Android borbeni komplet izdvojena tema

poruka: 11.977
|
čitano: 2.491.716
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Android borbeni komplet
tintin kaže...
Trebam za novi mob (android oreo, aosip rom) neki ok all in one program za čišćenje ostatka od deinstaliranih aplikacija, cache....
Uglavnom nešto za održavanje sistema čistim.

Ima li potrebe za instalacijom sesame shortcutsa na oreu?

 Najbolji, a i jedini takav app za koji znam, ti je ovaj

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1013063

(stavi si scheduler da ti svaka 3-4 dana počisti sve, optimizira databaseove, itd...)

 

Ja koristim Sesame (s nova launcherom) jer mi ipak dobro dođe da na neke aplikacije postavim svoje prečace po želji (npr neke stranice za Chrome, kontakte, lokacije na exploreru...)

13 godina
offline
Android borbeni komplet

Neka app tipa Profile Scheduler (koja mi više ne radi kako treba) za definiranje profila za zvuk i sl. prema neki pravilima?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android borbeni komplet
Chome kaže...

Neka app tipa Profile Scheduler (koja mi više ne radi kako treba) za definiranje profila za zvuk i sl. prema neki pravilima?

 A najbolji je Tasker. Moraš ga samo proučiti i skužiti kak funkcionira.

Ako imaš volje i vremena igrati se s njime, možeš napraviti čuda od automatizacije mobitela.

Ja sam ga neko vrijeme koristio i stvarno se može podesiti kaj god si možep zamisliti.

13 godina
offline
Android borbeni komplet

Je. Isprobao ga i oduševio me da sam ga kupio. Znao sam i prije za njega ali mi se nije dalo zezat no nedostatak gotove app koja bi me zadovoljlia me natjeralo da ga proučim i složio sam si odlično riješenje.

Čak sam napravio da kad odaberem npr. task Meeting da mi iskoči scena gdje odaberem koliko želim trajanje tog taska da se nakon određenog vremena vrati na staro stanje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Android borbeni komplet

Ima li koji program za blokiranje reklama koji blokira reklame u Mobdro-u? Koristim AdAway no on u tome ne uspjeva.

I zanima me koji je najbolji imenik? Htio bih da mi kontakti imaju različite melodije.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android borbeni komplet

Za mobdro ne znam, mene isto to smeta. 

 

Google contacts ti ima ovu opciju. 

Ako ti ne ponudi app na playstoreu, skini ga s apkmirror. Ima i dark mode. 

15 godina
offline
Android borbeni komplet

Riješio sam za Mobdro. Instalirao sam exposed i onda adblocker reborn. Nakon toga nema više reklama u Mobdro-u. Problem je što mi se nakon toga mobitel malo usporio pa sam deativirao modul, no kada budem htio gledati Mobdro ću ga aktivirati.

Hvala na preporuci. Je sigurno skidati s ove stranice https://apk.cafe?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android borbeni komplet

Nisam, ne. Apk mirror je onak, opže prihvaćeni izvor appova koji nekim ljudima nisu dostupn na play store (zbgo verzije androida, države, itd...). Siguran je i nikad nisam imao problema s njim, zato nisam dalje niti tražio, nego kad nešto trebam, samo potražim na njemu.

13 godina
offline
Android borbeni komplet

Pozdrav, zna li netko kako da napravim da primam obavjesti o rođendanu kontakta. Imam huawei p10 lite. Da dobijem isti dan notifikaciju ili dan prije svejedno, samo da dobijem obavjest nekakvu. Prcko sam po obavjestima za kalendar ali ništa. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android borbeni komplet

editiras kontakt i dodas mu rodjendan i dobit ces obavijesti

13 godina
offline
Re: Android borbeni komplet

Tako mi je oduvijek. I dobivao obavijesti kad sam imao iphone no sad nece. U kontaktima su mi zapisanii rođendani da. 

16 godina
offline
Re: Android borbeni komplet
markot kaže...

Tako mi je oduvijek. I dobivao obavijesti kad sam imao iphone no sad nece. U kontaktima su mi zapisanii rođendani da. 

Evo vidi ovo:

 

Open Calendar and tap menu -> Calendars to display. At the bottom of the screen, tap "Calendars to sync" button. For each calendar (if you have more than one), check the box next to "Contact's birthdays and events".

Ili probaj Google calendar app, možda je problem s ugrađenim Huaweijevim kalendarom.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
12 godina
offline
Android borbeni komplet

Da, štos je u tome da je na androidu kalendar app zadužen za te podsjetnike, ne kontakti. 

To oznaci taj kalendar za sinkronizaciju u kalendar app-u i to je to. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android borbeni komplet

Pozdrav svima, 

 

Moze preporuka Gaming News aplikacije. Po mogucnosti neke Njemacke? Gamestar ima apikaciju ali je losa, kako sam citao. Bila je prije Appy Gamer, ali viss ne podrzavaju njemacki jezik. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android borbeni komplet
dzelo kaže...

Pozdrav svima, 

Moze preporuka Gaming News aplikacije. Po mogucnosti neke Njemacke? Gamestar ima apikaciju ali je losa, kako sam citao. Bila je prije Appy Gamer, ali viss ne podrzavaju njemacki jezik. 

Neprezaljeni Appy Gamer :(

Nisam nasao dostojnu zamjenu, ali najvise koristim Gaming News (od Newsfusion).

Kod njega me zivcira sto su spremljeni clanci od najstarijeg prema najnovijem (bilo bi prakticinije da je obrnuto) i nakon nekog vremena ti spremljeni vise ne linkaju dobro.

 

Kao backup jos imam Gamify na kojem su mi bolje rijeseni video materijali, Gaming News (od All About News) i ILoveGaming.

 

Ako netko ima jos kakvu dobru preporuku slobodno nabacite.

 

Gaming News - Videospiele Nachrichten - mozda ti ti bude ok zbog njemackog?

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 14:11 (Chaky).
14 godina
offline
Re: Android borbeni komplet

Hvala puno na odogovorima.

 

Samo, da li su sve na engleskom ili je neka od ovih i na njemackom?

16 godina
offline
Re: Android borbeni komplet
dzelo kaže...

Hvala puno na odogovorima.

 

Samo, da li su sve na engleskom ili je neka od ovih i na njemackom?

Gaming News (od All About News) ima u opcijama biranje u "source news" njemacke casopise. Pa si probaj tako podesiti.

Ali sad kad si me potakao poskidao sam jos aplikacija, pa javim dojmove nakon testiranja.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 9:34 (Chaky).
8 godina
neaktivan
offline
Android borbeni komplet

Poz,danas podesim MMS na telefonu. Salje i prima MMS samo preko mobilnog interneta a preko wi fi nece ?!

U cemu je problem ?

Mada bi trebalo da MMS nema nikakve veze sa netom ?! :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android borbeni komplet

Problem je u tome što MMS ne radi preko Wi-Fija ukoliko to operater ne podržava. Ukratko, MMS je kao mala web stranica koja, kada se pošalje, odlazi (preko HTTP-a) na MMS server operatera. Primatelj, da bi vidio sadržaj, isti mora skinuti sa servera operatera i to zahtjeva internet.

 

Da bi se MMS mogao slati preko Wi-Fija, operater mora nuditi uslugu Wi-Fi callinga odnosno poziva preko Wi-Fija. Koliko mi je poznato, ni jedan operater u Hrvatskoj još ne nudi takvu uslugu, tako da trenutno MMS možeš slati/primati samo preko mobilnog interneta.

 

Imaj na umu kako se MMS posebno naplaćuje (1,99 kn). Ako već želiš poslati nešto nekome, napravi to preko Vibera, WhatsAppa ili Messengera besplatno (i preko Wi-Fija 🙂).

8 godina
neaktivan
offline
Re: Android borbeni komplet
Marko :D kaže...

Problem je u tome što MMS ne radi preko Wi-Fija ukoliko to operater ne podržava. Ukratko, MMS je kao mala web stranica koja, kada se pošalje, odlazi (preko HTTP-a) na MMS server operatera. Primatelj, da bi vidio sadržaj, isti mora skinuti sa servera operatera i to zahtjeva internet.

 

Da bi se MMS mogao slati preko Wi-Fija, operater mora nuditi uslugu Wi-Fi callinga odnosno poziva preko Wi-Fija. Koliko mi je poznato, ni jedan operater u Hrvatskoj još ne nudi takvu uslugu, tako da trenutno MMS možeš slati/primati samo preko mobilnog interneta.

 

Imaj na umu kako se MMS posebno naplaćuje (1,99 kn). Ako već želiš poslati nešto nekome, napravi to preko Vibera, WhatsAppa ili Messengera besplatno (i preko Wi-Fija 🙂).

 Svaka ti cast na odgovoru . :)

Naravno da koristim besplatne servise ali znas kako je to sa starijim ljudima ,

hoce da salju slike a nemaju android uredjaj. :)

13 godina
offline
Re: Android borbeni komplet

U tom slučaju je MMS neizbježan. Ili sastanak uživo i pokazivanje ili slanje slike preko Bluetootha. 😀

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 20:59 (Marko :D).
13 godina
offline
Android borbeni komplet

Preporuka neke GPS tracker aplikacije koja bi pri svakoj promjeni položaja vozila (početak kretanja zapravo) počela bilježiti put u memoriju mobitela. Mobitel bi bio bez sim kartice, tako da bi povjest kretanja vozila aplikacija slala online putem wifa-a tek kada bi bio u dometu.  Te da se povijest kretanaj kasnije može pogledati online preko drugog mobitela/PC-a.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 0:42 (Osa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android borbeni komplet
Molim preporuku za neku aplikaciju za mrežno printanje. Imam Epson printer i njihova aplikacija ne radi baš najbolje.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android borbeni komplet
tintin kaže...
Molim preporuku za neku aplikaciju za mrežno printanje. Imam Epson printer i njihova aplikacija ne radi baš najbolje.

 Ima printer podršku za google cloud print?

 

Isti slučaj imam sa svojim Lexmarkom, bolje je radio taj google print.

15 godina
offline
Re: Android borbeni komplet
Ima. Probat ću, tnx.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android borbeni komplet
proradio mi gboard clipboard
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Android borbeni komplet

Pokvario mi se Iphone pa sam nastavio koristiti stari ali sasvim  funkcionalan Huawei G630-U20

 

Sve je ok, međutim softvare je Android 4.3 (Jelly Bean); EMUI Lite 2 i ima svega 4GB interne memorije što mi pravi problem. Iako ima skoro 2GB slobodne interne memorije, sistem ima neko glupo ograničenje od svega 900+ MB predviđeno za aplikacije, te se to vrlo brzo popuni sa svega par aplikacija koje najčešće koristim i nedozvoljava mi prebacivanje ili instaliranje aplikacija na SD karticu. Da stvar bude gora od tih 900+ mislim da je oko 150 MB predviđeno da mora biti slobodno za funkcionisanje aplikacija tako da je to premalo prostora. 

Znam da je telefon zastario ali je sasvim funkcionalan pa me zanima da li se može instalirati neka svježija verzija Androida bez bloatware od Huaweia sa kojom bi riješio to ograničenje memorije ili mogao prebacivati sa interne na SD karticu. 

 

Ako može, zamolio bih upute šta, gdje i kako da proučim tutoriale i da probam sam to izvesti. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Android borbeni komplet
Problem sa ograničenim prostorom za aplikacije postoji kod mnogih starijih mobitela.
Riješenje je rootati mob, te sa aplikacijom Link2SD linkati aplikacije i njihove podatke na SD karticu.
Detalje za svoj mob potraži on nekog drugog, ja ne znam
15 godina
offline
Re: Android borbeni komplet
Darko150 kaže...
Problem sa ograničenim prostorom za aplikacije postoji kod mnogih starijih mobitela.
Riješenje je rootati mob, te sa aplikacijom Link2SD linkati aplikacije i njihove podatke na SD karticu.
Detalje za svoj mob potraži on nekog drugog, ja ne znam

 Ima li neki pouzdani tut o tome?

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice