Vodič za izbor RAM memorije izdvojena tema

poruka: 2.901
|
čitano: 937.973
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Citat s UZI stranice

"Jamstvo na sve proizvode iznad 100kn je 2 godine od dana kupovine odnosno izdavanja računa.
Jamstvo na proizvode vrijednosti do 100kn traje 1 godinu.

Napominjemo da, ovisno o proizvođaču, jamstvo može trajati duže i u tom slučaju, često je potrebna registracija na web stranicama proizvođača da bi se jamstvo ostvarilo (Samsung, MSI...)"

 

Koja je to fora, a Corsair memorije u ostalim trgovinama AFAIK dolaze s 60 mjeseci, bez ikakvih dodatnih registracija?

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Pozdrav...imam 16gb rama,2x4gb kingston 1600c9d3/4gx i jednu plocu od 8gb oznake 1600c10g3/8g ...Konkretno battlefild 1 mi bolje radi kada izvadim plocu od 8gb,i ako pise da mi memorija radi u dual chanell...Zatim sam skinu neki programcic,nesto kao Maxmem 2,mislim da se zove,i uradio test sa 2x4 gb i test sa 8gb i 2x4,dakle sa 16gb i dobio sam bolje rezultate sa 2x4gm nego sa 16gb...Test pokazuje kao citanje,kopiranje,latenciju..itd..E sad,hocu da znam da li mi je to zato sto oznake modela nisu iste il nesto drugo. Ja bih uzeo jos 8gb ove hiperX memorije pa bi izbacio ova dva keksa sa po 4gb,ali ne mogu nigdje da nadjem sa ovom oznakom...Pa me zanima posto sam vidio da ima slicnih oznaka,da li bi mi dobro radilio...npr ima kupiti isto hiperx samo oznake c10f/8...Hvala na pomoci
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
RAM mi se vrti na single channel i na samo 667 MHz. Danas budem stavio 2x 8 GB umjesto ovih 2x 4 GB i upalio dual channel. Isto tako budem digao frekvenciju na 900 MHz. CPU je i5 na 4 GHz i Radeonka R9 280X. Skuzil sam da s tom konfiguracijom imam relativno los FPS u igrama pa me zanima koliki upgrade mogu ocekivat kad stavim vise rama koji bude radil dual channel na "3x vecoj" frekvenciji?
12 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
NEW_MAN kaže...
RAM mi se vrti na single channel i na samo 667 MHz. Danas budem stavio 2x 8 GB umjesto ovih 2x 4 GB i upalio dual channel. Isto tako budem digao frekvenciju na 900 MHz. CPU je i5 na 4 GHz i Radeonka R9 280X. Skuzil sam da s tom konfiguracijom imam relativno los FPS u igrama pa me zanima koliki upgrade mogu ocekivat kad stavim vise rama koji bude radil dual channel na "3x vecoj" frekvenciji?

 U igrama vjerojatno 3-5 fps ali zato winsi budu bolje "disali".

Javi jesi dobio što u igrama i koliko.

8 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Poz

Imam 2G ram-a DDR2-8OOU Pq1 

Maticna je MSI K9NEO V-2/3 

CPU-AMD


Kupio bih jos 2g ili jednu od 4g 

Recimo ove:

http://www.njuskalo.hr/ram-memorija/ram-ddr2-4gb-samsung-oglas-16513854

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

pozz imam 2x4gb ddr 3 gskill sniper(1866mhz)  koji su uštekani u prva dva do procesora .. zatim u druga dva imam 1x4gb ddr3 gskill ripjaws 1600mmhz   i 1x8gb ddr 3 hyper 1600mhz ... komp je sve stavio na 1600mhz i piše 20gb jel to uredu jel dual chanel .. u cpuz pod memoriy pise 20gb chanel; dual

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 23:34 (augi80).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav ljudi!

Imam trenutno 8GB DDR3 kao na LINKU . Postoji li što na domaćem tržištu da mogu upariti s ovim što imam, ili mi se više isplati uzeti 16GB kit?

Uzimao bih još 8GB.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav,

 

Radi se o laptopu Asus K53SV. Trenutno imam 4gb + 2gb memorije. Izvadio bih ovu od 2gb i kupio jenu novu od 4gb pošto sam vidio da matična podržava samo memoriju do 8gb, makar nisam 100% siguran. Da li se to uopće isplati raditi i ako da što kupiti?

 

Detalji o konfiguraciji na slikama  :)

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Itko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Nije mi jasno kako mi isti ram kolačići ne rade na istoj frekvenciji? Klokao sam Phenoma 965 BE na 4.0 mhz, možda ima veze sa tim?

 

Zadar živi vječno!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2016 21:31 (zeko73).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav svima

 

Nadam se da mi netko ovdje moze pomoci. Nakon duzeg vremena odlucio sam nadogradit RAMe. Planirao sam izvaditi svoje od 4GB i staviti novih 6 - 8GB DDR3-1333 ili 1600.

 

Imam maticnu plocu Asus M4A77T i nemam financijske mogucnosti kupovine nove. Gledao sam manual na stranicama Asusa ali trenutno ne mogu pronaći niti jednu RAM memoriju sa popisa u prodaji niti rabljenu u oglasima. ( nemam mogucnosti kupovine preko interneta - Ebay, Amazon itd. )

 

Na internetu nisam uspio pronaci nikakve korisne infromacije o tome koji bi RAM mogao kupiti a da bude kompatibilan sa mojom maticnom. Pošto se u hardware ne razumijem bas najbolje došao sam ovdje potrazit savjet.

Nadam se da mi netko moze dati odgovor na pitanje ima li mogućnosti za nadogradnju RAMa na ovoj maticnoj tj. mogu li se kupiti neki noviji RAMi koji bi mi radili bez straha od kvara i bez komplikacija?

Ako netko ima RAMe koji su kompatibilni sa tom maticnom a da bi prodao neka slobodno napise.

 

 

Lista kompatibilnih RAM memorija sa ASUSove stranice:

Lista

 

 

Hvala unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 12:32 (piro.80).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

CPU-Z informacije

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
Pozdrav svima
Imam problem s ram memorijom..stavio sam dvije nove plocice od 2gb sve ukupno i sporije radi,nego kada sam imao 1gb
Sad ja toliko ne znam o tome i citao sam za brzinu i sve to,ali jel ima neka mogucnost da se ubrza?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Ne znam kakav komp imaš? Ako ne igraš igre ili neke obrade videa onda radije ubodi neki ssd jer ćeš puuuno više dobiti na perfomansama nego sa memorijom. Ako baš želiš onda ubodi bilo koju ddr3 memoriju.

Zadar živi vječno!
14 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

mario24 triba bi napisati koje su ti komponente u kompu, bar matičnu. Tribaš u biosu viditi što tamo kaže? Koju si memoriju uboja uopće? Ako si uboja u matičnoj jednu odmah do druge onda promini pa ubodi u istu boju da bi radilo u dual channel-u..

Zadar živi vječno!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 14:24 (zeko73).
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Mozel pomoc u odabiru RAM memorije , u pitanju je DDR2 a planiram sebi uzeti 4gb (2x2gb).

Imam 50km u budzetu sada (dolazim iz BiH , narucujem sa olx.ba).

http://imgur.com/a/6IwL1Komponente PCa. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Mislim  sastaviti neku konfu kad izade ryzen r5 ovisno o performansama. Cijena je dosta porasla za ram pa me zanima da li se isplati kupiti nesto poput ovog https://www.hgshop.hr/proizvod/memorija-patriot-8-gb-ddr4-2133-mhz-dimm-cl15/197522 , ili da radije kasnije dam nekih 500 kn za 3000+ mhz (npr https://www.hgshop.hr/proizvod/memorija-g-skill-8-gb-ddr4-3000-mhz-dimm-ripjaws-v-f4-3000c15s-8gvrb/217730). Da li bi u igrama bilo koristi sa  3000+ mhz?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.3.2017 19:32 (dustY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Kao vlasnik Kingston Hyper X Furya i Corsair Vengenancea, i bivši vlasnik G. Skill Aresa, uzeo bi Kingston Fury dok ga još ima.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Kod nas je teško nabaviti dobru memoriju, pogotovo visoke frek sa niskim latencijama (čitaj samsung b čipove) kakve ryzen voli. Pošto je kod ryzena prilično bitna frekvencija memorije moja preporuka bi bila ne štedit na memoriji (cpu performance razlike su do 15% bolje u odnosu na 2133mhz).

Ako se radi o budžet konfi, pogotovo ako misliš uzimati samo 1 keks memorije onda možeš uzeti i taj ripjaws v.

16 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Pošto uskoro planiram prijeći na Rayzen, ne znam da uzmem 8GB memoriju sa večim radnim taktom kao ovaj Kingston 3000 MHz, Kingston 2400 MHz ili Kingston sa 16 GB sa radnim taktom od 2400 MHz.

Koliko vidim u igram nema tolike razlike između 8 ili 16 GB trenutačno,a neznam jel bi dobi išta bolje performanse ako bi uze memoriju sa većim taktom.

 

BF3:fluffy_inside
11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Trenutno nema puno igara koje imaju koristi od 16gb, ali od viška glava ne boli pa ako si možeš priuštiti 16gb, kupi ih.

Što se tiče frekvencija, ponovit ću opet da je ryzenu prilično bitna brzina memorije jer infinity fabric (ukratko - komunikacija unutar samog procesora) radi na istoj brzini kao i memorija pa je više bolje. Također bolje je uzeti 2 keksa zbog dual channela - ako kupuješ 16gb, uzmi 2x8gb a usput izbjegneš i potencijalne mušice sa double-side memorijom. S vremenom bi se to trebalo srediti kroz bios update, ali better safe than sorry.

 

Suzdržavam se od preporuka konkretnih modela jer kao što sam napisao u prethodnom postu, kod nas je teško/nemoguće kupiti memoriju sa garantirano samsung b čipovima, a za ove koje se mogu kupiti kod nas - većinom sa hynix ili micron čipovima ne mogu garantirati da će moć raditi na rated brzinama. Samo ću reći da je sigurnije kupiti 3000/3200 rated kit pa čak i ako ne može raditi na tim brzinama, vrlo vjerovato će raditi na bar 2666mhz, što je i dalje osjetno bolje od 2133.

7 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Vase misljenje o ovoj memoriji? Najjeftinije koje sam pronasao za te rame i tu brzinu, u toj trgovini

 

https://www.links.hr/hr/memorija-pc-19200-8-gb-apacer-el-08g2t-kfm-ddr4-2400mhz-051200074

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 5:58 (jendvatri).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Visoke latencije za tu brzinu, brže će raditi 2133 c15 memorija, a ujedno je i jeftinija.

 

KLIK

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije
OK, hvala. Ja se u to ne kuzim bas.

A sto je s ovom? Jel brza od ove koju si linkao?

https://www.links.hr/hr/memorija-pc-19200-8-gb-kingston-kvr24n17s8-8-ddr4-2400-mhz-051200090
11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Ne, ista stvar kao i prva koju si linkao (nije sve u mhz). Reci za koju namjenu/budžet ti treba ram pa ćemo vidjeti što je najbolje za to, ako ti se ne sviđa prethodno linkana memorija.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Sve je u ovom ovom postu. Za gaming. Ako nema neke osjetne razlike izmedju 2133 i 2400 brzine, onda cu uzeti ovu sto si predlozio.

11 godina
offline
Re: Vodič za izbor RAM memorije

Da bi dobio bolju 2400mhz memoriju trebao bi platiti dodatnih 100kn+, a razlike u igrama su, po mom mišljenu, neisplative.

Nisam siguran podržava li ta ploča ručno podešavanje brzine rama, u slučaju da podržava vjerovatno bi mogao postaviti onu koju sam ti linkao na 2400 uz zadržavanje latencija te podizanje napona na možda 1.3V, ako ti se igra sa tim.

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za izbor RAM memorije

pozdrav eto ja imam 4* 2gb plocice ..  htio bih maknuti jedan keks od 2 gb i ubacit na njegovo mjesto plocicu od 8 gb znaci imao bih 14gb ukupno. mislio sam uzet 2*8 gb ali nezelim jer ionako prelazima na ddr4 platformu na kraju god. dali ce to raditi uredno?memorija je corsair xms3 znaci identicna ko moja. bit ce onda 2+2+2+8 u slotovima. (1600mhz je sve) smeta li nesto za dual channel i dal to uopce ima ikakve veze realno? hvala!

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

Pozdrav, u laptop HP 650 G1 htio bih ubaciti još jedan modul, trenutno je unutra 4GB PC3L -12800 Hynix

https://www.skhynix.com/products.view.do?vseq=963&cseq=75

Na nabavi ne nalazim ništa od toga proizvođača, ako uzimam od drugog proizvođača, ima li koji da se ne voli s ovim mojim?

Ili uzmem bilo koji, kao npr

https://www.protis.hr/products/details/memorija-kingston-4gb-1600mhz-ddr3l-nonecc-cl11-dimm-135v-kvr16ln114/75901

 

Ovo je kriva memorija, treba mi 204 pinska LV memorija, znači nešto ovakvo?

https://www.protis.hr/products/details/memorija-za-notebook-kingston-4gb-ddr3-1600mhz-nonecc-cl11-sodimm-135v-kvr16ls114/72573

 

 I još jedan update, ovdje se npr. na slici za Kingston 8GB modul vidi da je proizvođač čipova Hynix, e sad ovisi li to od serije do serije, ili se mogu pouzdati u to?

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Katalog-Racunala-i-periferija-Komponente/Memorija-za-prijenosna-racunala-DDR3L-8GB-1600MHz%2C-KVR16LS11-8/p/H00869S

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2017 9:54 (sosta).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vodič za izbor RAM memorije

pozz ekipa

 

htio bi dodat jos rama, trenutno imam 2GB samo, al uzeo bi 2x4GB.. i ovih 2GB maknuo jer mbo ima samo 2 slota, vecina u ponudi su 1600Mhz, a meni mbo ide do 1333Mhz oce li ona sama spustit takt ako uzmem ove od 1600Mhz,  znam da mi se vise isplati uzeti neke rabljenje po manjoj cijeni zbog prilicno stare konfiguracije, ali trenutna ponuda njuskala i nema neki izbor barem za ove od 1333Mhz, uzeo bi sad i nove ako se moze naci nesto "povoljno"... za novi pc trenutno nemam novaca mozda kroz par mjeseci, a ovaj bi tada ostavio za surfanje internetom itd.. 

 

ako neko ima viska 2 plocice da rade moze se javit na pp, pa se mozemo dogovoriti

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice