Android aplikacije, igre i problemi izdvojena tema

poruka: 3.262
|
čitano: 1.196.581
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Canis kaže...
dejo6 kaže...
A zavisi kako ga koristis.

pa... ubijem sve aktivne aplikacije {#}

 

ne ozbiljno me zanima, kako ga je "ispravno" koristiti? njega i sve programčiće sličnog tipa?... pomoću njega isključiti samo one app-ove koji se više neće paliti ili...?

na kompu u win-u se trudim da su neaktivni svi procesi koji nepotrebno zauzimaju RAM... ali šta je s Androidom?

npr. u ovom task killeru, pod opcijom "Auto Kill Level", kada se odabere 'safe', kaže mi: "Only kill the apps aren't running but still consume memory", jel bi to bilo ok?

 

ne nemoj uopce koristit takve programe, samo se kosi sa planom androida, koji ponovo pokrece procese iako se ne koriste.... kani se toga pogotovo na SGSII

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

dejo6 kaže...
A zavisi kako ga koristis.

pa... ubijem sve aktivne aplikacije {#}

ne ozbiljno me zanima, kako ga je "ispravno" koristiti? njega i sve programčiće sličnog tipa?... pomoću njega isključiti samo one app-ove koji se više neće paliti ili...?

na kompu u win-u se trudim da su neaktivni svi procesi koji nepotrebno zauzimaju RAM... ali šta je s Androidom?

npr. u ovom task killeru, pod opcijom "Auto Kill Level", kada se odabere 'safe', kaže mi: "Only kill the apps aren't running but still consume memory", jel bi to bilo ok?

 

Već sam par puta postao link o Task killerima, pa tu si možeš pročitati je li dobro "killati" ili ne: http://mobil.hr/clanak_android_task_manageri

Jučer gledam sliku naroda, baca cvijeće po herojima, a već sutra pobjednike sude, prodaše ih za Judine škude: http://www.youtube.com/watch?v=ydQdtdJ5WVo
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Imam jedan problem,naime moja Xperia Arc se dosta usporila i to mi ide na zivce polako.Sad posto mi je ovo prvi Android mob,ima li koji nacin da se ubrza.Probao sam micanjem aplikacija,task killer...ali nije pomoglo previse.

Ako mozete stavit nekakv tutorial bas za ovaj mob(ako postoji nest takvo)

This post is signed by Ivanoile
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
ivanoile kaže...

Imam jedan problem,naime moja Xperia Arc se dosta usporila i to mi ide na zivce polako.Sad posto mi je ovo prvi Android mob,ima li koji nacin da se ubrza.Probao sam micanjem aplikacija,task killer...ali nije pomoglo previse.

Ako mozete stavit nekakv tutorial bas za ovaj mob(ako postoji nest takvo)

izbaci sve task killere i izbaci sve lose napisane aplikacije

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Bok.


Prije pola sata sam rootao svoj Galaxy 5. To mi je prvi put da rootam nešto, a radio sam s ovim appom: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953

 

Kad je sve završilo, palo mi je na pamet pitanje. Što da sad radim? {#}

 

Što sad mogu, a da prije nisam mogao? Preporučite mi par stvari za isprobati, ako nije problem. 

 

Sreća što je samo privremen root, pa ga mogu lako vratiti ako skužim da mi rootanje uopće ne treba :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Wait a minute, prvo si išao rootati, a onda se pitaš zašto si to napravio :D

Makes sense :P

 

Rado bih ti pomogao, ali nemam pojma o rootanju. Koliko sam skužio, to se radi da bi se ubrzao mob i izmjenio sustav na bolje, nemam pojma. 

http://steam-expo.com/ But, you won't find love in a, won't find love in a hole. It takes more than fucking someone to keep yourself warm.
14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Ma svugdi pišu da je root potreban za puno toga, a i da se lako napravi. Pa reko, zašto ne probati.

 

Konkretan primjer, ako te zanima ( {#} ), nedavno sam našao fora app WiFi Kill, ali nisam ga mogao instalirati jer nisam rootan.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
betmen kaže...

Ma svugdi pišu da je root potreban za puno toga, a i da se lako napravi. Pa reko, zašto ne probati.

 

Konkretan primjer, ako te zanima ( {#} ), nedavno sam našao fora app WiFi Kill, ali nisam ga mogao instalirati jer nisam rootan.

Upravo to. Root ti treba da bi neke aplikacije imale posebne ovlasti. Evo popis aplikacija sa mog superusera koje trebaju root:

AdFree - makne dosadne reklame

BatteryCalibration - kalibriranje baterije (baš mi i ne radi :/)

Cache Cleaner NG (jel zna netko koji bolji da mi preporuci i da li uopce to koristite?)

Chainfire3D - za pokretanje igara koje rade samo na drugim uređajima (tegra i sl.)

Droidwall - sprijecite neke aplikacije koje ne zelite "pustit na net"

SetCPU ili OC/UV Beater2 - za overclockiranje

SD Speed Boost - vjerojatno povecava brzinu pisanja i brisanja na karticu

Terminal emulator - potreban za aktiviranje nekih skripti

Titanium Backup - za pravljenje backupa aplikacija

 

a sigurno jos ima aplikacija koje trebaju root ;)

13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Osa kaže...
betmen kaže...

Ma svugdi pišu da je root potreban za puno toga, a i da se lako napravi. Pa reko, zašto ne probati.

 

Konkretan primjer, ako te zanima ( {#} ), nedavno sam našao fora app WiFi Kill, ali nisam ga mogao instalirati jer nisam rootan.

Upravo to. Root ti treba da bi neke aplikacije imale posebne ovlasti. Evo popis aplikacija sa mog superusera koje trebaju root:

AdFree - makne dosadne reklame

BatteryCalibration - kalibriranje baterije (baš mi i ne radi :/)

Cache Cleaner NG (jel zna netko koji bolji da mi preporuci i da li uopce to koristite?)

Chainfire3D - za pokretanje igara koje rade samo na drugim uređajima (tegra i sl.)

Droidwall - sprijecite neke aplikacije koje ne zelite "pustit na net"

SetCPU ili OC/UV Beater2 - za overclockiranje

SD Speed Boost - vjerojatno povecava brzinu pisanja i brisanja na karticu

Terminal emulator - potreban za aktiviranje nekih skripti

Titanium Backup - za pravljenje backupa aplikacija

 

a sigurno jos ima aplikacija koje trebaju root ;)

i ono najvaznije, stavljanje custom ROM-a {#}

14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Odlično, hvala! 

 

U međuvremenu mi je mobitel zablokirao, pa sam ga morao ugasiti/upaliti, tako da sam opet bez roota {#}. Ali sad bar znam za ubuduće, kako to napraviti kad mi bude trebalo.

 

Ovako, od ovih appova nijedan mi nije baš baš potreban (iako bi ovaj adblock dobro došao). Ali ROM-ovi... to bi volio probati.

 

Dosta sam googlao o tome kroz zadnja dva dana, i koliko vidim, pojavljuje se hrpa problema na slabijim mobitelima: http://www.momobiles.com/guide-to-install-gingerbread-based-cyanogenmod-7-to-samsung-galaxy-5-i5500/ Navodno dosta toga ne radi.

 

I sad, da li se isplati stavljati išta custom na ovaj mobitel? Jer nije mi neka korist od super ROM-a ako će biti usporen. A ni Froyo ne vrti skroz glatko {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Postoji li kakva aplikacija za čišćenje, u smislu da briše sve datoteke koje ostanu nakon brisanja raznoraznih aplikacija?

 

Jer, kad maknem neki app, želim da skroz nestane, a ne da ostavi pedeset foldera koje ću morati ručno brisati. Kužite?

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

El ko kupio app Tapatalk? Dal bug forum to podržava? Navodno podržava forum.hr. Na Android marketu košta 2.91 $. I još jedno pitanje, ak recimo vratim mob na tvorničke postavke dal mi ta kupljena app ostaje ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

jel zna neko kakvu strategiju za android tipa kao sto je rise of nations za kompijuter ? i dali to uopce postoje takve igrice ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Zaboravili ste i ShootMe

 

Imam jedno pitanje, vecina vas zna sto je USB Tethering, kako fukcionira itd..... mene zanima je li moguce spojiti USB stick za mobilni internet direktno na Android smartphone, ima li kakav adapter/uredaj ili sto vec za to? konkretno, Tele 2 USB stick sa 20 GB prometa, je li moguce taj promet trositi i na smartphone-u? i ako da, kako?

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2011 16:23 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
lovac82 kaže...

Zaboravili ste i ShootMe

 

Imam jedno pitanje, vecina vas zna sto je USB Tethering, kako fukcionira itd..... mene zanima je li moguce spojiti USB stick za mobilni internet direktno na Android smartphone, ima li kakav adapter/uredaj ili sto vec za to? konkretno, Tele 2 USB stick sa 20 GB prometa, je li moguce taj promet trositi i na smartphone-u? i ako da, kako?

 

http://www.connectify.me/

14 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Pinkyy kaže...
lovac82 kaže...

Zaboravili ste i ShootMe

 

Imam jedno pitanje, vecina vas zna sto je USB Tethering, kako fukcionira itd..... mene zanima je li moguce spojiti USB stick za mobilni internet direktno na Android smartphone, ima li kakav adapter/uredaj ili sto vec za to? konkretno, Tele 2 USB stick sa 20 GB prometa, je li moguce taj promet trositi i na smartphone-u? i ako da, kako?

 

http://www.connectify.me/

ako kome treba beta verzija (dok jos nije bilo komercijalno) - vise manje iste funkcije kao i kod pro verzije, dok je besplatna dosta okljastarena, neka se javi. Naravno to je sve legalno.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Imam jedan problem sa Link 2 SD-om. Kupio sam micro sd karticu od 8 gb, i napravio 3 particije za android i prebacivanje aplikacija.

Jedna particija je normalna, od 6 gb (za glazbu i sl.), druga je fat 32 (probao sam i ext2, ali ne radi, ta je za aplikacije), i treća je linux swap.

Kad upalim Link 2 SD, izaberem vrstu particije, pojavi se error "Mount script cannot be created."

I sada ne mogu prebacivati aplikacije na Sd karticu, a na mobitelu je napravljen root.

Moze mi netko pomoci u vezi ovoga, i reci kako da sredim taj problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Ekipa,

 

Imam OS Android 2.3.3 na LGu Optimus One P500, molio bih preporuku:

 

- aplikacija pomoću koje mogu i video zapise na SD kartici vidjeti kao i npr slike u galeriji (po mapama)

Video zapisi koje ja snimim mobitelom su gore ali u mapi s slikama....bezveze, a ako prebacim neke video zapise

s moba onda to opet mora biti u galeriji slike inače se ne vidi..

 

- postojeća galerija mi je čudna, ne mogu dodavati svoje mape osim ako spojim kablom s PCom (ima lijeka?)

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Treba ti neki file manager ako ćeš raditi svoje mape.

13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Ziga kaže...

Ekipa,

 

Imam OS Android 2.3.3 na LGu Optimus One P500, molio bih preporuku:

 

- aplikacija pomoću koje mogu i video zapise na SD kartici vidjeti kao i npr slike u galeriji (po mapama)

Video zapisi koje ja snimim mobitelom su gore ali u mapi s slikama....bezveze, a ako prebacim neke video zapise

s moba onda to opet mora biti u galeriji slike inače se ne vidi..

 

- postojeća galerija mi je čudna, ne mogu dodavati svoje mape osim ako spojim kablom s PCom (ima lijeka?)

 

Probaj ES File Explorer: https://market.android.com/details?id=com.estrongs.android.pop&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5lc3Ryb25ncy5hbmRyb2lkLnBvcCJd . Ja sam ga koristio prije MIUI-a i odličan je.

HTC Desire [MIUI-XJ]
16 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Ne postoji šansa da vidim FLV datoteke u mapi Galerija?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

imam problem sa par igrica.. npr brothers in arms global front. instaliram ga, pricekam da mi skine onih 270 mb i kad mi skine rezolucija mi je prevelika neznam kako je smanjiti! i kada odem na new game sve je bijelo...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Ziga kaže...

Ne postoji šansa da vidim FLV datoteke u mapi Galerija?

Mislim da ne... Možeš ih vidjeti s recimo BSplayerom

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Ovako, skinem neku aplikaciju preko apktops.com i onda mi dođe u .zip formatu i kada ju ekstraktiram uopće ne postoje instalacija(.apk)?

 

Znači, kad ekstraktiram, ta mapa sadrži mnogo fileova(a nigdje .apk) i ne znam kako ju insltalriati na mobitel.

15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Probaj promjenit .zip u .apk

12 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Probao sam, ali se promijeni samo ime, ne format.

12 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

plsssssss da mi neko pomogne.... imam samsung s5570 galaxy i skinem igricu s neta na kompjuter i kad je prebacim na mobitel ona dode @raspakovana@ tj dode kao u dijelovima ... kako da posaljem igricu s kompjutera i da je mogu instalirati na mob.... molim vas da mi pomognete jer googlam vec par dana a nikako da nadem rjesenje...unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
zvato kaže...

plsssssss da mi neko pomogne.... imam samsung s5570 galaxy i skinem igricu s neta na kompjuter i kad je prebacim na mobitel ona dode @raspakovana@ tj dode kao u dijelovima ... kako da posaljem igricu s kompjutera i da je mogu instalirati na mob.... molim vas da mi pomognete jer googlam vec par dana a nikako da nadem rjesenje...unaprijed hvala

a u kojem formatu skines "igricu" na kompjuter ?

16 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

moze pomoc... posto sam nedavno ostao bez svoje nokie(mucka djubrad) kupio sam novi mobitel (xperia ray)

i sve super ali mi je ovo prvi android i sad ja otisao na market i sve zivo hocu da probam...uglavnom

prvo skinem aplikaciju snap secure v6.37 (bivsi smart guard) kao za slucaj da mi je nek ponovo puhne da ga fol mogu pronaci...

i sad sve ej ok osim sto se aplikacija cesto rusi i onda moram force close i to i onda mi to sad ide na zivce i htio sam je deinstalirati medjutim ne mogu.

kad je pokusam deinstalirati ono kao krene i napise "Uninstall not successful"...

Pokusao sam i kad odem na market pa je nadjem i tamo da pokrenem uninstall ali tamo samo pise uninstalling i tako vrti vrti vrti cijeli dan dok na kraju ne iskljucis market...

uglavnom htio bih se rijesitit te aplikacije... a da i skinuo sam par unisntalera kao easy uninstal ili root uninstaler ali ni oni to ne mogu deinstalirati...

moze li mi iko pomoci?

 

-BiH-slackspace
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
ovajonaj kaže...

moze pomoc... posto sam nedavno ostao bez svoje nokie(mucka djubrad) kupio sam novi mobitel (xperia ray)

i sve super ali mi je ovo prvi android i sad ja otisao na market i sve zivo hocu da probam...uglavnom

prvo skinem aplikaciju snap secure v6.37 (bivsi smart guard) kao za slucaj da mi je nek ponovo puhne da ga fol mogu pronaci...

i sad sve ej ok osim sto se aplikacija cesto rusi i onda moram force close i to i onda mi to sad ide na zivce i htio sam je deinstalirati medjutim ne mogu.

kad je pokusam deinstalirati ono kao krene i napise "Uninstall not successful"...

Pokusao sam i kad odem na market pa je nadjem i tamo da pokrenem uninstall ali tamo samo pise uninstalling i tako vrti vrti vrti cijeli dan dok na kraju ne iskljucis market...

uglavnom htio bih se rijesitit te aplikacije... a da i skinuo sam par unisntalera kao easy uninstal ili root uninstaler ali ni oni to ne mogu deinstalirati...

moze li mi iko pomoci?

 

ne znam za tu aplikaciju konkretno, ali te firewall/antivirus aplikacije ti imaju u opcijama stavku koju moras prvo iskljuciti da bi je mogao uninstalirati. potrazi malo u opcijama.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice