RAM Prob.Kingstone Ne radi Sam, samo uz Vengenace

poruka: 4
|
čitano: 827
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
RAM Kingston Ne radi Sam, samo uz Vengenace

Pozdrav Kupio sam 2x4 GB RAM DDR 1600, (800mhz) Kingston, A posjedujem 5g. stari Corsair Vengenace, 2x4 DDR3-1600 (800 MHz) dakle gledao sam kompatibilnost, a kako mi je jedna plocica vengeance riknula 4gb (memtest 1k errora) i to 7 dana nakon garancije koje je 5g. kupio sam ovu Kingston i pazio sam na specifikacije da bude slicno i teoretski kompatibilno!

Imam MBO Gigabyte GA-970A-UD3, sa zadnjom sluzbenom nadogradnjom iz 2013 12 mj, to je zadnja nema druge!
Sad je fora sto kad sam ubo, tu novu, probao sam sve sheme, i ne radi a kada ukljucim taj stari vengeance s njima zajedno sve radi win7 prepozna, 12gb ram

Dakle sama nikako ne radi ali s ovom sve u redu, cpu-z. aida vide sve 3 plocice i 12 gb...i sve 5 na testovima!

pa me zanima da li ima neka fora koja to moze sredit, Ako nemoze onda ostavit ovako i super, jer kolko sam uspio naci valjda je problem u nekom čipu stari ram je dvostruki (rank)  a ovo je jednostruki? stari RAM 4 GB (2 ranks, 8 banks) a ovo je novi,  4 GB (1 rank, 8 banks)?

 

(Ovaj Kingstone sam kupio na e-buy za 150kn sa free delivery) ima doživotnu garanciju, da ga ne vracam ako je problem u mojoj staroj MBO mozda ne bi priznali garanciju itd.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 16:53 (futuremnachine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
RAM Prob.Kingstone Ne radi Sam, samo uz Vengenace

jesi update bios na zadnju verziju?

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: RAM Prob.Kingstone Ne radi Sam, samo uz Vengen
Luka123 kaže...

jesi update bios na zadnju verziju?

Jesam sa zadnjom sluzbenom nadogradnjom koja postojii F8f1.02 MB2013/12/16, to je zadnja na njihovoj sluzbenoj Gigabyte stranici,

a guglao sam ali nisam nista nasao, ali bit ce to, moja je MBO stara a ima 5g.

a ovo je modernija memorija, proizvdnja 2016 ;) 

 

12 godina
offline
Re: RAM Prob.Kingstone Ne radi Sam, samo uz Vengen
futuremnachine kaže...
Luka123 kaže...

jesi update bios na zadnju verziju?

Jesam sa zadnjom sluzbenom nadogradnjom koja postojii F8f1.02 MB2013/12/16, to je zadnja na njihovoj sluzbenoj Gigabyte stranici,

a guglao sam ali nisam nista nasao, ali bit ce to, moja je MBO stara a ima 5g.

a ovo je modernija memorija, proizvdnja 2016 ;) 

 

  Da zato sam i pitao. Zna biti problema pa izbace bios za "moderniju memoriju".

Inace trebao si istu kupiti kad si vec isao kupovat :).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice