USB stick - malware na drugom kompu

poruka: 8
|
čitano: 4.084
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
USB problem :(

pozdrav :)
kad ubacim bilo koji usb na mom laptopu ne pokazuje nikakav virus,malware, znaci nista, ali kada ubacim usb poslije mog laptopa u bratov racunar uvijek pokaze da ima neki malware. u cemu je problem i kako da to rijesim? :/
btw vise puta sam obavio full scan i s avastom i s kasperskim i nikada nema nista na mom laptopu

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: USB problem :(
prinoob kaže...

pozdrav :)
kad ubacim bilo koji usb na mom laptopu ne pokazuje nikakav virus,malware, znaci nista, ali kada ubacim usb poslije mog laptopa u bratov racunar uvijek pokaze da ima neki malware. u cemu je problem i kako da to rijesim? :/
btw vise puta sam obavio full scan i s avastom i s kasperskim i nikada nema nista na mom laptopu

 

Pa pokusaj full scan sa avom koji imas na laptopu iz safe moda

--------------------------------------------------------------------------------------------
12 godina
neaktivan
offline
USB problem :(

1. combofix

2. malwarebytes

3. nod32 AV

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: USB problem :(
Bacelj kaže...

1. combofix

2. malwarebytes

3. nod32 AV

combofix ne moze na win 8.1, malwarebytes isproban i nista ne pokazuje..

16 godina
moderator
offline
Re: USB problem :(
prinoob kaže...

pozdrav :)
kad ubacim bilo koji usb na mom laptopu ne pokazuje nikakav virus,malware, znaci nista, ali kada ubacim usb poslije mog laptopa u bratov racunar uvijek pokaze da ima neki malware.

Koji "neki malware"? Koji antivirusni program? Da nije slučajno samo blokirao pristup autorun.inf-u?

9 godina
neaktivan
offline
Re: USB problem :(

MCShield je program, a ne znam koji malware, pise samo malware files deleted: 1/1 i ispod malware folders deleted: 1/1

16 godina
moderator
offline
Re: USB problem :(
prinoob kaže...

MCShield je program, a ne znam koji malware, pise samo malware files deleted: 1/1 i ispod malware folders deleted: 1/1

Ak ti ne znaš, ja još manje mogu znati. Makni taj program, istaliraj neki drugi ili par nekih drugih pa onda vidi.

10 godina
offline
Re: USB problem :(

Takodjer cistim USBove. Cistim ih sa Malwarebytes, zatim error checking ako mi dozvoljava i onda format na NTFS, ako nemoze onda ostavim FAT32.

Za kraj odem na Device manager > Disk drive > taj USB > desni klik properties > policies > better performance (citaj sto pise)

Ako se bojis, skeniraj kompletno sve jos sa HitmanPro, nazalost isti nema opciju da pretrazi samo neki disk kolko vidim (trial verzija 30 dana).

Tako nesto su meni rekli na temi Ultimativna antivirus tema - P&O, do sada nisam dobio niti jedan pogresan savjet, samo korisne od te ekipe.

 

Taj MCShield mi se ne cini kao neki neozbiljan program, evo samo jedan dobar link o njemu:

http://www.neuber.com/taskmanager/process/mcshield.exe.html

 

Cesto se zna desit da se cak i jako bitni procesorski fajlovi oznace kao potencijalno stetni od takvih manje poznatih ili neznam kako drugacije opisati programa. Danas sam imao takav slucaj i zamalo sve usro, onda sam odlucio ne ici postrance sa puta koji je ekipa sa linkane teme predlozila.

 

Avast i Kaspersky su itekako poznati kolko sam skuzio tako da bi ja vise njima vjerovao.

Offtopic kako ti ta 2 AV-a skupa funkcioniraju??

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.11.2014 2:44 (The_Fichek).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice