IPhone X - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.313
|
čitano: 419.846
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
mesomeone kaže...

Pozdrav dragi forumaši,

 

kupio sam napokon iPhone X no malo sam razočaran nakon što sam naknando shvatio da u Hrvatskoj nije moguće kupiti produljeno Apple Care + jamstvo. 

 

Obzirom da mi je kod iPhone-a 6S to jamstvo doslovno spasilo zivot (zamijenjen mi je uredjaj novim samo zato jer sam imao produljeno Care+ jamstvo) - no uredjaj je kupljen u njemackoj.

 

Citam po netu, no nigdje ne vidim jasan odgovor: jeli moguce kupiti Apple Care+ u drzavi u kojoj ne prebivas ili u kojoj uredjaj nije kupljen.

 

Hvala

Gdje je kupljen iPX konkretno?! 

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]

Pozdrav,

 

kupljen je na ekupi webshopu.

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 12:14 (mesomeone).
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
mesomeone kaže...

Pozdrav,

 

kupljen je na ekupi webshopu.

 

lp

Iskreno, da si uzimao u nekom iDućanu, odmah bi ti ponudili to produljeno jamstvo, ovako, probaj upitati na lijepe oči nekako 

ATJ Lučko
13 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]
Produženo jamstvo da, ali čovjek konkretno pita za AppleCare. Njega ne može kupiti u Hrvatskoj jer ovdje ne posluje Apple Store ali postoje službeni Apple servisi. Za AppleCare možeš nazvati njihov neki broj, s obzirom da sam na mobitelu nije mi zgodno lijepit linkove i sl. Bitna napomena je da AppleCare aktiviras u roku 60 dana od kupnje. Koliko sam vidio imaju broj za online aktivaciju applecarea ili jednostavno ako ćeš ići uskoro u Njemačku odnesi tamo i uzmi AppleCare paket za mobitel i to je to. Ovdje u Hrvatskoj imaš produljeno jamstvo ali to nije isto sto i AppleCare. Btw, tvoje pravo kao potrošača EU je 2 godine garancije na iPhone, ali Apple ti nudi samo 1 godinu garancije koja vrijedi u cijelom svijetu dok drugu godinu ćeš slati mobitel isključivo tamo gdje si ga kupio (e kupi u tvom slučaju) a onda će oni to proslijedit gdje treba.
PSN: Carlikaa
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]

Mislim da se dvogodišnje jamstvo kod trgovca odnosi samo na kvarove koji su nastali ne duže od dvije godine nakon kupovine uredjaja. Kada bi mi se dogodilo da nakon godinu dana npr rikne baterija ili da mi se pojave žute mrlje po ekranu (što mi se dogadjalo na 4ici, 6ici i 6s), mislim da bi bilo poprilično teško dokazati da to nije oštećenje nastalo mojom krivicom, te sam uvjeren da bi trgovac nakon vještačenja izvukao deblji kraj. Zato mi Care+ daje sigurnos, sto god mi se dogodi, ja sam pokriven. Šaljem uredjaj u istyle i znam da će mi uredjaj biti popravljen ili zamjenjen u skladu sa care+ jamstvom. Jesam li u pravu? Mislite da je dovoljno oslanjati se na prava potrošača ili da ipak kupiti Apple Care+? Ipak se radi o uredjaju koji košta previše da bi kockao oko toga.

 

Hvala svima na savjetima!

13 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]
Tako je, u istyleu možeš ostvarit svoj AppleCare a sad šta oni pokrivaju u toj drugoj godini, ne znam ti reci točno. Najbolje bi bilo uputit se tamo i pitati. Moja preporuka ako ti nije problem, uzmi AppleCare jer servisiranje ipx u službenom servisu nije nimalo jeftino :)
PSN: Carlikaa
12 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Ako u icloudu iskljucim autobackup, jel mi ostaje trenutni setup na mobu? Msm nece se nista obrisati s obzirom da je trenutni setup zapravo backupani s clouda?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Jel se kome događalo da ekran ne reagira na dodore prstima, npr ne mogu se javit na poziv (slide-om) ili neće da scrol-a? Restart je rješio problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Koliko košta apple care produženo jamstvo a koliko ono koje nude u Hrv iz znatizelje.
Uređqj koji košta najmanje 8000kn i još to skupo jamstvo to nije ni malo jeftino ulaganje. Sretno vam sa tim jamstvima.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

I dali je netko instalirao iOS 12

kakvi su dojmovi ???

iPhone X 
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]

Instalirao jučer ali nisam baš ima priliku da se poigram više i usporedim. Ugl sve radi smooth (radilo je i prije) notifikacije su grupirane na lock zaslonu što pomaže da isti nije pretrpan unedogled. Nova app za mjerenje udaljenosti ... Više me zanima kako je prošao upgrade na 6s pošto mi žena ima isti pa da joj se nešto ne zezne jer odma meni dođe plačući ...

13 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Meni na SE (isti chipset ko i 6s) radi odlicno! Iako mi se ne svidaju te grupne notifikacije, sve ostalo bez greske, po meni netreba ni razmisljat ostat na poluproizvodu zvan ios11, tek sad vidim kolko je bio zapravo trzav samo sam se valjda vec bio naviknuo
11 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Ja sam stavio IOS 12 na 6s i radi stvarno odlicno, mobitel leti.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Stavio sam na X i za sada je sve ok.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

ekipa pošto imam novi iPhone dal mogu kontakte prebaciti preko vcard datoteke na novi iPhone i kako?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Probaj preko iClouda na kompu ili preko iTunesa.
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Hrco kaže...
Probaj preko iClouda na kompu ili preko iTunesa.

 preko icluda mi nije dalo otvorenu stavku uvezi vdcard ali sam jednostavno poslao s kompa na iPhone ,,, hvala

13 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Što mislite hoće li iphone xr biti cjenovno sličan običnom x-u, i koji bi bio bolji za kupiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
zaki23 kaže...

Što mislite hoće li iphone xr biti cjenovno sličan običnom x-u, i koji bi bio bolji za kupiti?

Osim novijeg procesora, ne vidim po čemu bi Xr bio bitno bolji/jači?! 

Cjenovno?! 

Između ta dva osobno bih birao X, jer će svejedno biti aktualan još minimalno tri godine, a i u ostalim detaljima je kvalitetniji. 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
ATJLučko kaže...
zaki23 kaže...

Što mislite hoće li iphone xr biti cjenovno sličan običnom x-u, i koji bi bio bolji za kupiti?

Osim novijeg procesora, ne vidim po čemu bi Xr bio bitno bolji/jači?! 

Cjenovno?! 

Između ta dva osobno bih birao X, jer će svejedno biti aktualan još minimalno tri godine, a i u ostalim detaljima je kvalitetniji. 

 vidim  da je sad x u tcomu 7200 pretpostavljam da ce tako negdje koštati i r il ce biti jeftiniji, što misliš?

6 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

XR ima 720p display, sto bi ga u danasnje vrijeme trebalo eliminirat iz svih razmatranja za te novce...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

iako možda nije vezano uz x model, imam 8 plus. Kada idem u kameru na usporeno snimanje, jednostavno kao da mi kamera tj prikazana slika počne treperiti.... dali se kome još to dešava... danas otpakirao uređaj....

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Gale92 kaže...

iako možda nije vezano uz x model, imam 8 plus. Kada idem u kameru na usporeno snimanje, jednostavno kao da mi kamera tj prikazana slika počne treperiti.... dali se kome još to dešava... danas otpakirao uređaj....

 Predpostavljam da ti se to događa pri upaljenom svjetlu u prostoriji a to je normalno jer zarulja ne gori vec treperi. Probaj bez svjetla u prostoriji ili sutra po danu i siguran sam da ce ti sve biti ok. Eto javi sto je na kraju bilo... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 23:07 (iDelete).
13 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]
Meni se to isto događa na 7, ne brini nije nis čudno, iako mi se čini da je s iOS 12 to bolje izvedeno (ne treperi toliko)
PSN: Carlikaa
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Upss, IDelete vec odgovorio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 8:55 (BDS).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
FiCoO kaže...
Meni se to isto događa na 7, ne brini nije nis čudno, iako mi se čini da je s iOS 12 to bolje izvedeno (ne treperi toliko)

danas ću staviti iOS 12 pa javim dojmove....

13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
iDelete kaže...

 Predpostavljam da ti se to događa pri upaljenom svjetlu u prostoriji a to je normalno jer zarulja ne gori vec treperi. Probaj bez svjetla u prostoriji ili sutra po danu i siguran sam da ce ti sve biti ok. Eto javi sto je na kraju bilo... 

 upravo tako, probao sam jutros i sve je kako treba biti ;)

11 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Bok ljudi.  Znam da nije nužno vezana za ovu temu, ali zanima me koje su najbolje opcije za kupnju za brzo punjenje Iphona. Te gdje se mogu kupiti. Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]
Treba ti 29W USB-C strujni adapter i usb-c na Lightning kabel za fast charge, od bežičnih punjaca traži nes sa 7.5w to je max šta podržava. Prva opcija je skuplja otprilike duplo ako ne i troduplo ali je brze :)
Osim ako ne posjeduješ već neki MacBook s USB C napajanjem pa onda samo uzmi usb-c na Lightning kabel i radit će sve super
PSN: Carlikaa
12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Nabavi punjac od iPada, najjednostavnije moguce.. puniti ce 30-tak % brze od onog standardnog.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice