Htc U11

poruka: 552
|
čitano: 109.885
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
HTC U11- Rasprava

Ajmo komentirat o novom flagšipu iz HTC tabora, baš gledam ove testne fotke, na prvu su, fenomenalne, očito ove godine HTC neće sumanuto izbacivat zakrpe da popravi "rupe" ko na prošlogodišnjem modelu..

 

Zvučnici su stereo te su još bolji tj glasniji, ne sviđaju mi se ti bezeli a ni baterija nije baš obećavajuća nešto, no dobro, treba pričekat i onda vidit rezultate, ak se ne varam ove godine HTC nije nabio cijenu u nebo novopridošlici, svaka pohvala..

 

 http://www.gsmarena.com/check_out_first_camera_samples_of_the_htc_u11-news-25049.php#

http://www.gsmarena.com/htc_u11-8630.php

 

http://www.phonearena.com/news/HTC-U11-first-camera-comparison-versus-the-Samsung-Galaxy-S8-and-the-LG-G6_id94101

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2017 18:56 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Htc U11

ima najbolju kameru

s trona na DxOMarku skino Google Pixel

http://mob.hr/htc-u11-skinuo-google-pixel-s-trona-dxomarka/

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 7:56 (Bosančero).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Htc U11

Ma kamera će bit jako dobra na 11stici..

Jedino me brine ta baterija, u najboljem slučaju, mogla bi bit ko i na 10ki ili malo bolja..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Htc U11

Kakav je senzor u kameri?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Htc U11

 

Usporedba kamera između iPhone 7.

 

HTC ubija iphone, stabilizacija slike na videu je fenomenalna, boje, oštrina, kontrast.

 

Evo i friški link sa fotkama od mojeg frenda koji ima telefon mjesec i više

https://www.flickr.com/photos/leoside/sets/72157681759199091/with/34712230485/

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72325358&postcount=53410

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 12:50 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Htc U11

Sad moram pitati odakle tvom frendu već mjesec i kusur HTC U11 kada tek izlazi u službenu prodaju u 5/2017?????

Zar radi u HTC-u, jer ne vidim drugo objašnjanje.

14 godina
offline
Re: Htc U11
HTC Elevate member ili official tester.

Ima ih hrpa sta su U11 imali, ali su istovremeno imali NDA potpisan, tako nisu smili zucnit.
ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
offline
Re: Htc U11
sardax kaže...
HTC Elevate member ili official tester.

Ima ih hrpa sta su U11 imali, ali su istovremeno imali NDA potpisan, tako nisu smili zucnit.

To već ima smisla 

10 godina
offline
Htc U11

Kamera je dobra, a bila je dobra i na HTC 10 kao sto je dobra i na Galaxy S6, S7 pa tako i na S8, a razlike su toliko minimalne da sam prestao vise pratiti usporedbe samih kamera.

Ono sto cini razliku je to da Galaxy S8 izgleda kao da je dobrih godinu dana ispred svih dizajnom i sasvim sigurno nece izgledati zastarjelo ni nagodinu, a HTC U11 vec sada izgleda kao da je dosao iz 2015/16...

Mob je lijep, ima dobru kameru, ali nazalost dizajn je tradicionalan pa tko voli moderniji dizajn vjerovatno ce ici na S8 i mozda LG G6.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 16:32 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Htc U11
ocean77 kaže...

Kamera je dobra, a bila je dobra i na HTC 10 kao sto je dobra i na Galaxy S6, S7 pa tako i na S8, a razlike su toliko minimalne da sam prestao vise pratiti usporedbe samih kamera.

Ono sto cini razliku je to da Galaxy S8 izgleda kao da je dobrih godinu dana ispred svih dizajnom i sasvim sigurno nece izgledati zastarjelo ni nagodinu, a HTC U11 vec sada izgleda kao da je dosao iz 2015/16...

Mob je lijep, ima dobru kameru, ali nazalost dizajn je tradicionalan pa tko voli moderniji dizajn vjerovatno ce ici na S8 i mozda LG G6.

 

 Htio ne htio, moram se složit s tobom, zasad.. Čekamo usporedni test kamera, U11 vs S8

Pa bumo vidli dal je to sve jedno te isto

 

U11 u startu već ima dobar fotić, dok s 10om to nije bilo tako, prvo su ga morali zakrpat, dost puta, pa je onda nakon toga pokazao svoju moć..

Video je jako dobar na U11 OIS radi svoj posao, a vidi se gore da je čak bolji nego svehvaljeni ip7 koji je bio tata mata za video snimanja..

 

Al ono di U11 prednjači je superbrz autofokus, što za 10 to baš ne mogu reć, al da, sveukupno gledajući, sve je to tu negdje, mada me G6 najviše razočarao, tak da na njega praktički nit ne računam nekaj previše, pošto i nema niš ekrstra za pokazat, što se tiće fotića..

Ostala je još Nokia, di se busaju o prsa s odličnom kamerom, živi bili va vidjeli..

 

 

Što se tiče dizajna U11, meh, niš posebno, bode me u oči gabariti uređaja i mesa ko u priči okolo, a najviše me zanima baterija..

 

E da, cijena bi napokon mogla bit povoljnija spram ostalih flagšipa, bar ove godine..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 16:46 (zvonac).
13 godina
offline
Re: Htc U11

Sa pocetnom cijenom od 750€ ne vidim bas povoljnost, niti HTC u tom segmentu. S8 moze radi toga jer je vec dosta poznat i ima imidz "protivnika" iPhonea, ali HTC nema sto trazit u segmentu od 700+€.

 

Isto tako, samo kamera kao prednost mi nije dovoljna stvar za prijelaz na U11,a izgled sam vec komentirao.

Navodno, koliko sam shvatio iz nekog videa, ima usb-c jack sa 3,5mm koji ima nekakav mini DAC koji bi trebao popraviti zvuk? To je vec fora stvar, ali treba vidjet test neki toga.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Htc U11
Mene jedino dizajn, odnosno veličina telefona i staklo (manje) odbija od U11. Da je isti ali 4.7"-5" uf, super.

Sve drugo, daleko je na strani U11 u odnosu na S8. Procesor, audio, kamera, ... Samsung je dosta TW popravio vizualno, ali dalje je to meni lose, pogotovo Mail app.

Performanse me odusevljavaju na U11. To sa S8 ne mose nitko rec.
ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
offline
Re: Htc U11
ivanoile kaže...

Sa pocetnom cijenom od 750€ ne vidim bas povoljnost, niti HTC u tom segmentu. S8 moze radi toga jer je vec dosta poznat i ima imidz "protivnika" iPhonea, ali HTC nema sto trazit u segmentu od 700+€.

 

Isto tako, samo kamera kao prednost mi nije dovoljna stvar za prijelaz na U11,a izgled sam vec komentirao.

Navodno, koliko sam shvatio iz nekog videa, ima usb-c jack sa 3,5mm koji ima nekakav mini DAC koji bi trebao popraviti zvuk? To je vec fora stvar, ali treba vidjet test neki toga.

 A kao da S8 opravdava visoka cijena, a o ajfonu da ne pricam, imidz me tolko ne dira, kao sto rekoh prosle godine za htc10, sljedeca iteracija ce bit bolja to je sad u11, sad ak htcu krene ici ce na bolje, vidit cemo dok krene prodaja, do tad cemo nagadjat..

 

Pa dobije se usb to 3.5mm za sluske i to je to, dac je u mobu koji bi trebao bit odlican ako ne i jos bolji od desetke..

 

 

13 godina
offline
Htc U11
Pa Exynos na S8 koji je kod nas se pokazao i boljim od SD835 i po snazi i na bateriji. Ma najbitnija je optimiziranost, a tu je ipak HTC jači.
Nema opravdanja za izbacivanje 3,5mm na 153mm visokom uređaju. Nitko ne voli adaptere niti izgleda lijepo. I još k tome imaš odličan audio chip... Nema smisla.
Kamere tek treba vidjeti usporedbe, imao je 10 visoku ocjenu prema onom DX kriteriju pa je bilo boljih uređaja.
I fali AMOLED. Kolko god taj LCD bil dobar, al teško bi bar meni bilo se vratiti na LCD
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Htc U11
zvonac kaže...
ivanoile kaže...

 

 A kao da S8 opravdava visoka cijena, a o ajfonu da ne pricam, imidz me tolko ne dira, kao sto rekoh prosle godine za htc10, sljedeca iteracija ce bit bolja to je sad u11, sad ak htcu krene ici ce na bolje, vidit cemo dok krene prodaja, do tad cemo nagadjat..

 

Pa dobije se usb to 3.5mm za sluske i to je to, dac je u mobu koji bi trebao bit odlican ako ne i jos bolji od desetke..

 

 

 Pa imidz je ono sto prodaje mobitel i odreduje cijenu, kao i iPhone i sve to ostalo kako ide, kao i u autima npr. zasto jedna marka moze traziti sve kao nadoplatu, a druga mora to ponuditi u nekoj baznoj opremi. Isto je i sa S8 vs U11, HTC je pokusao ovdje sa izgledom odigrat kartu na neku "veliku" promjenu, valjda jer misle da je ljudima dojadilo da svaki model je metalan. S8 je marketinski agresivniji, sto ce vjerovatno i opravdat broj prodanih S8-ica, vrijedi li on ili ne je manje vise isti odgovor na sve ove mobitele, ni jedan ne vrijedi tu cijenu. I moje misljenje je da HTC ne moze traziti 750€ najvise zbog imidza tvrtke,  nisu dorasli Samsungu i Appleu, stoga imat istu cijenu kao i S8 moze samo nastetit tvrtki.

 

Izgleda da DAC dolazi u adapteru:

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Re: Htc U11
sardax kaže...
Mene jedino dizajn, odnosno veličina telefona i staklo (manje) odbija od U11. Da je isti ali 4.7"-5" uf, super.

Sve drugo, daleko je na strani U11 u odnosu na S8. Procesor, audio, kamera, ... Samsung je dosta TW popravio vizualno, ali dalje je to meni lose, pogotovo Mail app.

Performanse me odusevljavaju na U11. To sa S8 ne mose nitko rec.

 

Vjerujem da je audio zbilja bolji jer Samsungu to nikad nije bila jaca strana, ali da je kamera "daleko na strani U11" je malo preoptimisticno jer Samsung je bas na tom dijeli iznimno jak.

Na S7 mi se nije svidjalo pretjerano izostravanje, ali je snimao odlican video pa sam se ipak vratio na S7 (kratak izlet na odlican OP3 i V10)...ono sto hocu reci svi ti uredjaji briljiraju u necemu, a meni se na kraju Samsung ipak pokaze kao najzaokruzeniji uredjaj.

Ja sam mozda i heavy user jer mob zaista ne stedim, nisam se ustrucavao nositi ga u bazen, potapati, bio je i u sauni pa nakon nje na -10 c vani pa opet u bazen sa +32 c temp vode, bicikliranje veci dio zime u minusima kada je uredno biljezio sve one prosjeke na Sports tracker ...sve je to S7 prezivio.

Imao sam Spigen masku, a na prednje staklo na kraju nikada nisam nista stavio jer je zaobljeno i nakon 6 mjeseci nije imao niti jednu ogrebotinu...iako izgleda krhko vrlo je zilav i otporan mob...to je to zasto kazem da je meni Samsung ipak najzaokruzeniji.

10 godina
neaktivan
offline
Htc U11

Iako je i konkurencija počela o tome voditi računa, mislim da su audio performanse i dalje bar za klasu bolje nego kod ostalih. Evo sad U11 ima i brzi phase detection autofocus kao i S7/S8, tako da su stvarno velika očekivanja za kameru.

Naravno, treba ga i vidjeti uživo i uzeti u ruke, ali ovako na prvu, meni se dizajn uopće ne sviđa, a pogotovo te blještave boje, kao da su ciljana skupina klinke. Unatoč tome što su performanse obećavajuće, mislim da će kao i uvijek, jedan od glavnih faktora pri kupovini biti dizajn, a to je subjektivna stvar. Ja sam više za 'metalce' M7 do 10-ke, a netko će baš u U11 naći no što želi. Ali čisto sumnjam da će U11 pridobiti neki značajniji dio kupaca Galaxy S i iPhonea.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Htc U11
Najbolja kamera trenutno među mobitelima. Objektivno. Biti će puno subjektivnih testova koji će pokazivati različite rezultate.
 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Htc U11
ivanoile kaže...
zvonac kaže...
ivanoile kaže...

 

 A kao da S8 opravdava visoka cijena, a o ajfonu da ne pricam, imidz me tolko ne dira, kao sto rekoh prosle godine za htc10, sljedeca iteracija ce bit bolja to je sad u11, sad ak htcu krene ici ce na bolje, vidit cemo dok krene prodaja, do tad cemo nagadjat..

 

Pa dobije se usb to 3.5mm za sluske i to je to, dac je u mobu koji bi trebao bit odlican ako ne i jos bolji od desetke..

 

 

 Pa imidz je ono sto prodaje mobitel i odreduje cijenu, kao i iPhone i sve to ostalo kako ide, kao i u autima npr. zasto jedna marka moze traziti sve kao nadoplatu, a druga mora to ponuditi u nekoj baznoj opremi. Isto je i sa S8 vs U11, HTC je pokusao ovdje sa izgledom odigrat kartu na neku "veliku" promjenu, valjda jer misle da je ljudima dojadilo da svaki model je metalan. S8 je marketinski agresivniji, sto ce vjerovatno i opravdat broj prodanih S8-ica, vrijedi li on ili ne je manje vise isti odgovor na sve ove mobitele, ni jedan ne vrijedi tu cijenu. I moje misljenje je da HTC ne moze traziti 750€ najvise zbog imidza tvrtke,  nisu dorasli Samsungu i Appleu, stoga imat istu cijenu kao i S8 moze samo nastetit tvrtki.

 

Izgleda da DAC dolazi u adapteru:

 Kao što rekoh, ne kupujem mob radi imidža same firme, nego radi samog moba, recimo htc nema neki imidz, htc 10 nije popularan okolo, al gle čuda, zadovoljniji sam s njim daleko (zapravo, već duže vrijeme nisam bio tak zadovoljan kao sa HTC 10, a imao sam dost mobitela) više nego sa samsungom s7, koji je svjetlosnim godinama po pitanju imidža udaljen od htca al zato u nekim stvarima kiksa a di je htc bolji... Kaj se mene tiče, uz sav taj trud i imidz, mislim da dok bi sad birao između U11 i S8, vjerojatno bih opet uzeo HTC, naravno iz više razloga, a sam imidz mi nije tolko bitan..

 

Kolko čega se prodaje, totalno mi je nebitno, eventualno ak idem s ciljem da ću ga kroz neko kraće vrijeme koristit i onda prodat, e onda ću ipak se osvrnut na sam status firme odnosno uzet ću u obzir i to, za osobno korištenje mi je totalno nebitno..

 

HTC trenutno nema neku reputaciju, al to ne znači da se nemre promjenit na bolje, i vratit ga na stare staze (M7, M8)..

To ćemo saznat dok krene prodaja..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 20:40 (zvonac).
12 godina
offline
Htc U11

Kod HTC-a je problem taj dizajn i to meso. U 2017. god je IN taj dizajn s malo mesa...a to jedino S8 i G6 imaju., da ne broji Mix.

Trenutno dizajn prodaje uređaje jel su specifikacije više manje iste., razlika je u detaljima.

S7e mi izgleda modernije od U11.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.5.2017 9:19 (R36).
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Htc U11
MasterOfDisaster kaže...

Sad moram pitati odakle tvom frendu već mjesec i kusur HTC U11 kada tek izlazi u službenu prodaju u 5/2017?????

Zar radi u HTC-u, jer ne vidim drugo objašnjanje.

 Tester za HTC :)

12 godina
neaktivan
offline
Htc U11
To mi je super kod HTC-a, prijavite se kod njih da želite biti tester, ispunite upitnik i ovisno o vašem profilu vam šalju beta programe ili hardware za testirati.
Moj prijatelj je prije cca dve godine, god i pol dobio na testiranje A9. Nakon testnog razdoblja je dobio telefon u trajno vlasništvo.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Htc U11

Slike su odlične: U11 low light

ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Htc U11

HTC opet rastura s kamerom imam osjecaj da ce bit u rangu s pixelom ako ne i bolja..

Molim pripadnike flagsipa za tekucu godinu da ne shvate ovo ko provokaciju

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Htc U11

Danas pogledao jedan Unboxing plavog modela, i mogu kazati, jako lijepo izgleda! 

Lik ga je podredio sa LG G6, i razlika je DRRRRRRRRRRRRRASTIĆNA !!!!! 

 

Čak i onaj squeeze features izgleda zanimljivo, nadasve! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Htc U11

Navodno po HTC Hrvatska, cijena ce biti nece biti blizu 750€, dosta zanimljiva tvrdnja, sto u nekakvom slucaju bi ucinilo dosta zanimljivu stvar da stave oko 5000kn slobodnoj prodaji jer bi ga odmah kupio po toj cijeni.

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Htc U11
ivanoile kaže...

Navodno po HTC Hrvatska, cijena ce biti nece biti blizu 750€, dosta zanimljiva tvrdnja, sto u nekakvom slucaju bi ucinilo dosta zanimljivu stvar da stave oko 5000kn slobodnoj prodaji jer bi ga odmah kupio po toj cijeni.

U to iskreno sumnjam da će cijena biti manja od 750€, zašto, pa zato jer HTC U Ultra košta kod nas najjeftiniji 5.200 kn pa sve do 6.000 kn. Sumnjam da će noviji i bolji model biti jeftiniji HTC U Ultre.

Živi bili pa vidjeli.

7 godina
protjeran
offline
Re: Htc U11
zvonac kaže...

HTC opet rastura s kamerom imam osjecaj da ce bit u rangu s pixelom ako ne i bolja..

Molim pripadnike flagsipa za tekucu godinu da ne shvate ovo ko provokaciju

 skinuo je Pixel s trona

http://mob.hr/htc-u11-skinuo-google-pixel-s-trona-dxomarka/

 

dakle prvo mjesto sa 90 bodova na DxO mobile scores

https://www.dxomark.com/mobiles/column-right/mobile-scores

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 7:10 (Bosančero).
14 godina
offline
Re: Htc U11
Stvarno mozes pisat nebuloze
Samsung S8+
14 godina
offline
Re: Htc U11
Bosančero kaže...
zvonac kaže...

HTC opet rastura s kamerom imam osjecaj da ce bit u rangu s pixelom ako ne i bolja..

Molim pripadnike flagsipa za tekucu godinu da ne shvate ovo ko provokaciju

 skinuo je Pixel s trona

http://mob.hr/htc-u11-skinuo-google-pixel-s-trona-dxomarka/

 

dakle prvo mjesto sa 90 bodova na DxO mobile scores

https://www.dxomark.com/mobiles/column-right/mobile-scores

Taj DxO je malo neozbiljan, nemaju uopće testiran LG G6 - pa kad je taj uređaj izašao i ništa, a testirali su HTC U11 koji uopće nije izašao niti ima finalnu verziju firmware-a. Totalno neozbiljno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 7:37 (MasterOfDisaster).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice