Vodič za izbor RAM memorije izdvojena tema

poruka: 2.901
|
čitano: 939.811
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav!Zelim nadograditi RAM-e ali nemogu nigdje naci iste RAM-e za  maticnu koju imam ako netko zna koji web shop gdje ima nek kaze :D moze i neka druga marka Trebaju mi RAM-i od najmanje 1600Mhz i naravno da mogu u dual channel.cjena nije(veliki) problem,mislim uzet do 16 gb RAM.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Želio bih dodati jos 4 gb rama. Moze li mi netko rec koju vrstu RAM-a,  koliko Mhz je najbolje i okoprilike cijena.

 

DDr3

Intel Core i3 CPU

Ati Radeon HD 5770

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 13:14 (zizkamas).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
zizkamas kaže...

Želio bih dodati jos 4 gb rama. Moze li mi netko rec koju vrstu RAM-a,  koliko Mhz je najbolje i okoprilike cijena.

 

DDr3

Intel Core i3 CPU

Ati Radeon HD 5770

Još da napišeš najvažnije... koju imaš matičnu ploču!

11 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav

Imam 2x4gb ove ram memorije... a uzo bi još 2x4gb nove ram memorije.

Prema specifikacijama, prilično sam siguran da će se slagati na matičnoj... 

 

Jel ima uopće kakve razlike u njima osim u obliku hladnjaka?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Nikakava razlika. Različiti hladnjaci se prave da bi se RAM estetski složio sa matičnim pločama.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

pozz.. zamolio bih za preporuku nekih rama... namjeravam uzet 4gb.cijena do oko 400kn. iz linksa

http://www.links.hr/?option=katList&id_kategorija=0512&naziv=memorije

 

imam amd asrock 880g extreme 3 

a rame kingmax 4gb(2x2) 1333mhz

 

 

slika iz CPUZ slika iz CPUZ
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

pozz , neznam dal se tu pita , ako ne , isprike

 

naime, trebo bih preporuku za memoriju na slabasnom laptopu, da mi se rece kolko moze maximalno stat i koje vrste memorije da gledam. ovo je cpu id od laptopa

 

http://valid.canardpc.com/tdfs48

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Koju memoriju mogu staviti na ovu matičnu ploču?

Može neki link na tu memoriju sa nekog hrv. dućana.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

mene zanima kombinacija I7 4770k+Z 97 fatal1ty killer matična...trenutno imam jedan keks od 1x8gb 1866mhz hyperXfury...koji nema XMP,vec automatski se postavlja na največu moguću brzinu...original sam htio odmah 2 takve pločice,ali nije ispalo tako..sad me zanima,jer provjeravam te latencije i brzine,kao i koliko dozvoljavaju matična i proc i slično,šta bi najbolje moguče "pasalo" da se stavi unutra...dobio sam večinu odgovora od uvaženog kolege Paradox1,i sam sam pokušao pronači te neke odgovore,ali nisan baš najsigurniji...preporuka je svakako da ne treba "brže" od 1600mhz,jer to uglavnom sve ploče podržavaju sada...mene zanima dali meni radi korektno ova od 1866mhz,i kakav je rezultat ako stavin još jednu s njom(ka šta san mislio original)??pošto imam Z97 i I7 4770k,koji dozvoljavaju OC(FakeDeath zaslugom {#} ),sad me zanima trenutno i za budučnost ili "futureproof",šta bi se desilo da uzmem recimo najjaču 32gb 2400mhz Beast(koja dolazi sa garancijom 9999 g.,pa bi to bilo zauvijek valjda,lol),jer mi matična i proc dozvoljavaju igre s time svime,pa sam recimo konta,da sad se to ograniči na 1600mhz,a nekad posli za 5 godina možda,nebitno,da postoji mogučnost da se "prebaci" na 2400mhz kad dođe vrime...DAKLE...

 

1.šta je preporuka sa mojom osnovnom pločicom od 1x8gb 1866mhz,nastaviti stavljati te iste(kom je 600kn)jer nije problem nikakav s njima,kvalitetne su i dobre za moje potrebe??i ta druga skupa bi bile 16gb,što je dovoljno za slijedečih 5 godina najvjerovatnije...ali nemaju XMP da s njima se dade "upravljati"...

 

2.dali ipak prodati ovu pločicu i staviti ipak taj KIT 4x 8gb 2400mhz,pa imat mogučnosti za nekakav OC sada,a i za budučnost biti spreman,kad dođe vrijeme za "veče" brzine??najviše me brine da ne bi takav setup stvarao neke probleme možda i to,jer "trenutno" je valjda neko ograničenje na 1600mhz,ili ipak neka mogučnost sličnog kita 2x8gb 2400mhz,pa uzet jedan sad,a drugi nekad malo posli,jer njima je cijena nekih 1300-1400kn za KIT(2x8gb),pa ukupna razlika nije velika s 4x8gb...

 

3.dali neki kolega stručnjak smatra da ima neko treče rješenje koje bi ipak bilo "najoptimalnije",i da se uzme u obzir da jednom ipak želim iskoristiti full capacity od 4 utora i 32Gb,samo me brinu te brzine i latencije,i kako ih najoptimalnije podesiti,i volio bi možda da ipak ima taj XMP da se dade podešavati  te brzine i slične stvari,kad več imam matičnu i proc da to podržavaju..i da najbolje paše s time u kombinaciji??

 

uz gore navedeno,imam kuciste Fractal R4(sve moguče preporuke za njega,vrijedi SVAKE LIPE,a to najbolje znate kad čujete muvu u letu u sobi {#} ),te bequietrock3 hladnjak i xfx black 850w napajanje,pa če sve to držati bez problema(thanks Fake Death {#} )..unaprijed hvala na odgovorima {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Ukratko - kapacitet je iznad brzine. Dakle, gotovo da je nebitno koji ćeš uzeti RAM podesiš jednom sa XMP profilom ili bez njega i ne diraš ga nikad više. Ne znam da li ti treba svih 32 GB ali što se tiče brzine 1600 MHz je sasvim dovoljno  sa latencijama C9 jer u svakodnevnom radu ne možeš primjetiti razliku ako koristiš 1866 ili brži RAM. Razlika se vidi jedino u rezultatima testova. Ja imam 32 GB RAM-a ali radim sa virtualkama i katkad gotovo koristim. Također brzina je 1600 MHz sa C9 latencijama. Sve je stabilno i radi bez problema.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije
Pozz, imam 2x4 gb u dual chanell modu, na 1600 mhz. Mogu li bez problema staviti istu takvu memoriju(tip, brzina, latencija, proizvodjac, tocnije corsair xms3 1600mhz) ali sada da stavim modul od 8 gb, ili 2 od 8gb pa da sve skupa imam 24 gb memorije? Zanima me samo da li je to kompatibilno ,tj da li bi radilo kako treba? tnx
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Naravno.
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav!
Imam Kingston hyperx fury 1886mhz 1x8gb (maticna Gigabyte 970-ds3p,4 ram utora),problem je u tome što memorija radi na 937mhz.
Jel zna netko kako namjestiti na 1886mhz? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Sve ti je u redu, pomnožiš taj broj s 2 jer ddr ti je double data rate(random access memory).

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Hvala,i mislio sam da je to ali nisam bio potpuno siguran. LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Preporuka za ram bi mi trebala ne preskup opet ne pre jeftin omjer cijene i kvalitete da bude ono top! treba mi bar 8 GB
trenutna konfiguracija gigabyte r9 280x   intel core i5 750 BOX  asus p7p55d  ssd + hdd
Hvala! 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
puhiii kaže...

Preporuka za ram bi mi trebala ne preskup opet ne pre jeftin omjer cijene i kvalitete da bude ono top! treba mi bar 8 GB
trenutna konfiguracija gigabyte r9 280x   intel core i5 750 BOX  asus p7p55d  ssd + hdd
Hvala! 

Preporuka za ram bi mi trebala ne preskup opet ne pre jeftin omjer cijene i kvalitete da bude ono top! treba mi bar 8 GB
trenutna konfiguracija gigabyte r9 280x   intel core i5 750 BOX  asus p7p55d  ssd + hdd
Hvala!

 

Ovako se lakše može pročitati :D

http://www.speedtest.net/result/3149309179.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Haker_x kaže...
puhiii kaže...

Preporuka za ram bi mi trebala ne preskup opet ne pre jeftin omjer cijene i kvalitete da bude ono top! treba mi bar 8 GB
trenutna konfiguracija gigabyte r9 280x   intel core i5 750 BOX  asus p7p55d  ssd + hdd
Hvala! 

Preporuka za ram bi mi trebala ne preskup opet ne pre jeftin omjer cijene i kvalitete da bude ono top! treba mi bar 8 GB
trenutna konfiguracija gigabyte r9 280x   intel core i5 750 BOX  asus p7p55d  ssd + hdd
Hvala!

 

Ovako se lakše može pročitati :D

dobro da slucajno sam nesto stiso pa se promijenio font skuzio sam vec kad sam stavio

 

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije
Slažem komp, i trebao bih pomoć oko RAM-a, ima li tko iskustva sa A-DATA 8GB (2x4) 1600MHZ XPG? Sviđaju mi se, dobro bi se uklopili sa matičnom, cijena je i više nego prihvatljiva (cca 600kn), samo me sada zanima dali itko ima kakve zamjerke za njih? I dali mi itko predlaže možda nešto drugačije? Zahvaljujem.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Ako ih podržava ploča i ako neće smetati hladnjaku procesora, samo naprijed.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Preporuka za ram bi mi trebala ne preskup (cca 600kn - 650kn max)! treba mi bar 8 GB
trenutna maticna ploca asus p7p55d 
Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Zasto mi RAM memorija radi na 265 Mhz, Intel dual core 2.66 Ghz 

Ram je Kingston 1333Mhz 2x2 GB

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav

 

Zanima me koliko bi dobio na performansama ako bi u HP Probook 450 sa 4gb (1600mhz) RAM memorije stavio jos 1x2gb memorije ali 1333mhz. 

Znam da ako stavim ovaj keks od 2gb unutra oba ce raditi na 1333mhz. Sad me zanima koliko gubim u tih 200-300mhz? Dal je bolje izgubit mhz i dodat 2gb rama ili ostavit ovako kako je?

Windows Phone FTW
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
DommY kaže...

Pozdrav

 

Zanima me koliko bi dobio na performansama ako bi u HP Probook 450 sa 4gb (1600mhz) RAM memorije stavio jos 1x2gb memorije ali 1333mhz. 

Znam da ako stavim ovaj keks od 2gb unutra oba ce raditi na 1333mhz. Sad me zanima koliko gubim u tih 200-300mhz? Dal je bolje izgubit mhz i dodat 2gb rama ili ostavit ovako kako je?

Nećeš ništa izgubiti, samo možeš dobiti i to dosta. Vodi računa da ubaciš keks kompatibilan sa matičnom pločom i postojećim keksom.

15 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
phoenix2003 kaže...
DommY kaže...

Pozdrav

 

Zanima me koliko bi dobio na performansama ako bi u HP Probook 450 sa 4gb (1600mhz) RAM memorije stavio jos 1x2gb memorije ali 1333mhz. 

Znam da ako stavim ovaj keks od 2gb unutra oba ce raditi na 1333mhz. Sad me zanima koliko gubim u tih 200-300mhz? Dal je bolje izgubit mhz i dodat 2gb rama ili ostavit ovako kako je?

Nećeš ništa izgubiti, samo možeš dobiti i to dosta. Vodi računa da ubaciš keks kompatibilan sa matičnom pločom i postojećim keksom.

onda uredu, uzet cu tih 2gb onda.

Kako mislis kompatibilan? Sta nemoze ic bilo koji sodimm ddr3 ram na bilo koju maticnu plocu?

Windows Phone FTW
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Ne može bilo koji, dosta ih se baš i "ne voli". Najbolje da ti u prodavnici odmah ugrade RAM.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Uf, nisam znao to...mislio sam tu kupiti preko oglasa jer sam nasao za 50kn 2gb sto je stvarno isplativo pa si sam ugradit ipak je to 2 min posla nema smisla da idem u trgovinu. Kakvi su problemi ako se ne slazu?

Windows Phone FTW
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Dovoljno je da se latencije ne slažu pa da prouzrokuje probleme.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Meni se ne slazu da..ali mislim da cu riskirat pa sta bude, 50-60 kn nisu neke pare pa ako bude nekakvih problema lako izvadim keks i sve je kao i prije..

Windows Phone FTW
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Koja je razlika izmedu kingston hiperx fury 1600mhz i 1866mhz osim u taktu te zasto je 1600mhz ram skuplji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice