GIGABYTE GSmart Rio R1

poruka: 226
|
čitano: 109.879
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Nedavno sam naletio na jednoj web trgovini kod nas na ovaj uređaj po cijeni od 1400 kn (dosta trgovina na nabavi ga prodaje).

 

Ovo su specifikacije ukratko:

• Model: RIO R1
• OS: Android 4.0.4
• CPU: Qualcomm MSM8225 Dual Core 1GHz
• GPU: Adreno 203
• Ekran: 4.0" IPS, 800*480 WVGA
• Baterija: Li-Ion 1500 mAh (135h/5h)
• Interna memorija: ROM 4GB / RAM 512 MB
• Eksterna memorija: proširiva do 32GB microSD
• USB: Micro USB
• WiFi: 802.11 b/g/n
• Bluetooth: BT 3.0
• Mreža: GSM / GPRS / EDGE / WCDMA HSDPA: 7.2Mbps; HSUPA: 5.76Mbps
• Kamera: 5MP AF / LED Flash, 0.3MP prednja
• Dual SIM


Trenutno, ne zanima me kupovina (ali nikad ne reci nikad :D), ali htio bih pitati vas, što mislite o ovom uređaju? Da li nudi najbolji omjer uloženo/dobiveno kod nas? Mali problem je to što baš i nema informacija na internetu u vezi njega (ne mogu naći nijednu recenziju, ne znam da li sam slijep ili ih zbilja nema), a koliko vidim, još nema ni podršku na xda-developers. Pa, da li ga tko posjeduje, pa da napiše neku recenziju, pa možda pomogne nekome tko se interesira za ovaj uređaj?

Mada ne pratim baš tržište, a niti generacije tih procesora u smartphoneima, čini mi se dosta dobar za te novce, pošto je, koliko vidim jači od Huawei ascenda g300, a skuplji samo 100 kn (u trgovini).

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2013 0:45 (denix).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

nije loš, čini se dosta dobar... ima dobar dizajn, ali nudi otprilike sve isto kao što i ZTE Blade III, s time da je ZTE jeftiniji... nemam iskustva sa ovim mobom, ali imam sa ZTE Blade-om III, mobitel je brz, ima super touch i dobre senzore... baterija mi obično traje nekih 2.5-3.5 dana uz malo korištenje, 1 dan uz žešće igranje igrica... (naravno imam instaliran i energy saver)

 

tako da mislim da je zbilja dobar omjer cjene i kvalitete, ali može se proći i jeftinije, kao ja...

16 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

A čuj ipak je to pod Gigabyte kapom,Nevinašce pa dalje ne treba ništ reči i oni su se malo bacili na Pametnjakovič telefone kaj drugo.Imaju oni kolko vidim čak devet modela, a dva modela se mogu nač u našim dučanima ak sam dobro primjetil i da nisam niti ja našel neke detaljne testove.CoolNevinašce

 

http://gsmart.gigabytecm.com/en/2012_Product_list.htm

 

 

 

Kaj se tiče ovog prvog modela, GSmart RIO R1 on ima ovaj dole dvojezgreni proc na 1ghz kaj se tiče nekih detalja kog zanima.Za tu cijenu dobar mob itekak po cijeni sigurno, bez dileme bolja opcija od ovog dole malo skupljeg Prestigo modela jer on ima samo jednojezgreni proc na 1ghz a to je itekakva razlika.{#}

 

http://gsmart.gigabytecm.com/en/2012_Product_RIO_R1.htm

 

http://www.protis.hr/products/details/gigabyte-gsmart-rio-r1-dual-sim-40-ips-800x480-qualcomm-msm8225-dual-dore-1ghz-4gb512mb-android-40-sdhc-5mp03mp-wifi-bt-3g-white/67168

 

http://pdadb.net/index.php?m=cpu&id=a8225a&c=qualcomm_snapdragon_msm8225

 

 

http://www.protis.hr/products/details/prestigio-multiphone-4300-duo-43-480x800-4gb-android-40-sdhc-wifi-bt-3g-black-retail/63048

 

 

 

Tu je sad ostao još ovaj drugi model, GSmart GS202 malo je skuplji ima nešto veči Display i opet normalno dvojezgreni proc na 1ghz ali u ovom slučaju MediaTeK proizvod.{#}

 

http://gsmart.gigabytecm.com/en/2012_Product_GS202.htm

 

http://www.protis.hr/products/details/gigabyte-gsmart-gs202-dual-sim-43-ips-800x480-mediatek-6577-dual-core-1ghz-4gb512mb-android-40-sdhc-5mp03mp-wifi-bt-3g-brown/67169

 

http://www.mediatek.com/_en/01_products/04_pro.php?sn=1074

 

http://www.engadget.com/2012/06/27/mediatek-mt6577-pushes-dual-core-android-4-smartphones-under-200/

 

http://www.mobilnisvet.com/mobilni-vesti/529

 

 

 

Kaj sad reči za kraj pametno, Gigabyte je napravil dobar posel to sigurno i složili su dobre uređaje za ne previše love.Za kraj još jedna zgodna usporedba, Gygabyte GSmart RIO R1 vs Sony Xperia Miro dakle Sony model je skuplji za 170kn.Pa kad se usporede tehnikalje jel, Sony model ima jednojezgreni proc od 800mhz te manji TN Display/3.5 koji normalno nije IPS kao kod Gigabyte modela. Uz sve to Sony model ima malo slabiji GPU Adreno 200, dok Gigabyte model ima nešto bolji Adreno 203 GPU.Cool 

 

http://www.protis.hr/products/details/gigabyte-gsmart-rio-r1-dual-sim-40-ips-800x480-qualcomm-msm8225-dual-dore-1ghz-4gb512mb-android-40-sdhc-5mp03mp-wifi-bt-3g-white/67168

 

http://www.protis.hr/products/details/sony-xperia-miro-crni-mobilni-uredaj/63271

 

 

 

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

e, viš, viš, viš... dvojezgreni procesor...

uopće nisam skužio... ne bi ni pomislio da je u pitanju dvojezgreni procesor, tako da se svakako isplati.... {#}

16 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
marin0000 kaže...

e, viš, viš, viš... dvojezgreni procesor...

uopće nisam skužio... ne bi ni pomislio da je u pitanju dvojezgreni procesor, tako da se svakako isplati.... {#}

Da tu je ta vrlo bitna razlika,Nevinašce Gibabyte model ima dvojezgreni proc na 1ghz i to ne nekakav prastari procesor to je model iz 2012 godine.Cool

 

GIGABYTE GSmart Rio R1 - CPU X2 1ghz/Qualcomm Snapdragon S4 MSM8225/45nm/Adreno 203 GPU

 

Sony Xperia Miro - CPU 800mhz/Qualcomm Snapdragon S1 MSM7225A/45nm/Adreno 200 GPU

 

ZTE Blade III - CPU 1ghz/Qualcomm Snapdragon S1 MSM7227A/45nm/Adreno 200 GPU

 

Prestigio MultiPhone 4300 Duo - CPU 1ghz/MediaTek MT6575/PowerVRTM SGX Series5 GPU

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Razmišljam o kupnji Gigabyte Rio R1, sviđa mi se i cijena (1199kn)i tehničke specifikacije.

 

Najviše me zanima da li netko ima informaciju prima li telefon dvije standardne SIM kartice kao Prestigio modeli ili je SIM2 microSIM. Primarni SIM je obično standardna kartica koja služi za pozive i surfanje, dok je druga microSIM i ona je na stand-by. (niti jedna recenzija niti tehnička specifikacija to ne navodi, a pozivom dučanima nisam dobio odgovor na pitanje).

 

Obzirom da je meni primarna kartica privatna, a sekundarna poslovna ne bih volio tražiti poslodavca zamjenu kartice. Osim toga zanimam me ima li tko više iskustva s korištenjem telefona koji ima stan-by varijantu korištenja SIM-ova za razliku od mobitela koji imaju ACTIV SIM opciju.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

sta mislite jel bolji rio r1 ili zte blade III

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Načelno djeluju kao blizanci samo Rio ima dvojezgreni procesor i mrvu bolju grafiku, pa ako ti to nije bitno uzmi ZTE ako ti je financijski isplativiji...po forumima se obično žale na štekanje kod igranja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2013 16:58 (Al.Buckman;).
16 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
logi510 kaže...

sta mislite jel bolji rio r1 ili zte blade III

Evo ti pa zaviri na dolnji link, i pogledaj taj moj post a dalje je sve vrlo jasno jel.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/pomoc-odabiru-mobitela/101079.aspx?page=204&jumpto=3495785&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
16 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Za sve koje zanima, pojavio se i unboxing ovog telefona.

 

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Jel netko probao telefon?

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
Zoran kaže...

Jel netko probao telefon?

Ja jučer kupio GS202, mobitel je čvrst, kompaktan, dobar ekran, ali mi se čini da dosta bateriju cucla...nisam još stigao pogledati ima li neka aplikacija za uštedu baterije, a u postavkama nisam naišao na "power saver mod"...a s obzirom da mi je to prvi smartphone, malo previše stvari moram srediti odjednom...jedan od problema mi je što ne znam kako staviti hrv tipkovnicu. U postavkama je nema, nadam se da se može dodatno instalirati...

 

Za sada sam instalirao dosta aplikacija, gazio sam ga s instaliranjem, surfanjem...u isto vrijeme i nije još nijednom zatrzao...

EDIT:

sredio hr tipkovnicu...konačno :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2013 14:46 (RaNzO).
16 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Šta nema u language settings > keyboard > croatian za odabrati?

 

Viči kroz par dana da li trza, laga, restartira se, blokira..

 

Za bateriju ako izdrži 1 dan da je internet (3g) stalno uključen, meni dobro!

Jako mi se sviđa telefon ali ne bi htio proć ko sa sadašnjim

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Pozdrav,

 

Kupio sam danas ovaj mobitel, ali ne želi mi očitati karticu, kaže no SIM Card.

U settingsima na dual-sim panelu zacrnjeni SIM1 (SO; os ,ossopmg pr errpr) a SIM2 je Vip (Sim is enabled i kvačica sa strane). Probao sam i obrnuto, tražio mreže (Vip 2g i 3g), automatski postavio i sve. Ali ne želi pročitati karticu.

 

Pa bih molio lijepo pomoć ako tko zna u čemu je problem :)

 

(Inače lijep, brz, i lagan aparatić :) )

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
deflagrated kaže...

Pozdrav,

 

Kupio sam danas ovaj mobitel, ali ne želi mi očitati karticu, kaže no SIM Card.

U settingsima na dual-sim panelu zacrnjeni SIM1 (SO; os ,ossopmg pr errpr) a SIM2 je Vip (Sim is enabled i kvačica sa strane). Probao sam i obrnuto, tražio mreže (Vip 2g i 3g), automatski postavio i sve. Ali ne želi pročitati karticu.

 

Pa bih molio lijepo pomoć ako tko zna u čemu je problem :)

 

(Inače lijep, brz, i lagan aparatić :) )

Ček... Nisam shvatio!

 

Jel problem u nefunkcioniranju jednog SIM slota ili isključivo jedne SIM kartice koju je nemoguće učitati, bez obzira u koji je slot ubaciš?

 

Na Prestigio 4300 telefonu sam vidio da neke SIM kartice starije generacije nisu bile prepoznate/podržane. 

 

Ako je to to, onda ćeš vjerojatno morati zamijeniti SIM karticu novom.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
13 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

vidim da su neki već kupili, ja još skupljam lovu, ali jedan review/recenzija bi dobro došli  {#}

inače vidim da je trenutno ovdje najpovoljnije: http://shop.netcom.hr/product_info.php?products_id=17085

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Ovo drugo.

U koji god slot stavim SIM karticu, na ekranu piše No SIM, i ispod toga VIP..

 

Kartica je stara 2 godine, došla zajedno sa HTC Wildfireom, valjda bi trebala funkcionirati na ovome..

 

U svakom slučaju sutra pravac VIP centra pa nek oni to riješe..

 

 

Jedina mala zamjerka je za poleđina uređaja, koja je preglatka, pa će bit mrljanja i sklizanja kad malo zatopli (za razliku od htc-a koji ima određeni "grip") :/

Valjda će doć kod nas neka zaštitna maska pa to riješit..

13 godina
protjeran
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
Zoran kaže...

Šta nema u language settings > keyboard > croatian za odabrati?

 

Viči kroz par dana da li trza, laga, restartira se, blokira..

 

Za bateriju ako izdrži 1 dan da je internet (3g) stalno uključen, meni dobro!

Jako mi se sviđa telefon ali ne bi htio proć ko sa sadašnjim

Nema, morao sam instalirati aplikaciju...

16 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

zanimljivo oO

 

Inače android po defoltu ima HR jezik i tipkovnicu

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

A jel šteka mobitel na malo zahtjevnijim aplikacijama? 

A kakav je s internetom? Kakav mu je touch?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
logi510 kaže...

A jel šteka mobitel na malo zahtjevnijim aplikacijama? 

A kakav je s internetom? Kakav mu je touch?

Ne znam što ti znači "malo zahtjevnija aplikacija" :) ali da vam prve dojmove stavim...

 

Touch - vidio sam i preciznijih (iPhone, Galaxy S3), ali je dovoljno precizan da ne zadaje muke, tj. zlatna sredina, služi te i ne razmišljaš o njemu, ali te s vremena na vrijeme podsjeti da nije top model

 

Zahtjevne aplikacije - najzahtjevnije što sam radio je instaliranje aplikacija, upgrade u pozadini, 4-5 tabova otvorenih + konstatno mijenjanje aplikacija (face, skype, poziv, sms, mail + još par njih)...sve istovremeno i nisam osjetio nikakvo štekanje...to je ono najzahtjevnije što će kod mene raditi (igrice neću igrati), pa sam zadovoljan...dovoljno zahtjevno? :)

 

Stranice mi otvara ovisno o brzini veze, također i aplikacije, ali mi je za update sustava download potrajao oko 4h za 290 MB...WiFi 4Mbps
Preko youtubea nema štekanja videa...

EDIT:
Za sad sam prezadovoljan, odaje dojam puno kvalitetnijeg (skupljeg) modela...s obzirom kakve sam sve skuplje modele imao u rukama, pa imao dojam da će se raspasti, ovaj je odličan, robustan, a opet (meni) lijep.

P.S.
Kamera na automatskim postavkama mu nije baš nešto specijalno, ali dovoljna kvalitetna za moje potrebe (svakodnevno slikanje dokumenata, a da se tekst vidi čitati kad se isprinta)...kad mu se zadaju parametri slikanja (oblačno, žarulja, sunčano, blic), tada radi puno bolje fotografije...

P.P.S.
Čisto sumnjam da se za te novce može naći bolji mob (1300 kn novi, nekorišten, s garancijom 2 godine)

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2013 14:55 (RaNzO).
11 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
RaNzO kaže...
logi510 kaže...

A jel šteka mobitel na malo zahtjevnijim aplikacijama? 

A kakav je s internetom? Kakav mu je touch?

Ne znam što ti znači "malo zahtjevnija aplikacija" :) ali da vam prve dojmove stavim...

 

Touch - vidio sam i preciznijih (iPhone, Galaxy S3), ali je dovoljno precizan da ne zadaje muke, tj. zlatna sredina, služi te i ne razmišljaš o njemu, ali te s vremena na vrijeme podsjeti da nije top model

 

Zahtjevne aplikacije - najzahtjevnije što sam radio je instaliranje aplikacija, upgrade u pozadini, 4-5 tabova otvorenih + konstatno mijenjanje aplikacija (face, skype, poziv, sms, mail + još par njih)...sve istovremeno i nisam osjetio nikakvo štekanje...to je ono najzahtjevnije što će kod mene raditi (igrice neću igrati), pa sam zadovoljan...dovoljno zahtjevno? :)

 

Stranice mi otvara ovisno o brzini veze, također i aplikacije, ali mi je za update sustava download potrajao oko 4h za 290 MB...WiFi 4Mbps
Preko youtubea nema štekanja videa...

EDIT:
Za sad sam prezadovoljan, odaje dojam puno kvalitetnijeg (skupljeg) modela...s obzirom kakve sam sve skuplje modele imao u rukama, pa imao dojam da će se raspasti, ovaj je odličan, robustan, a opet (meni) lijep.

P.S.
Kamera na automatskim postavkama mu nije baš nešto specijalno, ali dovoljna kvalitetna za moje potrebe (svakodnevno slikanje dokumenata, a da se tekst vidi čitati kad se isprinta)...kad mu se zadaju parametri slikanja (oblačno, žarulja, sunčano, blic), tada radi puno bolje fotografije...

P.P.S.
Čisto sumnjam da se za te novce može naći bolji mob (1300 kn novi, nekorišten, s garancijom 2 godine)

mislim ga kupit sestri..sluzit ce samo za igranje igrica..sta mislis jel dobar za to?

13 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Itekako je dobar za igrice, ipak je tu dvojezgreni procesor, i ako se ne varam noviji Android sustav (4.04?)

 

Stvarno lijepo leži u ruci, dosta je velik ( nemojte me krivo shvatit) i to što RaNzO kaže, best-buy ako se mene pita

 

E, i nisam skužio dal ima onu funkciju, kad ideš zvat nekog i tipkaš brojeve, a zapravo tražiš po imenu na koje je sejvano u mobitelu? Meni samo broj izbaci :/ Teško je za objasniti :D


P.S.

Ne želi mi uključiti mobilni internet, kaže nema konekcije... (WLAN radi normalno), zna li možda ko zašto?

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2013 2:12 (deflagrated).
13 godina
protjeran
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
deflagrated kaže...

Itekako je dobar za igrice, ipak je tu dvojezgreni procesor, i ako se ne varam noviji Android sustav (4.04?)

 

Stvarno lijepo leži u ruci, dosta je velik ( nemojte me krivo shvatit) i to što RaNzO kaže, best-buy ako se mene pita

 

E, i nisam skužio dal ima onu funkciju, kad ideš zvat nekog i tipkaš brojeve, a zapravo tražiš po imenu na koje je sejvano u mobitelu? Meni samo broj izbaci :/ Teško je za objasniti :D


P.S.

Ne želi mi uključiti mobilni internet, kaže nema konekcije... (WLAN radi normalno), zna li možda ko zašto?

Meni radi normalno, možda nemaš dovoljno kvalitetan signal?

11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Da li netko zna možda zašto se na tipkovnici nemože staviti HR slova,inače sam jako zadovoljan s njime,pošto mi je ovo i prvi smarthphone!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
dendo kaže...

Da li netko zna možda zašto se na tipkovnici nemože staviti HR slova,inače sam jako zadovoljan s njime,pošto mi je ovo i prvi smarthphone!

 

Koliko sam vidio, u postavkama uopće ne postoji hrvatska tipkovnica, tako da ćeš je morat skinuti preko Play Store-a.

 

(Ovo za internet ne znam stvarno, u centru zagreba sam, označim data sa kvačicom i kaže no connection...još jedan izlet do Vip centra će bit izgleda :( )

11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

pozz! evo i ja sam od jučer vlasnik ovog mobitela {#}

meni je mob super, ima nekih sitnica koje nisu baš dorađene, a zapinju za oko, recimo nepotpun prijevod...znači namješten je na hrvatski, a u postavkama za dual SIM piše : dual SIM settings i sve je na engleskom {#} i ima ih još par

i imao sam problem što sam postavke za pristup internetu (pristupne točke) morao ručno napravit

sve u svemu u 24 sata korištenja sam i više nego zadovoljan

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

ja sam imao priliku jucer probati mobitel i mogu reci da je nasparam gsmart gs202 ostavio dojam kvalitetnijeg moba..4.0 ekran je cist dovoljan, plastika poklopca je glosy al opet nekako cvrsta, sto se za gs202 nikako ne moze reci..doduse u shopu su imali samo bijeli gs202 i frend koj tamo radi mi je rekoa da je smeđi dosta kvalitetniji..tak oda cekam da dodje smedji pa da usporedim..

ovo malo sto sam ih obada imao u rukama, puno bolje mi je sjeo rio, software na obadva isto radi, posto nisam imao neke specijalne appove za probat ,nego samo malo letimicno ulazit izlazit i sl..s tim da rio ima navodno boljlu kameru..tj bolje su slike kad se prebace na komp..to su njegove rijeci

tak oda cekam da vidim smedji gs202 posto vise volim taj HTC izgled, ali mislim da cu def kroz par dana uzet rio..


 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

ljudi kolko baterija izdrzi??? pliz sto prije odgovor, sam me jos to zanima!{#}

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

jos jedno pitanje{#} aplikacije mogu spremat samo na internal memory jelda? ako da , kolko je slobodno tog internal-a ot te 4 gige? 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice