HTC One M10 - rasprava

poruka: 2.499
|
čitano: 350.795
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

Jos jedan problem otkriven...
Cesto si sheram net sa mobitela na laptop bezicno i do sada je radilo ok...nakon update-a ne radi dobro !
Veza se prekine dosta brzo i onda moram ugasit/upalit sheranje pa opet radi kratko vrijem.

 

Ima tko takav problem ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

vjerojatno si ima taj proiblem i prije, to je ona stara desetkina boljka, wireless jednostavno malo stane da odmori

iPhone is a smartphone for dumb people
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Pozdrav svima :)
Odlučio sam se na kupnju Desetke, poželjno Carbon Gray boja. Ne raspolažem velikim budžetom, ali ako postoji netko tko želi utopliti svog ljubimca po kratkom postupku stojim na raspolaganju.
Ponude u PM pa se probamo dogovoriti.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Koristi li netko Google cameru? Na xda sam pronašao brdo verzija, ali mi niti jedna koju sam probao ne paše. Problem je u tome što je nakon okidanja fotografije potrebno 2-3 sekunde da se okine nova, te isto tako nekih desetak sekundi kako bi se mogla pregledati uslikana fotografija jer HDR+ obrada toliko traje.

Da li je netko našao neku verziju koja manje više glatko i brzo radi? Jer ovo mi nije dovoljna stabilnost u odnosu na stock.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Aja koristim i inače ukoliko koristiš hdr+ potrebno je neko vrijeme da se obradi fotografija pogotovo ukoliko se radi o fotografiji u slabijem osvjetljenju
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Satra me ovaj Oreo. To katkad zna u standbyu ici na 20%/h... Nocu, nikako ispod 1.5%/h.

Dva procesa me je***bu uzasno:

com.android.calllogbackup
android.process.acore

Znam da imam previse kontakata, ali to nije rjesenje da ih brisem. Cca 2.800 kontakata sa preko 6.500 brojeva :(

Ima li tko jos problema na Oreu?
ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Evo i meni je prestao da radi wifi. Pokušao sam reset, wipe cache ali ništa nije pomoglo. Nazvao sam Agramservis i pitao da li im je poznat problem i da ne šaljem telefon ako će ga resetovati. Tip s druge strane "žice" mi je rekao da im je taj problem sa wifi poznat i da će ga popraviti. Najzanimljivije je da su mi u Bhtelecom-u dali zamjenski nov Huawei P 10 Lite sa kojeg sam skinuo najlon.

Javim vam šta budu ili ne budu uradili ovi u servisu. Na internetu nisam našai ništa o fizičkoj popravci wifi na HTC 10 ali me malo zbunilo da je uposlenik Agramservisa odmah shvatio o čemu se radi i da se wifi može popraviti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
phoenix2003 kaže...

Evo i meni je prestao da radi wifi. Pokušao sam reset, wipe cache ali ništa nije pomoglo. Nazvao sam Agramservis i pitao da li im je poznat problem i da ne šaljem telefon ako će ga resetovati. Tip s druge strane "žice" mi je rekao da im je taj problem sa wifi poznat i da će ga popraviti. Najzanimljivije je da su mi u Bhtelecom-u dali zamjenski nov Huawei P 10 Lite sa kojeg sam skinuo najlon.

Javim vam šta budu ili ne budu uradili ovi u servisu. Na internetu nisam našai ništa o fizičkoj popravci wifi na HTC 10 ali me malo zbunilo da je uposlenik Agramservisa odmah shvatio o čemu se radi i da se wifi može popraviti.

 prestao raditi na koji nacin ? uopce vise ne radi, ili ima onaj standardni problem ?

14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Prestao raditi na način da je brzina prenosa podataka preko wifi veoma spora tj. na mjestima gdje je bila oko 7 Mb/s nekih 20 metara od rutera kroz 1 ili dva zida sada ne može postići niti 1 Mb/s (Na istom mjestu moj M7 radi normalnom brzinom prenosa podataka). Sličan problem sam imao kad sam tek kupio telefon ali sam hard reset-om i wipe cache-om (vjerujem) riješio problem. Nakon update na Oreo sve je radilo normalno ali je odjednom stalo, gore nego što je ikada bilo. Uređaj je pod garancijom, ne želim da razbijam glavu kako da ja to riješim. Budi nadu samouvjerenost tipa u servisu. Vidjećemo.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
phoenix2003 kaže...

Prestao raditi na način da je brzina prenosa podataka preko wifi veoma spora tj. na mjestima gdje je bila oko 7 Mb/s nekih 20 metara od rutera kroz 1 ili dva zida sada ne može postići niti 1 Mb/s (Na istom mjestu moj M7 radi normalnom brzinom prenosa podataka). Sličan problem sam imao kad sam tek kupio telefon ali sam hard reset-om i wipe cache-om (vjerujem) riješio problem. Nakon update na Oreo sve je radilo normalno ali je odjednom stalo, gore nego što je ikada bilo. Uređaj je pod garancijom, ne želim da razbijam glavu kako da ja to riješim. Budi nadu samouvjerenost tipa u servisu. Vidjećemo.....

 to sto ti je pocelo normalno raditi nakon hard reseta je slucajnost...ali evo, obilo ti se u glavu to sto si tvrdio da smo svi mi ludi i da obicnim resetom mozemo rijesti problem

 

uglavnom, javi sto vele na servisu..ja isto moram svoj poslati ali se bojim da ce mi ga samo vratiti nazad nakon reseta.

14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Vidi, ja kad sam nazvao Agramservis pitao sam da li uopće telefon može da se popravi a da mu ne rade hard reset i slično jer sam ja isto već uradio i da im ga ne šaljem bez veze da rade instalaciju Androida, brisanje keša itd. Kratko smo još razgovarali o pojedinostima, tip me pitao da li mu radi bluetooth i tako to. Uglavnom, javim se uskoro.....

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
phoenix2003 kaže...

Vidi, ja kad sam nazvao Agramservis pitao sam da li uopće telefon može da se popravi a da mu ne rade hard reset i slično jer sam ja isto već uradio i da im ga ne šaljem bez veze da rade instalaciju Androida, brisanje keša itd. Kratko smo još razgovarali o pojedinostima, tip me pitao da li mu radi bluetooth i tako to. Uglavnom, javim se uskoro.....

 moguce da nisu antene dobro namjestene ili sl. e sad kako ce mobitel izgledati nakon otvaranja.. vidjet cemo..

8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Updatovo sam s nougata na oreo.Imam problem kada udjem u play store, kada peobam neku aplikaciju da instaliram izbacuje mi poruku google play storee keep stoping i srusi je svaki put.Probao sam clear cache and data u podesavanjima google play storea i google servica i restartovanje uredjaja al nista ne pomaze ,da li je neko imao ovakav problem.Standardna priica android updateda uvijek neka greska ima
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Dado91 kaže...
Updatovo sam s nougata na oreo.Imam problem kada udjem u play store, kada peobam neku aplikaciju da instaliram izbacuje mi poruku google play storee keep stoping i srusi je svaki put.Probao sam clear cache and data u podesavanjima google play storea i google servica i restartovanje uredjaja al nista ne pomaze ,da li je neko imao ovakav problem.Standardna priica android updateda uvijek neka greska ima

 uninstaliraj play store updates i pusti neka se sam update-a.

8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Tako sam i uradio radi sada ,hvala.Mada i nisam nesto odusevljen s updatom ,slicno mi sve kao i prosli sistem . Trebaju malo da redizajniraju interfejs malo je dosadio treba neka peomjena
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Igor666 kaže...

 moguce da nisu antene dobro namjestene ili sl. e sad kako ce mobitel izgledati nakon otvaranja.. vidjet cemo..

Antene kod smartphone-a su integrirane na samoj ploči i dizajniraju ih računala (vidi sliku). Problem može biti samo fizičke prirode kao npr. neispravan ili odlemljen modem ili neka druga komponenta iz električnog kola i slično.

8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Koju verziju koristite google camere za htc 10 .Kako vam radi portret mode,meni dosta sporo tj slika nekako trza ,tesko ga je uhvatiti i koja su vam podesavanja za kameru.Kamera ima vidi se potencijal,jos kad bi inzinjeri HTC htjeli izvuci dosta vise iz nje ,nista oreo nije donijeo pobaljsanja.Ova od Googla daje bolje rezultate pogotovo nocne slike sa HDR + .
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
kad ovi kreteni misle izbacit podverziju glupog Orea da isprave glupe bugove
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Dobio sam nazad telefon. U papirima piše da su mu zamijenili SIM čitač i glavni koaksijalni kabal. Najbitnije od svega je da uređaj radi. Testirao sam ga na mjestu gdje brzina download-a nije bila ni 1 Mb/s. Sada je stabilan 10 Mb/s.

 

P.S. Kakva razlika između HTC i Huawei!!!

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Koja glupost oreo sa ovim ikonicama koje imaju krug u pozadini,ovo je nemoguce izmjeniti .toliko su mi iritantne ikonice da cu staviti drugi launcher definivno.mnogo se ljudi zali i na stranim forumima,zasto nam nisu makar ponudili opciju da iskljucimo te krugove iza ikonice
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
phoenix2003 kaže...

Dobio sam nazad telefon. U papirima piše da su mu zamijenili SIM čitač i glavni koaksijalni kabal. Najbitnije od svega je da uređaj radi. Testirao sam ga na mjestu gdje brzina download-a nije bila ni 1 Mb/s. Sada je stabilan 10 Mb/s.

 

P.S. Kakva razlika između HTC i Huawei!!!

 znaci nema tragova otvaranja?

 

moguce da taj kabel nije dobro oklopljen pa radi smetnje..jer tocno tako se meni mob ponasa, par sekundi radi ok, onda opet nikako.

14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Nema apsolutno nikakvih tragova otvaranja. Kao što sam rekao, napisali su da su zamijenili SIM čitač kartice i glavni koaksijalni kabal. E sad u kakvoj su oni vezi? Da li je tvornički SIM čitač poglešno zalemljen na antenu ili je antena proširena na SIM ili tvornički koaksijalni kabal ne valja ili mu smeta SIM, to ne znam. Bitno je da je (besplatno, u garantnom roku) popravljen i da radi. U međuvremenu, testirao sam ga još u sobi u kojoj je signal bio veoma slab. Sada je 100% pun. Telefon se veoma brzo spaja na wifi mrežu a Speed test se veoma brzo odziva na promjene u brzini prenosa podataka (kazaljka je daleko brža u mijenjanju vrijednosti).

Znači, uzrok slabog wifi-ja kod HTC 10 je hardverske prirode i može se riješiti zamjenom SIM čitača i glavnog koaksijalnog kabla.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2018 21:58 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Igor666 kaže...
phoenix2003 kaže...

Prestao raditi na način da je brzina prenosa podataka preko wifi veoma spora tj. na mjestima gdje je bila oko 7 Mb/s nekih 20 metara od rutera kroz 1 ili dva zida sada ne može postići niti 1 Mb/s (Na istom mjestu moj M7 radi normalnom brzinom prenosa podataka). Sličan problem sam imao kad sam tek kupio telefon ali sam hard reset-om i wipe cache-om (vjerujem) riješio problem. Nakon update na Oreo sve je radilo normalno ali je odjednom stalo, gore nego što je ikada bilo. Uređaj je pod garancijom, ne želim da razbijam glavu kako da ja to riješim. Budi nadu samouvjerenost tipa u servisu. Vidjećemo.....

 to sto ti je pocelo normalno raditi nakon hard reseta je slucajnost...ali evo, obilo ti se u glavu to sto si tvrdio da smo svi mi ludi i da obicnim resetom mozemo rijesti problem

 

uglavnom, javi sto vele na servisu..ja isto moram svoj poslati ali se bojim da ce mi ga samo vratiti nazad nakon reseta.

 Shvtili ste koji je kolega lažov., što ja tvrdim od početka.

phoenix2003 kaže...

Dobio sam nazad telefon. U papirima piše da su mu zamijenili SIM čitač i glavni koaksijalni kabal. Najbitnije od svega je da uređaj radi. Testirao sam ga na mjestu gdje brzina download-a nije bila ni 1 Mb/s. Sada je stabilan 10 Mb/s.

 

P.S. Kakva razlika između HTC i Huawei!!!

phoenix2003 kaže...

Nema apsolutno nikakvih tragova otvaranja. Kao što sam rekao, napisali su da su zamijenili SIM čitač kartice i glavni koaksijalni kabal. E sad u kakvoj su oni vezi? Da li je tvornički SIM čitač poglešno zalemljen na antenu ili je antena proširena na SIM ili tvornički koaksijalni kabal ne valja ili mu smeta SIM, to ne znam. Bitno je da je (besplatno, u garantnom roku) popravljen i da radi. U međuvremenu, testirao sam ga još u sobi u kojoj je signal bio veoma slab. Sada je 100% pun. Telefon se veoma brzo spaja na wifi mrežu a Speed test se veoma brzo odziva na promjene u brzini prenosa podataka (kazaljka je daleko brža u mijenjanju vrijednosti).

Znači, uzrok slabog wifi-ja kod HTC 10 je hardverske prirode i može se riješiti zamjenom SIM čitača i glavnog koaksijalnog kabla.

S ovim komentarima si sam sebi pljuno u usta...

Znači zadnjih 80 stranica tvrdiš kako nema problema s internetom i brzinom i u to sve uvjeravaš, dok ostali kornisnici HTC-a tvrde suprotno.

 

I sad kad su ti vratili mob sa servisa pišeš : Znači, uzrok slabog wifi-ja kod HTC 10 je hardverske prirode i može se riješiti zamjenom SIM čitača i glavnog koaksijalnog kabla.

 

Kako sad odjedamput slab wifi a do nedavno si imao savršen wifi. Kako bi rekao Mamić : Mučki lažov.

14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

R36, miran! K nozi! Ako si čitao moje objave na ovu temu vidio si, između ostalog, i screenshotove testova. Definitivno, sad znam da je radio i sad znam kako je kad ne radi. A sad posebno znam kako radi kad se zamijene kritične komponente.

Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
phoenix2003 kaže...

R36, miran! K nozi! Ako si čitao moje objave na ovu temu vidio si, između ostalog, i screenshotove testova. Definitivno, sad znam da je radio i sad znam kako je kad ne radi. A sad posebno znam kako radi kad se zamijene kritične komponente.

 Provaljen si od mene davnih dana, a od ostalih sad. Uživaj.

13 godina
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
phoenix2003 kaže...

Nema apsolutno nikakvih tragova otvaranja. Kao što sam rekao, napisali su da su zamijenili SIM čitač kartice i glavni koaksijalni kabal. E sad u kakvoj su oni vezi? Da li je tvornički SIM čitač poglešno zalemljen na antenu ili je antena proširena na SIM ili tvornički koaksijalni kabal ne valja ili mu smeta SIM, to ne znam. Bitno je da je (besplatno, u garantnom roku) popravljen i da radi. U međuvremenu, testirao sam ga još u sobi u kojoj je signal bio veoma slab. Sada je 100% pun. Telefon se veoma brzo spaja na wifi mrežu a Speed test se veoma brzo odziva na promjene u brzini prenosa podataka (kazaljka je daleko brža u mijenjanju vrijednosti).

Znači, uzrok slabog wifi-ja kod HTC 10 je hardverske prirode i može se riješiti zamjenom SIM čitača i glavnog koaksijalnog kabla.

 mislim da su SIM čitač mijenjali isključivo zato jer se ošteti kod otvaranja, vec sam vidio da to skoro svaki put mijenjaju na vecini mobitela.

 

a wifi problem dolazi vjerojatno zbog lošeg spoja kabla.. no nema veze, glavno da se može riješiti.

14 godina
offline
HTC One M10 - rasprava

Da, upravo tako. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Igor666 kaže...
phoenix2003 kaže...

Nema apsolutno nikakvih tragova otvaranja. Kao što sam rekao, napisali su da su zamijenili SIM čitač kartice i glavni koaksijalni kabal. E sad u kakvoj su oni vezi? Da li je tvornički SIM čitač poglešno zalemljen na antenu ili je antena proširena na SIM ili tvornički koaksijalni kabal ne valja ili mu smeta SIM, to ne znam. Bitno je da je (besplatno, u garantnom roku) popravljen i da radi. U međuvremenu, testirao sam ga još u sobi u kojoj je signal bio veoma slab. Sada je 100% pun. Telefon se veoma brzo spaja na wifi mrežu a Speed test se veoma brzo odziva na promjene u brzini prenosa podataka (kazaljka je daleko brža u mijenjanju vrijednosti).

Znači, uzrok slabog wifi-ja kod HTC 10 je hardverske prirode i može se riješiti zamjenom SIM čitača i glavnog koaksijalnog kabla.

 mislim da su SIM čitač mijenjali isključivo zato jer se ošteti kod otvaranja, vec sam vidio da to skoro svaki put mijenjaju na vecini mobitela.

 

a wifi problem dolazi vjerojatno zbog lošeg spoja kabla.. no nema veze, glavno da se može riješiti.

 ne zvuči mi baš vjerojatno da je u 99.9% slučajeva lošeg wifi signala krivac bio loš spoj kabela tj da je jedino u phoenixa kabel bio ispravno stavljen pa je njemu eto radilo

iPhone is a smartphone for dumb people
7 godina
protjeran
offline
Re: HTC One M10 - rasprava
Dado91
pa imaš različite htc teme kao icon pack u okviru tema, originalno HTC koji možeš postavit kakav hoće
personalise pa Edit curent theme pa icons
pa postavi set ikona kakav voliš
lično koristim Nova launcher gdje mogu mjenjat izgled svake pojedine ikone a ne samo set
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
HTC One M10 - rasprava

Imam htc 10 desire ali pao mi je u vodu i radio je normalno posle kada sam ga izvadio i onda sam ga ugasio i ponova upalio radio posle sam ga opet ugasi al je problem sada ga ne mogu upalit kada ga spojim na punjac gori mi crvena lampica a prije toga mi je bio upitnik na bateriji sta bi mogao povodom toga da uradim

SALII
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice