Huawei P9 - Rasprava

poruka: 124
|
čitano: 67.269
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Huawei P9- Rasprava
Danas je predstavljen, jos jedan poznati kinez koji trazi svoje mjesto pod suncem..

Fotic je zanimljiv i izgleda da Sammy, LG, HTC ce imat ostru konkurenciju..

http://www.gsmarena.com/huawei_p9_and_p9_plus_announced__dual_12mp_cameras_by_leica_kirin_955_soc-news-17640.php

Na europsko trziste dolazi 16.4.

Uglavnom zanimljiv mob, a cjenovno ce bit povoljniji neg ovi jaci igraci.
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P9- Rasprava

Hmmm 27mm to je malo narrow, f/2.2 isto nije baš na razini današnjih top flagshipova, navodno će i iPhone maknut to u korist f/2.0 ili još niže, nema OIS uz prilično novu tehnologiju, bit će tu naštelavanja još, ali ima ipak potencijala baš zbog optike.

 

Inače, s druge strane, nema 4K opet, ali odlično što je ekran ''samo'' FHD. Ima to svojih prednosti. 

16 godina
offline
Huawei P9- Rasprava
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Huawei P9- Rasprava
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2016 12:14 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P9- Rasprava

 

Video mi ne izgleda nešto posebno. Ili ne kužim dobro.

 

Nekako sam skeptičan da će fotografije biti na razini S7 i drugih mobitela s dobrom kamerom.

Pročitao sam u nekom članku komentar da je već bilo mobitela s dvije kamere (one 3D fore ali i stapanja slika) ali da je neslavno završilo.

Ovo mi isto izgleda kao gimmick. Super da je Leica tu ali pitanje je koliko će dobro implementirati.

A da ću dati za kineza 4500+ kn bez obzira što je to kao Huawei nema šanse.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P9- Rasprava

Video i fotke su ok... Prema primjeru one sa live bokeh efektom i nekoliko noćnih, iako su boje u noćnima odlične, mislim da će imat problem sa fokusom. Ne čine mi se dovoljno oštrima kad staviš na 1:1. Al boje i dinamički su super. Volio bih vidjet i EXIF kako stoji ISO jer mislim da ga malo pumpa u noćnom (primjer one londonske telefonske kućice i detalja u pozadini)...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P9- Rasprava

Jel vidiš šta zanimljivo u 5. slici, pogotovo u lijevom gornjem kutu kako izgleda nebo 

 

Kao i što sam na drugim temama rekao, sa svakim flagshipom je moguće snimit odlične fotke, brutalno dobre, al to su mobilne kamerice, uvijek pate od nečeg, ova od noisea čini mi se...

8 godina
neaktivan
offline
Huawei P9- Rasprava

Izgleda da manje vise svi Androidi odustaju od 16:9 i prestaju trku sa mpx. Fokusiraju se na bolje senzore, optiku i softver sto je po mom misljenju ok.

Samo steta za ovaj P9 sto nema OIS i naravno treba sacekati testove kao sto sam rekao, u marketingu ima previse nelogicnosti i preuvelicavanja.

Link: huawei

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P9- Rasprava
Sve si mislim kako kul mob, ali kirin 955 je gori od proslogodisnjih chipseta -.-'
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei P9- Rasprava

 

P9 special unboxing.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2016 16:33 (Widowmaker).
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P9- Rasprava
Kirin je naprotiv vrhunski procesor i ako gledas benchmarke lako te zavaraju.imam Mate 8 i nakon 2h gaminga proc se nije posteno ugrijao i throtlanja uopce nema...
8 godina
neaktivan
offline
Huawei P9- Rasprava

Huawei P9 VS Huawei Mate 8 VS Samsung Galaxy S7 edge

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Huawei P9- Rasprava
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Huawei P9- Rasprava

Zna li netko kako prebaciti na sporo punjenje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P9- Rasprava

Zašto bi to napravio?

Ako baš nemaš ništa pametnije u životu za raditi, i ne koristiti beneficije moderne tehnologije, kupi neki jeftini punjač koji nema brzo punjenje i to je to

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
7 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P9- Rasprava
maks0806 kaže...

Zašto bi to napravio?

Ako baš nemaš ništa pametnije u životu za raditi, i ne koristiti beneficije moderne tehnologije, kupi neki jeftini punjač koji nema brzo punjenje i to je to

 Ako nisi informiran, brzo punjenje i nije neka beneficija jer pri tome smanjuje radni vijek baterije. Ako sam doma, zašto ne bi punio na sporome i time čuvao bateriju. Pročitaj malo šta to brzo punjenje radi bateriji.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei P9- Rasprava
teist kaže...

Zna li netko kako prebaciti na sporo punjenje?

 Nemam ga trenutno ali pogledaj pod opcijama baterije. trebalo bi da se moze iskljuciti fast charging

7 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P9- Rasprava
Torent kaže...
teist kaže...

Zna li netko kako prebaciti na sporo punjenje?

 Nemam ga trenutno ali pogledaj pod opcijama baterije. trebalo bi da se moze iskljuciti fast charging

 nema, znam za to ali ne pronalazim tamo. tako je na samsungu

8 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei P9- Rasprava

A zasto bi to radio? Kao sto neko rece samo koristi drugi punjac kojeg sigurno imas od drugog mobitela...

10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P9- Rasprava
teist kaže...
maks0806 kaže...

Zašto bi to napravio?

Ako baš nemaš ništa pametnije u životu za raditi, i ne koristiti beneficije moderne tehnologije, kupi neki jeftini punjač koji nema brzo punjenje i to je to

 Ako nisi informiran, brzo punjenje i nije neka beneficija jer pri tome smanjuje radni vijek baterije. Ako sam doma, zašto ne bi punio na sporome i time čuvao bateriju. Pročitaj malo šta to brzo punjenje radi bateriji.

 

Prvo, brzo punjenje neutraliziraš sa ''sporim'' punjačem, znači izlazni napon slabiji nego kod originalnog uređaja.

Drugo, većina mobilnih uređaja danas ima čip koji regulira odnos topline i napona, tako da do nekog postotka brže napuni, npr. do 80% napuni unutar pola sata, pa od 80-100 puni još 40ak minuta. Ili ne napune punu količinu koju baterija može napunit, to npr. Sony radi sa Qnovo sustavom adaptivnog punjenja. I većina mobitela ima taj sustav. Tako da punjenje brzim punjačem neće znatno utjecat na uređaje koji podržavaju taj način punjenja.

12 godina
offline
Re: Huawei P9- Rasprava
teist kaže...
maks0806 kaže...

Zašto bi to napravio?

Ako baš nemaš ništa pametnije u životu za raditi, i ne koristiti beneficije moderne tehnologije, kupi neki jeftini punjač koji nema brzo punjenje i to je to

 Ako nisi informiran, brzo punjenje i nije neka beneficija jer pri tome smanjuje radni vijek baterije. Ako sam doma, zašto ne bi punio na sporome i time čuvao bateriju. Pročitaj malo šta to brzo punjenje radi bateriji.

 To su puke gluposti, kao što je kolega iznad objasnio. Neće ti se ništa dogoditi ni bateriji, ni njenom vijeku

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
11 godina
offline
Huawei P9- Rasprava

pozz.. nabavio sam P9.. i naravno s njim nisam dobio punjac za brzo punjenje.. (bravo Huawei).. probao sam kod frenda (ima P9) koji ima orginal punjac za njega koji pdrzava brzo punjenje i mob se naravno brzo napuni.. i sad odem ja probat nabavit takav punjac, ali ne orginal huawei, i sreca sto sam probao u ducanu, nije htio brzo punit. (dok se spoji 9v punjac pojavi se obavijest da brzo puni, ovdje se nije pojavila). pa me sad zanima.. jel brzo punjenje radi samo sa origigi punjacem?

Jel me netko trazio?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei P9- Rasprava

Da. Mozda i sa punjacem od nexus 6p. Huaweim ima neki svoj standard za brzo punjenje....

12 godina
offline
Re: Huawei P9- Rasprava
Daj mi reci kakve su slike u nocnim i dnevnim uvjetima?
Ako mozes stavi koju.
Nitko da napise neku kratku recenziju - tko ga ima.
11 godina
offline
Re: Huawei P9- Rasprava
Torent kaže...

Da. Mozda i sa punjacem od nexus 6p. Huaweim ima neki svoj standard za brzo punjenje....

  e hvala.. vidjet cemo sto ima na ebayu..

R36 kaže...
Daj mi reci kakve su slike u nocnim i dnevnim uvjetima?
Ako mozes stavi koju.
Nitko da napise neku kratku recenziju - tko ga ima.

sto se tice slika.. slike su odlicne.. evo par primjera.. nisam sad nikaj ciljano slikal da provjerim kvalitetu.. ovo su slike tek tolko.. crno bijele slike su fenomenalne.. samo nemam ni jedan primjer koji nije privatan.. zbilja su napravili dobar posao sa leicom..

 

 

 

Zaboravih.. ove su slike sa defaultnim postavkama.. kad bi se jos podesavale postavke (ima ih dosta, a nemam volje za to) bile bi sigurno jos bolje..

Jel me netko trazio?
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 14:38 (sani1986).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei P9- Rasprava

Pa i nisu ovo nesto spektakulrano dobre slike ili ih je upload upropastio. Ovakve slike u ovim uslovima ce ti dati svaki manje vise telefon u rangu P9. Imao sam ga nekih 7 dana dok nisam kupio nexus 6p i telefon je stvarno odlican....

13 godina
offline
Huawei P9- Rasprava
Ima P9 stvarno dobru kameru. Ne treba ovaj upload uzeti kao mjerilo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Huawei P9- Rasprava

Žena je uzela P9 Lite i vrlo je zadovoljna, Ja sa svojim HTC M8 kaskam za njenim mobom podosta...

Zapeo mi je za oko P9 Mate...Mogao bi biti moj slijedeci mobitel...

 

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice