IPhone X - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.313
|
čitano: 421.741
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Kupio sam iPhone X, presao sa S8+ Samsunga. I vise sam nego prezadovoljan, imam osjecaj da je 800x brzi od Samsunga(samsung je star samo mjesec), sve je instant. PUBG mobile ne radi bas najbolje na S8+, dok na iPhone X 60 fps ladno kuca. Mislio sam da ce mi smetati Notch, zbog toga nisam ni odmah kupio X, ali sada kada ga posjedujem, notch mi je bas futuristicki i ne osjecam se zakinuto sto se tice velicine ekrana, iako sam veliki fan ogromnih telefona, nisam stekao utisak da je iPhone X malen. 

 

Mislio sam da ce face ID raditi sporo, ali ovo je najbrze otkljucavanje koje sam ikad koristio. Sve sto trebate uraditi je pogledati u tel i to je to. Daleko mi je bolje od fingerprint readera. Recimo S8+ Samsung ima oko 5 nacina da se otkljuca ali nijedan ne radi kako treba. IRIS scanner izgleda kao da selfie pravite, tako da ga ne koristim, jer ne zelim da me ljudi napadaju na ulici, face scanner radi samo u savrsenim uslovima, dakle zaboravite otkljucavanje po noci, pa cak i u uslovima smanjene svjetlosti. Fingerprint reader se nalazi na jako retardiranom mjestu, sto je 700x sporije za otkljucati nego face ID na iphone X. 

 

iPhone X ima duplu kameru, sto omogucuje opticki zoom i camera depth. Recimo, kada pravite portrait sliku, na iPhone je instant(ovo vazi i za 7, 8 seriju), dok na Samsungu iz 500x puta uspije portrait (ili live focus), jer koristi samo jednu kameru i nije uvijek savrseno. Plus da ne pricamo o tome da softver za obradu videa na androidu uopste ne postoji, bar neki da je blizu movie makeru. Najbolji koji sam nasao je Power Director koji nenormalno stopa.

 

I nakon svog ovog iskustva, skontao sam da je iPhone X najjaci i najbolji telefon trenutno, sve dok ne izadje sljedeci iPhone. Ja se vise nikad necu vratiti na stoperski-lagerski, abnormalno ruzni Android. Recimo na Androidu developeri nemaju neki uslov koji moraju da ispune, pa recimo ikonice stavljaju kako zele i kada imate mnogo takvih ikonica, desktop vam lici na kantu smeca. A ljudi koji govore da je  Android bolji od Apple mobilnih uredjaja su uglavnom neki isfrustrirani likovi koji zive sa roditeljima i mrze kapitalizam, stvaraju neke socijalisticke revolucije u svojoj glavi i nemaju pojma kako stvarni svijet funkcionise.  

Darko
 
2 19 hvala 0
15 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Na kojim je ovaj drogama?
Moj PC  
10 1 hvala 0
12 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

pa osim zadnje rečenice i nije neš puno pogriješio  

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Izgleda da taj pice nije vidio jako dugo a mozda ni nikada..  :) 

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Hrco kaže...
Na kojim je ovaj drogama?

 nebitno kojim kad ovako dobro pucaju, samo nek podijeli s razredom

14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
DarkoKwon kaže...

Ja se vise nikad necu vratiti na stoperski-lagerski, abnormalno ruzni Android. Recimo na Androidu developeri nemaju neki uslov koji moraju da ispune, pa recimo ikonice stavljaju kako zele i kada imate mnogo takvih ikonica, desktop vam lici na kantu smeca. A ljudi koji govore da je  Android bolji od Apple mobilnih uredjaja su uglavnom neki isfrustrirani likovi koji zive sa roditeljima i mrze kapitalizam, stvaraju neke socijalisticke revolucije u svojoj glavi i nemaju pojma kako stvarni svijet funkcionise.  

O kojim ikonicama ti pričaš? Baš na Androidu možeš posložiti ikonice kako god želiš bilo po homescreenu, bilo u app draweru, na iOS-u je to nered božiji.

I kakve veze imaju život s roditeljima  i socijalističke revolucije s tim da mi ne paše iOS?

12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
DarkoKwon kaže...

 A ljudi koji govore da je  Android bolji od Apple mobilnih uredjaja su uglavnom neki isfrustrirani likovi koji zive sa roditeljima i mrze kapitalizam, stvaraju neke socijalisticke revolucije u svojoj glavi i nemaju pojma kako stvarni svijet funkcionise.  

 Ja se stvarno nadam da ne misliš ovo ozbiljno nego da se dobro  zajebavaš i trolaš. 

13 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

LOL pa ocito je da vas prca malo 

 

a vezano za X , kad su ga predstavili nije mi se uopce svidio a sada nakon sto sam ga imao par puta u rukama da ne gledam cijenu to bi bio moj izbor.

nazalost cijena prenapuhana ko i svim ostalim flagshipima.

 

nazalost zivimo u vremenu kad vecina populacije gleda na flagship mobitele kao osnovu potrebu, pa se i cijene tome "prilagođavaju".

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
brada09 kaže...

LOL pa ocito je da vas prca malo 

 

a vezano za X , kad su ga predstavili nije mi se uopce svidio a sada nakon sto sam ga imao par puta u rukama da ne gledam cijenu to bi bio moj izbor.

nazalost cijena prenapuhana ko i svim ostalim flagshipima.

 

nazalost zivimo u vremenu kad vecina populacije gleda na flagship mobitele kao osnovu potrebu, pa se i cijene tome "prilagođavaju".

 

 

Zašto smatrate kolega da je cijena prenapuhana?! 

Pa to je kupnja u isključivo dugoročnom smislu realno! 

Jedino ako mjenjati svake godine mobilni gadget?! 

ATJ Lučko
13 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
ATJLučko kaže...
brada09 kaže...

LOL pa ocito je da vas prca malo 

 

a vezano za X , kad su ga predstavili nije mi se uopce svidio a sada nakon sto sam ga imao par puta u rukama da ne gledam cijenu to bi bio moj izbor.

nazalost cijena prenapuhana ko i svim ostalim flagshipima.

 

nazalost zivimo u vremenu kad vecina populacije gleda na flagship mobitele kao osnovu potrebu, pa se i cijene tome "prilagođavaju".

 

 

Zašto smatrate kolega da je cijena prenapuhana?! 

Pa to je kupnja u isključivo dugoročnom smislu realno! 

Jedino ako mjenjati svake godine mobilni gadget?! 

 

vrlo jednostavno , jer za 10000kn kupim polovni auto a ne mobitel. 

a mobitel i dugorocna investicija nejdu zajedno u recenici kao i vecina gadgeta/tehnologija. 

 

dugorocna investicija moze biti npr gitarsko pojacalo koje sam kupio rabljeno prije 5godina za 6tis kuna i danas mogu dobiti manje vise iste novce, a koristio sam ga normalno to cijelo vrijeme. i za takve stvari mi nije zao dati i vise novaca.

9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Ova cijena koja je na njuskalu oko 5500 do 6000 kuna priliči ovom uredaju. Sve ostalo je previse.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Kako obožavam trolati androidase, znao sam da vas je puna ova tema. 😂😂😂😂😂😂😂
Darko
 
1 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
DarkoKwon kaže...
Kako obožavam trolati androidase, znao sam da vas je puna ova tema. 😂😂😂😂😂😂😂

 Sto je najgore nisi se salio... 

12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
manipulator kaže...
DarkoKwon kaže...
Kako obožavam trolati androidase, znao sam da vas je puna ova tema. 😂😂😂😂😂😂😂

 Sto je najgore nisi se salio... 

 Zadnji pasus je trolanje, ali iPhone X je bolji od bilo kojeg Androida.

Darko
12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Ne nije, i tako možemo u nedogled...
Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
DarkoKwon kaže...
manipulator kaže...
DarkoKwon kaže...
Kako obožavam trolati androidase, znao sam da vas je puna ova tema. 😂😂😂😂😂😂😂

 Sto je najgore nisi se salio... 

 Zadnji pasus je trolanje, ali iPhone X je bolji od bilo kojeg Androida.

 Svatko ima pravo na svoje mišljenje. Na nama je dal cemo ga prihvatiti ili ne.

 

Za one neodlucne imate na YouTube video u 2 dijela samsung s9 plus vs iphone x kojeg su napravili John Retinger i Mr. Mobile..

Pametnom dosta..  :) 

13 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

LOL jos uvijek rasprave koji je bolji mobitel kao da nije rijec o necem skroz subjektivnom. 

a gledajuci recenzije samo vise dolazim do zakljucka kako svi drugacije gledamo i koristimo te uredaje.

npr vidim da dosta ljudi smeta notifikacijski sustav na ios-u a meni je recimo obrnuto, na androidu mi je skroz iritantan nacin prikazivanja notifikacija. i kaj sad. koristis kaj ti bolje odgovara, gotova prica. nevidim razlog uvjeravanja nekog da mu ne pase ono sto mu pase, svatko zna izabrat za sebe. pogotovo na ovom forumu gdje ne vjerujem da ljudi kupuju nesto samo zbog trenda, ipak je informaticki forum.

 

 

 

ontopic

sad bas gledao na njuskalu najeftiniji 256gb je 6600 (ako nije neka prevara) i dalje previse po mom misljenju 

 

i zanima me bas kakva ce bit budzet varijanta Xice koje ce ove godine predstavit, ono sto vidim da se zna da ce imat ips umjesto oleda a posto mi oled nije neki fetish bit ce zanimljivo..

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Taj oglas ti je pravi i covjek ima uvijek ok robu. Cijena je takva kakva je, previsoka :)

Realno bi X trebao kostati u oglasima oko 4tis, i8 3200 a i7 2700...no posto mobitel nece skoro imati realne cijene zbog kupaca koji jednostavno ne znaju biti pametni, netko jako dobro zaradjuje.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Pozdrav, imam problem s iPhone X, uređaj je radio savršeno do današnjeg dana, nikad nije pao ili nešto slično, mažen i pažen, i danas oko 14h se telefon nije htio otključat, Face ID je samo bacao grešku, onda sam nakon nekoliko pokušaja otišao u postavke, resetirat Face ID, kad ono dočeka me ovo ( vidi slike ), resetirao sam telefon, al ništa se nije promijenilo, zatim prilikom korištenja telefon su mi se počele pojavljivat koje kakve crte po ekranu, te crte su bile oko 10min i nakon toga se ekran ugasio i više se ne pali. Telefon je uključen, vibracijski motor radi, notifikacije dolaze ( zvuk ), al ekran je crni, i mogu tipkat po ekranu, unesem password i telefon se otključa, dok ga zaključam, čuje se zvuk zaključavanja, al kao što sam rekao ekran je mrtav.

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Stolnik kaže...

Pozdrav, imam problem s iPhone X, uređaj je radio savršeno do današnjeg dana, nikad nije pao ili nešto slično, mažen i pažen, i danas oko 14h se telefon nije htio otključat, Face ID je samo bacao grešku, onda sam nakon nekoliko pokušaja otišao u postavke, resetirat Face ID, kad ono dočeka me ovo ( vidi slike ), resetirao sam telefon, al ništa se nije promijenilo, zatim prilikom korištenja telefon su mi se počele pojavljivat koje kakve crte po ekranu, te crte su bile oko 10min i nakon toga se ekran ugasio i više se ne pali. Telefon je uključen, vibracijski motor radi, notifikacije dolaze ( zvuk ), al ekran je crni, i mogu tipkat po ekranu, unesem password i telefon se otključa, dok ga zaključam, čuje se zvuk zaključavanja, al kao što sam rekao ekran je mrtav.

Nema ti spasa

https://support.apple.com/en-gb/ht208186

 

edit: Nisam ni čitao do kraja... A još ti ošo i ekran... Pa šta onda uopće pitaš? Nosi ga na servis.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.4.2018 15:04 (Mirko935).
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Stolnik kaže...

Pozdrav, imam problem s iPhone X, uređaj je radio savršeno do današnjeg dana, nikad nije pao ili nešto slično, mažen i pažen, i danas oko 14h se telefon nije htio otključat, Face ID je samo bacao grešku, onda sam nakon nekoliko pokušaja otišao u postavke, resetirat Face ID, kad ono dočeka me ovo ( vidi slike ), resetirao sam telefon, al ništa se nije promijenilo, zatim prilikom korištenja telefon su mi se počele pojavljivat koje kakve crte po ekranu, te crte su bile oko 10min i nakon toga se ekran ugasio i više se ne pali. Telefon je uključen, vibracijski motor radi, notifikacije dolaze ( zvuk ), al ekran je crni, i mogu tipkat po ekranu, unesem password i telefon se otključa, dok ga zaključam, čuje se zvuk zaključavanja, al kao što sam rekao ekran je mrtav.

Jamstvo, servis?

Ja rekoh
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mirko935 kaže...
Stolnik kaže...

Pozdrav, imam problem s iPhone X, uređaj je radio savršeno do današnjeg dana, nikad nije pao ili nešto slično, mažen i pažen, i danas oko 14h se telefon nije htio otključat, Face ID je samo bacao grešku, onda sam nakon nekoliko pokušaja otišao u postavke, resetirat Face ID, kad ono dočeka me ovo ( vidi slike ), resetirao sam telefon, al ništa se nije promijenilo, zatim prilikom korištenja telefon su mi se počele pojavljivat koje kakve crte po ekranu, te crte su bile oko 10min i nakon toga se ekran ugasio i više se ne pali. Telefon je uključen, vibracijski motor radi, notifikacije dolaze ( zvuk ), al ekran je crni, i mogu tipkat po ekranu, unesem password i telefon se otključa, dok ga zaključam, čuje se zvuk zaključavanja, al kao što sam rekao ekran je mrtav.

Nema ti spasa

https://support.apple.com/en-gb/ht208186

 

edit: Nisam ni čitao do kraja... A još ti ošo i ekran... Pa šta onda uopće pitaš? Nosi ga na servis.

 Nosim ga u Apple store na jamstvo, javim kako će proći. Al baš ono banana, telefon riknuo u roku od pol sata...

Feudalac kaže...
Stolnik kaže...

Pozdrav, imam problem s iPhone X, uređaj je radio savršeno do današnjeg dana, nikad nije pao ili nešto slično, mažen i pažen, i danas oko 14h se telefon nije htio otključat, Face ID je samo bacao grešku, onda sam nakon nekoliko pokušaja otišao u postavke, resetirat Face ID, kad ono dočeka me ovo ( vidi slike ), resetirao sam telefon, al ništa se nije promijenilo, zatim prilikom korištenja telefon su mi se počele pojavljivat koje kakve crte po ekranu, te crte su bile oko 10min i nakon toga se ekran ugasio i više se ne pali. Telefon je uključen, vibracijski motor radi, notifikacije dolaze ( zvuk ), al ekran je crni, i mogu tipkat po ekranu, unesem password i telefon se otključa, dok ga zaključam, čuje se zvuk zaključavanja, al kao što sam rekao ekran je mrtav.

Jamstvo, servis?

 Ide u Apple store u ponedeljak

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mirko935 kaže...

Nema ti spasa

https://support.apple.com/en-gb/ht208186

 

edit: Nisam ni čitao do kraja... A još ti ošo i ekran... Pa šta onda uopće pitaš? Nosi ga na servis.

 ja baš čitao i mislim si što čovjek očekuje pozvati popa za egzorcizam 

12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
brada09 kaže...

LOL jos uvijek rasprave koji je bolji mobitel kao da nije rijec o necem skroz subjektivnom. 

a gledajuci recenzije samo vise dolazim do zakljucka kako svi drugacije gledamo i koristimo te uredaje.

npr vidim da dosta ljudi smeta notifikacijski sustav na ios-u a meni je recimo obrnuto, na androidu mi je skroz iritantan nacin prikazivanja notifikacija. i kaj sad. koristis kaj ti bolje odgovara, gotova prica. nevidim razlog uvjeravanja nekog da mu ne pase ono sto mu pase, svatko zna izabrat za sebe. pogotovo na ovom forumu gdje ne vjerujem da ljudi kupuju nesto samo zbog trenda, ipak je informaticki forum.

 

 

 

ontopic

sad bas gledao na njuskalu najeftiniji 256gb je 6600 (ako nije neka prevara) i dalje previse po mom misljenju 

 

i zanima me bas kakva ce bit budzet varijanta Xice koje ce ove godine predstavit, ono sto vidim da se zna da ce imat ips umjesto oleda a posto mi oled nije neki fetish bit ce zanimljivo..

 

 

 Govno u meni umre kada dobijem notifikaciju za temepraturu ili vrijeme, to moj djed od 90 god gleda. Ili kada dobijem notifikaciju za optimizaciju aplikacija i to default... Na iPhone dobijem ono sto sam dozvolio.

Darko
16 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Čak i dugogodišnji korisnici i ljubitelji iphone uređaja priznaju da Android ima bolje riješene notifikacije i čekaju pomak na IOSu da se nešto popravi po tom pitanju. I na Androidu imaš mogućnost kontrole što želiš da se prikaže kao obavijest a što ne.
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Pa imas i na iPhoneu i jos vise opcija kako zelis da ti se prikaže.
ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
iPhone ima svojih prednosti ali sistem notifikacija nije u njima. Grupiranje i interakcija zaostaje za Oreom.
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Grupiranje notifikacija na iOS-u nije toliko važno jer se brdo tih notifikacija spriječi u startu, poput ove od aplikacije vremenska prognoza, igrica i slično tako da ti ostanu samo poruke, pozivi i podsjetnici, ono što ionako traži pojedinačnu interakciju. Također možeš naštimati “tvrdoću” obavijesti, odnosno hoće li se uopće prikazati na zaključanom ekranu, hoće li samo kratko preletiti na vrhu ekrana ili će čekati da nešto učiniš, hoće li biti vidljive u povijesti dok ih ne pogledaš tako da je sve to skupa nenapadno i na kraju ti ostavlja, kako sam rekao, samo bitno kaj je ionako potrebno odreagirati
Ja rekoh
9 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Nije bas fora vidjeti 15 propustenih poziva, 30 viber poruka i 25 mailova jedan ispod drugog :)

Bilo bi bolje da imamo opciju nacina prikaza te da mozemo grupirati isti tip obavijesti. 15 poziva vidis kao grupnu obavijest i tek kada kliknes na nju otvori ti cijeli popis. Apple prvii problem tako gdje ga nebi trebalo biti :)

Sto je sa alarmom?! Zar je toliko tesko omoguciti pojednacno podesavanje glasnoce?

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
robee1 kaže...

Nije bas fora vidjeti 15 propustenih poziva, 30 viber poruka i 25 mailova jedan ispod drugog :)

Bilo bi bolje da imamo opciju nacina prikaza te da mozemo grupirati isti tip obavijesti. 15 poziva vidis kao grupnu obavijest i tek kada kliknes na nju otvori ti cijeli popis. Apple prvii problem tako gdje ga nebi trebalo biti :)

Sto je sa alarmom?! Zar je toliko tesko omoguciti pojednacno podesavanje glasnoce?

Ma to je sve horor tamo kad pređeš s Androida. Ali dugogodišnjim Apple korisnicima svejedno.

 

Meni nejasno i zašto se Apple toliko boji dodati par linija koda da te stvari budu bolje i kako to da ljudima ne smetaju takve gluposti. Ustvari i nije... Realno je apsolutno genijalni marketing. Naši mobiteli su bolji jer imaju manje opcija. Manje troška i rada, ljudi očigledno vjeruju tome, tako da dođe i do više para. Nevjerojatno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 11:17 (Mirko935).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice