Adapter s 2A na 0.5A

poruka: 8
|
čitano: 1.806
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Adapter s 2A na 0.5A

Pozdrav, 

 

ne znam je li ovo dobra kategorija, ali nisam nasao nista blize. Imam prijenosnu bateriju koja puni na 2A, a male LiPo baterije za dron bi se trebale punit na 0.3-0.5 pa ih trenutno mogu puniti samo preko kompjutera. Jel postoji nekakav USB-USB adapter koji bi tako smanjio?

 

Hvala lijepa.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Adapter s 2A na 0.5A

Stvar je možda malo drukčija - i prijenosna baterija, i USB port na računalu daju konstantan napon - 5 V, s razlikom u tvom slučaju da baterija može dati 2 A, a port 0,5 A.

Struju punjenja LiPo baterije bi u svakom slučaju morala regulirati neka elektronika - baterija se smije puniti, uz navedeno ograničenje struje, samo do 4.2 V.  Znači, trebalo bi provjeriti koliku struju stvarno vuče taj baterijski sklop kod punjenja, jer je vjerojatno (uz pretpostavku da elektronika za regulaciju punjenja to nadzire) da će struja punjenja u oba slučaja u stvari biti ista - o ograničenju struje bi se ta elektronika trebala brinuti.

Inače, vjerujem da bi se takvih sklopova za limitiranje struje dalo naći na ebayu; tamo možeš naći i USB mjerače da možeš odrediti stvarnu struju.

KaeR
8 godina
neaktivan
offline
Re: Adapter s 2A na 0.5A

Sigurno postoji neka regulacija jer sam citao da se punjenje prekida na tocno 4.2V, ali sumnjam da postoji nesto kao kod mobitela pa da sam spusti struju na onoliko koliko moze. Da je tako, ne bi postojali punjaci koji rasporeduju struju na vise bateriji, samo bi ih se spojilo na vise zica i svaka bi vukla koliko joj treba. Osim ako mislis da punjac regulira, ali u to ne vjerujem zato sta je punjac obicni USB kabal s lampicom. 

 

Razmisljao sam da si kupim ozbiljni punjac, ali malo mi je velik trosak za to za sta bi ga ja koristio. Jel mozes rec kako da trazim, kako se takav sklop zove? Ja sam probao, ali nista nije bilo gotovo za upotrebu s USB portovima, samo komponente koje se moze zalemiti po potrebi.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Adapter s 2A na 0.5A

Evo sad citam, punjac zapravo ima cip u sebi tako da si u pravu, punit ce isto bilo da ga se usteka u USB port ili adapter od tableta.

15 godina
offline
Re: Adapter s 2A na 0.5A

-isto/slično .. tj 4x brže ili 4x komada baterija paralelno.. jer je jača struja. Ugl nije problem 2a, problem bi bio obrnuto preslabo..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Adapter s 2A na 0.5A

Problem za baterije ili prijenosni punjac?

15 godina
offline
Re: Adapter s 2A na 0.5A

-oboje, baterije bi se punile sto godina, punjač bi bio preopterećen (crko/pregrijavao..).

-jače je ok, ne miješaj napon-voltažu s amperažom-snagom (nisam elektičar, oni to znaju bolje objasniti) :) usporedi s npr PC-napajanjem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Adapter s 2A na 0.5A

Jasno, pitam zato sta se prodaju punjaci u verzijama 4,5 ili 6 baterija paralelno pa razmisljam jel mi se ove od 5 ili 6 isplati kupit kad ih ionako ne smijem punit na prijenosnoj bateriji ako svaka vuce 0.5.  

 

Hvala obojici na informacijama i vremenu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice