Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekranom

poruka: 32
|
čitano: 64.303
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekranom

Prijateljica ima Sony Xperiu Z1 Compact kojem je razbila ekran, i on sada više uopće ne radi, tj. nema slike, pa ne mogu ni znati radi li još i digitizer. Ne planira ga popravljati jer joj je to već 2. ekran, ali željela bi spasiti neke podatke(slike) s njega. Kada ga spojim na PC, prepozna ga, ali nemam pristup podatcima s obzirom da ima šifru za unlock. Postoji li neki način za doći do toga?

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
power_user kaže...

Prijateljica ima Sony Xperiu Z1 Compact kojem je razbila ekran, i on sada više uopće ne radi, tj. nema slike, pa ne mogu ni znati radi li još i digitizer. Ne planira ga popravljati jer joj je to već 2. ekran, ali željela bi spasiti neke podatke(slike) s njega. Kada ga spojim na PC, prepozna ga, ali nemam pristup podatcima s obzirom da ima šifru za unlock. Postoji li neki način za doći do toga?

 Spoji ga na pc companion i napravi backup?

14 godina
offline
Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekranom

Dok je uređaj zaključan ne može se spojiti na njega.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
power_user kaže...

Dok je uređaj zaključan ne može se spojiti na njega.

 Slike su na memorijskoj kartici ili baš na memoriji mobitela?

ZOTAC: It's Time to Play.
14 godina
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
DmL kaže...
power_user kaže...

Dok je uređaj zaključan ne može se spojiti na njega.

 Slike su na memorijskoj kartici ili baš na memoriji mobitela?

Na memoriji mobitela 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra

Ima sifru ili pattern?

14 godina
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
gogi321 kaže...

Ima sifru ili pattern?

Šifru, u tome i je problem

 

 

Pokušao sam ga i MHLom spojiti na TV, ali nema slike, predpostavljam da ga isto treba otključati

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 20:10 (power_user).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
power_user kaže...
gogi321 kaže...

Ima sifru ili pattern?

Šifru, u tome i je problem

spoji usb tipkovnicu ukucaj sifru i onda spoji na pc

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 20:10 (gogi321).
14 godina
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
gogi321 kaže...
power_user kaže...
gogi321 kaže...

Ima sifru ili pattern?

Šifru, u tome i je problem

 Pitam dali ima bas sifru tj brojke ili onaj uzorak?

 Pa šifru :)

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
power_user kaže...
gogi321 kaže...
power_user kaže...
gogi321 kaže...

Ima sifru ili pattern?

Šifru, u tome i je problem

 Pitam dali ima bas sifru tj brojke ili onaj uzorak?

 Pa šifru :)

 Zanemari nesto sam krivo skuzio :D procitaj ispravak :)

14 godina
neaktivan
offline
Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekranom

Hmm, da vidiš nešto na ekranu mogao bi ga otključati sa običnim USB mišem, samo kupiš USB 'ženski' u micro-USB 'muški' kabel.

 

Drugi način je da probaš sa ovim tutorialom na YouTube-u; 

, nisam probao pa ne mogu reći kako djeluje.

 

Treći način bi bio ako netko ima isti mobitel kao ti, zamijeniti display kabel sa onim na kojem display radi.

 

ZOTAC: It's Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 20:15 (DmL).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
DmL kaže...

Hmm, da vidiš nešto na ekranu mogao bi ga otključati sa običnim USB mišem, samo kupiš USB 'ženski' u micro-USB 'muški' kabel.

 

Drugi način je da probaš sa ovim tutorialom na YouTube-u; 

, nisam probao pa ne mogu reći kako djeluje.

 

Treći način bi bio ako netko ima isti mobitel kao ti, zamijeniti display kabele sa onim na kojem display radi.

 

 Problem je jer je njemu bas punkut ekran tj nista ne vidi.. Mislim da ovo sa adb-om nece radit na sony-u pogotovo ako je iskljucen usb debugging.

14 godina
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
DmL kaže...

Hmm, da vidiš nešto na ekranu mogao bi ga otključati sa običnim USB mišem, samo kupiš USB 'ženski' u micro-USB 'muški' kabel.

 

Drugi način je da probaš sa ovim tutorialom na YouTube-u; 

, nisam probao pa ne mogu reći kako djeluje.

 

Treći način bi bio ako netko ima isti mobitel kao ti, zamijeniti display kabele sa onim na kojem display radi.

 

Da, OTG miš sam spajao kad sam joj zadnji put mjenjao ekran, nije prvi put da se bavim tim mobitelom :D

 

Ne mogu ADBom jer nije uključen ADB debugging, a opet je šifra problem jer ga se ne može spojiti bez otključavanja

 

Čini mi se da je zamjena ekrana jedina opcija ako joj je tako bitno, jer zbilja mi je ponestalo ideja. Ne radi ni otključavanje s USB OTG tastaturom, ali to ne radi ni na mom HTCu.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
14 godina
neaktivan
offline
Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekranom

Jedino sta mi jos pada na pamet je da udes u recovery mod i onda probas sa adb-om..

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekranom

Jel se moze napravit factory reset preko fizickih tipki samo, internu nebi trebalo obrisat,a sifru da, ili se varam?

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekranom

Nije da sad solim pamet ili nešto, al' zato postoje jednostavni i besplatni servisi poput Dropbox-a, OneDrive-a, Google Disk-a and so on za čuvanje važnih podataka.

Svi smo mi ponekad lijeni za takve stvari.

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
someguy kaže...

Jel se moze napravit factory reset preko fizickih tipki samo, internu nebi trebalo obrisat,a sifru da, ili se varam?

 Ne moze, sa factory resetom se sve brise.

14 godina
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
someguy kaže...

Jel se moze napravit factory reset preko fizickih tipki samo, internu nebi trebalo obrisat,a sifru da, ili se varam?

 Ne, a i ne bi imalo smisla, jer bi se onda mogla zaobići šifra za pristup podatcima i kad mobitel radi kako treba.

DmL kaže...

Nije da sad solim pamet ili nešto, al' zato postoje jednostavni i besplatni servisi poput Dropbox-a, OneDrive-a, Google Disk-a and so on za čuvanje važnih podataka.

Svi smo mi ponekad lijeni za takve stvari.

I ja to govorim, ali me nitko ne sluša. Čak nije ni lijenost, kad prvi put upišeš password sve ide automatski(slike i kontakti, a na mobitelu to i je najbitnije), ne znam zašto to tako malo ljudi koristi. 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
12 godina
offline
Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekranom

Probaj spojiti usb-om mob i komp i skenirati ga nekakvim programom za vracanje podataka,tipa Recuva...

Znam da sam isto uspio ja sa mobom koji je isto loznkom imao zastitu-doduse ja sam koristio Get Data Back FAT 32-programcic koji je jako tesko danas naci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
Milka30 kaže...

Probaj spojiti usb-om mob i komp i skenirati ga nekakvim programom za vracanje podataka,tipa Recuva...

Znam da sam isto uspio ja sa mobom koji je isto loznkom imao zastitu-doduse ja sam koristio Get Data Back FAT 32-programcic koji je jako tesko danas naci.

 Problem u tome je što ne mogu izabrati particiju za skenirati, jer je mobitel jednostavno ne prikazuje:

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
12 godina
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
power_user kaže...

 Problem u tome je što ne mogu izabrati particiju za skenirati, jer je mobitel jednostavno ne prikazuje:

 E pa znam da ne možeš,ali takvi programčići ne hebu te zastite ni 5% pa ti se prikazu u samom programu.

Barem je to tako bilo.

14 godina
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
Milka30 kaže...
power_user kaže...

 Problem u tome je što ne mogu izabrati particiju za skenirati, jer je mobitel jednostavno ne prikazuje:

 E pa znam da ne možeš,ali takvi programčići ne hebu te zastite ni 5% pa ti se prikazu u samom programu.

Barem je to tako bilo.

Mene svi pitaju gdje da skeniraju, a ni u jednom ne mogu izabrati mobitel, jer nema nikakve particije na njemu. Probao sam i Get Data Back FAT, bez ikakvog uspjeha.

 

Ali nema veze, odustajem za sada. Možda još doma ima stari ekran koji je isto razbijen i ne radi touch, ali barem prikazuje sliku pa se OTG mišem nešto može napraviti, a ako ne, ništa.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
11 godina
offline
Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekranom

Upomoc ljudi.Jucer mi je pao mob Sonx Xperia i puko je ekran.Panika je iz razloga sto trebaju mi hitno kontakti koje imam gore u mobu.Pa me zanima,kako ih ja mogu izvuci na Pc ili drugi mobitel?Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekranom

Prebaci SIM u drugi mobitel, ili ako "Sony ima neki software, pa sa njime prebaci kontakte.

http://support.sonymobile.com/gb/tools/pc-companion/

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra

Skoro mi se desilo isto sranje. U pitanju je Samsung Galaxy S4. Ne znam kako da spasim slike s mobitela, sve je pohranjeno na njemu. Da li ste uspjeli rijesiti problem!?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra

Evo nekoliko potencijalnih rješenja, za ovaj, i slične probleme, kada trebate vratiti izbrisane podatke iz mobilnih uređaja.

 

-Ako je mobitel rootan možeš instalirati custom recovery (CWM, TWRP) i sa Aroma File Manager-om izbrisati gesture.key’, password.key.... a možeš ih eksportirati i zatim učitati u Andriller i dešifrirati brute-force metodom. Budi oprezan sa instalacijom custom recovery aplikacija. Prije dobro proguglaj jer krivim odabirom možeš uređaj uništiti. Preporučujem XDA forum.

 

-Jednostavnije metode također postoje, kao što je onemogućavanje ili ekstrakcija lozinke ili pina-a,  ako uređaj podržava USB OTG onda imaš mogućnost "brute force" metode preko Lock Code Recovery Tool-a. Međutim, problem je što za to trebaš na raspolaganju imati UFED 4PC ili XRY, sa pripadajućim kabelima i adapterima.

 

-Ako je mobitel potpuno uništen, onda preostajte JTAG ili Chip-off metoda.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.3.2016 10:39 (Detektiv Mreza).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra

Pozdrav ljudi, ne znam ima li točan odgvoor na moje pitanje, ali u ogromnom sam problemu i odgovor mi treba sto je prije moguce. Imam Samsung Galaxy s4. I slomio mi se ekran i ne mogu ga sojit s laptopom.Spojen je on, ali pokaziva da nema nikakvih podataka. Trebala bih podatke s njega. Je li znate kako bi to mogla srediti na najlaksi moguci nacin.Zbilja mi je jako HITNO.

 

p.s. sve mi je na uredaju, nema nista na sim kartici, niti na memorijskoj.

Hvala unaprijed na odgovoru.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2016 14:36 (Ivaona).
7 godina
neaktivan
offline
Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekranom

Pozdrav

Potrebna mi je pomoć što prije ako neko može neka pomogne.

Prijateljice ima telefon zopo na kojem je pukao display- ništa se ne vidi a trebam da prebacim sa njega podatke i slike.
Kada ga preko USB spojim sa komp, traži da se na telefonu potvrdi da želim povezat telefon i komp, ali ništa ne vidim pa ne mogu, a nisam siguran ni dali radi display.
Dali ima neki program da instaliram na komp pomoću kojeg će se automatski pokvezat- pokrenut ili na neki način da se pokrene.

Unapred zahvaljujem na odgovoru

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekranom

Tema je malo starija, možda imam sreće pa se u međuvremenu uspjelo pronaći neki način kako pristupiti zaključanom mobitelu.

 

Ženi mi je ispao Samsung J3 2016 i razbio se ekran, pao je sa visine prsiju na gornji lijevi kut/ćošak, ekran je skroz crkao (polomljeno staklo).

Mobitel još radi jer prima IM poruke i računalo ga vidi kad ga spojim USB-om, ali ne mogu pristupiti internoj memoriji dok ga ne otključam.

Zaključan je patern-om.

 

Ima li kakva mogućnost da se otključa mobitel, da pristupim memoriji i skinem podatke sa int. memorije?

Mogu li u nekom servisu (kojem) otključati mobitel da ga odmah spojim na laptom i backupiram ga?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Spašavanje slika sa mobitela s razbijenim ekra
probaj otprilike nacrtati na ekranu patern možda pogodiš inače bez otključanog moba nema pristupa podacima.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice