Gearbest.com

poruka: 1.642
|
čitano: 420.668
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Gearbest.com
Pozdrav,narucio sam mobitel preko Gearbesta,preko nizozemske poste. Pise da je mobitel zapeo na carini u Zagrebu da je uzrok izgubljen racun. Oce oni mene kontaktirat u vezi tog,da li im ja moram poslat racun? Mobitel je 130$,a na racunu pise da je 20$..oce to proc ili cu morat poslat stvarnu cijenu pa ce mi ga ocarniti? Hvala :)
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Gearbest.com
Dobit ćeš poštom zahtjev da im pošalješ račun. I onda im šalješ ispis s paypala ili bilo što drugo di se vidi kolko si platio. Naravno možeš im poslat taj račun od gearbesta di piše da je cijena 20$, ali jel stvarno misliš da su tolko glupi i da će pasti na to?
16 godina
offline
Re: Gearbest.com

Ako ne zelis zazancije, posalji im Paypal i screenshot narudzbe sa stranice.

Object reference not set to an instance of an object
6 godina
neaktivan
offline
Re: Gearbest.com
Ovisi koliko si vješt u photoshopu
16 godina
moderator
offline
Re: Gearbest.com
tarz01 kaže...
Pozdrav,narucio sam mobitel preko Gearbesta,preko nizozemske poste. Pise da je mobitel zapeo na carini u Zagrebu da je uzrok izgubljen racun. Oce oni mene kontaktirat u vezi tog,da li im ja moram poslat racun? Mobitel je 130$,a na racunu pise da je 20$..oce to proc ili cu morat poslat stvarnu cijenu pa ce mi ga ocarniti? Hvala :)

Sve ti tu piše: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

tarz01 kaže...
da je uzrok izgubljen racun.

LOL, ne piše to.

 

Iscodisco22 kaže...
Ovisi koliko si vješt u photoshopu

Pa nisu carinici glupi. Tko će povjerovati da solidni mobitel košta 20 dolara?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 14:29 (mbaksa).
14 godina
moderator
online
Gearbest.com

Gearbest mi šalje Redmi 4x besplatno na review. 

 

Vidim da obično završe mobiteli od njih na carini.

S obzirom da nisam ništa platio ni nemam račun, hoće li funkcionirati da carini pošaljem ispis sa njihove stranice gdje se vidi cijena?

Nije problem platiti PDV, nego neznam kako im poslati račun kad ga nemam...

Kuponi s popustima na Banggood: https://www.facebook.com/banggood.coupons.discounts/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gearbest.com
XXX-Man kaže...

Gearbest mi šalje Redmi 4x besplatno na review. 

 

Vidim da obično završe mobiteli od njih na carini.

S obzirom da nisam ništa platio ni nemam račun, hoće li funkcionirati da carini pošaljem ispis sa njihove stranice gdje se vidi cijena?

Nije problem platiti PDV, nego neznam kako im poslati račun kad ga nemam...

 također mi šalju isti mobitel, pošalješ im link samo na stranicu i to je to, racunaj 25% + 120kn (DHL troskovi)

ukoliko ne ide preko dhl-a nego recimo postnl, moguce da niti nece zavrsiti na carini.. (tipa xiaomi kamera mi nije zavrsila preko postnl)

ukoliko je dhl onda 100%ide na carinu, ali sacekaj u svakom slucaju..

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 23:58 (LUNAT1C).
14 godina
moderator
online
Re: Gearbest.com

Ide preko postnl koliko vidim prema trackingu.

 

Ma čisto da se pripremim pa da znam što me čeka :)

Nedavno sam razmjenio preko 10 mailova sa idiotom koji nikako da shvati da aliexpress ne šalje račun na mail i da nemam ništa osim ispisa narudžbe...

Kuponi s popustima na Banggood: https://www.facebook.com/banggood.coupons.discounts/
14 godina
moderator
online
Gearbest.com

Usput, ako kupujete nešto sa Gearbesta, javite se privatnom porukom, imam pristup online listi kupona koji nisu javno dostupni i koja se osvježava svaki dan.

Samo napišite što vas točno zanima pa pogledam da li ima.

 

Nažalost ne mogu dati link jer je potreban login.

Kuponi s popustima na Gearbest-u dostupni preko privatnih poruka.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 23:20 (XXX-Man).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gearbest.com
XXX-Man kaže...

Usput, ako kupujete nešto sa Gearbesta, javite se privatnom porukom, imam pristup online listi kupona koji nisu javno dostupni i koja se osvježava svaki dan.

Samo napišite što vas točno zanima pa pogledam da li ima.

 

Nažalost ne mogu dati link jer je potreban login.

 Posto sam ja link vec, imaju na google docs di se ne mora logirat

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 0:21 (LUNAT1C).
14 godina
moderator
online
Re: Gearbest.com

Ima ovdje dosta kodova kojih nema tamo, vidio sam to što si stavio 

Kuponi s popustima na Gearbest-u dostupni preko privatnih poruka.
14 godina
moderator
online
Gearbest.com

Evo koga zanima, kuponi su ovdje:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8

(bar oni za javnost )

 

Radim update svaki dan sa aktualnim kuponima.

Kuponi s popustima na Gearbest-u dostupni preko privatnih poruka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2017 18:18 (XXX-Man).
Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Gearbest.com

Pretpostavljam da nije slučaj samo s Gearbestom, ali cijene su u zadnje vrijeme dosta porasle. Gledam svoje starije narudžbe, prošle godine u 4. mjesecu Eaget memorija 32 GB me izašla 10.30$, danas je 22.70$; Xiaomi Powerbank prošle godine u 6. mjesecu 11.60$, danas 20.50$; Xiaomi Battery Protective Cover u to doba 2.70$, danas 5.80$; Xiaomi USB ventilator onda 4$, danas 6.90$; Samsung SD kartica 32GB prije godinu dana 10$, danas flash sale 13$; STC 1000 kontroler prije godinu dana 11$, danas 26.80$. Dakle neke stvari poskupile i više nego dvostruko! Ima i da su neke pojeftinile, ali sitno i nema puno takvih. Isto tako dolar je malo pao, ali ne baš toliko. I onda nam daju kupone... jednom sam im se javio putem ticketa za kupon, kad sam napravio check out s njim me izašlo skuplje nego bez!!

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Gearbest.com
Peruneph kaže...

I onda nam daju kupone... jednom sam im se javio putem ticketa za kupon, kad sam napravio check out s njim me izašlo skuplje nego bez!!

Treba jako paziti kod kupovanja paketa. Recimo na AliExpressu sam u više navrata naišao na ovu situaciju - nešto košta 2 dolara, a paket od pet tog nečeg ti prodaju za 12-13 dolara! Iskorištavaju činjenicu da većina ljudi očekuje da više komada platiti manje pa da onda ni neće provjeravati koliko košta pojedinačno.

 

Uglavnom, da, cijene mnogo toga su otišle gore... Ne samo na Gearbestu.

14 godina
moderator
online
Gearbest.com

Redmi 4x završio na carini :(

 

Baš nemam sreće...

Kuponi s popustima na Gearbest-u: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Gearbest.com

 Ja sam dosad naručio tri mobitela izvana, 3/3 završila na carini. Tak da te razmem.

14 godina
moderator
online
Re: Gearbest.com

Najgore mi što sam mobitel dobio pa sad moram platit ipak...ostavlja gorak okus u ustima.

I još ću čekat barem 2 tjedna duže da ga dobijem.

 

Da sam ga kupio nebi me smetalo uopće.

Kuponi s popustima na Gearbest-u: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
15 godina
offline
Gearbest.com

Narucio sam jedan ultrabook preko gearbesta, stock in china, a shipping je DHL (EU), da li to znaci da ce doci bez carine i pdva jer ili to nema nikakve veze.

Vrijednost ultrabooka je 250 dolara.

 

I knew a man who once said : Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gearbest.com
Backdraft kaže...

Narucio sam jedan ultrabook preko gearbesta, stock in china, a shipping je DHL (EU), da li to znaci da ce doci bez carine i pdva jer ili to nema nikakve veze.

Vrijednost ultrabooka je 250 dolara.

 Doći će te još puno skuplje.

PDV + velike naknade DHLu + morat ćeš ići dobiti EORI  broj.

 

EDIT: osim ako nije bilo kakvih promjena u načinu dostave zadnjih tjedana, al mislim da nije.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.9.2017 17:06 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Gearbest.com

S kojim od ova dva načina slanja je veća šansa za izbjeći carinu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Gearbest.com

S nijednim, potpuno je ista vjerojatnost da će završiti na carini.

Kuponi s popustima na Gearbest-u: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
15 godina
offline
Re: Gearbest.com
CyberDemonVZ kaže...
Backdraft kaže...

Narucio sam jedan ultrabook preko gearbesta, stock in china, a shipping je DHL (EU), da li to znaci da ce doci bez carine i pdva jer ili to nema nikakve veze.

Vrijednost ultrabooka je 250 dolara.

 Doći će te još puno skuplje.

PDV + velike naknade DHLu + morat ćeš ići dobiti EORI  broj.

 

EDIT: osim ako nije bilo kakvih promjena u načinu dostave zadnjih tjedana, al mislim da nije.

 Svejedno će se isplatiti, 25% će ispasti 400kn, eventualno još izmišljeni troškovi 100kn i tjt. Prijatelj mi često naručuje sa gearbesta i kaže da sa DHL EU opcijom oni prepakiraju pošiljku u engleskoj i da onda dođe bez pdva i carinjenja. Vidit ću pa vam javim.

I knew a man who once said : Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
12 godina
offline
Re: Gearbest.com
Backdraft kaže...

  Prijatelj mi često naručuje sa gearbesta i kaže da sa DHL EU opcijom oni prepakiraju pošiljku u engleskoj i da onda dođe bez pdva i carinjenja. Vidit ću pa vam javim.

 To rade neki dućani na Ali Expressu, ne Gearbestu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Gearbest.com
Backdraft kaže...

Narucio sam jedan ultrabook preko gearbesta, stock in china, a shipping je DHL (EU), da li to znaci da ce doci bez carine i pdva jer ili to nema nikakve veze.

Vrijednost ultrabooka je 250 dolara.

 

 Ja isto trazim nesto slicno...moze link? :)

12 godina
offline
Re: Gearbest.com
Backdraft kaže...

 

EDIT: osim ako nije bilo kakvih promjena u načinu dostave zadnjih tjedana, al mislim da nije.

 Svejedno će se isplatiti, 25% će ispasti 400kn, eventualno još izmišljeni troškovi 100kn i tjt. Prijatelj mi često naručuje sa gearbesta i kaže da sa DHL EU opcijom oni prepakiraju pošiljku u engleskoj i da onda dođe bez pdva i carinjenja. Vidit ću pa vam javim.

 E da, obavezno javi kak je prošlo! Ako stvarno postoji način da prođemo bez PDVa, to je odlično!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Gearbest.com

mi box($69) mi je zapeo na carini, sad je za ocekivati da mi posalju neku obavijest za racun i to... kak su rigorozni po pitanju tih racuna, skinuo bih 20 - 30 dolara s PS-om :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gearbest.com
Backdraft kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Backdraft kaže...

Narucio sam jedan ultrabook preko gearbesta, stock in china, a shipping je DHL (EU), da li to znaci da ce doci bez carine i pdva jer ili to nema nikakve veze.

Vrijednost ultrabooka je 250 dolara.

 Doći će te još puno skuplje.

PDV + velike naknade DHLu + morat ćeš ići dobiti EORI  broj.

 

EDIT: osim ako nije bilo kakvih promjena u načinu dostave zadnjih tjedana, al mislim da nije.

 Svejedno će se isplatiti, 25% će ispasti 400kn, eventualno još izmišljeni troškovi 100kn i tjt. Prijatelj mi često naručuje sa gearbesta i kaže da sa DHL EU opcijom oni prepakiraju pošiljku u engleskoj i da onda dođe bez pdva i carinjenja. Vidit ću pa vam javim.

 Ja sam uzeo Xiaomi Mi Band 2 i dva wristbanda za taj isti sat, došlo mi $25 + $17 shipping sa DHL(EU). Nije išlo preko Engleske, nego Dubai-Njemačka-Italija-Zagreb. Zapeo mi je na carini iako je vrijednost manja od 22 eura i sad ću im reći neka ga vrate GearBestu i tražit refund(ako mi uopće ostane nešto nakon što mi naplate slanje natrag).

Ako uzmeš sa DHL-om, ići će ti na carinu 100%. Tražit će te EORI broj koji moraš ići podignut na policiju ukoliko ga već nemaš, potvrdu narudžbe di se vidi točno što si kupio sa pojedinačnim vrijednostima robe i shippinga, pa potvrdu o uplati.

A što se tiče troškova za DHL, to je upravo razlog zbog kojeg šaljem paket natrag. Naplatit će ti carinjenje 125kn, plaćanje unaprijed 125kn(ukoliko im ne pošalješ novce za troškove carinjenja unaprijed zato što bi morali vadit pare iz vlastitog džepa) te 25% PDV-a(na full cijenu sa dostavom).

 

Tebi će se vjerojatno isplatit jer kupuješ skupi proizvod tako da ćeš uštedit, ali meni nikako. Preko DHL-a više nikad ne uzimam, makar sam ja tu kriv jer se nisam informirao o njima prije kupnje, na forumima uglavnom samo seru po njima. Niti ne znam više koga da kontaktiram sa slanje paketa nazad u Kinu, iz DHL-a su mi rekli neka se javim GearBestu, a u GearBestu mi kažu neka se javim DHL-u. Em su spori sa dostavom, em su bezobrazni.

Ne vjeruj sjaju u njenim očima! To je samo svjetlost što joj prolazi kroz šuplju glavu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2017 10:59 (dturko).
14 godina
moderator
online
Re: Gearbest.com

Da si uzeo običnom poštom prošao bi carinu bez problema i platio bi puno manje.

 

PDV se obračunava na ukupni iznos zajedno sa poštarinom, tako da u tvom slučaju imaju svako pravo provesti carinski postupak jer se radi o 42$.

 

Btw.

Sad ti je 15$ sa kuponom iz mojeg potpisa.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2017 12:09 (XXX-Man).
15 godina
offline
Re: Gearbest.com
roby27 kaže...
Backdraft kaže...

Narucio sam jedan ultrabook preko gearbesta, stock in china, a shipping je DHL (EU), da li to znaci da ce doci bez carine i pdva jer ili to nema nikakve veze.

Vrijednost ultrabooka je 250 dolara.

 

 Ja isto trazim nesto slicno...moze link? :)

 Ultrabook, best buy za te pare i performanse, aluminijsko kuciste.

 

https://www.gearbest.com/laptops/pp_647765.html

I knew a man who once said : Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
7 godina
offline
Re: Gearbest.com

Priznaju ispis narudžbe, najbolje ga je poslati u pdf formatu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.9.2017 15:14 (Igox).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice