HTC One M10 - rasprava

poruka: 2.499
|
čitano: 348.867
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
HTC 10 - rasprava

Evo da ima i ova tema, jer se telefon očekuje u naredna dva mjeseca, a već je dosta informacija vani.

Android MM 6.0.1 

Sense 8

SD820
4GB RAM
SD CARD
32 GB (očekivano najmanja opcija)
3000 mAh baterija
USB C
2.5D staklo (GG4 vjerovatno)
Fingerprint scanner
Kapacitative tipke (opcija onscreen)
5.2" QHD (SLCD5)
12 MPix RC (OIS2.0, LF, PDAF, F1.8, 1.55 um)
5 MPix FC (OIS2.0, F1.8, 1.35 um)
Dimenzije: 145,9mm x 71,9mm x 9,00mm

Masa: 161g
S2B ratio: 71.1% 


HTC One 10 - official page

ptspclan.com | visit us ^^
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.4.2016 9:03 (sardax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

S2B ratio mi se čini grozan zbog užasne implementacije fingerprint scannera

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
maks0806 kaže...

S2B ratio mi se čini grozan zbog užasne implementacije fingerprint scannera

 Vertikalni rubovi nisu ni blizu bitni kao horizontalni, a screen-to-body ratio je samo broj.

15 godina
odjavljen
offline
HTC One M10 - rasprava

Malo izgleda beveze finger-print scanner kad nije centriran, ali nije big-deal, sudeci po hardware-u sve izgleda tip-top, valjda ce biti konkurentan jer HTC nema vise prostora za los proizvod.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

kada izlazi?

Hello, Mr. Bond! CYKA BLYAT!
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava

Očekujem prije sega brutalniju kameru sa OISom, PDAF i vjerojatno nešto kao ultrapixel, i definitivno sa boljim senzorom i optikom.

10 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Htc me uvijek privlacio radi dobre izrade i softvera, nadam se da ce ove godine napraviti i kameru kako treba i uzeti veci dio kolaca na trzistu... Ali tako sam se nadao i za m8/m9 pa nista. 

 

Također mislim da im je greška što ga nece predstaviti 21.2 kad i s7 i g5 linije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

Po glasinama trebao bi biti senzor od sony-a IMX377 sa OIS-m 12MP,koji se več nalazi u nexus 5x i 6p. Izvor: http://www.phonearena.com/news/Updated-More-HTC-Perfume-camera-rumors-super-fast-hybrid-autofocus_id78235

Uglavnom sve su to raznorazna nagađanja,živi bili pa vidili!!

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Ja se nikako ne mogu otet dojmu, da je izbacivanje prednjih zvučnika i boomsounda ogroman minus i korak unatrag.

Šteta, ali mislim da HTC ovaj put ne razmatram kao opciju.

 

Još ću pričekat izlazak, čisto da vidim uživo o čemu se radi.

Ali vrlo vjerovatno će G5 i S7 bit prvi izbori.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Boomsound ostaje, no prednji zvučnici na moju isto žalost, ne. Razumin taj potez od HTCa, prodaju moraju povećat s flagship telefonom, a prednji zvučnici im to do sad nisu donijeli. Stariji korisnici to cijene, ali oni nisu dovoljni. Nove generacije ionako koriste mahom slušalice. Možda se neko rješenje stereoa nadje u kombinaciji speakera i earpiecea, no za to ćemo morati pričekati službeno predstavljanje. Problem kamere su riješili, na prednju su dodali i OIS2.0, vratili se na AMOLED, a kvaliteta izrade je i dalje klasu iznad ostalih u domeni metalnih telefona. Ovaj novi render izgleda odlično, pa budemo vidili uskoro :)
ptspclan.com | visit us ^^
12 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

steta sto ce ovako lijep telefon ostati na renderu, sa kapacitivnim slikama izgleda dosta privlacnije kad se iskoristi prazan prostor

a mogli su ubaciti naprijed zvucnike kao kod xperija 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Kad je sluzbeno predstavljanje ?
Pretpostavljam, ne dugo nakon Barcelone ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Odličan post od Hamdir-a na XDA. 

 

Ok let's have some fun since non of you saw the M10 with screen on and since i can't share Sense 8 until its leaked, here is the M10 with Sense 7 GP and the proper multitasking capacitive button

I've also updated the hidden icons, call it OCD :)

remember the M10 Sense 8 will not have onscreen buttons unless optional, this is just Sense 7gp from A9.

 

I sada, nekako su svi oduševljeni sa G5 i S7, ali će po M10 udrit drvljem i kamenjem :)

 

M10 render v5a w S6gp M10 render v5a w S6gp
M10 render v5a M10 render v5a
s7e f s7e f
s7e b s7e b
kokurencija straga kokurencija straga
ptspclan.com | visit us ^^
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2016 11:19 (sardax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
sardax kaže...

 

ali će po M10 udrit drvljem i kamenjem :)

 

 I bolje im je, inače bu izgorili, S7 je po meni pun pogodak, sad treba vidit dal bu HTC pokazal zube il bu se i dalje pravili blesavi..

14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

HTC nije gotov :) 

A i Anandtech je objavio da se S7 značajno grije: "One observation I made today which was particularly concerning, was that both with the Snapdragon 820 LG G5 as well as the Exynos 8890 Galaxy S7 got considerably warm after running some heavy workloads. The fact that the Galaxy S7 touts having a heat-pipe thermal dissipation system is a quite worrying characteristic of the phone and should in no way be seen as a positive feature as it points to high power draw figures on the part of the SoC."

 

Anandtech early impressions

 

Kao i kod S6, to grijanje je izražajnije i neusporedivo više utječe na performanse nego kod M9. 

Staklo, duplo, je ipak izolator, tako ni sami heat pipe-ovi ne pomažu koliko bi trebali. 

 

I da, sudeći po D825 koji je jučer predstavljen, 99% bi na M10 trebali imati BoomSound Speakerse. Implementacija putem earpiece-a i bottom speakera. :)

 

 

ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
sardax kaže...

HTC nije gotov :) 

A i Anandtech je objavio da se S7 značajno grije: "One observation I made today which was particularly concerning, was that both with the Snapdragon 820 LG G5 as well as the Exynos 8890 Galaxy S7 got considerably warm after running some heavy workloads. The fact that the Galaxy S7 touts having a heat-pipe thermal dissipation system is a quite worrying characteristic of the phone and should in no way be seen as a positive feature as it points to high power draw figures on the part of the SoC."

 

Anandtech early impressions

 

Kao i kod S6, to grijanje je izražajnije i neusporedivo više utječe na performanse nego kod M9. 

Staklo, duplo, je ipak izolator, tako ni sami heat pipe-ovi ne pomažu koliko bi trebali. 

 

I da, sudeći po D825 koji je jučer predstavljen, 99% bi na M10 trebali imati BoomSound Speakerse. Implementacija putem earpiece-a i bottom speakera. :)

 

 

 Stara priča oko zagrijavanja još iz doba S6, za kojeg sam se uvjerio, al nakon par mjeseci, razlika je bila drastična, ni traga grijanju uređaja (S6)..

Još dok izbace zakrpe, onda će sve sjest na svoje mjesto...

14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Znam. Samo hoću reć, da za HTC objave da se tako grije, to bi bila glavna tema i proglašena propast. 

A realnost grijanja M9 ili S6 ipak svi znamo.

ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
sardax kaže...

Znam. Samo hoću reć, da za HTC objave da se tako grije, to bi bila glavna tema i proglašena propast. 

A realnost grijanja M9 ili S6 ipak svi znamo.

 Samo me zanima kamera na HTC, ostalo mi je poznato (s820, 4gb ram) tu se nisu iskazali nikak i zanima me njihov famozni OIS, M7 ga ima, pa se nije baš pokazao..

 

Mada im kamera na flagšipima nikad nije bila jača strana, nadam se da bu prekinuli tu tradiciju..

14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
zvonac kaže...
sardax kaže...

Znam. Samo hoću reć, da za HTC objave da se tako grije, to bi bila glavna tema i proglašena propast. 

A realnost grijanja M9 ili S6 ipak svi znamo.

 Samo me zanima kamera na HTC, ostalo mi je poznato (s820, 4gb ram) tu se nisu iskazali nikak i zanima me njihov famozni OIS, M7 ga ima, pa se nije baš pokazao..

 

Mada im kamera na flagšipima nikad nije bila jača strana, nadam se da bu prekinuli tu tradiciju..

 

Ovaj put se nitko za kameru ne boji. S obzirom na A9 i M9SC, kamera će biti vrh neupitno. 

OIS 2.0 je i na prednjoj i na stražnoj. 

 

Volio bih još da i HTC ugradi screen flash za prednju kameru, kao što ima iP6s (retina flash) ili S7 (selfie flash), jer ove third party app su bezveze. 

U tim HW specifikacijama (SoC, RAM) tu se nema nitko šta iskazat, svi koriste iste, važna je samo implementacija. S810 jedino je dobro implementiran na M9, s obzirom na metalno kućište i hlađenje, tako je pad performansi nikakav. Mislim da tu sigurno neće kiksat. Kao i kod kvalitete izrade, tu su odavno #1. 

 

Kamera im je bila boljka, pokušavali su svašta, popušili, no sve 5. HTC je puno toga nametnio kao standarde i priv pokušavao, ostali su ipak to kopirali, neki uspješnije, neki manje. 

ptspclan.com | visit us ^^
11 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Jel se zna vrijeme predstavljanja doticnog modela?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Sandro HR Zagorje kaže...

Jel se zna vrijeme predstavljanja doticnog modela?

 Treći mjesec..

 

A vele da bi trebao bit dostupan negde u četvrtom mjesecu..

11 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Iz mog osobnog iskustva, m9 je bio najgori što se zagrijavanja tiče. Počeo bi primjetno lošije raditi nakon gamea hearthstonea i bio vruć ko pakao

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
maks0806 kaže...

Iz mog osobnog iskustva, m9 je bio najgori što se zagrijavanja tiče. Počeo bi primjetno lošije raditi nakon gamea hearthstonea i bio vruć ko pakao

 

Ti si ja mislim jedini :) No, ne moramo tu raspravu otvarat.

 

Vezano za senzor, ako HTC ne ukenja software za obradu slike, a nema razloga da se to dogodi, upravo radi A9 i M9SC koji su dokazali kako je HTC u kameri ispravio sve boljke, novi senzor koji ide u M10 je ipak bolji od onoga u S7, tako bi HTC tu trebao ostvariti veću prednost: 

 

S7 @IMX260 (dual pixel PDAF, smart OIS, F1.7)

 

12MP
7.18 mm (1/2.5")
1.4 μm x 1.4 μm

 

M10 @IMX377 (PDAF, laser, OIS2.0, F1.89)

 

12.35 MP
7.81 mm (1/2.3")
1.55 μm × 1.55 μm

 

S tim da dual pixel nema veze sa senzorom, vec sa PDAF-om. 

Ovo bi trebao biti veliki plus za HTC i kamera bi trebala odnijet sve nagrade.

ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Pixel size je malo veci (Kao u 6P). Al S7 ima svijetliji objektiv, tak da ce razlike bit, tu negdje..

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
zvonac kaže...

Pixel size je malo veci (Kao u 6P). Al S7 ima svijetliji objektiv, tak da ce razlike bit, tu negdje..

 

I stariji OIS. 

ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Ima napredniji OIS, spram S6
12 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
sardax kaže...
maks0806 kaže...

Iz mog osobnog iskustva, m9 je bio najgori što se zagrijavanja tiče. Počeo bi primjetno lošije raditi nakon gamea hearthstonea i bio vruć ko pakao

 

Ti si ja mislim jedini :) No, ne moramo tu raspravu otvarat.

 

Vezano za senzor, ako HTC ne ukenja software za obradu slike, a nema razloga da se to dogodi, upravo radi A9 i M9SC koji su dokazali kako je HTC u kameri ispravio sve boljke, novi senzor koji ide u M10 je ipak bolji od onoga u S7, tako bi HTC tu trebao ostvariti veću prednost: 

 

S7 @IMX260 (dual pixel PDAF, smart OIS, F1.7)

 

12MP
7.18 mm (1/2.5")
1.4 μm x 1.4 μm

 

M10 @IMX377 (PDAF, laser, OIS2.0, F1.89)

 

12.35 MP
7.81 mm (1/2.3")
1.55 μm × 1.55 μm

 

S tim da dual pixel nema veze sa senzorom, vec sa PDAF-om. 

Ovo bi trebao biti veliki plus za HTC i kamera bi trebala odnijet sve nagrade.

 

treba pričekati, samo da htc ne ukenja softverom kao sony 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Evo i još jedan render sa maknutim onscreen tipkama. 

Za one koji ne znaju, biti će opcija za birati izmedju kapacitativnih i onscreen tipki. Pa kako kome drago :) 

HTC One M10 HTC One M10
ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Ček ak se ne varam, stereo zvučnike ne bu imal?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
zvonac kaže...

Ček ak se ne varam, stereo zvučnike ne bu imal?

 

 

Imat će ih, samo ne front facing :)

Dakle, earpiece i loudspeaker će glumiti prednje zvučnike. To je sada na D825, tako sam siguran da će i M10 imat. To bi moglo biti odlično rješenje. 

Ako možeš primjetiti, earpiece je dosta velik za razliku od drugih proizvođača, tako je realno očekivat da je gore "stari" boomsound zvučnik, a donji je novi. Čisto da se stvori stereo efekt. 

ptspclan.com | visit us ^^
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice