Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.438.900
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kad se već kače noćne fotografije, da i ja pokažem nekoliko komada: https://flic.kr/s/aHskwdbJEQ 

 

Slikano Xiaomi Mi 5S-om, automatski mod. Kod prve fotografije (Akademija) je korišćena ugrađena aplikacija, kod ostalih port stare verzije Googleove HDR+ kamere.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Nabaci jos koju, presuper su. :D

14 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

https://www.gsmarena.com/huawei_responds_to_allegations_about_soliciting_fake_user_reviews_for_the_mate_10_pro-news-29607.php

 

Skračeno : Huawei optužen da je tražio korisnike da pišu lažne recenzije u zamjenu za beta testiranje mobitela.

 

Toliko je mob dobar da mi sve dođe da ga kupim.

Mob je vrhunski bilo ovo istina ili ne.. Naravno, moj U11 je daleko najbolji na trzistu i sve drugo izgleda smijesno kad uzmem u ruku nakon U11 :)

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sad ste svi cool jer slikate nocu, a ne danju.😎😎
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Deutsch kaže...

Nabaci jos koju, presuper su. :D

 Kad stignem, pošto sam na poslu, a posle imam ove "praznične" obaveze. 

Chico12 kaže...
Sad ste svi cool jer slikate nocu, a ne danju.😎😎

 Da, dnevne su tako passé. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Chico12 kaže...
Sad ste svi cool jer slikate nocu, a ne danju.😎😎

 Kod dnevnih i nokia 3310 odradi dobar posao :D

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Nekoliko fotki različitim uslovima i različiti modeli HTC 10, sgs8+, alcatel idol3 5",mate 10

https://flic.kr/s/aHsmedy1aU
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.xda-developers.com/xiaomi-mi-mix-2s-android-oreo-3400-mah-battery/

Zanimljivo je kako dolazi i sa sony IMX363 snzorom koji je nadogradnja na imx362 kojeg pixel 2 koristi...

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sad kad Noa pomete sve svojim kamerama i fotografijama od 80 mpx :D
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Sad kad Noa pomete sve svojim kamerama i fotografijama od 80 mpx :D

 

 

O Noi pise cak i veliki dPreview...

 

https://www.dpreview.com/news/2999078463/noa-n7-smartphone-captures-80mp-images-with-high-resolution-mode

 

Ono sto mene bode u oci je rezolucija zaslona...720p...zbilja ne znam jesu oni normalni???

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://flic.kr/p/23mfexY

 

Note 8 razvaljuje low light

 
2 1 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ovo nije tvoja fotka jel tako???
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
belami63 kaže...
Ovo nije tvoja fotka jel tako???

Moja je fotka, zasto?

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.flickr.com/photos/155350262@N05/shares/p82uSo

 

Stavio sam Google kameru na Note 8, sa modificiranim HDR+ i radi fantazija. Jedino jos da poprave brzinu okidanja da bude kao na Pixelu i bit ce odlicna za svakodnevnu upotrebu. Evo razlika izmedu stock kamere i Google kamere na slici. Slika je cisto bezveze samo da vidite koliko je Samsungov post processing ocajan naspram HDR+

 

Edit: Prva je stock, druga je Google kamera. Razlika je uocljiva na prvu

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 1:22 (MARKOZD15).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pa koja ti je tako očita razlika između ove dvije fotke, osim da je googleova aplikacija napucala kontrast?

 

Mislim, vidim da je googleova aplikacija odabrala niži iso, ali pogledaj recimo gornji desni kut u velikom pretincu od torbe. Ima previše kontrasta i ne vidi se rub, totalno bezveze, cijela neka izmazana fotka, jake boje i too much kontrasta. I reprodukcija bijele nije dobra na google aplikaciji, vuče na žuto, kod Samsunga je bolje.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 8:57 (explorer 4).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

I kod mene na U11 postoji razlika izmedju stock i google camera app, potonja bolje pegla sum a i ne spali dodatno sliku ak je koristena opcija hdr, dok kod stock htc app to nije slucaj, uglavnom razlika je primjetna..

 

Google camera app se na dost uredjaja porta, a odusevljenju korisnika nema kraja.

Nije ni cudo da su sa pixelima pobrali hvalospjeve zahvaljujuci odlicno odradjenom poslu na tom polju..

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

 

 

Edit: Prva je stock, druga je Google kamera. Razlika je uocljiva na prvu

Razlika je uocljiva i stock je definitivno bolji na ovom primjeru. Ko sta je kolega reko, kontrast je prenapucan totalno i za razliku od stock slike izgleda nerealno..

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ansha kaže...
MARKOZD15 kaže...

 

 

Edit: Prva je stock, druga je Google kamera. Razlika je uocljiva na prvu

Razlika je uocljiva i stock je definitivno bolji na ovom primjeru. Ko sta je kolega reko, kontrast je prenapucan totalno i za razliku od stock slike izgleda nerealno..

 I ja sa slazem s Vama da je ovdje Google cam lošija.

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ekipa jeli se vi salite? Pogledajte samo ovaj parket na podu izmedu stock i google camere,na stock kameri je unisten noise reduction-om totalno, na Google kameri je sve vidljivo. Vjerovali ili ne Google kamera je puno bliza onome kako izgleda uzivo. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Parket je bolji, ali sve ostalo je overexposed.. Na jednoj slici je ona ladica crvena, a na drugoj bordo.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Ekipa jeli se vi salite? Pogledajte samo ovaj parket na podu izmedu stock i google camere,na stock kameri je unisten noise reduction-om totalno, na Google kameri je sve vidljivo. Vjerovali ili ne Google kamera je puno bliza onome kako izgleda uzivo. 

 Zašto bi se šalili? Ima neke prednosti nad Samsungovom, ali ima i neke mane. Dođe ti na isto. A uz to je googleova previše kontrastna, izgleda kao da ju je obradio netko tko nema pojma o fotografiji.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
explorer 4 kaže...

 Zašto bi se šalili? Ima neke prednosti nad Samsungovom, ali ima i neke mane. Dođe ti na isto. A uz to je googleova previše kontrastna, izgleda kao da ju je obradio netko tko nema pojma o fotografiji.

Da, ali Google kamera izgleda puno vise realnije, blize stvarnosti. Stock kamera je naspram onoga sto ja vidim uzivo previse isprana

8 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ocean77  

Da li mi mozes jos nesto objasniti? ( a i netko drugi moze ako zna)

Tipa imamo 2 senzora

1. 1/3.0" , f/2.0

2. 1/2.8" , f/2.2

 

Sto je bitnije tu, otvor blende ili velicina senzora i koliko? 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Deutsch kaže...

ocean77  

Da li mi mozes jos nesto objasniti? ( a i netko drugi moze ako zna)

Tipa imamo 2 senzora

1. 1/3.0" , f/2.0

2. 1/2.8" , f/2.2

 

Sto je bitnije tu, otvor blende ili velicina senzora i koliko? 

 

 

 

 Ha čuj, oboje je bolje da je veći senzor i svjetliji objektiv..

 

U prvom dijelu, manji senzor al veći otvor blende, više će svjetla padat na njega, nego pod broj dva..

Opcija dva, veći senzor, al malo tamniji objektiv, onak sve ukupno, tu su negdje.

 

Onak laički rečeno

Ugrubo, veći senzor, više detalja na fotkama i sve kaj ide uz to; veći otvor blende, više svjetla dobiva i ne treba ISO dizat značajno..

Mada u ova dva slučaja i nije nekaj značajna razlika između veličine senzora, onda bih radije izabrao veći otvor blende nauštrb manjeg senzora, a ima i treća opcija, a to je veličina pixela, jedan od bitnijh stvari..

 

U zadnje tri godine bih svrstao senzor IMX377/78 na sam vrh, veliki senzor, svjetli objektiv i veliki pixeli, u smartfon-foto segmentu, iako kolko sam čitao, taj senzor je napravljen za digitalne fotiće..

Tu imaš sve vezano za fotgrafiju i njezine pojmove uz naravno detaljno objašnjenje..

http://os-fkrezme-os.skole.hr/upload/os-fkrezme-os/images/static3/887/attachment/osnove_fotografije.pdf

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 14:03 (zvonac).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Kod prvog je 1.12 um, a drugog 1.25. Drugi je bolji zbog velicine pixela? Cisto me zanimala malo usporedba u detalje da razumijem to..

Vidit cemo kakav ce imx380 biti te 363, iako nece biti puno bolji od 377/78 i 362

E hvala ti puno! Pogledat cu to. 

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Deutsch kaže...

Kod prvog je 1.12 um, a drugog 1.25. Drugi je bolji zbog velicine pixela? Cisto me zanimala malo usporedba u detalje da razumijem to..

Vidit cemo kakav ce imx380 biti te 363, iako nece biti puno bolji od 377/78 i 362

E hvala ti puno! Pogledat cu to. 

 

Veci senzor i veci pixeli su uvijek way to go 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Deutsch kaže...

Kod prvog je 1.12 um, a drugog 1.25. Drugi je bolji zbog velicine pixela? Cisto me zanimala malo usporedba u detalje da razumijem to..

Vidit cemo kakav ce imx380 biti te 363, iako nece biti puno bolji od 377/78 i 362

E hvala ti puno! Pogledat cu to. 

 

 Ovaj 380 bi trebala bit poboljšana verzija imx 377/78, nadam se da će stavit u neki od nadolazećih flagšipa..

7 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
može li link na google play za tu google canera aplikaciju
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice