[FAQ] Android flash, custom ROM, root izdvojena tema

poruka: 2.068
|
čitano: 742.141
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Twiggy kaže...

Nista od toga, i dalje isti problem, stoji Vivax logo...

 A jel zavibriralo dok si držao tipku?

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Nije, samo je odsviralo kao uvijek vivax logo-u i od toga dalje nista. Vjerujem da nije problem u xposedu

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Onda udi u recovery i napravi factory reset.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 13:26 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Jesam, nažalost nema promjena, ne znam više šta da napravim

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

fer de france

Evo mene i ovdje:)

Svoj galaxy s4 sam uspio kalibrirati i sve ok zasad 

Nego uz s4 imam i lg g2 kupio ove zime 

Pa me sad zanim jel ista procedura za lg ko za samsung

Mislim rootanje twrp i romovi??

I muci me sta nisam mogao naci na netu kako se na lg otkljuca bootloader?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
xXZoMbIeHaCkErXx kaže...

fer de france

Evo mene i ovdje:)

Svoj galaxy s4 sam uspio kalibrirati i sve ok zasad 

Nego uz s4 imam i lg g2 kupio ove zime 

Pa me sad zanim jel ista procedura za lg ko za samsung

Mislim rootanje twrp i romovi??

I muci me sta nisam mogao naci na netu kako se na lg otkljuca bootloader?

 Ne znam za g2, nikad nisam rootao LG, ali budem pogledao, vjerovatno je slično.

Uvije je poanta samo otključati bootloader, rootati, flashati recovery, kernel i ROM.

 

Edit: evo, iz prve neki guide:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2449670

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.12.2016 15:37 (fer-de-lance).
16 godina
protjeran
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Evo 3 dana proučavam kako unlockati bootloader, rootati i staviti custom ROM (prvi put ovo radim). Danas sam pohvatao sve konce i uspio instalirati ViperOne custom ROM za HTC M8.

Nije mi jasna jedna stvar, mobitel je rootan, za brisanje aplikacija imam Titanium Backup app, u njemu odaberem program koji želim maknuti, idem na uninstall i program je, kao, izbrisan. Ikona od navedenog app i dalje je na zaslonu, program nije moguće pokrenuti (javlja poruku unfortunately aplikacijaX has stopped) ali kada ugasim/upalim mobitel aplikacija proradi kao da je nikad nisam ni brisao, što radim krivo?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Pozz

 

Pokusavam rootat svoj tablet...samsung tab s 8.4

Probao sam sa kingo root aplikacijom,al ne uspjeva....

Moze pomoc,ali da ga ne moram rootat preko kompa.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 14:02 (_CR7_).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
_CR7_ kaže...

Pozz

 

Pokusavam rootat svoj tablet...samsung tab s 8.4

Probao sam sa kingo root aplikacijom,al ne uspjeva....

Moze pomoc,ali da ga ne moram rootat preko kompa.

Hvala

 https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2661198

No me interesa nada!
13 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Rootao mob, instalirao twrp, i preko njega pokusao flashati custom romom svoj lg g2. Nakon čitavog procesa, kada sam instalirao novi rom, gapps i ostalo, probam uradit reboot, lg logo mi se pojavi na jednu sekundu i ekran se zacrni i nema promjena. Bio bih zahvalan ako tko može pomoći? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Jesi probao obrisati sistemsku particije i cache (wipe Dalvik Cache i System)?
Jesi siguran da si flash-ao odgovarajući ROM za svoj model mobitela?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Jesi probao obrisati sistemsku particije i cache (wipe Dalvik Cache i System)?
Jesi siguran da si flash-ao odgovarajući ROM za svoj model mobitela?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Eyekool kaže...
Jesi probao obrisati sistemsku particije i cache (wipe Dalvik Cache i System)?
Jesi siguran da si flash-ao odgovarajući ROM za svoj model mobitela?

 

jesam, uradio sam sve to i flashao sam odgovarajuci rom. SRK Tool? cini mi se da je dosta ljud uspjelo spasiti mob ovim toolom

kada spojim mob na komp izbacuje 10ak driveova i kaze kako ih moram formatirati?

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 17:12 (krowo).
7 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

BOK!

Pokusala sam ažurirati softver, ali mi nije uspjelo došlo je do samog kraja i kada se mobitel trebao ponovno pokrenuti

ostalo je samo na MI ikoni i dalje od toga ne ide.

Uređaj je Xiaomi Redmi Note 2. 

Pokušaala sam ga spojit na laptop,nemoguće je pronać uređaj,kada sam uspjela pojavljuju se samo problem i ne mogu otvoriti uređaj.

Također držanje tipki paljenje,gašenje,mislim da sam sve opcije s tim istrošila.

Ima li netko ideju, kako riješiti problem? je li neko uspio spasiti uređaj s ovakvim simptomima?

Unaprijed hvala na odgovorima!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Danas sam pronasao stari samsung gt s5360 , pokusao sam preko tutorijala par staviti android 6.0 ,uspio sam rootati mobitel no sad valjda trebam recovery staviti pa onda rom.Pri trazenju sam skinuo par virusa a linkovi su ili bugoviti il zastarjeli .Molim vas pomoc prije nego na laptop reinstaliram windows.Hvala svima unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Jel ima tko note 4?  Po mogucnosti rootan itd...Citam malo i trazim  custom rom medjutim vidim da je ekipa neka flashala  i bootloader sto ja dok sam imao S3  nisam radio osim rootao kob flashao custom recovery  i onda mjenjao romove ko salatu.

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Pozdrav,
Preko recoverya sam napravio factory mobitela i nakon toga ne želi skippat Google prijavu bez obzira što je prijava ispravna i koliko viidm to je standardni problem kod Samsunga J3. E sad da bi se to riješilo mora se flashat novi firmware. Mobitel je lockan na HT mreži, a pretragom firmwarea nema HT-ov nego samo od Vipa i Tele2. Postoje li kakve šanse da se mobitel bricka ili bude imao poteškoće prilikom rada, ako flasham VIPov firmware.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

Nema veze koji firmware flashaš.

Pogledaj kad uđeš u download mod jel piše FRP: on.

AKo da, onda si u banani jer koji god firmware flashaš bude te tražilo podatke od google accounta.

Jedino ići s papirima na servis da ti ga odblokiraju.

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
fer-de-lance kaže...

Nema veze koji firmware flashaš.

Pogledaj kad uđeš u download mod jel piše FRP: on.

AKo da, onda si u banani jer koji god firmware flashaš bude te tražilo podatke od google accounta.

Jedino ići s papirima na servis da ti ga odblokiraju.

 Znači može se flashat bilo koji rom (vip, tele 2) nije bitno i ako nema FRP on onda bi trebalo raditi. Citam na XDA da ih je dosat tako rijesilo problem pa mi je to jedina solucija prije nego kazem doticnima da ga posalju na servis.

 

Gledam screenshotove od download mode jer trenutno nisam u mogucnosti sad to napravit (pa dok si još online da pitam) gdje bi se konkretno trebala pisati oznaka FRP on?

Gornji lijevi kut ili? 

 

7 godina
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root

Da, na ovom desnom screenshotu ispod current binaray: official.

Pisalo bi ispod FRP on ili factory reset protecrion on ili tak nekaj, obično crvenim slovima.

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Evo stvar je riješena iz n-tog puta sa RealTerm: Serial/TCP Terminal programom + ovaj video 

jer je u Download modu pisalo FRP ON tako da, ako netko bude imao sličan problem postoji rješenje.

 

Hvala fer-de-lance za svaki savjet.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 18:12 (Stux).
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: [FAQ] Android root, flash, kernel, custom ROM
Pozdrav kolege!
Imam Nexus 5x i prezadoovljan sam s uredajem.... No ne posve, posto ne bih tu pisao, jel :D
Ono sto me najvise muci je baterija. Ona je solidna (3-3.5h SoT), ali nista vise.
Citam po xda i drugim forumima da je stavljanjem nekog franco kernela moguce produziti SoT skoro pa duplo!
Procitao sam prvu stranicu ove teme, ali post mi se cini zastario - posto samo spominje root pomocu SD kartice.
Nexus nema SD karticu, a ja nemam nikakvog iskustva s rootom i ostalim dida midama. Dapace, nemam niti iskustva s androidom, buduci da ga tek 2 mjeseca koristim kao daily driver!

Ono sto me zanima:
1. dali se gubi garancija rootanjem i stavljanjem novog kernela?
2. Pretpostavljam da nekako mogu spremiti "stari" official kernel (OS?!) koji je sada na mom uredaju, pa da ga vratim kasnije ako nece biti sve u redu?!
3. Podatci itd se gube stavljanjem novog rooma/kernela?
4.Dali stavljanjem novog kernela ili custom rooma i dalje mogu normalno updatat uredaj ota (svaki mjesec izade sigurnosna zakrpa, a znamo svi da su i Nexusi prvi za dobivanje novih verzija Androida)?
5. Zadnje pitanje, dali bi bilo nekih kolega koji bi za neku postenu cijenu sjeli samnom u ZG, odradili posao i malo me naucili za buducnost o rootu, CR i kernelima?! :D
12 godina
offline
Re: [FAQ] Android root, flash, kernel, custom ROM

Imam nexus 6, vjerujem da vrijede ista pravila:

 

1. Da, ali uvijek mozes flashat official rom i sve ce bit ok

2. Mozes, za to trebas prvo instalirati custom recovery (kao npr TWRP) i napraviti backup cijelog uređaja

3. Podatci se ne moraju izgubiti stavljanjem novog kernela/roma, ali uvijek se preporuca napraviti clean flash, tj wipeat system, data i cache particije da bi se minimizirali mogući bugovi i problemi na novom romu

4. Ne, kada ga rootas ili stavis novi rom automatski se gubi OTA ( over the air ) mjesecna azuriranja i moras ih sam instalirati, tj stavljati nove verzije toga roma

5. Iz tg sam, ali ni ne treba ti nitko, sve mozes nauciti na yt i internetu

 

Najbitnija stranica za custom romove i opcenito za android development je XDA . Tu ces vjerojatno naci sve potrebne informacije za instaliranje custom romova, kernela, rootanja i sl. Par savjeta za početak: prvo se dobro informiraj o svemu pa tek onda pokusaj nesto flashat. Prvo instaliraj twrp recovery i napravi backup, jer kad nesto krene po zlu uvijek se mozes vratiti na pocetnu tocku sa svim podatcima. zatim ako zelis root preko twrpa instaliraj SuperSU addon koji mozes naci na chainfire stranici. Za flashanje official roma ako ti bude trebalo, radi to manualno jer flash all skripta unutar zipa koji skines sa official google stranice briše cijeli uređaj ukljucujuci i internu memoriju i preko ovoga videa 

. Posebno pazi kada radis naredbu za brisanje userdata jer ona brise podatke aplikacija. i nemoj ulaziti u stock recovery kao on na kraju videa nego odmah flashaj twrp. 

 

Custom romovi daju puno dodatnih mogucnosti te upareni s custom kernelom baterija moze trajati duplo. Ako ti bude jos sta trebalo, javi se 

Have fun

13 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Pokusavam instalirat custom rom i stalno dobivam error6!zna netko zasto?skinuo sam room za verziju mobitela koji imam (lg g3 d855)tako da nije pogresna verzija.

Pokusavao sam i mjenjat po updater-script-u kako sam nasao na netu ali ne pomaze.

Battlelog: BumbleBee_HR"The difference between who you are and who you want to be is what you do!!"
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: [FAQ] Android root, flash, kernel, custom ROM

1.gubi

2. mozes napravit backup roma citavog preko custom recoverya 

3.novi rom gubiš sve tj moras pobrisat sve sa njega prije stavljanja novog softvera

4. ne mozes. Jer update izlazi za official rom od nexusa i samim romom mjenjas izvor  i onda eventualno moze bit update od strane osobe koja je napravila update i aako ima opciju OTA updatea

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
offline
Re: [FAQ] Android root, flash, kernel, custom ROM

Jel postoji neko jednostavno riješenje za rootat Mate 8. Nešto tipa King Root?

All truly great thoughts are conceived by walking.
8 godina
offline
Re: [FAQ] Android root, flash, kernel, custom ROM

iskreno ne znam. Nisam bas istrazivao za kineze .Malo su vjerovatno kompliciraniji jer nemaju baš takav root support itd kao brendirani uređaji (čitaj samsung)  gdje ima nekoliko opcija na xy foruma tutorijala itd.  Znam da jednom prilikom sam htio nac root za jedan Vivax tablet i bilo je nemoguće. 
prosufraj xda forumima ako tamo nema onda jbg....

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
7 godina
neaktivan
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root
Jel ima netko da je rootao general mobile 5 plus ili da ga netko zna rootat?????
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[FAQ] Android flash, custom ROM, root

Pozdrav!

 

Vjerojatno je ovo pitanje postavljeno već milijun puta, ali više ne znam gdje da tražim odgovor. Dakle, prijateljica mi je uspjela lockati uređaj jer više ne zna lozinku za svoj račun tako da se mobitel pretvorio u ciglu (ZTE Blade A460, ništa posebno). Uglavnom, htjela bi taj mobitel ponovo osposobiti a ja sam na internetu pronašao stock rom kojeg sam kopirao na microSD karticu i pokušao instalirati. Instalacija započne, ali ubrzo javi grešku signature verification failed. Pretpostavljam da je problem u CWM-u koji je na mobitelu jer ne podržava micanje verifikacije i sad ne mogu flashati ROM. CWM je stavljen od strane Vipa gdje je mobitel i kupljen.

 

Pokušao sam potražiti neki flash tool na internetu, ali nikakve koristi od njih, barem nisam uspio ikako natjerati da mi laptop pronađe mobitel dok je on u fastboot modu. Na ZTE-ovoj stranici ne mogu pronaći taj uređaj pod Vipom.

 

Ima li netko možda kakvu ideju što bi se još moglo napraviti?

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: [FAQ] Android flash, custom ROM, root
Enzo kaže...

Pozdrav!

 

Vjerojatno je ovo pitanje postavljeno već milijun puta, ali više ne znam gdje da tražim odgovor. Dakle, prijateljica mi je uspjela lockati uređaj jer više ne zna lozinku za svoj račun tako da se mobitel pretvorio u ciglu (ZTE Blade A460, ništa posebno). Uglavnom, htjela bi taj mobitel ponovo osposobiti a ja sam na internetu pronašao stock rom kojeg sam kopirao na microSD karticu i pokušao instalirati. Instalacija započne, ali ubrzo javi grešku signature verification failed. Pretpostavljam da je problem u CWM-u koji je na mobitelu jer ne podržava micanje verifikacije i sad ne mogu flashati ROM. CWM je stavljen od strane Vipa gdje je mobitel i kupljen.

 

Pokušao sam potražiti neki flash tool na internetu, ali nikakve koristi od njih, barem nisam uspio ikako natjerati da mi laptop pronađe mobitel dok je on u fastboot modu. Na ZTE-ovoj stranici ne mogu pronaći taj uređaj pod Vipom.

 

Ima li netko možda kakvu ideju što bi se još moglo napraviti?

 

Hvala!

 Mogao si jednostavno ako dopušta pri bootu ući u recovery mode i tamo obrisati/wipe "data cache/dalvik", je da bi se izbrisale sve aplikacije itd što je imala, ali interna memorija bi ostala netaknuta.

eskeiouarvikei
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice