Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.782
|
čitano: 1.067.672
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Avensac kaže...

Xiaomi Mi A2 Lite (64/4GB) VS Xiaomi Redmi Note 6 Pro (64/4GB)?

 

Navikao sam na čisti Android (već godinama na Nexusima), ostali skinovi mi ne pašu, zato mi se sviđa A2 Lite koji ima Android One, ali nikad nisam probao MIUI. 

Redmi Note 6  me izađe možda 200tinjak kuna skuplje, ali je nešto malo bolji koliko vidim. 

 

Vaše mišljenje?

 Redmi note 5 dual camera.. dobis normalan ekran bez notcha a sve ostalo je isto osim prednje kamere.. cijena 1200 kn prek goldwaya

12 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Jel netko razmišljao o Xiaomi vanjskoj kameri?

 

Nekako mi se puno čini ovo snimanje na YI cloud za 66$ godišnje. Koje su prednosti toga, a koje mane? I kako to funkcionira samo sa SD karticom?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

 Xiaomi Store Wien. All the products in the shop - pronašao sam ovo na yotubeu

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Definitivno note 6 , miui je vrhunski optimiziran , a sd636 je itekako klasa iznad , a i očekuj nešto bolji battery life.

A i ako se poželiš stock androida , ima dobrih romova :)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
MarioVk kaže...

 Napuni mobitel. I ostavi ga pol sata barem sa strane, nemoj ga dirat, nek ekran bude ugasen. Onda uslikaj sve sto si sad usliko.

 

 

Napunio sam mobitel na 100% (ugašen tijekom punjenja), dok sam ga upalio pao je na 95%.

 
 
 

Onda sam ga ostavio 100 minuta i pao je na 91% - wifi isključen

 
 

Zatim sam uključio wifi i u sljedećih 100 minuta pada na 61%

 
 
 

 

Ali raspodjela potrošnje je potpuno drugačija nego na screenshotovima od prije nekoliko dana. Sada pokazuje da aplikacije troše većinu energije, a onda su aplikacije zauzimale mizeran dio. U međuvremenu sam obrisao Facebook i Messenger.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 15:30 (Grisha).
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Grisha kaže...
MarioVk kaže...

 Napuni mobitel. I ostavi ga pol sata barem sa strane, nemoj ga dirat, nek ekran bude ugasen. Onda uslikaj sve sto si sad usliko.

 

 

Napunio sam mobitel na 100% (ugašen tijekom punjenja), dok sam ga upalio pao je na 95%.

   

Onda sam ga ostavio 100 minuta i pao je na 91% - wifi isključen

  

Zatim sam uključio wifi i u sljedećih 100 minuta pada na 61%

   

 

Ali raspodjela potrošnje je potpuno drugačija nego na screenshotovima od prije nekoliko dana. Sada pokazuje da aplikacije troše većinu energije, a onda su aplikacije zauzimale mizeran dio. U međuvremenu sam obrisao Facebook i Messenger.

 Po ovome bi se dalo zakljuciti da je problem softwarske prirode jer cim upalis wifi izgleda da tebi mob vise ne ide u standby mod rada nikako. Pa ono ili flash roma nanovo, ili obicni factory reset bi mogli rjesit stvar... 

16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Izgleda kao da je Google Play "poludeo" kad se uključio WiFi i krenuo da updatea sve aplikacije kada se uključio WiFi (što zapravo nije nemoguće, a potencijalno je isprano ponašanje).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Jel se na Roidmi 3s moze pustati glazba sa sticka ili SD kartice ili iskljucivo preko moba?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
siljo90 kaže...
Jel se na Roidmi 3s moze pustati glazba sa sticka ili SD kartice ili iskljucivo preko moba?

 samo bluetooth znaci mobitel, laptop ...

8 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mi Mix 3 je predstavljen

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2018 11:51 (dtdtdt).
Moj PC  
15 0 hvala 5
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Još samo da ga sad Tele2 ponudi pred Božić po nekoj prihvatljivoj cijeni... Auuu :D

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Kamera odlična!

 
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Uzeo na kraju ipak Xiaomi Mi A2 Lite (64/4GB) umjesto Redmi Note 6 Pro. Prevagnuo je čisti android (nemam više volje ni vremena za petljanje s custom ROMovima i tim stvarima), i mogu reći da sam oduševljen s mobitelom. Prije njega sam imao Nexus 6P, a ovaj A2 Lite ima Android One tako da prijelaz nisam ni osjetio što se tiče softwera. Radi jednako dobro i brzo kao i Nexus. Baterija traje bez problema cijeli dan intenzivnog korištenja i još ostane 20ak% (može to i više, ovisi kako se koristi). Ekran odličan i može se koristiti i po vani na jakom suncu bez problema. Nexus 6P ima front facing stereo zvučnike, ali ovi zvučnici na A2 Lite su odlični. Jedino što sam primijetio da je kamera nešto lošija u odnosu na 6P (pogotovo noćne slike), ali meni to nije toliko bitno, ne slikam često. Sve u svemu, za tih 200tinjak eura, odličan mobitel, pogotovo ako preferirate čisti Android.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
dtdtdt kaže...

Mi Mix 3 je predstavljen

Sjecam se kako sam se osjecao kada je izlazio Samsung Galaxy S2...  Danas mi se vratio taj osjecaj.

MadeInCroatia
9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
dtdtdt kaže...

Mi Mix 3 je predstavljen

   

Cekam black friday za mi8 ali mislim da cu cekati mix 3... Kaze gsmarena da je planirana cijena oko 500 eur

13 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

oko 475 eura za najslabiju verziju. Ja čekam par mjeseci jer sam se žestoko opekao sa Mi8 SE što sam ga odmah kupio čim je izašao. Planiram da će biti oko 3300-3500 nakon par mjeseci. Hype na početku je nenormalan i cijene su doslovno duplo veće. Strašno nešto...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Avensac kaže...

Uzeo na kraju ipak Xiaomi Mi A2 Lite (64/4GB) umjesto Redmi Note 6 Pro. Prevagnuo je čisti android (nemam više volje ni vremena za petljanje s custom ROMovima i tim stvarima), i mogu reći da sam oduševljen s mobitelom. Prije njega sam imao Nexus 6P, a ovaj A2 Lite ima Android One tako da prijelaz nisam ni osjetio što se tiče softwera. Radi jednako dobro i brzo kao i Nexus. Baterija traje bez problema cijeli dan intenzivnog korištenja i još ostane 20ak% (može to i više, ovisi kako se koristi). Ekran odličan i može se koristiti i po vani na jakom suncu bez problema. Nexus 6P ima front facing stereo zvučnike, ali ovi zvučnici na A2 Lite su odlični. Jedino što sam primijetio da je kamera nešto lošija u odnosu na 6P (pogotovo noćne slike), ali meni to nije toliko bitno, ne slikam često. Sve u svemu, za tih 200tinjak eura, odličan mobitel, pogotovo ako preferirate čisti Android.

 

Jel imaš možda problem sa čudnim zvukovima kad malo stisneš mobitel sa strane ili iza? Ja isto razmišljam o kupnji, ali sam pročitao na recenziji gsm arene da A2 lite ima taj problem, a i na par stranih foruma se isto spominjalo. Pa me zanima jel to samo par lošijih primjeraka u pitanju ili je učestal problem. Oni navode da se čuje nekakvo pucketanje kada malo čvršće primiš mobitel sa strane, ali da nestane kad se stavi zaštitna maska.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 22:25 (roxas).
9 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

To je i meni plan - sacekati da rijese bugove i da padne cijena

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
roxas kaže...

 

Jel imaš možda problem sa čudnim zvukovima kad malo stisneš mobitel sa strane ili iza? Ja isto razmišljam o kupnji, ali sam pročitao na recenziji gsm arene da A2 lite ima taj problem, a i na par stranih foruma se isto spominjalo. Pa me zanima jel to samo par lošijih primjeraka u pitanju ili je učestal problem. Oni navode da se čuje nekakvo pucketanje kada malo čvršće primiš mobitel sa strane, ali da nestane kad se stavi zaštitna maska.

 Da, i ja sam čitao te recenzije. Na mojem nema apsolutno nikakvog pucketanja niti čudnih zvukova kad ga stisnem bilo gdje (bez maske), isprepipao sam ga cijelog upravo 

5 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ne vidim šta ljudi vide u čistom androidu,tzv.android one imam mi a2 i mobitel mi je spor u redovnim zadaćama na chromu,igrice ne igram,ne koristim društvene mreže,dakle samo internet,naviknut sam glatku i brzu izvedbu a to ovdje nije slučaj.Koliko vidim ljudi su zadovoljni sa nižom red mi serijom,vjerojatno nisu baš zahtjevni,čekam nadogradnju na android pie,ako ne bude rezultata rješavam se mobitela.

Žao mi je što sam prodao huawei p9 koji me vjerno služio dvije godine i bio za trećinu brži i nikad nije zaštekao u radu za razliku od ovog kojeg sam nekoliko puta vraćao na tvorničke postavke...kako bi normalno radio...

 
4 1 hvala 0
7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia


Gdje kupiti na kojem web shopu kupiti molim preporuku i koliko vidim to su sve modeli sa Kineskim ROM om
jer piše da podržavaju engleski i kineski jezik što znači da nije Globalni ili se varam.

A kako ide sa garancijom kakva su iskustva sa tim.
Hvala.

 

Honorbuy = Cijena  228,79 eura

Xiaomi Mi Pad 4 Plus

 

4 GB RAM 64 GB ROM LTE Tablet PC crna


Engleski,Kineski jezik

 

 

Geekbuying.com.  259.99 USD

Xiaomi Mi Pad 4


WiFi + 4G LTE 8.0 inča 1920 * 1200 16:10 FHD Zaslon Qualcomm Snapdragon 660 4GB + 64GB 13MP stražnji fotoaparat 6000mAh MIUI 9 

 

 

mGearbest.com. cijena  299,99 $

Xiaomi Mi Pad 4

 

4G LTE 4GB + 64GB 

 

 

Cijena 229,00 $

Xiaomi Pad 4

,4G/64GB,LTE

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Uzmi od nekog tko ga ima na EU skladištu, koliko vidim od ovih je to Honorbuy. Na taj način izbjegavaš plaćanje dodatnih 25% PDV-a.

 

Nego, pitam se kada će napokon biti predstavljen Mi Note 4? Bilo je glasina da će ići zajedno s Mix 3, međutim ni glasa o njemu.

8 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Peruneph kaže...

Uzmi od nekog tko ga ima na EU skladištu, koliko vidim od ovih je to Honorbuy. Na taj način izbjegavaš plaćanje dodatnih 25% PDV-a.

 

Nego, pitam se kada će napokon biti predstavljen Mi Note 4? Bilo je glasina da će ići zajedno s Mix 3, međutim ni glasa o njemu.

čini se da neće biti mi note 4 modela nego će ga "zamijeniti" mi 8 se ili poco f1

15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
dtdtdt kaže...

čini se da neće biti mi note 4 modela nego će ga "zamijeniti" mi 8 se ili poco f1

 

Ovo mi je baš žao čuti. Mi Note 3 me toliko razmazio, da nakon 7-8 mjeseci korištenja uopće ne razmatram drugi mobitel. Toliko je brutalno dobar, da kad ga budem mijenjao, ići ću direktno na flagship. Mislim da se ovakav uređaj u mid-range kategoriji više neće naći.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
15 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Da li je isplativo ovaj Mi A2 lite uzeti? Planiram ženi uzeti. Bitna joj je kamera i da je pouzdan mob.

FC Bayern Munchen
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 13:14 (Scorp21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Definitivno je isplativ taj mi a2 lite, 500 kn je ogroman popust. Ja sam sebi već naručio da imam kao rezervni mobitel. Otprilike toliko košta i na Aliexpressu, ali za istu cijenu bolje uzeti kod nas zbog garancije.
9 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ima netko Xiaomi 70mai dashcam? 

 

Gdje je najjeftinije uzet, preko gearbesta i općenito van eu neću zbog carine, u eu ga jedino vidim na Amazonu, a tamo je osjetno skuplji+još poštarina..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia

Mislim mala ti je kutija od dashcama tak da je velika vjerojatnost da ćeš izbjeć carinu.

Tak sam ja kad sam narucivo svoj dashcam.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Avensac kaže...

Ima netko Xiaomi 70mai dashcam? 

Gdje je najjeftinije uzet, preko gearbesta i općenito van eu neću zbog carine, u eu ga jedino vidim na Amazonu, a tamo je osjetno skuplji+još poštarina..

 Znaš HR zakone vezane uz snimanje prometa iz automobila?

Nigdje nisam ništa čuo o tome, a koji god video gledam o tim kamerama, prvo vele da je najbolje provjeriti kakvi su zakoni za područje u kojem voziš.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice