Alcatel One Touch Idol-6030D

poruka: 124
|
čitano: 81.032
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
Sleme kaže...

Evo možda planiram uzeti ovaj mobitel pa me zanima sljedeće : 

 

Ima li ovaj mobitel zaštekavanja kada je na njemu instaliran FB,FB mesenger,skype,opera,.... ?

nema,koristim ga 2 tjedna i još nijednom nije zaštekao

15 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
Sleme kaže...

Evo možda planiram uzeti ovaj mobitel pa me zanima sljedeće : 

 

Ima li ovaj mobitel zaštekavanja kada je na njemu instaliran FB,FB mesenger,skype,opera,.... ?

Ne, radi sasvim dobro, ekran mu je super (velik, kvalitetan prikaz) , čipset malo lošiji ali dovoljno brz za te osnovne radnje...

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
12 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Puklo mi staklo na ovom mobu koliko bi dosao popravak?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Pozdrav {#}

 

Zainteresiran sam za ovaj mob vec duze vrijeme, citam razne recenzije i testove kao i cijelu ovu temu i sve mi se cini OK.

Jedino me interesira iz prve ruke da li je netko od vas imao nekih problema, reklamacija, cudnog ponasanja ili bilo sta slicno s ovim mobitelom?

 

Pratim takodjer temu o Gigabyte Maya M1 v2, koji se cini kao dosta "mocan" mob ali korisnici imaju jaaaakkkoooo puno problema s njim.

 

Svaka inforamcija je dobrodosla (sto vise to bolje).

Zahvaljujem  {#}

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
djigibao kaže...

Pozdrav {#}

 

Zainteresiran sam za ovaj mob vec duze vrijeme, citam razne recenzije i testove kao i cijelu ovu temu i sve mi se cini OK.

Jedino me interesira iz prve ruke da li je netko od vas imao nekih problema, reklamacija, cudnog ponasanja ili bilo sta slicno s ovim mobitelom?

 

Pratim takodjer temu o Gigabyte Maya M1 v2, koji se cini kao dosta "mocan" mob ali korisnici imaju jaaaakkkoooo puno problema s njim.

 

Svaka inforamcija je dobrodosla (sto vise to bolje).

Zahvaljujem  {#}

Imao sam xperiu S prije ovog moba i bolja je jedino sto 1-2 sek brze ucita aplikacije i to je to a kod idola me je odusevilo jacina wifi signala koja je duplo jaca nego na xperia i ostaje 500-600 slobodno rama i zbog tog nesteka

12 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
Nikakvih problema sa tim mobom i još uvijek traje onaj osjećaj zadovoljstva kod korištenja.
15 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Kako pojačat zvuk u slušalicama i u vanjskom zvučniku, iako mi nije jasno što su to uopće i stišavali:

Vrijedi za IDOL, Alcatel STAR, Alcatel SPOP, Alcatel IDOL Ultra i druge modele.

Pazite što radite u tom meniju, nemojte čačkat po opcijama koje ne razumijete i nemojte pretjerivati sa vrijednostima kod unosa !!!

Ako što pođe po zlu ili ako si oštetite telefon – sami ste krivi za to. Ovo radite na svoju odgovornost !!!

 

(Bez brige, sve šljaka dobro, samo hrabro, polako i pročitat sve redom)

 

Kad ste prvo sve ovo dolje pročitali jedno 5 do 7 puta, idemo redom:

1. Na telefonu otkucajte slijedeće: *#*#3646633#*#* (kao da idete nekoga zvati)
2. Kad se otvori taj “inžinjerski” meni, dva puta kliznut desno pod “Audio”, tu ima par opcija:

- Normal mode (podešavanje slušalica i vanjskog zvučnika)
- Headset mode (podešavanje nivoa glazbe, radija itd.)
- Loudspeaker mode (FmRadio, glasnoća dolaznog poziva, itd)
- Speech Enhancement (nije potrebno mjenjati)
- Debug Info (nije potrebno mjenjati)
- Speech Logger (nije potrebno mjenjati)
- Audio Logger (nije potrebno mjenjati)

3. Uđemo u "Headset mode" i idemo na "Type" padajući meni gdje se izabere “Media”.

4. Onda na "Level" i označimo “Level 6”.

5. Prva vrijednost je za vanjski zvučnik - "Value is 0~255" , na mom Idolu je bila odmah na 255, kod nekog drugog moba možda neće. Od te početne vrijednosti podižite glasnoću za po 10 i svaki puta provjerite koliko je u stvari vanjski zvučnik glasan. Nemojte odmah na maksimum (ukoliko to već nije postavljeno na max. kao kod mene) da si ne skurite vanjski zvučnik. Nakon što postavite vrijednost, dotaknete “Set”. (Iako sam mišljenja da to možda i ne treba dirat, dosta je glasan kad zvoni)

6. Ispod toga je za slušalice - "Max Vol.0~160" kod mene je bilo 120 i ja sam podigao na 150, polako 10 po 10. Nakon što postavite vrijednost, dotaknete “Set”.

 

7. Srednja tipka za povrat na glavni ekran.

 

I mogu vam reći da sada svira odlično u kombinaciji sa PowerAMP playerom i njegovim slušalicama…

I to je to...

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2013 14:42 (Ico2005).
Moj PC  
1 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
VILLA18900 kaže...
djigibao kaže...

 

Imao sam xperiu S prije ovog moba i bolja je jedino sto 1-2 sek brze ucita aplikacije i to je to a kod idola me je odusevilo jacina wifi signala koja je duplo jaca nego na xperia i ostaje 500-600 slobodno rama i zbog tog nesteka

Sony Xperia ima nekih "svijetlih momenata", kao što su Arc S, P i T. Oni se jedino isplate za lovu i nude kako-tako solidan omjer uloženo/dobiveno + lijep dizajn.

Inače, u većini slučajeva Xperije kaskaju za konkurencijom a nisu nimalo jeftine. Ono što ih vadi je vanjski dizajn ali i lijep OS. 

Imao sam gotovo sve Xperije i ta S je jedan od žešćih Sonyevih pušiona - prodao sam je već nakon 15 dana. Kao prvo, teška je, i kamera je tragedija (pogotovo s obzirom da su je toliko reklamirali), te nema utor za SD karticu a i ekran je mogao biti bolji (loša vidljivost pod kutevima i na suncu te nedostatak prave crne boje). 

T je nasljednik S i ima identičnu (osrednju) kameru, ali zato malo bolji ekran i utor za SD karticu. Uz to je hardverski dosta dobar (iako samo 2 jezgre, modernije su od onih u Htc One X-u). Dizajn mu je također odličan, no ono što nervira je da su dobar dio ekrana uzele googleove glupe tipke na ekranu (nema senzorskih).  To možete smanjiti (ima skripta za to) no svejedno je malo teži idiotluk "inžinjera". Bravo za Htc koji i dalje ne yebe živu silu i nastavalja sa senzorima. 

P je pak jedan od najboljih i najljepših mobitela kojeg sam imao - a uz dobar hardver ima i izuzetno jak ekran (odličan na suncu), kojem malo koji i najsuvremeniji ekran može parirati. ono što je posebno zanimljivo kod njega je da ima izuzetno dobru kameru, koja daje natprosječno dobre slike, čak bolje i od S-a i T-a.

Eto, ja malo zalutao na Sony, a tema Alcatel :-)))

 

Da se vratimo Alcatelu- ovaj Idol je vrlo dobar mobitel i nitko neće pogriješiti odluči li se za njega. Pogotovo za ovu cijenu (na njuškalu su prilično jeftini), solidan hardver, vrlo dobar veliki (4.7") zaslon, iznenađujuće dobar zvuk u sluškama, lijep dizajn i vrlo lagan. Jedan od mojih favorita za best buy mobitel ove godine. Bravo za Alcatel {#}

 

PS jedino što mu nedostaj eje malo bolja kamera (ili algoritmi) te da se Alcatel potrudi staviti mu novi Android - čujem da je 4.4 Kitkat izvrsno optimiziran...

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
13 godina
odjavljen
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Evo danas sam imao tu čast da isprobam ovaj mobitel, mogu reć da sam jako impresioniran, kao vlasnik Gige Maye M1 v2, koja radi bez beda (al većina ljudi se žali na probleme, što hvala bogu nije kod mene slučaj), ovaj mob ima par sitnica boljih od Maye.

 

Kod Alcatela me impresionirao zaslon, veličina/Dragontrail zaštita su super za ovu lovu, svaka čast Alcatel! Onda kamera je jako dobra za ovaj cjenovni rang, slike u unutarnjim prostorima znaju biti mrvicu zrnate, ali vani su jako dobre, nemam primjedbi. Zvuk iz slušalice je dobar ali Maya ima bolji, iskreno Maya M1 v2 ima jedan od najboljih na tržištu. I sviđa mi se dizajn kod Alcatela, definitivno mu ide pod ruku i tu me je mob doslovno osvojio!! Stvarno je lijepo dizajniran i elegantan i stvarno mi se svidja.

 

Mob je fluidan i uz malo optimizacije (Greenify, Seeder, Nova/Apex Launcher), mobitel bi trebao biti vrh za ovu lovu!

Preporuka svima :) 

 
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
MARKOZD15 kaže...

Evo danas sam imao tu čast da isprobam ovaj mobitel, mogu reć da sam jako impresioniran, kao vlasnik Gige Maye M1 v2, koja radi bez beda (al većina ljudi se žali na probleme, što hvala bogu nije kod mene slučaj), ovaj mob ima par sitnica boljih od Maye.

 

Kod Alcatela me impresionirao zaslon, veličina/Dragontrail zaštita su super za ovu lovu, svaka čast Alcatel! Onda kamera je jako dobra za ovaj cjenovni rang, slike u unutarnjim prostorima znaju biti mrvicu zrnate, ali vani su jako dobre, nemam primjedbi. Zvuk iz slušalice je dobar ali Maya ima bolji, iskreno Maya M1 v2 ima jedan od najboljih na tržištu. I sviđa mi se dizajn kod Alcatela, definitivno mu ide pod ruku i tu me je mob doslovno osvojio!! Stvarno je lijepo dizajniran i elegantan i stvarno mi se svidja.

 

Mob je fluidan i uz malo optimizacije (Greenify, Seeder, Nova/Apex Launcher), mobitel bi trebao biti vrh za ovu lovu!

Preporuka svima :) 

 

Moze jos nesto.

Posto imas Mayu (imao sam je u vidu za kupnju ali nakon procitane teme na Bug i prigovora korisnika sam odustao) i kazes da si probao ovog Alcatel-a da mi malo usporedis razlike u brzini Alcatelovog dvo-jezgrenog i Mayeinog cetvero-jezgrenog procesora?

 - Da li ima neke velike razlike tj. da li je ta razlika zanemariva u svakodnevnom radu (igre me ne interesiraju)?

 

Moze jos ovo (ovdje se mogu uljuciti i ostali vlasnici ovog mobitela), koliko cca. traje baterija za recimo neko ne bas jako koristinje: wi-fi/data on, sync gmail-weather-twitter, malo surfanja (1-2h), malo poziva (1-2 dnevno) i par poruka (3-4 dnevno)?

 

Hvala

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
djigibao kaže...

 

Moze jos nesto.

Posto imas Mayu (imao sam je u vidu za kupnju ali nakon procitane teme na Bug i prigovora korisnika sam odustao) i kazes da si probao ovog Alcatel-a da mi malo usporedis razlike u brzini Alcatelovog dvo-jezgrenog i Mayeinog cetvero-jezgrenog procesora?

 - Da li ima neke velike razlike tj. da li je ta razlika zanemariva u svakodnevnom radu (igre me ne interesiraju)?

 

Moze jos ovo (ovdje se mogu uljuciti i ostali vlasnici ovog mobitela), koliko cca. traje baterija za recimo neko ne bas jako koristinje: wi-fi/data on, sync gmail-weather-twitter, malo surfanja (1-2h), malo poziva (1-2 dnevno) i par poruka (3-4 dnevno)?

 

Hvala

Četverojezgreni procesori baš i nisu neka garancija brzine. Pravi multitasking ne postoji na Androidu, niti su to procesori usporedivi s kompjuterskim. Prednost 4 jezgre iskorištavaju tek poneke aplikacije, a inače u svakodnevnoj uporabi dvije su sasvim dovoljne. Isto tako, velike su i razlike između vrste procesora, tako da su se neki dvojezgreni pokazali jači od četverojezgrenih na istom taktu (recimo dvojezgreni Krait portiv 4+1 Tegre 3 /Cortex A9). Osim toga, puno ovisi kako je OS optimiziran, koliko je svog smeća nabacao u njega koji proizvođač i da li ga je uspješno prilagodio svom aparatu. Također, Androidi napreduju iz verzije u verziju, i zato ne spominjem uzalud 4.4, kojem je dovoljno i samo 512Mb rama za normalan rad.

 

Alcatel u Idolu koristi kinesku low-budget verziju SoCa Mediatek (MTK), dvojezgreni procesor sa 1 Mb rama i osrednji GPU, no pristojno je brz za sve što si nabrojao. Također, baterija mu traje solidno, čak i ako se igraju igre.

Maya ima isti A7 procesor, samo u 4 jezgre, isti PowerVR GPU i isto memorije. Tu je u maloj prednosti, zbog 4 jezgre ali ništa naročito osjetno. Baterija kod Maye je nazivno slabija, ekran manji a mobitel dosta teži (150g Maya vs 110g Idol). 

 

U svakom slučaju, Alcatel Idol (ili pak Idol Ultra, to je mala zvjerčica!) je bolja kupnja od Maye - zbog većeg ekrana, te je osjetno lakši, bolje leži u ruci i meni osobno bolje dizajniran.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2013 19:59 (Danyel).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
baterijaipak traje duze kod maye (isprobano), inace brzina se i ne osjeti puno, u nekim igrama i pri vise otvorenih tabova na internetu, ipak je kod maye cortex a7 procesor, to je low budget procesor :)

ja ti preporucam alcatel idola da uzmes samo zbog toga jer alcatel ipak nema problema sa reklamacijama koliko i maya m1, a i uzmi u obzir bolji dizajn, kameru (fotke, snimanje je bolje kod maye), te malo veci zaslon
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Jedno pitanjce, kako napraviti najpovoljnije sim unlock na idolu.

Ima ko kavih iskustava?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Pozdrav, evo planiram uzeti ovaj mobitel, stvarno mi se svidio na prvi pogled, pogledao sam recenzije i odusevio me, sad me jos samo, da znam iz prve ruke, kakav je u igrama?

 

edit: u "ponudi" je jos i Xperia M, pa mi sam recite koji da uzmem :)

LP!

Battlelog, Xbox Live, Steam: limboLIVE98
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2013 22:50 (AsAsiN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
AsAsiN kaže...

Pozdrav, evo planiram uzeti ovaj mobitel, stvarno mi se svidio na prvi pogled, pogledao sam recenzije i odusevio me, sad me jos samo, da znam iz prve ruke, kakav je u igrama?

 

edit: u "ponudi" je jos i Xperia M, pa mi sam recite koji da uzmem :)

LP!

imam most wanted i uopce netrza isto tako i kod max payn

11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
babobabo kaže...

Jedno pitanjce, kako napraviti najpovoljnije sim unlock na idolu.

Ima ko kavih iskustava?

 

Hvala

Ebay najjeftinije

15 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D

Ma nemaš šta razmišljati - Alcatel Idol je odličan mobitel, ako ga još možeš negdje naći jer je razgrabljen, ali ima ga dosta jeftino (oko 1200-1400kn) na njuškalu. Za tu lovu teško ćeš naći bolji smartfon!

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2013 19:18 (Danyel).
10 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

cula sam da se ne moze skinuti poklopac i da se ne moze metnut memorijska kartica... jel to istina ? i sad sam saznala da sam pretplatnik na bug f orumu... jel se to sto placa ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
Ramms+ein kaže...

cula sam da se ne moze skinuti poklopac i da se ne moze metnut memorijska kartica... jel to istina ? i sad sam saznala da sam pretplatnik na bug f orumu... jel se to sto placa ?

Ne, ne plaćaš članstvo na ovom forumu.

 

Alcatel Idol: Ne može skinuti poklopac, i to ti je tako kod mnogih modernih mobitela (takozvani "unibody"), valjda tako pojednostave proizvodnju a i više zarade. 

 

memorijska kartica može, ali ovisi o modelu. D je Dual SIM model (znači, za dva SIM-a), otključan je na sve mreže, i on ima svojih 16 Gb memorije (nešto manje za korisnika, jer Android uzme dio za sebe) koja se ne može proširivati, dok X modeli podržavaju memorijske kartice i rade samo sa jednom SIM karticom.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
15 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Naletio sam na ovo:

  Otvorio sam taj poklopac i stvarno se vidi mali vijak unutra, ali nisam pokušavao otvorit jer nemam sa čime, a strah me da ga ne izgulim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Pozz

Evo vec par dana pokusavam da spojim ovaj mob i PC
Na mobu je and 4.1.1 na kompu Win 8 i nikako nemogu da uspostavim vezu.

Help.

svi hoce u raj a niko nece da umre.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
halkan kaže...

Pozz

Evo vec par dana pokusavam da spojim ovaj mob i PC
Na mobu je and 4.1.1 na kompu Win 8 i nikako nemogu da uspostavim vezu.

Help.

Win 8 je i inače dosta loš u sparivanju s mobitelima (puno bolje to funkcionira na Sedmici), no probaj instalirati USB drivere za taj mobitel. Probaj skinuti i instalirati sve što nađeš na Alcatelovim stranicama (support/podrška).

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D

Uradio sam sve ovo ali nesto mi nije jasno, dali u normal mode treba nesto da menjam,posto pise podesavanje slusalica i vanjski zvucnik,ja sam sve ovo odradio u headset mode,dali treba i u normal mode da nesto menjam?

15 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Samo Headset mode, ovo je namjenjeno da se pojača zvuk u slušalicama.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Ekipa,

 

imam jedno pitanje. S obzirom da je ovaj mobitel dual sim, da li pozivi mogu dolazit na oba broja istovremeno za obe kartice, tj da li dok pricam sa brojem od jedne kartice, moze zvonit i poziv s druge kartice? Unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

pozdrav,

 

neke aplikacije mi se ne zele spojiti na internet, ni preko wifi-a ni preko 3g

 

npr. listenapp, fancy, outlook...

 

jel ima tko slicnih problema?

 

surfanje normalno radi i preko wifi i preko 3g...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D

slanje i primanje mms poruka na t-mobile mreži

 

taj problem je mučio i mene 2 mjeseca!

u postavkama nađi pristupne točke i tamo obriši sve od bonbona i ostavi samo MMS i WEB

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2014 20:57 (ng-nidzo).
14 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

pozz decki. pozadine u mobitelu su mrak. kako doci do njih? ima li gdje na internetu za dawnload?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Alcatel One Touch Idol-6030D
Idealist kaže...

pozz decki. pozadine u mobitelu su mrak. kako doci do njih? ima li gdje na internetu za dawnload?

Zedge sa marketa {#}

13 godina
offline
Alcatel One Touch Idol-6030D

Pozdrav.

 

Na mojem Alcatelu Idol 6030D javlja se sljedeča stvar.

 

 

Padajuči izbornik titra.

 

Pa nemogu korisiti mobitel.

 

 

Ima ko kakvo rješenje?

Pokušao sam factory reset,brisanje aplikacija.

 

Eventualno mi pada na pamet da je touch jednim djelom umro?

voltaža a.k.a. napon, amperaža a.k.a. struja, omaža a.k.a. otpor, vataža a.k.a. snaga, hercaža a.k.a. frekvencija, (mega, giga)bajtaža a.k.a. kapacitet memorije, kelvinaža a.k.a. temperatura
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice