Android aplikacije, igre i problemi izdvojena tema

poruka: 3.262
|
čitano: 1.193.691
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

To je i meni bilo nakon updatea.

Obrisao data i cache od Opere i sad sve ok.

Kruha i igala...
9 godina
odjavljen
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Također obrisao al nije pomoglo, i dalje isti problem.

9 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

MENI uopce ne radi opera vise morao sam deinstall

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Onda reinstalacija ili drugi browser. 

13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Zanima me mogu li obrisati u "Internoj memoriji" stavku pod nazivom "Podaci iz predmemorije"? Tamo se nakupilo oko 720MB pa kad tapnem na to, nudi mi da obrisem. Hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Možeš slobodno.

13 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

kako instalirati neki adblocker za chrome? prek store-a sve sto sam nasao samo radi na samsung web pregledniku. cackao sam po chrome settingsima , nisam nista nasao..

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Skini Adguard:

 

https://adguard.com/en/welcome.html

 

Uključiš samo za tu instalaciju instaliranje iz nepoznatih izvora pa onda opet isključiš (vjerovatno ti bude mob to sam napravio).

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2017 12:34 (fer-de-lance).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
fer-de-lance kaže...

Skini Adguard:

 

https://adguard.com/en/welcome.html

 

Uključiš samo za tu instalaciju instaliranje iz nepoznatih izvora pa onda opet isključiš (vjerovatno ti bude mob to sam napravio).

 

 

jesam uspio sam instalirat , ali sad mi cijelo vrijeme zauzima dva debela reda u notification centru koji mi je iovako prenatrpan na androidu. mogu to nekak maknut, swipeanje ne pomaze?

 

 

+ dok sam instaliravao veli mi da ce mi se sjebat battery monitoring, nesto kao da neke aplikacije nece dobro pokazivat potrosnju baterije :-/

fakat nekuzim za obicni adblock da je takva procedura

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2017 12:49 (brada09).
7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Zato kaj ti radi VPN.

I ne bude ti ništa značajno sjebao u battery monitoringu, to je samo da se ograde u slučaju problema, ali instalirao sam ga na 20-ak uređaja i nikad problema.

A u staus baru možeš maknuti jedan red u opcijama adguarda a drugi služi da spriječi da sistem ubije aplikaciju.

Jel ti mob ima ociju zaključavanja aplikacije u RAM-u?

Kruha i igala...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
fer-de-lance kaže...

Zato kaj ti radi VPN.

I ne bude ti ništa značajno sjebao u battery monitoringu, to je samo da se ograde u slučaju problema, ali instalirao sam ga na 20-ak uređaja i nikad problema.

A u staus baru možeš maknuti jedan red u opcijama adguarda a drugi služi da spriječi da sistem ubije aplikaciju.

Jel ti mob ima ociju zaključavanja aplikacije u RAM-u?

 

di mogu pogledat tu opciju?

cak mi nije to s battery monitoringom problem kolko ovo kolko mjesta zauzima u notfication baru i to uvijek skroz na prvom mjestu..

 

 

7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Kad uđeš u multitasking menu ako potegneš aolikaciju prema gore ugasiš aplikaciju a ako potegneš prema dolje ponudi ti da zaključaš aplikaciju u ram.

Bar je tak kod mene na Xiaomiju, ali mislim da je to standardni feature novijih androida pa probaj.

Kruha i igala...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
fer-de-lance kaže...

Kad uđeš u multitasking menu ako potegneš aolikaciju prema gore ugasiš aplikaciju a ako potegneš prema dolje ponudi ti da zaključaš aplikaciju u ram.

Bar je tak kod mene na Xiaomiju, ali mislim da je to standardni feature novijih androida pa probaj.

 

 

nope , kod mene na samsung s7 mogu swipeat lijevo il desno al oboje samo gasi aplikaciju.

 

 

 

i btw ako tko ima mac i android , kako saljete fotke ili bilo sta preko bluetootha il tak neceg? ja jos nisam uspio dokuciti. kad probam prek BT vidi mi komp i odabrem al samo javlja da nije poslano. probao sam ih i uparit prvo al nije pomoglo, lud zbunjen 

7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Budem proučio kak se može lockati na samsungu app u ram, a kaj se tiče BT-a zaboravi ga i skini Airdroid, ima i client za mac.

Puno brže i praktičnije.

https://www.airdroid.com/

Kruha i igala...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
fer-de-lance kaže...

Budem proučio kak se može lockati na samsungu app u ram, a kaj se tiče BT-a zaboravi ga i skini Airdroid, ima i client za mac.

Puno brže i praktičnije.

https://www.airdroid.com/

 

 

uuu tnx ovaj airdroid bi mogao biti lifesaver ! skidam

7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Pogledao sam i ispada da od Nougata na dalje bi trebala biti oznaka lokota u multitasking meniju za svaku aplikaciju u gornjem desnom kutu.

A ako toga nema onda su očito debili iz Samsunga izbacili tu opciju.

https://www.linkedin.com/pulse/android-nougat-recent-app-locking-other-tricks-clara-lago

Kruha i igala...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
fer-de-lance kaže...

Pogledao sam i ispada da od Nougata na dalje bi trebala biti oznaka lokota u multitasking meniju za svaku aplikaciju u gornjem desnom kutu.

A ako toga nema onda su očito debili iz Samsunga izbacili tu opciju.

https://www.linkedin.com/pulse/android-nougat-recent-app-locking-other-tricks-clara-lago

 

isao sam sad gledat i izgleda da su debili izbacili tu opciju :/ steta jer mi neke aplikacije malo preagresivno zatvara

7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Da, inače je Samsung poznat po najgorem RAM managmentu.

A third party aplikacije za zaključavanje aplikacija u RAM zahtijevaju root tak da si u banani.

Razlog zbog kojega sam uvijek prvo rootao sve mobitele i instalirao custom romove na svakom od prethodnih android mobitela, sad sa Xiaomijem nemam potrebe budući da Adguard radi bez roota (premda je s rootom lakše jer imam aplikacija koje mijenjaju hostove pa ne troše dodatne resurse) a sve ostale opcije koje mi trebaju ima tvornički.

 

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Da, ali Adhell je samo za Samsung. Adguard je odličan ali moram vidjeti utjecaj na bateriju.
13 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Pozdrav. 

 

Imam problem s Samsung Galaxy J7 (2016). Nakon ažuriranja na Nougat i restarta uređaja, pojavila se poruka na kojoj piše kako moram resetirati mobitel na tvorničke postavke s gumbom za vraćanje. I ok, resetiram ga i kad je došlo do dijela za prijavu na Google račun, morao sam unijeti drugi jer sam zaboravio podatke od onog koji je bio prije reseta. Kad sam unio podatke od novog računa, kaže da se dogodila nepoznata pogreška i da pokušam ponovno. Pokušam ponovno i onda kaže da probam s drugim računom ili tek za 24 sata, ali nisam uspio ni sa druga dva računa.

 

Je li moguće to čudo koristiti ikako bez Google računa? Bar da uđem u uređaj, da se mogu obaviti pozivi i slično?

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Pozz
Da li postoji app s kojom bih s svojim mobitelom kontrolirao drugi mobitel.?
Kao što je TeamViewer za PC.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Garac24 kaže...
Pozz
Da li postoji app s kojom bih s svojim mobitelom kontrolirao drugi mobitel.?
Kao što je TeamViewer za PC.

 https://community.teamviewer.com/t5/Knowledge-Base/Connections-From-Mobile-to-Mobile-Devices/ta-p/280

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Marko :D kaže...

Pozdrav. 

 

Imam problem s Samsung Galaxy J7 (2016). Nakon ažuriranja na Nougat i restarta uređaja, pojavila se poruka na kojoj piše kako moram resetirati mobitel na tvorničke postavke s gumbom za vraćanje. I ok, resetiram ga i kad je došlo do dijela za prijavu na Google račun, morao sam unijeti drugi jer sam zaboravio podatke od onog koji je bio prije reseta. Kad sam unio podatke od novog računa, kaže da se dogodila nepoznata pogreška i da pokušam ponovno. Pokušam ponovno i onda kaže da probam s drugim računom ili tek za 24 sata, ali nisam uspio ni sa druga dva računa.

 

Je li moguće to čudo koristiti ikako bez Google računa? Bar da uđem u uređaj, da se mogu obaviti pozivi i slično?

 

 pa ides na "skip" i uđes normalno u mobitel, zasto bi morao upisivati google acc. barem je tako na svakom mobitelu koji sam ja do sad vidio..jedino ako se nekako drugacije preskace taj korak na J7.

13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Nema skip. Imam opciju da odem nazad na odabir Wi-Fi mreže i druga opcija je da odem naprijed i onda je posivljena dok ne unesem korisničko ime Google računa. Probao sam stiskat Home button, ali ne reagira. Čudno mi je kako na svim računima s kojima sam se probao prijavit kaže kako je uspješno prijavljeno, ali mobitel baca grešku. Čekam sad do 20h kad istječe tih 24 sata.

7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Moraš baš account koji je bio stavljen na mobu.

Ako ne znaš uzmeš račun i garanciju i odeš na servis da ti flashaju firmware i maknu to.

Uključen ti je FRP koji služi da kad napraviš factory reset svejedno traži stari mail.

Tak da ak ti netko mazne mob  nemre ništa s njim.

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
fer-de-lance kaže...

Moraš baš account koji je bio stavljen na mobu.

Ako ne znaš uzmeš račun i garanciju i odeš na servis da ti flashaju firmware i maknu to.

Uključen ti je FRP koji služi da kad napraviš factory reset svejedno traži stari mail.

Tak da ak ti netko mazne mob  nemre ništa s njim.

Kvragu. Probao sam vratit lozinku od starog računa i kaže Google da će mi se na mail javit stručnjak za račune u roku od 1-3 dana. Probam još u 20h da vidim hoće proći s novim računom jer mi je reklo da probam s drugim računom, pa ako ne ide servis.

 

EDIT: Uspio sam pronaći podatke od računa i uspješno sam se prijavio i ušao u mobitel. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2017 12:18 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
fer-de-lance kaže...

 

Uključen ti je FRP koji služi da kad napraviš factory reset svejedno traži stari mail.

 

 Jel to moguće uključiti na bilokojem android uređaju? Imam huawei p10 plus i tablet od samsunga sa raznim podacima i to nebi bilo lose imat ukljuceno u slucaju gubitka.

7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Ne na svakom.

Većinom noviji modeli manje više svi imaju neku takvu mogućnost.

Barem jači brandovi.

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Ta mjera im je malo pre oštra. Zaboravio lozinku od Google računa, idem vratit preko SMS-a, ali kod mi ne može stići jer mi ne dopušta da odem u poruke niti da je primim SMS i nakon neuspjelog dobivanja SMS-a, dobivam poruku kako će mi se na mail javiti Googleov stručnjak za račune u roku od 1-3 radna dana. Prije Google računa, "sigurnosni korak" je bio da se prijavim na svoju Wi-Fi mrežu. Znači trebam uvijek imat dva mobitela da bi mogao otključati jedan u slučaju reseta. 

 

Idealno je rješenje u slučaju da nemaš verifikaciju u dva koraka, ali ako imaš, moraš imat još jedan mobitel uz sebe...

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice