RAM problem

poruka: 27
|
čitano: 5.538
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
RAM problem

Ovako, pokušavao sam još malo overclockirati svoj procesor i nakon nekog vremena počeli su mi dolaziti errori po desktopu koje nije spriječilo ni postavljanje biosa na default. Potom sam testirao rame s memtest86 da bih u roku par minuta dobio 500 errora. Uzeo sam rame iz matične i ponovo ih stavio u matičnu i tada nije bilo errora u memtestu niti errora po desktopu. Međutim, kada sam išao opet overclockirati procesor, errori su se opet pojavili. Jesu li rami pokvareni ili možda matična ili napajanje? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RAM problem

Digni mrvicu voltazu za RAM nakon overclocka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: RAM problem

Dizao sam voltažu i ništa nije pomoglo osim toga da uzmem rame van i ubacim ih ponovo unutra.

14 godina
offline
RAM problem

Provjeri kondezatore na matičnoj ploči.

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: RAM problem

Kako da ih provjerim? Kako se to radi?

14 godina
offline
RAM problem

Samo ih pregledaj da se koji nije napuhao. Jasno se vidi razlika između ispravnog i neispravnog. Neispravni malo nabubre.

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: RAM problem

Pogledao sam ih sad i svi mi se čini dobri, ovi koji su isti jedan pored drugoga se čine potpuno jednaki.

16 godina
odjavljen
offline
RAM problem

Otpusti malo latencije na memoriji, moguće da je već "nategnuto"

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: RAM problem

Na cpu-z pišu latencije, to su stock latencije od rama. Stock voltaža rama je 1.5 V, ali matična na auto iz nekog razloga stavlja voltažu na 1.645, sada je također na auto.

8 godina
offline
Re: RAM problem

Evo

8 godina
offline
RAM problem

I da, zaboravio sam reći, prekjučer mi se dvaput desilo da kada u biosu stavim save and exit, komp se kao ide restartati, ali se ugasi i nakon tri sekunde se sam ponovo upali kao da se ništa nije dogodilo. To mi se nikad nije događalo, što bi to moglo biti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: RAM problem
xxRAZ8Rxx kaže...

I da, zaboravio sam reći, prekjučer mi se dvaput desilo da kada u biosu stavim save and exit, komp se kao ide restartati, ali se ugasi i nakon tri sekunde se sam ponovo upali kao da se ništa nije dogodilo. To mi se nikad nije događalo, što bi to moglo biti?

 

To je za neke postavke normalno

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: RAM problem

Aha, onda dobro. Sada imam stock latencije od rama (9-9-9-24), a voltaža je 1.65 (stock je 1.5), proc mi je na 3.7 GHZ, a voltaža proca na 1.4625. Jel bih sad ove latencije (brojke) trebao povećati ili smanjiti da bih dobio stabilnost?

16 godina
odjavljen
offline
Re: RAM problem
xxRAZ8Rxx kaže...

Aha, onda dobro. Sada imam stock latencije od rama (9-9-9-24), a voltaža je 1.65 (stock je 1.5), proc mi je na 3.7 GHZ, a voltaža proca na 1.4625. Jel bih sad ove latencije (brojke) trebao povećati ili smanjiti da bih dobio stabilnost?

 

Povećati

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: RAM problem

Ok, stavio sam sad 10-10-10-25 pa da vidim da li će prime crashati.

16 godina
odjavljen
offline
Re: RAM problem
xxRAZ8Rxx kaže...

Ok, stavio sam sad 10-10-10-25 pa da vidim da li će prime crashati.

 

Imaj na umu da ti je memorija možda neispravna i da je sve ovo uzalud

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: RAM problem
Friday kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

Ok, stavio sam sad 10-10-10-25 pa da vidim da li će prime crashati.

 

Imaj na umu da ti je memorija možda neispravna i da je sve ovo uzalud

 Imam još garanciju do 10. mjeseca za nju pa bi bilo dobro da otkrijemo da li je zbilja neispravna 

9 godina
neaktivan
offline
RAM problem

Pozz :D
Jedna brza pomoć mi od vas treba.

Imam staru matičnu Asus P5KPL koja podržava maximalno 4GB DDR2 rama, ali ima i četiri slota za ram, da li da stavim 4 pločice po 1 GB ddr2, ili da idem 2x2GB, ili 1x 4 GB?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RAM problem
TORdat kaže...

Pozz :D
Jedna brza pomoć mi od vas treba.

Imam staru matičnu Asus P5KPL koja podržava maximalno 4GB DDR2 rama, ali ima i četiri slota za ram, da li da stavim 4 pločice po 1 GB ddr2, ili da idem 2x2GB, ili 1x 4 GB?

 to je nebitno ako os bas 4 gb rama onda gledaj koja ti je najjeftinija solucija! ta maticna ima dual channel tako da ako se odlucis na 2 pazi da ti boje odgovaraju tjj ja mislim da je uvik 1 i 3 ili 2 i 4

FC Barcelona
16 godina
odjavljen
offline
Re: RAM problem
TORdat kaže...

Pozz :D
Jedna brza pomoć mi od vas treba.

Imam staru matičnu Asus P5KPL koja podržava maximalno 4GB DDR2 rama, ali ima i četiri slota za ram, da li da stavim 4 pločice po 1 GB ddr2, ili da idem 2x2GB, ili 1x 4 GB?

 

Postoji mogućnost da ti novi BIOS daje da ugradiš 8 giga... provjeri to!

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: RAM problem
Friday kaže...
TORdat kaže...

Pozz :D
Jedna brza pomoć mi od vas treba.

Imam staru matičnu Asus P5KPL koja podržava maximalno 4GB DDR2 rama, ali ima i četiri slota za ram, da li da stavim 4 pločice po 1 GB ddr2, ili da idem 2x2GB, ili 1x 4 GB?

 

Postoji mogućnost da ti novi BIOS daje da ugradiš 8 giga... provjeri to!

 zadnji bios update bio mu je bio krajem 2009 god tako da nevirujem u to

FC Barcelona
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2015 14:46 (MOgY).
14 godina
offline
Re: RAM problem
TORdat kaže...

Pozz :D
Jedna brza pomoć mi od vas treba.

Imam staru matičnu Asus P5KPL koja podržava maximalno 4GB DDR2 rama, ali ima i četiri slota za ram, da li da stavim 4 pločice po 1 GB ddr2, ili da idem 2x2GB, ili 1x 4 GB?

Znači, ako maksimalno podržava 4 GB, mora biti 4 X 1 GB ili 2 X 2 GB RAM.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2015 14:56 (phoenix2003).
15 godina
offline
Re: RAM problem
phoenix2003 kaže...
TORdat kaže...

Pozz :D
Jedna brza pomoć mi od vas treba.

Imam staru matičnu Asus P5KPL koja podržava maximalno 4GB DDR2 rama, ali ima i četiri slota za ram, da li da stavim 4 pločice po 1 GB ddr2, ili da idem 2x2GB, ili 1x 4 GB?

Znači, ako maksimalno podržava 4 GB, mora biti 4 X 1 GB RAM.

 ko je reka da mora bas biti 4 keksa od 1 gigi?

FC Barcelona
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2015 14:54 (MOgY).
14 godina
offline
RAM problem

Ispravio. Može i 2X2.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
RAM problem

Da, to mi je jasno, ali me interesuje koja je bolja opcija za ugraditi 2x2GB ili 4x1GB

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RAM problem

pa svedno ti je kao sta sam reka maticna ti podrzava 4 gigi max sta se nemoze promjeniti pa ispada da je najbolja solucija ona koja je najjeftinija 

FC Barcelona
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RAM problem

Trebao sam testirati ram na jednom računalu tako da sam stavio memtest na usb i butujem ga kod sebe da vidim da li je uredno postavljen na stik, prilikom pokretanja testa odmah mi izbaci 20 grešaka za ram ,hm ali ja nisam nikad imao problema sa ramom ili bilo kojom komponentom nikad nisam imao bsod blokiranje kompa ili slično.

Ako je sve u redu zašto mi odmah memtest prijavi 20 grešaka dok dijagnostika memorije od windowsa kaže da je ram ispravan, šta vi mislite ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 3:11 (jigsaw5063).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice