Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo izdvojena tema

poruka: 1.601
|
čitano: 998.443
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Promijenit MAC adrese OK - ali koje da upisem i odakle da ih nadjem?

Dal je legalno to i nije problem jer nisam bezbjednosno interesantna osoba pa se nece niko puno potresti sto sam ja promjenio mac adrese na telefonu :)

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Može li netko preporučit neku app ili tool za napravit backup aplikacije, odnosno backup app + data na rootanom uređaju i onda restore na ne-rootanom? Koristio sam Titanium i radi odlicno, ali samo na rootanim uređajima.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo
Mislim da ces to tesko ces to nać, jer TB s razlogom pita root access, zbog toga sta ne mozes pristupit podacima aplikacija bez roota, jer su ti podaci u root direktoriju,ako se ne varam u ./data/data/.apk
6 godina
neaktivan
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

znate li nekog tko moze rootati tri mobitela?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Pozdrav ekipa!

 

 

Ne znam gdje da pitam, pa ću ovdje...

Znaći uzela sam si sada Lenovo Vibe K5 Note brzinski jer je moj pao na 100 djelova, mene zanima da li mogu napraviti neki veći update na njega, ako da koji? može link?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Ni ne pokusavaj. Stekat ce ti svaki slijedeci. 6 nije prestar, podrzava sve sto trebas, a i manje pase bateriju od 7.

6 godina
neaktivan
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Pozdrav, imam jedan problem. Znam da pitanje baš nije vezano uz temu koju se dopisujete, ali budući da raspravljate o mobitelima, pretpostavljam da ste dobri s tehnologijom pa Vas molim da mi odgovorite jer sam očjna.

Bojim se da jedna osoba nije čula nešto što sam pričala o nekim privatnim stvarima. Instalirala sam messanger. Sad prije sam bila na messangeru i imala sam stisnuti inbox od te jedne osobe. U tom trenutku sam primijetila da se gore odmah iznad mobitela pojavilo neko PREUZIMANJE i pisalo je PRETVORBA TEKSTA U GOVOR HANGOUTS. Inače znam da je HANGOUTS nešto kao glasovna poruka. Kada sam shvatila da mi gore piše PREUZIMANJE HANGOUTS odmah sam isključila mobitel. Nakon nekog vremena sam ga uključila i opet sam vidjela da gore piše PREUZIMANJE HANGOUTS. I tada sam ga opet isključila i uz to još izvadila bateriju (ali vjerojatno mi uzimanje baterije nije ništa značilo jer sam ga već isključila pa zatim uzela bateriju tj. želim reći da ga opet uključim da bi vjerojatno opet bilo neisključeno PREUZIMANJE HANGOUTS. Sad mene zanima sljedeće:

1.Da li je moguće da sam poslala glasovnu poruku toj osobi ako ja nikad nisam utipkala pod google HANGOUT i pokušala ga instalirati???????

2.Da li se možda taj program HANGOUTS samo preuzimao? I ako bi se preuzeo opet dal se ne bi mogla poslati glasovna poruka jer bi ja morala kliknuti da POTVRĐUJEM DA ŽELIM HANGOUTS????????

3.Ako će se na kraju poslati glasovna poruka uključenjem mobitela da li je moguće da se neće čuti to što sam govorila jer je na mobitelu bila ISKLJUČEN ZVUK MULTIMEDIJE????? (ali bio je uključen zvuk ZVONA)

  1. Nisam li možda poslala video poziv ili glasovnu poruku?
    5. Ako primijenim SIM karticu hoće li se to preuzimanje nastaviti?

 

 

 

 

 

 

 

 Ovako, ja sam imala upaljeni messager (nisam ništa na njemu kliknula, bar mislim) i onda se samo odjednom na vrhu ekrana počelo nešto premotavati i pisalo je HANGOUTS – PRETVORBA TEKSTA U GOVOR. A ja uopće ni nemam instalirani hanoguts tj. nisam ga nikad instalirala, već samo messager. Jel to onda bilo povezano s messagerom? I što to uopće znači PRETVORBA TEKSTA U GOVOR. Jesam li možda snimila neku glasovnu poruku? Ali ne bi li bilo logično da ako sam snimala neku poruku da bi pisalo PRETVORBA GOVORA U TEKST, a ne TEKSTA U GOVOR?

A jesam li ja uopće i snimila neku glasovnu poruku ili to krivo mislim budući da sam to zaključila samo na temelju toga jer se premotavalo i pisalo je HANGOUTS  PRETVORBA TEKSTA U GOVOR? I što to uopće znači HANOGUTS – PRETVORBA TEKSTA UGOVOR? Jel se to nešto s messagera prebacivalo u hangouts (ja nemam instalirano hangouts)  ili se instalirao hangouts?

 JA SAM SAM SIGURNA DA SADA TA OSOBA NIJE DOBILA TU GLASOVNU PORUKU (AKO JE UOPĆE I SNIMLJENA), ali me brine kada PONOVNO UKLJUČIM MOBITEL dal ju neće onda dobit ta osoba jer se nešto premotava i samo je pitanje vremena kada će doći na 0% tj. kad će preuzimanje biti završeno preuzimanje.
I ja ne mogu ponovno uključit mobitel jer čim ga uključim počinje se premotavat  po postocima (pisalo je još 20%) i piše HANGOUTS – PRETVORBA TEKSTA U GOVOR.  Kužite ne mogu uključit mobitel jer kada ću ja njega uključivat to će se već premotat i možda ta glasovna poruka (ako je uopće i snimljena) poslat kad je na 20% do toga preuzimanja što mi gore piše HANGOUTS – PRETVORBA TEKSTA U GOVOR i onda ga zbog tih samo 20% neću na vrijeme stić isključit ( jer je tako prije bilo na mislim an 80% i već je za 2,3 sekunde skočilo na 20%.). Hoće li mi pomoći ako na mobitel stavim drugu SIM KARTICU. Mislim ajde recimo da sam stvarano to  snimila glasovnu poruku i ona se kao premotava da se pošalje i ja u tom procesu premotavanja isključim mobitel  i kad ga ponovno uključim  s  STAROM SIM KARTICOM ponovno počinje premotavanje toga (HANGOUTS -  PRETVORBA TEKSTA U GOVOR) , bili to prestalo ako mu ja sada kada je ISKLJUČEN stavim NOVU SIM KARTICU? Mislim bili s NOVOM SIM KARTICOM to premotavanje prestalo?

E, i da napomenem ono premotavanje  HANOGUTS   - PRETVORBA TEKSTA U GOVOR  je pisalo na vrhu mobitela baš tamo gdje pišu npr.  koliko je sati, kakav je signal...  ,a ne na vrhu u messageru.

Molim da mi odgovorite!

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo
LOL, cvijeticu ajde proljece je malo zamirisalo al zahladilo je opet malo, lagano..
12 godina
offline
Re: Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo
-
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 5:05 (mile59).
12 godina
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo
Placem od smija... xd, sorry cvijeticu.
everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo
cvjetić uz potok kaže...

Pozdrav, imam jedan problem. Znam da pitanje baš nije vezano uz temu koju se dopisujete, ali budući da raspravljate o mobitelima, pretpostavljam da ste dobri s tehnologijom pa Vas molim da mi odgovorite jer sam očjna.
Bojim se da jedna osoba nije čula nešto što sam pričala o nekim privatnim stvarima. Instalirala sam messanger. Sad prije sam bila na messangeru i imala sam stisnuti inbox od te jedne osobe. U tom trenutku sam primijetila da se gore odmah iznad mobitela pojavilo neko PREUZIMANJE i pisalo je PRETVORBA TEKSTA U GOVOR HANGOUTS.

 Sve OK. To je samo instalacija dodatka za Hangouts. Nije se pokrenuo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Re: Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

CyberDemonVZ, hvala na odgovoru. :)

Znači sigurno mi se nije snimila nikakva glasovna poruka? I sigurno se ne šalje toj osobi? A kako je moguće da se instalirao taj dodatak za Hangouts a ja ga uopće Hangouts nisam nikad ni instalirala ni uključivala? Je li taj Hangouts ikako povezan s Messagerom (jer sam ja bila na Messageru kada se to pojavilo)?

12 godina
offline
Re: Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo
cvjetić uz potok kaže...

CyberDemonVZ, hvala na odgovoru. :)
Znači sigurno mi se nije snimila nikakva glasovna poruka? I sigurno se ne šalje toj osobi? A kako je moguće da se instalirao taj dodatak za Hangouts a ja ga uopće Hangouts nisam nikad ni instalirala ni uključivala? Je li taj Hangouts ikako povezan s Messagerom (jer sam ja bila na Messageru kada se to pojavilo)?

Hangouts je dio Androida, možda ga čak i imaš.

Ako i nemaš možda dodatke po defaultu instalira, da bude "up to date". Ja ga imam, pa nisam 100% siguran za instaliranje dodataka bez glavne aplikacije.

 

Nema nikakve veze s Messengerom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Re: Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Znači sigurno mi se nije snimila nikakva glasovna poruka? I sigurno se ne šalje toj osobi? A ako promijenim SIM karticu hoće li se to instaliranje prekinuti?

9 godina
offline
Re: Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Ma kakva poruka, neće ti se ništa poslati, Hangouts nema veze s FB Messengerom. Hangouts je često instaliran kao sistemska apk pa se može i sama updejtati, tj neke komponente.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

kolegica mi je dobila mobitel iz austrije huawei i zaključo se,kako ga otključati

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Imam jedno pitanje malo nevezano za temu ali mislim da je ovdje najbolje da pitam..

Ukoliko mi je puklo samo staklo na telefonu (Konkretno Galaxy a9), touch radi, da li onda samo ovo narucim i odnesem nekom da zamijeni ili moram ipak citav displej?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Novi mobiteli ti imaju OGS ekrane , nije jednostavno promjeniti samo staklo - pogledaj na yutubu kako to izgleda.

 

Pogledaj na njuškalu koliko traže samo za promjenu stakla.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

 

Xiaomi Redmi Note 4

Da li netko ima tutorial kako otključati dotični mobitel?

 

Vidim da kod nekih tutorijala ima problema, da nisu svi uspješni.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

U gornjem desnom kutu na mate 10 pro, pojavila mi se neka crtica, izgleda kao da je izgrebano i kad se prođe noktom osjeti se kao da postoji prijelaz. Taj nazovimo to "rez" je oko 2 milimetara dug, sad me zanima da li postoji negdje da se to tipa ispolira ili sl. Čuo sam da negdje u Zagrebu tipa Arena centar, Avenue mall ili City centar postoji neka nova "tehnologija" tipa neki premaz s kojim pređu valja preko tog ogrebanog i to se nakon zahvata ne vidi. Imao sam prije onu foliju na ekranu koja je došla sa mobitelom, ta folija mi se isto malo izgrebala pa sam ju maknuo i stavio onaj smart flip cover, međutim nekako se ta crtica uspjela pojaviti na mobitelu iako ne znam na koju foru, kakva je to "sila" morala biti.

 

Sad sam stavio onog staklo koje ne ide do ruba za prvu ruku dok ne rješim nešto, jer ona zaštitna stakla koja idu preko cijelog ekrana imaju ljepilo samo po rubu i kad se zaljepe odma ako malo jače pređeš prstom otpadnu. Sad naravno kako sam stavio to staklo flip cover se ne može zatvoriti do kraja. Pa sam planirao ponovo staviti ovu foliju da bar štiti od tih ogrebotina nakon što zakrpam taj "rez". Da li netko zna gdje se to može popuniti odnosno maknuti te ogrebotine u Zagrebu? U kojem centru / trgovini i na koju foru to rade? Gledao sam nešto po internetu da rade sa nekim pastama, ali mislim da to nije to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Pozdrav, trebao bih rootati i instalirati custom rom na samsung s7 (adoptsble storage i veci sot) , samsung s6 edge plus (veci sot) te galaxy xcover ili xc2 ili xc3 (takoder adoptable storage i veci sot) ima li itko da me uputi savjetuje ili pomogne preko tv? Oduzim se

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Htio bih na Note 3 verzija LTE SM-N9005 instalirati čisti android kitkat ili lolipop koji je bio pri kupovini uređaja jer preko njega sam instalirao Resurrection ROM Remix sa TWRP Recovery.

Eh sad kako da to izvedem?

Išao sam na samsmobile ali firmware je samo za premium članove.

Znam da ide preko odina,ali kako i šta,da li se briše TWRP i kako?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo
Zelja kaže...

Htio bih na Note 3 verzija LTE SM-N9005 instalirati čisti android kitkat ili lolipop koji je bio pri kupovini uređaja jer preko njega sam instalirao Resurrection ROM Remix sa TWRP Recovery.

Eh sad kako da to izvedem?

Išao sam na samsmobile ali firmware je samo za premium članove.

Znam da ide preko odina,ali kako i šta,da li se briše TWRP i kako?

 evo direkt sa odina

http://www.sammobile.com/firmwares/download/19428/N9005XXUBMI7_N9005DBTBMI1_DBT.zip/
(4.3)

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 21:01 (manutdsnak3).
15 godina
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Čekaj kako se flash-a,ja sam iz Bosne ne znam ima li to veze?

Šta će biti sa TWRP jel se i on briše?

Jel može android 5.0 na njega ili 4.4?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 21:30 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Našao sam firmware,na vanjskom disku sačuvao sam ga tad davno.

Samo da mi neko objasni kako se flešuje sa Odinom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

možda je dobro mjesto, pa da probam tu:

Naime, nova (android) aplikacija za pbz mobilno bankarstvo mi je prepoznala root na mobitelu, ali i dalje je moguće koristiti aplikaciju uz upozorenje pri svakom otvaranju, da je moguće da dođe do ograničenja nekih usluga, iako nisam primjetio poteškoće.

Označio sam aplikaciju u magisk Hide, no očito je prepoznata unatoč tome, a ako ima tko kakav savjet kako ju sakriti, neka preporuči.

hvala , zivili!

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Neznam da li je ovo najbolja tema ali neznam gdje bi pitao...izgleda da mi je crkao mob xiaomi red 2 ne pokazuje znakove života i kad ga spojim na punjac nista se ne desava.

Vec danima se slabije puni vjerovatno se ostetio utor gdje se puni ima li spasa moze li se to servisirati :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Može.

Koji je točno model u pitanju?

 

 

Kruha i igala...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo

Xiaomi redmi note 2 ako je to problem ....na kraju sam ga ja jako stisao i uspio upaliti ni sam neznam kako, bio je napunjen na 99% jer je i bio pola veceri na punjacu ali nesto tu nije dobro kad ga stavim na punjac nista se ne dogodi ali kad ga resetiram onda se puni

očigledno je na izdisaju :(

13 godina
offline
Re: Dekodiranje, debrandiranje, flashanje i ostalo
Jesi mijenjao bateriju od kad si kupio mobitel? Ako nisi vjerovatno baterija a,može bit i konektor.
Njuška
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice