Huawei Mate 10 izdvojena tema

poruka: 1.161
|
čitano: 391.836
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
biankoneri kaže...

ajme di ste vi otišli,čitam i nevjerujem...ajmo o mobitelu malo,htio bih još malo recenzija tko ga ima jer ga imam u planu uzet uskoro...hvala

 Jedan kolega uzeo Mate 10 Lite, drugi Pro. Čekam njihova iskustva. 

14 godina
offline
Huawei Mate 10

Više me zanima kakav je Mate 10 Lite, za Mate 10 Pro znam da je odličan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
MasterOfDisaster kaže...

Više me zanima kakav je Mate 10 Lite, za Mate 10 Pro znam da je odličan.

 Evo ti iz prve ruke par stvari:

 

-4,5 - 5h SOT

- u ruci mobitel jebacki leži

- uzeo crnu boju, nekako mi je naj

- na vanjskim tržištima dobiješ i silikon u kutiji, kod nas ne

- ekran izvrstan

- android i emui fino blendani i optimizirani, nema laga

- prebacivanje iz aplikacija fino i brzo radi

- kamera softverski odlicna, milijun opcija, što se tiće same kvalitete fotografija, tu je moglo i malo više detalja i dinamicnog raspona bit.

- manual mode je super, doduše shutter speed samo do 8 sec

- prednja kamera ludilo 

- zvučnik dosta glasan, ne disorta zvuk ni na najglasnijem volumenu

 

 

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
thebatman kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Više me zanima kakav je Mate 10 Lite, za Mate 10 Pro znam da je odličan.

 Evo ti iz prve ruke par stvari:

 

-4,5 - 5h SOT

- u ruci mobitel jebacki leži

- uzeo crnu boju, nekako mi je naj

- na vanjskim tržištima dobiješ i silikon u kutiji, kod nas ne

- ekran izvrstan

- android i emui fino blendani i optimizirani, nema laga

- prebacivanje iz aplikacija fino i brzo radi

- kamera softverski odlicna, milijun opcija, što se tiće same kvalitete fotografija, tu je moglo i malo više detalja i dinamicnog raspona bit.

- manual mode je super, doduše shutter speed samo do 8 sec

- prednja kamera ludilo 

- zvučnik dosta glasan, ne disorta zvuk ni na najglasnijem volumenu

 

 

Ma zanima me najviše kamera, kakva je, sa kojim mobom bi ju mogao usporediti, kakve su slike po noći, kako fokusira, itd. Fala.

10 godina
offline
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10

eeh da ima software kao pixel 2 za kameru bilo bi super :D

8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Jel ima ovdje netko da je narucio mate 10 pro u trgovini Santa Domenica.? Ja sam svoga narucio prije 8 dana i jos uvijek nije stigao. Zvao sam ih dva puta i kazu da ce ih imati na stanju kroz par dana. Kazu da huawei ima problema sa dostavom uredaja jer trenutno ih je puno manje nego sto je prodano. Na plavi model se najviše ceka.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Kupio sam Huawei Honor 8 u travnju ove godine i više nikad Huawei. Prestao je raditi u listopadu te ga odnesem u MOBIS jer imam 2 godine garancije, detektirali su kvar matične i totalnu štetu. Zatim mi pošalju mail da su od osiguranja zatražili isplatu i kad se to obavi popravit će ga. Danas mi jave, osiguranje odbilo isplatiti, a kad sam od osiguranja zatražio objašnjenje, odgovor je bio da je ekipa htjela naplatiti policu osiguranja u slučaju loma stakla za popravak totalne štete na mobitelu. I normalno osiguranje ne želi nadoknaditi totalnu štetu, ali su spremni za lom stakla što je OK. Pošaljem ja to sve u Huawei Hrvatska i ekipa mi pošalje odgovor da garancija pokriva samo dijelove i stručnjake ali ne pokriva sve i objašnjavaju ako je mobitel korišten na krivi način… Pa ljudi servis nigdje nije napisao da je korišten na krivi način, samo da je kvar ploče i čak su obećali popravak, ja trebam samo dio (matičnu ploču) i stručnjake da ugrade. Uglavnom garancija za mobitele Huawei je u Hrvatskoj bezvrijedna.

 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Huawei Mate 10

Baš sam htio napomenuti da nije loše pričekati da puste i huawei mate 10 model u vip članstvo radi 3god jamstva. odma bi ga uzeo.

 

Jamstvo vip

11 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Iz prve ruke mogu potvrditi da je kamera nista drugo nego prosijek,ocekivao sam puno vise

bilo to idealno osvijetljenje ili nocni uvijeti to meni nije dobro, za jedan telefon kojeg su mnogi nahvalili bas na podrucju kamere

Paralelno sam usporedivao kamere  iPhonea 8 i Note8, Mate10Pro se tesko nosi sa ovom dvojicom

kad budem imao vise vremena uploudam par slika pa se sami uvjerite o cemu pricam

e sad recimo ja sam primjetio lag prilikom skrolanja slika...tu zna štucnuti, generalno gledao radi on dobro ali kao da mu jos fali nekakav detaljcici da to bude full glatko

Selfie kamera je dosta losija u odnosu na iPhone 8

 

Lezanje u ruci meni ne predstavlja problem...cak mi je prakticniji od Note8

TouchID radi bezobrazno dobro, definitivno najbrzi i najbolji koji sam ikad isprobao

ekran takoder pohvale

bateriju jos nisam previse dozivio jer je kod mene tek 2 dana ali cini mi se poprilicno dobrom

stereo zvuk mi je malo blentav jer donji zvucnik radi osjetno glasnije pa to u konacnici malo cudno zvuci

Kvaliteta izrade je stvarno na zavidnoj razini

 

Eto to su moji prvi utisci nakon 2 dana koristenja

 

iPhone 7 
 
3 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
Amky12 kaže...

Kupio sam Huawei Honor 8 u travnju ove godine i više nikad Huawei. Prestao je raditi u listopadu te ga odnesem u MOBIS jer imam 2 godine garancije, detektirali su kvar matične i totalnu štetu. Zatim mi pošalju mail da su od osiguranja zatražili isplatu i kad se to obavi popravit će ga. Danas mi jave, osiguranje odbilo isplatiti, a kad sam od osiguranja zatražio objašnjenje, odgovor je bio da je ekipa htjela naplatiti policu osiguranja u slučaju loma stakla za popravak totalne štete na mobitelu. I normalno osiguranje ne želi nadoknaditi totalnu štetu, ali su spremni za lom stakla što je OK. Pošaljem ja to sve u Huawei Hrvatska i ekipa mi pošalje odgovor da garancija pokriva samo dijelove i stručnjake ali ne pokriva sve i objašnjavaju ako je mobitel korišten na krivi način… Pa ljudi servis nigdje nije napisao da je korišten na krivi način, samo da je kvar ploče i čak su obećali popravak, ja trebam samo dio (matičnu ploču) i stručnjake da ugrade. Uglavnom garancija za mobitele Huawei je u Hrvatskoj bezvrijedna.

A oni se hvale nekom Vip garancijom - kao 3 godine. E moj Huawei.

7 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
Amky12 kaže...

Kupio sam Huawei Honor 8 u travnju ove godine i više nikad Huawei. Prestao je raditi u listopadu te ga odnesem u MOBIS jer imam 2 godine garancije, detektirali su kvar matične i totalnu štetu. Zatim mi pošalju mail da su od osiguranja zatražili isplatu i kad se to obavi popravit će ga. Danas mi jave, osiguranje odbilo isplatiti, a kad sam od osiguranja zatražio objašnjenje, odgovor je bio da je ekipa htjela naplatiti policu osiguranja u slučaju loma stakla za popravak totalne štete na mobitelu. I normalno osiguranje ne želi nadoknaditi totalnu štetu, ali su spremni za lom stakla što je OK. Pošaljem ja to sve u Huawei Hrvatska i ekipa mi pošalje odgovor da garancija pokriva samo dijelove i stručnjake ali ne pokriva sve i objašnjavaju ako je mobitel korišten na krivi način… Pa ljudi servis nigdje nije napisao da je korišten na krivi način, samo da je kvar ploče i čak su obećali popravak, ja trebam samo dio (matičnu ploču) i stručnjake da ugrade. Uglavnom garancija za mobitele Huawei je u Hrvatskoj bezvrijedna.

zbog smeca od servisa sam prestao Samsung kupovat, i planiram bas Mate 10 pro uzeti, pa me zanima par stvari, ako mozes detaljnije.

 

servis detektira kvar maticne ploce i totalnu stetu, i tu su trebali popraviti mobitel i kraj price.

 

buni me ovaj dio, zasto servis ide naplatiti policu osiguranja za lom stakla, ako ti kazes da ti je riknula samo maticna ploca?

 

da li si imao osigranje za cijeli mobitel ili samo za lom stakla?

12 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
X3M kaže...
Amky12 kaže...

Kupio sam Huawei Honor 8 u travnju ove godine i više nikad Huawei. Prestao je raditi u listopadu te ga odnesem u MOBIS jer imam 2 godine garancije, detektirali su kvar matične i totalnu štetu. Zatim mi pošalju mail da su od osiguranja zatražili isplatu i kad se to obavi popravit će ga. Danas mi jave, osiguranje odbilo isplatiti, a kad sam od osiguranja zatražio objašnjenje, odgovor je bio da je ekipa htjela naplatiti policu osiguranja u slučaju loma stakla za popravak totalne štete na mobitelu. I normalno osiguranje ne želi nadoknaditi totalnu štetu, ali su spremni za lom stakla što je OK. Pošaljem ja to sve u Huawei Hrvatska i ekipa mi pošalje odgovor da garancija pokriva samo dijelove i stručnjake ali ne pokriva sve i objašnjavaju ako je mobitel korišten na krivi način… Pa ljudi servis nigdje nije napisao da je korišten na krivi način, samo da je kvar ploče i čak su obećali popravak, ja trebam samo dio (matičnu ploču) i stručnjake da ugrade. Uglavnom garancija za mobitele Huawei je u Hrvatskoj bezvrijedna.

zbog smeca od servisa sam prestao Samsung kupovat, i planiram bas Mate 10 pro uzeti, pa me zanima par stvari, ako mozes detaljnije.

 

servis detektira kvar maticne ploce i totalnu stetu, i tu su trebali popraviti mobitel i kraj price.

 

buni me ovaj dio, zasto servis ide naplatiti policu osiguranja za lom stakla, ako ti kazes da ti je riknula samo maticna ploca?

 

da li si imao osigranje za cijeli mobitel ili samo za lom stakla?

Prvi problem 99% ekipe ovjde na forumu je što svaki mobitel nose u servis kod MOBIS-a ili Agram-a. To su dva servisa koja k... ne valjaju.

Meni kad je na Samsungu S7 riknuo ekran, prvo što sam napravio otišao na Gooogle i tražio neki ovlašteni a a da nisu navedena dva. Našao baš njihov ovlašteni u Radničkoj kod Green Golda. Popravili ekran i zamjenili bateriju u 2 dana.Pisao o tome.

 

Ovo što se tebi događa je muljaža servisa. Oni hoće kvar matične progurat preko osiguranja., a osiguranje pokriva samo lom stakla. Znači neko u tom lancu jebeno nešto mulja., jer kvar matične nije kvar koji si ti mogao prouzročit. Znači seru i jedni i drugi. Da sam na tvom mjestu jebo bi materi i jednim i drugima i zahtjevao detaljna objašnjenja + rekao da ću izaći s navedenim u medije a i poslat centrali Huawei u Kinu ili EU e-mail. Osobno bi išao na višu distancu s žalbom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 9:27 (R36).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10

Nisam reklamirao lom stakla.

 

Mobitel ima garanciju do 04/2019 i reklamirao sma ga u sklopu te garancije, a osiguranje za lom stakla je zasebna polica.

 

Ni meni nije jasno zašto su to pokušali naplatiti totalnu štetu mobitela preko police za lom stakla. Očito je sistem bio ajmo troškove prebaciti na osiguranje. Kad to nije prošlo onda je odgovor osiguranje neće platiti.

 

Kad su prvi put napisali da čekaju isplatu osiguranja nisam niti pomislio da to rade preko police za lom stakla, a oni to naravno nisu rekli.

 

Palo mi je na pamet da možda imaju nekakvu policu osiguranja za takve slučajeve ili slično. Ustvari to me i nije zanimalo, bitno da mobitel poprave i vrate ga. I na kraju ova priča.

 

Ali najgore je što se i u Huawei Hrvatska prave nepismeni i odgovaraju općenito, kao nije sve uključeno ... ako je krivo korišteno ...

 

A servis nigdje nije napisao krivo korišteno, javili su detektirani kvar i da idu dalje u proceduru. Jedini razlog koji su naveli u mailu zašto ne popravljaju je "osiguranje ne želi uplatiti sredstva". 

 

Tu je glavno pitanje tko će to platiti. Mobitel je koštao 3000 kn a zamjena ploče je preko 90% cijene mobitela.

 

 Već poslan mail u Huawei Europe s pitanjem "Dali je kvar matične uključen u garanciju ukoliko kvar nije retzultat ponašanja korisnika?".

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 21:43 (Amky12).
12 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
Amky12 kaže...

Nisam reklamirao lom stakla.

 

Mobitel ima garanciju do 04/2017 i reklamirao sma ga u sklopu te garancije, a osiguranje za lom stakla je zasebna polica.

 

Ni meni nije jasno zašto su to pokušali naplatiti totalnu štetu mobitela preko police za lom stakla. Očito je sistem bio ajmo troškove prebaciti na osiguranje. Kad to nije prošlo onda je odgovor osiguranje neće platiti.

 

 

 

 

 Već poslan mail u Huawei Europe s pitanjem "Dali je kvar matične uključen u garanciju ukoliko kvar nije retzultat ponašanja korisnika?".

 

 

Da si sam odgovor a to i ja mislim.

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Pozdrav svima,

 

da javim svoja iskustva, prešao s Mate 9 na Mate 10 pro (prije toga S8, S7 edge, S6, Xperie, IPhonei itd, mijenjam mobitel skoro svakih 6 mjeseci).

 

Utisci

 

FANTASTIČAN mobitel - super leži u ruci, vrhunski brz, baterija čudo (doduše nekada malo brže ide ali dva dana izdrži bez problema i to nakon kupnje kada ga se ubija), dulje traje nego na Mate 9 pogotovo što nema razlike između 4G i 3G potrošnje.

Taman su ga popravili u svim aspektima da sam prezadovoljan. Ekran meni izvrstan, ima HDR demo unutar mobitela - to treba vidjeti.

 

Mnogo od nas na poslu uzelo Note 8 - razlike u kameri nema, baš sam neki dan par slika slikao paralelno, očito poboljšanje u odnosu na Mate 9 koji je imao nešto lošije slike u uvjetima slabijeg osvjetljenja ili kontrasta kada je dolazilo do 

prekomjerne svjetline neba.

 

Radi se o modelu sa 6 GB RAM i 128 GB interne memorije - nikada nisam niti 64 GB popunio tako da mi je ovo overkill.

Ekran je ravan tako da prilikom eventualne zamjene cijena ne bi trebala biti previsoka.

 

Da li znate da li za sve Huawei Mate 10 pro vrijedi garancija od 2 g. na lom stakla? Ovaj je kupljen preko VIP-a.

 

Jednom riječju baš sam sretan s telefonom, ne znam kada sam zadnji put imao tako kompletan uređaj.

 

Manji nedostatak mi je to što nemam 3.5 mm utor za slušalice mada kada se ide na put avionom - a tada to jedino koristim, mogu ponijeti ili adapter ili KZ-ZS5 za koje imam bluetooth adapter.

Također koristim Nova launcher - Pixel 2 setup - dizajnom sučelja je Huawei u 99.g. To je najveća zamjerka na telefon.

 

Pitajte ako vas još nešto zanima.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
Bgang kaže...

 

 

Pitajte ako vas još nešto zanima.

 

 

 kakave su 4k video snimke?

 

za razliku od ostalih vise me interesira video nego fotografija 

 

garanciju na lom stakla, koliko se sjecam imala je sancta domenika promociju i to samo ti pokriva jedan lom

 

ako VIP ima istu promociju, onda si trebao dobiti neki papira za to, provjeri

9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10

Snimio upravo sada jednu 4K snimku, nisam stručnjak ali koliko vidim na mobitelu snimka je oštra i fokus radi brzo, nema trzanja.

Rijetko kada snimam ali vidljiv je napredak u odnosu na Mate 9 s time da sam snimio u uredu gdje i nije neka rasvjeta.

11 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

 

 

Evo pa vi sad meni recite da su slike super

me je ovo daleko od dobrog...Note 8 i iPhone8 definitivno to bolje odrade

Prvom prilikom cu uploudati usporedne slike pa cete vjdjeti

 ja sam se bas razocarao u kameru...do te mjere da sam ga stavio na njuskalo

 

https://drive.google.com/folderview?id=1sXFY8y1sxccKKQmqC4zPwc_-aS-_y0vo

iPhone 7 
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 16:55 (drazen991).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10
Dajte prijedlog za uplouder za slika
jer sad vidim da i imageshack i postimage kompresiraju slike bez obzira sto oznacim da mi to ne radi, svaki dodatno smanji kvalitetu slika
iPhone 7 
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10

imgur? google drive?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Javili se i Santa Domenica trgovine. Moj konačno u ponedjeljak stiže.a sto se tiče kvalitete slika svi ga hvale. Po svim recenzijama sto sam procitao kazu da je kamera dobra.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10
I ja sam isto citao...da je kamera super bla bla...
I onda kupis mob i vidis da to bas nije tako kako svi recezenti pricaju i tvrde
https://drive.google.com/folderview?id=1sXFY8y1sxccKKQmqC4zPwc_-aS-_y0vo

Evo pa sami prosuditie
iPhone 7 
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
A nezz na svim recenzijama su slike bolje od tvojih. U ponedjeljak cu ja sa svojim probati par slika napraviti pa stavim. Da nisi dobio neki model sa tvornickom greškom.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
Evo jedne usporedbe nocnih slika. Uvecajte ih do kraja pa pogledajte objekte u pozadini (automobili, klupe u parku). Na mate 10 pro se najbolje vide. https://balkanandroid.com/test-nocne-fotografije-samsung-galaxy-s8-plus-apple-iphone-7-plus-huawei-mate-10-pro/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 10

Naručen Mate 10 PRO, trebao bi sletjeti sljedeći tjedan, pa javim i ja dojmove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 10
M3d0 kaže...
Evo jedne usporedbe nocnih slika. Uvecajte ih do kraja pa pogledajte objekte u pozadini (automobili, klupe u parku). Na mate 10 pro se najbolje vide. https://balkanandroid.com/test-nocne-fotografije-samsung-galaxy-s8-plus-apple-iphone-7-plus-huawei-mate-10-pro/

 
Istina da na toj stranici od navedenih uredaja slika na mate 10 pro izgleda najbolje. Medutim koristio sam neko vrijeme s8+
i moram reci da radi bolje slike nego sto je slucaj na ovoj stranici. Ne ulazim u raspravu koji mob ima bolje slike i slicno, samo 

da dok sam ga koristio, s8+ je slikao bolje slike u slicnim uvjetima nego sto se na ovoj stranici to vidi. Da li je recenzent sta lose 

radio, ne znam, ali dosta je sumnjiva i losa slika sa s8+ tu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 22:30 (danny_2).
13 godina
odjavljen
offline
Huawei Mate 10

Tesko se to moze ispraviti. Ako vam kamera ne predstavlja neku ogromnu ulogu Mate 10 je vrhunski mobitel. Neki ce me nazvati picajzlom, ali dajte mi svaki flagship i 10 random fotki ja cu naci ogromne razlike u njima, a pogotovo u zumiranju. Kao sto je tu jedan kolega naveo, premali senzori. Nije bitno to da svaki mobitel ima mal senzor naspram fotoaparata, ali razlika izmedu velicine senzora recimo na Note 8 i iPhone 8 nije bas mala. Istina je da softver cini cuda, ali protiv fizike se nemoze. Najbolje je kad se spoje dobar softver i velik senzor - Pixel 2

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei Mate 10
MARKOZD15 kaže...

Tesko se to moze ispraviti. Ako vam kamera ne predstavlja neku ogromnu ulogu Mate 10 je vrhunski mobitel. Neki ce me nazvati picajzlom, ali dajte mi svaki flagship i 10 random fotki ja cu naci ogromne razlike u njima, a pogotovo u zumiranju. Kao sto je tu jedan kolega naveo, premali senzori. Nije bitno to da svaki mobitel ima mal senzor naspram fotoaparata, ali razlika izmedu velicine senzora recimo na Note 8 i iPhone 8 nije bas mala. Istina je da softver cini cuda, ali protiv fizike se nemoze. Najbolje je kad se spoje dobar softver i velik senzor - Pixel 2

 

 

Tako je kolega, a ja kada to napisem onda se lupaju minusi, trazi se otvaranje nekakvih tema vezanih samo za senzore da slucajno nebi netko nesto lose napisao za mobitel kojemu je proizvodjac upravo na kameru stavio najjaci naglasak.

Pixel 2, HTC U11+ i ajde reci cu Galaxy S8/Note 8 su ove godine primjer kako bi fotic i hardware fotica trebao izgledati u 2017 s tim da sam ovdje progledao kroz prste S8+ kojeg i sam imam i koji ima solidan hardware, ali mi se ne svidja Samsungov JPEG...tek mu RAW i malo korekcija u PS mogu izvuci rezultat na tragu Pixela, ali to se nikome neda raditi tako da Pixel, HTC U11 pa svi ostali.

Od ostatka ekipe sa senzorcicima velicine zrna riže ostaje sve na tome tko ima sposobniju ekipu da izvuce sto vece čudo iz tako malih senzora kao i da upotrijebe sto bolje sicusne lece...znaci Mate 10, iPhone 8, iPhone X, LG G6, LG V30 i mozda jos neki su sve modeli sa senzorima u rasponu od 1/2.9 do 1/3.1 sto je zbilja malo...naravno da ni ostatak ekipe poput Pixela ili Note 8 nema nekakav spektakularno veliki senzor, ali ipak je to prevedeno u brojke ili postotak znacajno veci senzor...znaci sve su to mali senzori, ali neki su ipak malo manje premali.

Isto vrijedi i u foto svijetu gdje su m4/3 i APS-C senzori relativno veliki senzori, ali ipak medju njima postoji nekakva razlika u korist APS-C.

 

Ono sto je najbitnije, prosjecnom korisniku sve ovo gore nista ne vrijedi i takvima ce svi top modeli biti odlicni i ti kojima to ne znaci nista ne trebaju se uopce obazirati na ove tehnikalije kao sto se ni ja ne obazirem toliko na trajanje baterije sve dok SOT nije ispod 4 sata.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.12.2017 9:12 (ocean77).
15 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 10

Pitanje možda ovakav vid rasprave će uzburkat vodu no red je o tome popričat. Koliko mogu vidit NPU kojeg Huawei zaziva ima svoju praktičnu primjenu kod kamere. Ono što mene zanima je koliko prostora za napredak ima taj dio HW i koliko treba porpatit to softwerskim djelom. Volio bih čut vaša razmišljanja gdje taj dio HW ima svoj potencijal. Koliko mogu vidjet taj dio HW ima praktičnu primjenu kod razaznavanja stvari. Zanima me dali recimo može zvukovno razaznavati stvari, predvidjeti recimo gužvu u prometu (obzirom da NPU uči kroz vrijeme).

Kamera o kojoj vi previše trošite svoje riječi (za leica sasvim sigurno je da neće dopustit da svoj brend srozaju lošim partnerstvom ... sasvim sigurno je da će doć do updatea kamere)

Kamera na ovom telefonu sigurno ima svoj potencijal za napredak. Ljudi ovo je gotovo prvi telefon na Oreu (neračunajuć Pixele i Nexuse) dakle sasvim sam siguran da još trebaju softwer ispolirat.

Uvjek je tako s novim stvarima jednostavno treba vremena. Huawei će to obradit mada me malo brine to da previše su izbacili mobitela u zadnje vrijeme tako da neznam koliko će kvalitetno sve to odradit.

Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice