Tražim mobitel bez bloatwara!

poruka: 11
|
čitano: 3.225
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Tražim mobitel bez bloatwara!

Zna li netko mobitel koji nema bloatware ili ti mobitel koji kada ga kupite na sebi ima već instalirane neke aplikacije koje se kasnije čak ne žele deinstalirati.

Ako mi netko može reći Ime mobitel i njegovu cijenu biti ću jako zahvalan.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tražim mobitel bez bloatwara!
Xiaomi Mi A1 ti ima čisti Android. Nove Nokie su isto jako blizu tome. Vjerojatno i HTC Life.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tražim mobitel bez bloatwara!
Xiaomi Mi A1 ti ima čisti Android. Nove Nokie su isto jako blizu tome. Vjerojatno i HTC Life.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tražim mobitel bez bloatwara!

Svaki mobitel dolazi uz određeni "bloatware".

Ni Mi A1 nije pošteđen toga od strane Google-a jer ima svojih 15-ak Google aplikacija koje ne možeš pobrisati bez rootanja a meni su apsolutno od nikakve koristi (tipa Google Duo, Play Music, Play Games, Play Movies, etc...)

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Tražim mobitel bez bloatwara!

Google play, google music i slično ne spada pod bloatware jer je dio androida. Možeš ih isključiti i problem riješen. Ako nekome netrba imenik kao aplikacija da li to znači da je to bloatware? Naravno da ne.

 

Najbolje ti je uzeti bilo koji nexus. Oni su napravljeni kao čisti android ili sekundarno xiaomi koji su ti gore naveli s obzirom da je napravljen u suradnji s googlom pa se može poistovjetiti sa nexusima.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Tražim mobitel bez bloatwara!

Tesko ih je nabaviti, a dizajnom su simpaticniji od novih Pixela.

 

Pored Pixela (koji mijenjaju Nexuse) koji su veoma skupi, Nokia ima gotovo cist Android,

te zbog toga dobiva brza i redovna azuriranja. Al Nexus i Pixel su najcisci.

16 godina
offline
Re: Tražim mobitel bez bloatwara!
Čitatelj kaže...

Tesko ih je nabaviti, a dizajnom su simpaticniji od novih Pixela.

 

Pored Pixela (koji mijenjaju Nexuse) koji su veoma skupi, Nokia ima gotovo cist Android,

te zbog toga dobiva brza i redovna azuriranja. Al Nexus i Pixel su najcisci.

 

Svi nokijini modeli su doslovno smece. Trojku i peticu bi ja uopce zabranio koliko su spori uređaji.

13 godina
neaktivan
offline
Tražim mobitel bez bloatwara!

Ja ne znam kakvu si ti nokiu 5 koristio ali ja je koristim oko 4 mjeseca i nikakvih problema sa brzinom nemam. Štoviše čak je i oreo update stigao dosta brzo. 

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tražim mobitel bez bloatwara!
Kewin kaže...

Ja ne znam kakvu si ti nokiu 5 koristio ali ja je koristim oko 4 mjeseca i nikakvih problema sa brzinom nemam. Štoviše čak je i oreo update stigao dosta brzo. 

 

Kad u isto vrijeme radi face, messenger, viber, whatsup taj telefon je gotov. Ima daleko boljih telefona za iste novce. Jedan p10 lite ili j5 2017 ga pojede za dorucak. 

 

 

14 godina
offline
Re: Tražim mobitel bez bloatwara!
Nitko se nije sjetio Motorole?
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Tražim mobitel bez bloatwara!

A i Moto/Lenovo u danasnje doba trpa sve i svasta, previse gluposti koje ne mozes jednostavno maknuti.

Nekad je Moto(rola) radila bolji software (taman prije nego ih je Google kupio, i prije nego ih je Google prodao).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice