Asus ZenFone 5

poruka: 728
|
čitano: 161.069
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
cola777 kaže...

ovo za mobicity si u pravu, al ovakvu glupost za gigu rama odavno nisam čuo

uzmi android sa 1gb rama, pokreni fb, skype, jedno 5-6 stranica u browseru pa ces vidjeti sta pricam.

 

 

Uostalom na svom zenu kad multitaskam imam slobodno 400mb rama.... padne i na 250

 

 

Da, telefon s 1GB ram-a se danas ne kupuje ako si iole zahtjevniji korisnik, a pogotovo zenfone 5.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
chaselol kaže...

 

 

Da, telefon s 1GB ram-a se danas ne kupuje ako si iole zahtjevniji korisnik, a pogotovo zenfone 5.

nema smisla da flejmamo, svatko kupuje mobitel prema svojim potrebama, tj nije svatko jednako zahtjevan, osobno da baterija nije tako slaba uzeo bi si i ja jedan zenfone sa 2 gige rama

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
11 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
cola777 kaže...

nema smisla da flejmamo, svatko kupuje mobitel prema svojim potrebama, tj nije svatko jednako zahtjevan, osobno da baterija nije tako slaba uzeo bi si i ja jedan zenfone sa 2 gige rama

Nije flejmanje, baterija kao i kod svakog 5" telefona drzi jedan dan s intenzivnim koristenjem iliti dva dana do tri dana uz slabije/povremeno koristenje.

Ko kaze drugacije nije imao zenfone 5 kod sebe nego izmislja.

 

Realno ljudi sta kukate na bateriju toliko, svi 5" modeli su problematicni s baterijom, dan uz koristenje, dva uz laganije, nema iznimke ne postoji. {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Uzet cu s mobicitya onda.. Upisao sam kod i odabrano je Shipping Options - Free Shipping - €0.00.. To ide onom njihovom brzom poštom? 

 

Imaju li još koje mogucnosti shippinga ili? Zanima me samo za ubuduce..

 

Mi ne moramo placati nikakav PDV na to, znaci crni je oko 1315kn ( Ex VAT: £135.99 ) i to je to? Nema nikakvih dodatnih troskova, jel?

 

EDIT: jos pitanjce.. ovo Out of Stock, Backorder or Contact Us For ETA, znaci mogu ga samo normalno narucit i odmah placam a oni ga salju kad ga budu imali ili?

 

 

★★★★★☆
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 16:13 (nani_cropes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
Kada pošalju za 2 dana je kod tebe, jedino je pitanje kada će im stići ako je Out of stock.. Može biti par dana može desetak.
Da, Backorder znači kupiš ga sada, a oni pošalju kada dobiju.
Nema dodatnih troškova, samo ne daj PayPalu da ti radi konverziju.
11 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

ZenFone 5 jadan od aduta mu je baš 2 gb ram-a ali iznenadio me sa dosta drugih kvaliteta,

recimo baterija i fotać su na nivou koji ne zadovoljava zahtjevne ali mislim da za ove novce

nema baš konkurencije. Kupio sam crveni jer nije trebao ostati kod mene ali nije mi krivo

jer kad ga izvalim pred konobaricu ona pišne od dragosti i odma s njm u ruke pa mu tepa 

kako je crveni i lijepi.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
felicija kaže...

 

jer kad ga izvalim pred konobaricu ona pišne od dragosti i odma s njm u ruke pa mu tepa 

kako je crveni i lijepi.

Ma i ferrari je inače crveni i nitko se ne buni, da ti bude lakse, zamisli da je to ferrari koji nosis u dzepu :) 

 

Meni nitko nije odgovorio na pitanje, dali postoji tipka reset ispod poklopca za baterije. Evo danas sam bio u situaciji kada mi se lockscreen iz cudnog razloga zblesirao. Isprva sam mislio da mi se ekran nekako iskopčao jer mi ne prepoznaje prste.

 Koristim uzorak za otključavanje, i primjetio sam da mi na dnu reagira kao da imam običan lockcreen preko uzorka za otljučavanje, ali uzorak za otključavanje ne reagira samo prepoznaje doLje na dnu kao da uzorka nema. Ali ništa nisam mogao napraviiti. Htio sam resertirati mob ali kako, kada je baterija integrirana. 

Probao sam drzati tipku za gasenje ni nju nisam mogao pritisnuti, kao da je iza lockcreen izbornika. Pa sam par minuta bezveze pritiskao tipke u nadi da uspijem i jesam uspio. Stisnuo sam volume tipku i tada mi je dopustilo da ga mogu ugasiti ili resertirati preko izbornika. 

Inače nebi bilo loše da mi odgovorite na pitanje, di je tipka reset. Trebala bi postojati. 

 

 

------------

 

sto se tiće rama, znam da su neki kupili lenovo iz kine koji ima 512mb rama i koristi Jelly bean i oni se ne bune ništa, u biti oni samo čitaju net, facebook i to je to. Kažu da su zadovoljni.

Ja sam malo zahtjevniji korisnik pa mi je drago da ima 2gb rama, bar ce manje trošiti bateriju jer pokrećem svakakve aplikacije. No ono sto sam primjetio da večina aplikacija hoće znati di sam tj preko gps-a :D  Kad budem imao vremena, probat cu staviti neku aplikaciju tj firewall koji ce blokirati aplikacijama da koriste gps ili nesto drugo. 

 

 

14 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
Markić7 kaže...
felicija kaže...

 

jer kad ga izvalim pred konobaricu ona pišne od dragosti i odma s njm u ruke pa mu tepa 

kako je crveni i lijepi.

Ma i ferrari je inače crveni i nitko se ne buni, da ti bude lakse, zamisli da je to ferrari koji nosis u dzepu :) 

 

Meni nitko nije odgovorio na pitanje, dali postoji tipka reset ispod poklopca za baterije. Evo danas sam bio u situaciji kada mi se lockscreen iz cudnog razloga zblesirao. Isprva sam mislio da mi se ekran nekako iskopčao jer mi ne prepoznaje prste.

 Koristim uzorak za otključavanje, i primjetio sam da mi na dnu reagira kao da imam običan lockcreen preko uzorka za otljučavanje, ali uzorak za otključavanje ne reagira samo prepoznaje doLje na dnu kao da uzorka nema. Ali ništa nisam mogao napraviiti. Htio sam resertirati mob ali kako, kada je baterija integrirana. 

Probao sam drzati tipku za gasenje ni nju nisam mogao pritisnuti, kao da je iza lockcreen izbornika. Pa sam par minuta bezveze pritiskao tipke u nadi da uspijem i jesam uspio. Stisnuo sam volume tipku i tada mi je dopustilo da ga mogu ugasiti ili resertirati preko izbornika. 

Inače nebi bilo loše da mi odgovorite na pitanje, di je tipka reset. Trebala bi postojati. 

 

 

------------

 

sto se tiće rama, znam da su neki kupili lenovo iz kine koji ima 512mb rama i koristi Jelly bean i oni se ne bune ništa, u biti oni samo čitaju net, facebook i to je to. Kažu da su zadovoljni.

Ja sam malo zahtjevniji korisnik pa mi je drago da ima 2gb rama, bar ce manje trošiti bateriju jer pokrećem svakakve aplikacije. No ono sto sam primjetio da večina aplikacija hoće znati di sam tj preko gps-a :D  Kad budem imao vremena, probat cu staviti neku aplikaciju tj firewall koji ce blokirati aplikacijama da koriste gps ili nesto drugo. 

 

 

mobitel bi se trebao ugasiti kada duže vremena držiš tipku za gašenje

nemam za potpis
11 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Ima u postavkama ono gdje trče slova za stvaranje sigurnosne kopije, tu kad uđeš ima reset

na tvorničke postavke. To vjerojatno ne želiš pa bi možda pomoglo ulazak u sigurni način

rada koji sam opisao par postova prije. Za neki fizički reset ne znam osim možda neka rupica

u koju se gurne čačkalica. Vremenom će već netko iskemijati neku foru, ako ništa leti u zid.{#}

Da, to ne vađenje baterije ne razumijem i bok.

Nadam se da će uskuro zgurit Ubuntu u zfon pa će tada i te kako doći do izražaja 2gb rama.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Na devet stranica ovog FAQ-a svega i svačega pa i Hardver Reset (Napomena: kada se izvrši RESET, svi podaci, aplikacije, postavke i osobni podaci bit će izbrisani.)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Poz, evo ja planiram uzeti ovaj mob ali kad odem kupiti preko mobicity-a izbaci mi cijenu 210 i kusur eura, a to je zbilja previše.

Jel moguce kakav popust ostvariti? Ili sam ja nešto krivo poklikao o.O

 

Ugl, jel moze netko samo staviti par slika s prednjom kamerom, to mi je ono bitno jako pa ako se nekome da bio bih zahvalan. Poz

 

EDIT: Sad vidim da mi je gore bilo postavljeno na EU umjesto na UK, valjda je do toga o.O

Samo me zanima sada mi ispadne 172 eura, jel ide jeftinije od toga? Pošto mi nije jasno zašto računa ovaj VAT. Može pomoć

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 22:48 (Cunga lunga).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

Odaberi hrvatsku, dvaputa bude trebalo, tj opet nakon Checkout nesto moras odabrati Hrvatsku i pokaze ti cijenu bez vat-a ako i dalje skida. I mozes tamo u kutak voucher upisati kod za besplatnu poštarinu. 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Hvala, a kako ide taj kod?

 

Btw, sad sam skuzio da je debljina 10mm, kako lezi u ruci- posto mi se cini dosta debel a i dosta glomazan?

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

a da ti prolistaš par stranica ove teme gdje je sve napisano više puta?

Moj PC  
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Pa evo prelistavam vec par dana ali stvarno ne mogu naci...{#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Asus ZenFone 5
Cunga lunga kaže...

Pa evo prelistavam vec par dana ali stvarno ne mogu naci...{#}

  KLIK

 

Pronađen u 10s, 7. rezultat po redu, ne trebaš uopće otvarati linkove.

9 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

E hvala ti haha {#} uspjelo je!

Nego, jel moze netko stavit par slika s prednjom, pošto mi ne nađe na netu ništa

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 22:44 (Cunga lunga).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5

Prednja kamera ko prednja, ja ne znam sta ocekujes? FHD ili 4K mozda?

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
9 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

A gle, nije istina prednja ko prednja.

Tipa usporedba m8 ili recimo s3.

Bilo bi dobro da je na razini s4 ili nesto tako

 
0 4 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Dal je ta verzija koja se prodaje na mobicity.uk dual sim ili single sim?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
linpus kaže...

Dal je ta verzija koja se prodaje na mobicity.uk dual sim ili single sim?

ne postoji "single sim" zenfone

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Asus ZenFone 5

Naručen danas s mobicitya... Nadam se da se bude mogao pratiti paket..

 

Kakve maskice koristite, kaj preporučate? Bilo bi dobro da je gumena jel, pa da osim od grebanja zaštiti i od padova..

 

Kolko je pametno ovak nesto uzeti, s obzirom da ne pokriva skroz donju i gornju stranu, vec samo krajnje rubove? White Rubber Hard Case+LCD Film TJBD277

I jel ima potrebe za screen protectorom na gorilli?

★★★★★☆
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
nani_cropes kaže...

Naručen danas s mobicitya... Nadam se da se bude mogao pratiti paket..

 

Kakve maskice koristite, kaj preporučate? Bilo bi dobro da je gumena jel, pa da osim od grebanja zaštiti i od padova..

 

Kolko je pametno ovak nesto uzeti, s obzirom da ne pokriva skroz donju i gornju stranu, vec samo krajnje rubove? White Rubber Hard Case+LCD Film TJBD277

I jel ima potrebe za screen protectorom na gorilli?

 Ja bi izbjegavao tvrdu plastitku tj masku jer su mi se na prethodnom mobu pokazale dosta  nepouzdane. Najbolje su mi štitile mekane maske, a to kaj ce ti mob štiti po rubovima hmm ja to nebi uzimao. Prije bi rekel da ce boja ili plastika se ogrebati ako nije zaštičena. I iz skustva znam da večinom te plastike na mobu nisu takve boje nego samo plastiku pofarbaju sa nekom bojom. Isto tako, ja sam kupio na starom mobu silikonsku masku lijepe žute boje i nakon mjesec dana ili više sam primjetiod a mi je na nekom mjestu otpala boja, tj an mjestu di se rasteže najčesto kada se skida. E sad, sam uzeo TPU masku (mekana plastika kao silikonska)  uzeo sam prozirnu i ona me za sada odlično služi. Inače ni ne primječujem da je požutjela, valjda treba jos vremena proči da bi do toga doslo.  

 

Sto se tiće Gorrile, na starom sam imao i nisam koristio protector i mogu reć da je gorilla odlicno izdrzliva.  Nije mi se nikad ogrebala mislim zaozbilno kao prethodni mobovi. No kada bi ja gledao mob ukoso onako da vidim refleksiju svijetla onda se primječuje mikroogrebetine tj sitne ogrebetine koje se inače ni ne primječuju. 

Na zenu je Gorilla glass 3, i primječujem da je ekran glađi na dodir i evo probao sam gledati ukoso nista ne primječujem :D Najbolji ekran koji sam do sada imao :) 

 

 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
nani_cropes kaže...

Naručen danas s mobicitya... Nadam se da se bude mogao pratiti paket..

 

Kakve maskice koristite, kaj preporučate? Bilo bi dobro da je gumena jel, pa da osim od grebanja zaštiti i od padova..

 

Kolko je pametno ovak nesto uzeti, s obzirom da ne pokriva skroz donju i gornju stranu, vec samo krajnje rubove? White Rubber Hard Case+LCD Film TJBD277

I jel ima potrebe za screen protectorom na gorilli?

Evo da i ja ubacim dve lipe korisnoga ovdje :P Ja sam uzeo sebi ovu maskicu http://www.ebay.com/itm/271574561147?var=570399947634&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649  Bio sam jako skeptičan prema tim flip coverima jer je cura imala loše iskustvo s njima (iako je onaj koštao 15 kuna :D). Dakle, sa maskicom sam prezadovoljan, dođe fino zapakirano u kutijici, mobitel sjedne elegantno unutra, maskica respektira zaobljenost zadnje strane, ne dodaje previše bulka samom mobitelu tako da ga ja mogu komotno nositi i u džepu. Ima fora stvarčicu s ovim kao čepićem da ti se zalijepi na ekran tako da mobitel drži zatvorenim, a opet taj mehanizam špara na prostoru. Utori i tipke su mi lako dostupne iako power tipku gotovo da i ne koristim od kad imam maskicu pošto se javiti na poziv mogu drito preko prozorčića koji super lovi, a kad flip cover otvorim ekran se automatski pali. Jedini nedostatak ovog tipa maskice je eventulno ako vam je bitna led lampica za obavijesti i tome slično - ona se kroz cover ne vidi. Inače, maskica košta cca oko 50 kuna i zasada je toplo preporučam.  Ako ta maskica nije baš po tvom ukusu, onda iz osobnog iskustva više preporučam TPU maskice od hard cover maskica tj od tvrde plastike jer TPU maskica ipak djelomično apsorbira pad na tlo dok kod hard casea nema amortizacije pa imaš ful udarac na maskicu i mobitel. Maskica nikako ne može garantirati čitav ekran i funkcionalan mob nakon pada, ali svakako može doprinijeti zašititi. Što se tiče screen protectore, ne preporučam bacanje novaca na ove 1 - 2 dolar gluposti, nego uzeti jednostavno 9h screen protector belkinov ili nilkin ili nešto slično i imaš zaštitu kak se spada za ekran. ( http://www.ebay.com/itm/Nillkin-NEW-9H-Hardness-tempered-glass-Screen-Protector-For-Asus-ZenFone-5-/390867029489?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item5b017d8df1 - ovako nešto ako se ima više para za Nilkin, a ako ne, onda može i ovakav no name protector, dođe isto fino zapakiran i sve: http://www.ebay.com/itm/9H-Premium-Tempered-Glass-Screen-Film-Protector-For-Asus-ZenFone-5-/331263073245?pt=US_Cell_Phone_Screen_Protectors&hash=item4d20d15bdd za 4-5 dolara manje) 

15 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Ja sam taj zenfone 5 imao i nisam bas bio zadovoljan s njim.

Prije svega nije mi se svidio taj dizajn jer je mob za dijagonalu od 5 inca prevelik i ne svidja mi se onaj metal na dnu.

Nije mi se svidjela kvaliteta izrade zaslona jer se na suncu vide one sitne tanke ogrebotine bez obzira na gorilla glass 3.

Baterija mi je trajala jedva 2 dana.

SADA sam ga se jedva rjesio i zamjenio sam ga sa LG-jem L70 s kojim sam prezadovoljan.

Sve radi savrseno, kvaliteta izrade odlicna, sve super, zvuk glasan i kvalitetan, sve ono sto treba.

Inace mi se kao proivodjaci mobitela najvise svidjaju LG i SAMSUNG. Jako mi se svidja njihov kvalitet izrade i dizajn.

medo
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 12:58 (medo32).
 
0 11 hvala 0
11 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
medo32 kaže...

SADA sam ga se jedva rjesio i zamjenio sam ga sa LG-jem L70 s kojim sam prezadovoljan.

Zamjenio si:
1280x720 ekran za 800x480

5" ekran za 4.5"

2GB RAM-a za 1GB RAM-a

Dual core za Quad core

8MP kameru za 5MP kameru

1.3MP prednju kameru za 0.3MP kameru

8/16/32GB interne memorije za 4GB memorije

2110 mAh bateriju za 2100mAh bateriju 

Antutu bench od 23-27k za 14k

 

 

Kako nas narod kaze, dok je ovaca bice i sisanja. {#}

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 13:31 (chaselol).
11 godina
neaktivan
offline
Asus ZenFone 5

Primjeri slika Zenfone 5

http://mega-networks.asia/ZenCam/

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5

To sto sam zamjenio zaslon 5 inca HD rezolucije sa 4.5 inca sa nizom rezolucijom nema veze, ali su kod LG-a boje bolje.

Zamjena 8 mpx na 5 isto isto nema veze jer je kod LG-a bolja.

Osim toga nisam imao onu verziju zenfone-a koja ima quad core i 2 GB nego sam imao onu dual core sa 1 GB - ram-a.

Vidio sam i Galaxy Core 2 isto odlicno radi kao moj LG.

Osim toga, po meni LG i Samsung imaju bolju kvalitetu izrade i dizajn.

medo
14 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ZenFone 5
medo32 kaže...

To sto sam zamjenio zaslon 5 inca HD rezolucije sa 4.5 inca sa nizom rezolucijom nema veze, ali su kod LG-a boje bolje.

Zamjena 8 mpx na 5 isto isto nema veze jer je kod LG-a bolja.

Osim toga nisam imao onu verziju zenfone-a koja ima quad core i 2 GB nego sam imao onu dual core sa 1 GB - ram-a.

Vidio sam i Galaxy Core 2 isto odlicno radi kao moj LG.

Osim toga, po meni LG i Samsung imaju bolju kvalitetu izrade i dizajn.

intel dual core ti se u benchmarku računa kao quad, zato svi govore quad, btw što se tiče ovoga da si sa zenfone prešao na l70, tvoj izbor, tvoje potrebe, valjda ti znaš šta je za tebe najbolje

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
12 godina
offline
Re: Asus ZenFone 5
medo32 kaže...

Baterija mi je trajala jedva 2 dana.

 

HAHAHAHA, pa ja majke mi neznam sta si ti ocekivao od mobitela s 5" ekranom i baterijom od 2100mAh.. Cirka oko 8-10 dana? Ili ko u slucaju Nokie 3310, zaboravio si je 2002 na tavanu, neki dan je našao i upalio a ono jos uvijek 3 crtice baterije..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice