteljima), ali teoretski svaka memorija ako je odgovarajućeg tipa (DDR2) treba raditi, neovisno o MHz i CASovima (BIOS u 99% automatski postavi odgovarajuće vrijednosti) gustoća je važnija.

Uz ovu MBO je znači navedeno i single sided.. jer kad su sve banke (DIMM utori) popunjeni, kontroler ne može adresirati.. jer koristi te resurse drugačije (kao doublechanel i max adresno). Svi chipsetovi generacije 30 (31-35) imaju taj problem-ograničenje i ovise o updejtanom BIOSu, jer to je bila prijelomna generacija na više od 2-4GB.. što je do tad bilo max za većinu korisnika (ne koliko MBO može, nego koliko je tad korisnika imalo više od 4GB..).

-takve MBO-chipset/BIOS podržavaju provjereno npr 4x1GB, dok s 2GB modulom pola ne radi ili ovisi o tome da je iduća banka prazna (zbog adresiranja, koje korisiti dvije banke kao jednu..). I to je rečeno u tom postu, samo pitanje koliko je razumljivo. :)

-npr može normalno prepoznati jedna uboden 'keks' (DIMM modul) od 2GB u A ili B kanal, ali mora postojati jedan utor iza slobodan, ako se u idući utor ubode npr 1GB, računalo i dalje vidi 2GB neovisno dal računa samo prvi A ili ga prepolovi i računa A+B po 1GB..

-to ograničenje/problemi su uklonjeni s npr 945 nadalje.. (sve starije-između je divlji zapad, neki rade, neko 50%, neki bi radili da ima novijeg BIOSa..) uz dodatno osakaćivanje 'jeftikaner' chipseta u odnosu na 'jači' kao 31-33 vs 35 (pro i q-za biz, imao duži support ali bez overclock potencijala), dok je 945G najduže podržan upravo zbog osnove za poslovnjake (noviji BIOSi i kasnija proizvodnja jeftine MBO s integriranom grafikom).

- Sve starije, ne isplati se kupiti RAM napamet, bolje otići u trgovinu i zamoliti za ugradnju (ugl besplatno kod kupnje).. ako radi OK, ako ne radi ne kupuje se. (ili se mijenja/traže takvi stariji moduli koji bi tad možda radili ako se ide na više od 4GB, do 4GB problema ne bi smjelo biti.)

 

edit: sad sam pogledao konkretnu MBO, njen max je 4GB ... tad je jedino sigurno da će raditi 4(kom) x1GB.. 2x2GB s razmakom i možda.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2016 13:56 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Samo pitanje je gdje ćeš kod nas naći DDR3 modul od 16GB.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
infinite kaže...

Samo pitanje je gdje ćeš kod nas naći DDR3 modul od 16GB.

 Ima overclockers iz VB, ne moram sve u rvackoj kupovat

10 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Imam 2x 4GB Crucial CT4G4DFS8213. Uzeo bih jos 8gb, ali jednu od 8gb CT8G4WFD8213. Dakle ista ram memorija samo su jedni od 4gb i jedni od 8gb. Imao sam prije miksane rame, razlicitih firmi, brzina pa cak i voltaža odjednom i bilo je ok. No neda mi se previše zezat s time ukoliko ce bit ikakvih mogucih ne stabilnosti ?

(Obje memorije imaju support maticne)

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
D3lBoy kaže...

Imam 2x 4GB Crucial CT4G4DFS8213. Uzeo bih jos 8gb, ali jednu od 8gb CT8G4WFD8213. Dakle ista ram memorija samo su jedni od 4gb i jedni od 8gb. Imao sam prije miksane rame, razlicitih firmi, brzina pa cak i voltaža odjednom i bilo je ok. No neda mi se previše zezat s time ukoliko ce bit ikakvih mogucih ne stabilnosti ?

(Obje memorije imaju support maticne)

 To ti nitko sa sigurnošću ne može potvrditi ako nije probao i osim u slučaju da netko ima takvu kombinaciju. Eventualno da pitaš Crucial da li će biti problema.

 

Ako se radi o istim specifikacijama - brzina, latencije i napon em još isti model i serija samo različiti kapaciteti trebalo bi raditi bez problema.

 

Ako baš hoćeš biti siguran odfuraj do trgovine gdje kupuješ ubaci i testiraj i nosi kući ako radi bez problema.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
10 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

Nemogu baš jer mi nije blizu. Ali da koliko vidim po svemu identicne su, samo je razlika kolicina memorije, a jeftinije je nego jos 2x4 ovakva kao sto imam

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
D3lBoy kaže...

Nemogu baš jer mi nije blizu. Ali da koliko vidim po svemu identicne su, samo je razlika kolicina memorije, a jeftinije je nego jos 2x4 ovakva kao sto imam

 Ja sam upario različite memorije, brzine, latencije i napon našao neke srednje vrijednosti i sada rade bez problema, a ti skoro da imaš perfect match sve identično osim kapaciteta i trebalo bi raditi.

 

U slučaju problema izbaciš tih 2x4 i prodaš i dokupiš još 8GB stick RAM i imaš 2x8 jer će smanjiti opterećenje memorijskog kontrolera (tako je barem sa DDR2 pločama, sada ne znam kako je na novom hardveru sa DDR4 memorijom).

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
10 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

A istina da... Onda cu uzet to i

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Dal bi bilo problema ako bi spojio mushkin 4gb sa 4gb koja su trenutno u mom hp probooku 450, znaci 2x4gb ali razlicitih proizvođača?

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Recite mi jel bolje staviti 2x4 ili 1 od 8 gb ddr3 na vec postojece 2x4 kingston hyper 1600 mhz ??

miki12345
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

dali netko zna ,kupio bi ovaj ram, Memorija PATRIOT 8 GB (2x4 GB) DDR4, 3000 MHz, DIMM, Viper 4, CL16 , ali na popisu ramova koje sve ploca gigabyte z170md3h podrzava nema tog rama zasto?? a ploca podrzava ram sve do 3466ghz naravno ddr4 ?? help

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
rimad0808 kaže...

dali netko zna ,kupio bi ovaj ram, Memorija PATRIOT 8 GB (2x4 GB) DDR4, 3000 MHz, DIMM, Viper 4, CL16 , ali na popisu ramova koje sve ploca gigabyte z170md3h podrzava nema tog rama zasto?? a ploca podrzava ram sve do 3466ghz naravno ddr4 ?? help

 pa zato sto nisu provjereni, no 99% da ce sve uredno raditi, zato kad ih kupis malo se poigraj u par cpu/mem testovima cisto da vidis da je sve stabilno, ako ne vratis rame  i uzmes druge sljedeci dan!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Ovako, ja imam solidan pc sa 2GB RAMA. Preko CPU-Z sam vidio proizvodjaca i sve. Eh sada, problem je sto nemogu pronaci drugu RAM plocicu istog proizvodjaca i istih kodova. Da li ja sada smijem uzeti primjerice KINGSTONOVU RAM plocicu iste brzine ?
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Dzeno_je_KRALJ kaže...
Ovako, ja imam solidan pc sa 2GB RAMA. Preko CPU-Z sam vidio proizvodjaca i sve. Eh sada, problem je sto nemogu pronaci drugu RAM plocicu istog proizvodjaca i istih kodova. Da li ja sada smijem uzeti primjerice KINGSTONOVU RAM plocicu iste brzine ?

 naravno da mozes, rami u praksi su 99% kompaktibilni, tako ta i za tebe vrijedi pravilo da uvjek postoji onaj 1% mogucnosti da nesto nece biti kompaktibilno!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
E to care,hvala ti mnogo! SUPPER STE ;) a gdje mi pise brzina RAMA da mogu naci kompatibilnu plocicu ?

P.S: Ako nemognem naci iste brzine kupujem posebno (bacam ovih 2gb kupujem novih 4) ;)
16 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Piše na pločicu od rama, ali možeš pogledati i u cpuz
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Pozdrav, ovako ja stvarno neznam gdje da pronadjem FRENKFERCIJU (brzinu) svog RAMA :/ imam 2GB DDR3 i malo mi je pa hocu jos 3:) Eh sada, znam ako se spoje 2 RAM memorije razlcite brzine da ce raditi ova sto ima slabiji (npr 600mhz i 800mhz brzina ce biti 600) i da se nesmiju mijesati DDDR-ovi (npr DDR2 i DDR3) ali kako da pronadjem program gdje ce mi sve pisati? Imam CPU-Z ali nemogu skontati neke stvari (xD). Eh, sada da li imate LINK od nekog programa gdje ce mi izbaciti potrebne podatke i informacije? 

                                                                                                                                      Hvala :) 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

ne nepise mi nista na plocici :/ pise samo Appacer (firma) i kodovi neki 

16 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Ajde uslikaj te kodove pa stavi ovdje
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Evo
Da li mi mozes objasniti sta je sta?
16 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Znači imaš pločicu oznake 10600, sta označava 1333mhz, pločica ti trenutno radi na 533*2 1066mhz. Cl9 je latencija memorije, cim niza to bolja. Znači gledaj ddr3 1333mhz sa cl9 latencijama.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
Eto care! Hvala ti mnogo! Puno si mi pomogao ;) tnx
7 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
A sta ako nemognem naci sa CL9 latencijama?
16 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Ako ne mozes naci uzmi neku drugu, samo ako nece isprve raditi morat ces rucno namjestiti frekvenciju i to je to. Ploca cak sama namjesti latenciju koja joj pase. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Pozdrav, večeras sam primjetio da mi Windowsi pokazuju da imam 4gb RAM-a na raspolaganju, a u CPU-Z mi očitava normalnih 8gb kao što sam i prije imao. Zna netko u čemu bi mogao biti problem? 

Ex-girl she the female version of me
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

A koliko BIOS nabroji ?!?!?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice