GIGABYTE GSmart Rio R1

poruka: 226
|
čitano: 109.930
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

što se tiče baterije, meni je izdržala 36 sati, ali uzmi u obzir da sam ga tek kupio i da sam u tih 36 sati stalno čačkao po njemu, skidao aplikacije, brisao, sat i pol telefonskog razgovora, ono pravi test

za aplikacije ti je 2 gb, ali još nisam probao jel može na SD jer je nemam, ali mislim da bi trebalo moć

13 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
param kaže...

jos jedno pitanje{#} aplikacije mogu spremat samo na internal memory jelda? ako da , kolko je slobodno tog internal-a ot te 4 gige? 

 

Na upravljanju aplikacijama, koje inače jako lijepo i jednostavno izgleda ima fino 4 pod-izbornika-Downloaded, On SD Card, Running i All.

 

Aplikace se mogu prebaciti na SD Card.

 

Na dnu ekrana stoji Internal Storage (kod downloaded i all tab-a) i meni je trenutačno 338MB used i 1.5GB free...Znači, i više nego dovoljno mjesta ima internal :)

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

36 sati stalnog prckanja se cini super :D

ne kuzim zas na stranicama sa specifikacijama moba pise samo 5h talk time i 135 sati stand by-a. jer mislim opcenito 1500 mAh nije bas puno. frend mi ima galaxy s3 mini s tom baterijom pa mu se isprazni u par sati :/

btw dal je isprobao neko igrice na riju? :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

a čuj, mislim da najviše baterije guta kad je uključen 3G, ali jbg kad god je prilika uključiš ga na punjač {#}

11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

a dobro mogo bi zivjet s tim.

dal je probao neko igrice? dal ima laga? npr temple run 2 il slicno?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
param kaže...

a dobro mogo bi zivjet s tim.

dal je probao neko igrice? dal ima laga? npr temple run 2 il slicno?

 

Aj probat ću baš sad, znam da su mi Arcane Legends malo štekali ali to je stvarno zahtjevna igra. 

 

UPDATE: Lijepo ide, ali zna trznut s vremena na vrijeme, pa ne znam kako bi se ponašalo sa više aplikacija i većim optrećenjem RAM-a :/

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 22:10 (deflagrated).
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

hmmm :/ malo me razocaralo to, al hvala na trudu :) stvarno sam ocekivao da ce dvojezgreni procesor podnijet to bez laga.

16 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Mobitel je došao u Eurotrade po cijeni od 1149 Kn u maloprodaji

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 20:51 (Ziga).
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Jel' to ziher? Da je uređaj dostupan u Eurotrade-u? Na web stranici još ništa nema, a ovdje u Varaždinu, nisam do sad vidio da prodavaju pametne telefone..

16 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
Mobilni maser kaže...

Jel' to ziher? Da je uređaj dostupan u Eurotrade-u? Na web stranici još ništa nema, a ovdje u Varaždinu, nisam do sad vidio da prodavaju pametne telefone..

Ako sam ja ovdje 4 godine, i ako kažem da imaju i kolika je maloprodajna cijena...

 

to znači da ima, a što nije na Web stranici vjerojatno nisu unijeli još

 

 

11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

imas ga u vemilu za 1199 kn

 

http://www.vemil.hr/proizvod/gigabyte-gsmart-rio-r1-dual-sim-white-4-ips-capacitive-800x480-dc-1ghz-4gb512mb-android-v40-sdhc-wi-fi-bt-3g-2x-camera-5mp03mp-gps-1500mah/38223/

 

kupio sam ga danas sestri, mobitel je zbilja odlican, i ako uzmemo u obzir specifikacije (1ghz dual core, gpu, dual sim, 4 gige interne memorije, 2 god garancija), mobitel je best buy... ako hoces mobitel s takvim specifikacijama od nekog drugog proizvodjaca (npr HTC wildfire x), treba iskesirati barem 2500 kn.

 

Zasad jedini problem na koji sam naisao je da nest ne valja sa bljeskalicom na fotoaparatu.... 

dok hoces slikat slike u mraku, kao da bljeskalica radi na nekih 10% i prakticki se nista ne vidi...

 

dal ima jos netko taj problem?

 

 

 

"deflagrated kaže...

Pozdrav,

 

Kupio sam danas ovaj mobitel, ali ne želi mi očitati karticu, kaže no SIM Card.

U settingsima na dual-sim panelu zacrnjeni SIM1 (SO; os ,ossopmg pr errpr) a SIM2 je Vip (Sim is enabled i kvačica sa strane). Probao sam i obrnuto, tražio mreže (Vip 2g i 3g), automatski postavio i sve. Ali ne želi pročitati karticu.

 

Pa bih molio lijepo pomoć ako tko zna u čemu je problem :)

 

(Inače lijep, brz, i lagan aparatić :) )"

 

 

 

pa sve ti stima... prvi slot ti je prazan a drugi ti radi. ne kuzim kaj te muci :D

 

neko je pitao, kartica ima normalna 2 sim slota.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2013 0:58 (santos).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Evo, bio jučer u Eurotradu i rezervirao uređaj Gsmart Rio R1. Stiže u ponedeljak u Varaždin. Kaže da će biti svega 8 kom u HR za njih?!

 

Zanima me ako ima još netko na forumu tko ima ovaj aparat? Vidim da su neki pisali već, no npr. ja igrice ne mislim igrati već mi treba za posao. Dakle, razgovori, sms, e-mail, kalendar, internet, ponekad pročitati neki tekst ili pogledati video, ali i snimiti kraći video ili fotografiju. Također, jel' netko probao GPS na ovom aparatu?

 

Što se dual sima tiče i problema oko prepoznavanja... zar nije to slična stvar kao što je bilo kd Prestigia, pa se riješilo s updateima??

 

 

Napišite i kakva je baterija kod nekog normalnog korištenja.

 

Hvala. {#}

Just snatch it!
11 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Pozdrav,

zanima me kakva vam je glasnoca zvuka pri razgovorima,dal se sve dobro cuje?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

dobro se cuje, sve normalno.

 

btw, uspio sam jedva iskljucit onaj glupi text prediction ilitiga t9, al i i dalje iznad tipki iscrtava moguce rijeci... kak to iskljucit?

11 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

@ santos,kakvo je tebi trajanje baterije?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
santos kaže...

imas ga u vemilu za 1199 kn

 

http://www.vemil.hr/proizvod/gigabyte-gsmart-rio-r1-dual-sim-white-4-ips-capacitive-800x480-dc-1ghz-4gb512mb-android-v40-sdhc-wi-fi-bt-3g-2x-camera-5mp03mp-gps-1500mah/38223/

 

kupio sam ga danas sestri, mobitel je zbilja odlican, i ako uzmemo u obzir specifikacije (1ghz dual core, gpu, dual sim, 4 gige interne memorije, 2 god garancija), mobitel je best buy... ako hoces mobitel s takvim specifikacijama od nekog drugog proizvodjaca (npr HTC wildfire x), treba iskesirati barem 2500 kn.

 

Zasad jedini problem na koji sam naisao je da nest ne valja sa bljeskalicom na fotoaparatu.... 

dok hoces slikat slike u mraku, kao da bljeskalica radi na nekih 10% i prakticki se nista ne vidi...

 

dal ima jos netko taj problem?

 

 

 

"deflagrated kaže...

Pozdrav,

 

Kupio sam danas ovaj mobitel, ali ne želi mi očitati karticu, kaže no SIM Card.

U settingsima na dual-sim panelu zacrnjeni SIM1 (SO; os ,ossopmg pr errpr) a SIM2 je Vip (Sim is enabled i kvačica sa strane). Probao sam i obrnuto, tražio mreže (Vip 2g i 3g), automatski postavio i sve. Ali ne želi pročitati karticu.

 

Pa bih molio lijepo pomoć ako tko zna u čemu je problem :)

 

(Inače lijep, brz, i lagan aparatić :) )"

 

 

 

pa sve ti stima... prvi slot ti je prazan a drugi ti radi. ne kuzim kaj te muci :D

 

neko je pitao, kartica ima normalna 2 sim slota.

 

 

U Vip centru su mi rekli da je ipak neka greška bila na prošloj Sim kartici tako da su je tamo zamijenili.

 

Ako netko ne može se na internet spojiti (kao ja, pa cijeli dan se brinut oko toga), neka provjeri APN. U postavkama nisu bili unešeni podaci, tako da sam ih morao ručno unosit.

 

Što se baterije tiče, čini mi se da se poprilično brzo prazni.

 

Mala zamjerka mi je bila za alarm kod kojeg se mogla stavit samo default melodija. Pa sam na Play storeu morao skinut aplikaciju da neka mp3-ca može svirat kod buđenja.

11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

mislim da ga sestra jos od jucer nije ni do kraja napunila... budemo ga danas "silovali" bas da vidimo kolko bude izdrzala baterija ;)

 

edit:

 

kupili smo mobitel jucer ujutro oko 10h, znaci tvornicki je baterija bila na manje od 50%, izdrzala jucer cijeli dan i danas prijepodne, radio uglavnom fejs, prckanje po opcijama, konfiguriranje i tak to....

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2013 13:20 (santos).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

ja cu ga kupiti u ponedjeljak :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

i ja sam primjetio da nešto bljeska slabo radi, u mraku kao da je i nema

i imam još jedan problem, slike u galeriji koje su slikane gamerom nekad očitava, a nekad ne, napiše da je galerija prazna {#}

 

11 godina
neaktivan
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

e ovako stoje novosti... sestra ga napunila danas, al nikakva ona divlja punjenja po 12 sati....   punila ga tak dugo dok je pokazivalo da ga puni  i onda ga iskopcala. dosla doma (od jednog stana do drugog imamo cca 15 min hoda). dok je dosla doma baterija je bila vec na 84 %... za sljedeca 2 sata je pala vec na cca 45%   sad je negdje oko 20%.

 

u medjuvremenu sam ja nest malo slikao (borio se s tim blicom ali nisam imal uspjeha), snimil video par minuta,  skinul igricu "cut the rope" sa google play marketa.... i tu nastaje sljedeci problem... instaliral igricu, pokrenem igricu, udje u meni, startam igricu, prvi level prodjem i izbaci van iz igrice... 10 puta probam, 10 puta isto.....

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Sad su me ovi zadnji postovi totalno pokolebali kaj se tice kupnje ovog moba,ni sam neznam dal ga budem na kraju uzeo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
vex3855 kaže...

Sad su me ovi zadnji postovi totalno pokolebali kaj se tice kupnje ovog moba,ni sam neznam dal ga budem na kraju uzeo.

Onda kupi neki za 5000kn taj nema nedostataka

 

11 godina
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1

Nemoj se živcirati duže ces zivjeti ;)

 

Samo kažem da ima dosta malo informacija o mobu,bar onih iz prve ruke,nista drugo i da sam u dilemi dal da uzmem taj Rio koji je na papiru bolji od recimo ZTE blade 3 ili blade jer se dosad stvarno pokazao po

forumima ko ok mob.

11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
Ziga kaže...
vex3855 kaže...

Sad su me ovi zadnji postovi totalno pokolebali kaj se tice kupnje ovog moba,ni sam neznam dal ga budem na kraju uzeo.

Onda kupi neki za 5000kn taj nema nedostataka

 

Razumijem obojicu, no... unatoč tome: "kolko para - tolko muzike", očekuješ ne čudo, nego "normalan" pametni telefon. Imao sam Prestigio 2 mj i prodao ga, model PAP4040. U to vrijeme sam ga 2 put resetirao, jednom valjda mojom krivnjom, drugi put nakon updatea, neke funkcije nisu radile. Ono kaj me jako nerviralo da mi je aparat sam od sebe resetirao postavke zvuka, alarma, itd... Ako platim nešto 3 puta manje, ipak ne znači da je normalno imati 3 puta više problema.

 

Rio sam rezervirao, no isto si mislim bi ili nebi ga kupio, čitajući gornje postove.

Just snatch it!
11 godina
neaktivan
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
vex3855 kaže...

Nemoj se živcirati duže ces zivjeti ;)

 

Samo kažem da ima dosta malo informacija o mobu,bar onih iz prve ruke,nista drugo i da sam u dilemi dal da uzmem taj Rio koji je na papiru bolji od recimo ZTE blade 3 ili blade jer se dosad stvarno pokazao po

forumima ko ok mob.

Evo, ima recenzija na www.racunalo.com ocjena mu je dobar - 3. Dakle, ništa posebno, ali za te pare isplativo.

Just snatch it!
15 godina
protjeran
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Gigabyte  R1 Rio - 4" 800 × 480 piksela gustoće 207 ppi

Prestigio  4040 - 4" 800 × 480 250 ppi

Kako je to moguće, ista rezolucija, ista veličina ekrana a različit ppi {#}

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Uzeo sam na probu mob,imam jedan problem,neželi mi ni jedan kontakt procitati sam SIM kartice,neznam ni sam zasto.

probat cu malo progooglat,ali ne prepoznaje kontakte.

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: GIGABYTE GSmart Rio R1
vex3855 kaže...

Nemoj se živcirati duže ces zivjeti ;)

 

Samo kažem da ima dosta malo informacija o mobu,bar onih iz prve ruke,nista drugo i da sam u dilemi dal da uzmem taj Rio koji je na papiru bolji od recimo ZTE blade 3 ili blade jer se dosad stvarno pokazao po

forumima ko ok mob.

Imam Gygabyte GS202 (skoro isti kao Rio R1, uz minimalne promjene - veći ekran i još neke sitnice) nešto više od tj. dana, a draga mi ima blade iii 3 dana...do sad nisam baš puno stigao raditi na njenom. Za osnovne stvari je ok, ne možeš tražiti baš puno od te cjenovne kategorije...koliko kaže baterija joj dosta duže traje nego meni, ali me nekoliko sitnica zasmetalo, npr. ne želi instalirati GPS na memoriju telefona, iako ima slobodno preko 2GB, već traži isključivo sd karticu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.3.2013 11:31 (RaNzO).
11 godina
offline
GIGABYTE GSmart Rio R1

Isprobao sam ga ali nažalost neželi nikako ocitati kontakte s par bon bon kartica(novijih),kartice rade super kaj se tiće

interneta i poziva,ali kontakte ne ocitava.

S obzirom da mi je bio na probi mislim da cu ga danas vratiti jer mi je za pola sata baterija došla sa 100% na 79%,to mi se cini malo

prebrzo,uzet cu ZTE blade 3,ima ga frend i dosta mu duze traje baterija,a to mi je vazno.

Inace kaj se tice surfanja,youtubea,rio je odlican,kvaliteta zvuka pri razgovoru mu je prosjecna.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice