Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.437.979
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Obično takve slike su velike po nekoliko MB, a ovdje od 700 kB do 1,2MB.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Otkad sam sredio ovaj Zero Camera Mod na Note 8, smanjio izostravanje i noise reduction za 80%, odusevljen sam sa kamerom! Znaci slike 2x bolje i prirodnije izgledati, ko god ima volje rootati mobitel i malo se poigrati uvjeravam vas da obavezno stavite ovo cudo. Dobijete jos QHD 60fps, 4K HDR i mogucnost snimanja u HEVC (x265) formatu uz bitrate koji god pozelite. 

 

Ovih dana cu uploadati par slikica cisto da vidite kako su fantasticne fotke

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Obično takve slike su velike po nekoliko MB, a ovdje od 700 kB do 1,2MB.

 Da, izgleda da google komprimira poprilicno pri uploadu.

13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Usporedba S9+ i Pixel 2 XL u punoj rezoluciji. Proslijeđeno sa TheVerge

 

S9+ Flickr 

Pixel 2 XL Flickr

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...

Usporedba S9+ i Pixel 2 XL u punoj rezoluciji. Proslijeđeno sa TheVerge

 

S9+ Flickr 

Pixel 2 XL Flickr

 odlicna oba, s tim da mi je ovdje samsung za nijansu bolji, jer pixel u vecini lowlight situacija previse vuce na zuto/crveno, pretoplo.. isto mi radi gcam na s7, u vecini slucajeva fula boje, ode na pretoplo, pozuti..

8 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo kako s9 kamera izgleda u biti, fora prikazano :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Otkad sam sredio ovaj Zero Camera Mod na Note 8, smanjio izostravanje i noise reduction za 80%, odusevljen sam sa kamerom! Znaci slike 2x bolje i prirodnije izgledati, ko god ima volje rootati mobitel i malo se poigrati uvjeravam vas da obavezno stavite ovo cudo. Dobijete jos QHD 60fps, 4K HDR i mogucnost snimanja u HEVC (x265) formatu uz bitrate koji god pozelite. 

 

Ovih dana cu uploadati par slikica cisto da vidite kako su fantasticne fotke

 

 

Jos cekamo...

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.flickr.com/photos/155350262@N05/shares/25M9G3

 

Evo nekih par fotki, totalno bezveze. Nit sam pazio na kompoziciju niti ista, cisto da vidite kvalitetu. Sad idem u ZD za vikend pa cu u ned uploadati jos 10ak fotki. Kao sto vidite na fotkama, nema vise onog noise reductiona i oversharpeninga kako je prije bilo :) 

 

Ove dvije dnevne su se pobrkale (jedna je Wide druga je tele)

 
3 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kakve vam se cine fotke? Vidim niko nista ne komentira

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Čekamo da odeš u ZD, pa da okineš prave fotke

 

Ove su tvoje fotke ok, napokon dobra noćna fotka bez oversharpeninga i sličnih samsungovih gluposti..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

šaomi nas je malo zeznuo 

Stavili su u rn5 pro za kinesku verziju senzor specifikacija - f/1.9, 1.4μm, eis. Moguce da je to imx 363 kojeg smo prizeljkivali za mi7/mix 2s. Bome rekao bih veliko iznenadjenje za srednji rang iako vec meizu m6 note ima 362.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

koji Xiaomi oko 1500 - 2000 kn ima najbolju kameru, u auto modu?

 

Kupujem zeni mob, fotka klince non stop, pa mi treba nesto koliko toliko kvalitetno u tom cjenovnom rangu.

 

Klasicni poin shoot, bez ikakvih namjestanja, a da su dobre fotke

 

hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

koji Xiaomi oko 1500 - 2000 kn ima najbolju kameru, u auto modu?

 

Kupujem zeni mob, fotka klince non stop, pa mi treba nesto koliko toliko kvalitetno u tom cjenovnom rangu.

 

Klasicni poin shoot, bez ikakvih namjestanja, a da su dobre fotke

 

hvala unaprijed

Ako je bas Xiaomi, onda Mi Note 3. Imas i polovno Galaxy S7 koji je odlican za point and shoot pa vidi

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...
3dfx kaže...

koji Xiaomi oko 1500 - 2000 kn ima najbolju kameru, u auto modu?

 

Kupujem zeni mob, fotka klince non stop, pa mi treba nesto koliko toliko kvalitetno u tom cjenovnom rangu.

 

Klasicni poin shoot, bez ikakvih namjestanja, a da su dobre fotke

 

hvala unaprijed

Ako je bas Xiaomi, onda Mi Note 3. Imas i polovno Galaxy S7 koji je odlican za point and shoot pa vidi

da mora bit Xiaomi, jer to jos nismo probali, S7 koristi trenutno, pa ce biti zamjena za Xiaomi ili prodaja (nebitno sto je S7 bolji telefon)

 

obicno to ide tako da kada kupim novi mob, ona dobije stari koji sam koristio, kako trenutno imam Mate 10, ona je dobila S7, a Xiaomi nismo nikada imali, pa da probamo i to

 

inace mjenjamo telefone non stop

 

hvala na preporuci

 

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Imam trenutno oboje i S7 i Mi Note 3 i generalno kamera na Mi Note 3 mi se vise svidja jer koristim sav njezin potencijal koji je veci nego na S7, ali nije ni S7 bez aduta i to onih koji vise odgovaraju onima koji se manje kuze u to pa se bojim da bi tvojoj zeni mogao vise odgovarati S7....jer ima brzi auto focus sto kod klinaca moze biti jako bitno.

S druge strane Mi Note 3 ima duplu kameru, portret mode koji fenomenalno radi i jos neke prednosti...tako da ne znam sto bih ti rekao.

 
0 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Za pokretne slike je S7 dosta bolji, ima veci senzor i siru blendu i bolji je u low lightu jednostavno. Mi Note 3 je odlican ali za bilo sto u pokretu nije bas upotrebljiv. Njegova najveca prednost je dupla kamera (portret mod i opticki zoom)

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Deutsch kaže...

šaomi nas je malo zeznuo 

Stavili su u rn5 pro za kinesku verziju senzor specifikacija - f/1.9, 1.4μm, eis. Moguce da je to imx 363 kojeg smo prizeljkivali za mi7/mix 2s. Bome rekao bih veliko iznenadjenje za srednji rang iako vec meizu m6 note ima 362.

 Ipak nije imx 363, vec samsungov sensor

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Moram priznati da nisam odusevljen sa s9, fali mu detalja i boje kao da su isprane. Na kraju ima ovih zadnjih par fotkiju dobrih vani po noci, ali opet kao da je zamrljao ta vrata.

Pixel mi je odlican na fotkama do ovih nocnih, a htc ima ovu bijelu boju preko fotke koja mi nikako ne sjeda, bas na prvoj fotki se uoci. Ova dlaka od kera izgleda na pixelu najbolje, tj najvise detalja, htc-u fali detalja, s9 vuce na narancasto + nema detalja. Npr isto kod ove kornjace se vidi kako s9 nema detalja, pixel ima najvise, a htc kao da ima sum.

 

Mozda sam malo previse ocekivao od "camera reimagined" mobitela :D

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Ovaj noise reduction na S9+... ja nemogu ovo gledati nazalost :(

 

Pixel i dalje ubija, U11 mu je za vratom. Samsung od S6 je totalno zas*ao softversko procesiranje. Na S6 barem nije toliko izostravanja bilo

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Onak na prvu, kamera me nije oduševila na S9, mada nisam nit imao velika očekivanja, al ajd, neke fotke su ok, di je baš ekstremni low light, al i dalje tipično samsungovski koji pati od agresivnog NR..

 

U recenziji za S9+ sam čitao da je oversharpening ublažen, tak da ne dolazi više tolko do izražaja..

 

Naravno Pixel i dalje vodi HTC mu puše za vratom, mada Gcam za U11 ipak bolja od stock app, tak da bi tu mogli bit prakitčki izjednačen sa Pixelom 2, na začelju je Samsung sa svojim S9 koji je tak tak.

Samsung će valda ispolirat dodatno kameru i da podigne na još viši nivo..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kako to da se tamo u S9 temi svrsava na novu kameru i telefon a ovdje je ta ista kamera i S9 osrednji i slabiji od proslogodišnjih mobitela ?

Nešto tu ne štima ...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Tako su neki svrsavali i na S8+ kameru prosle godine i mene napadali jer sam ju kritizirao...tek sam sa alternativnim app dosao do zadovoljavajucih rezultata sto znaci da je hardware Samsung kamera u globalu dobar.
S druge strane S9 me uopce ne privlaci, docekao sam ga totalno ravnodusan.
Najviše me od novih zanima Huawei P20 Pro...cak mi je i dizajnom daleko ljepsi od S9 bez obzira što kopira iPhone X.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Onak na prvu, kamera me nije oduševila na S9, mada nisam nit imao velika očekivanja, al ajd, neke fotke su ok, di je baš ekstremni low light, al i dalje tipično samsungovski koji pati od agresivnog NR..

 

U recenziji za S9+ sam čitao da je oversharpening ublažen, tak da ne dolazi više tolko do izražaja..

 

Naravno Pixel i dalje vodi HTC mu puše za vratom, mada Gcam za U11 ipak bolja od stock app, tak da bi tu mogli bit prakitčki izjednačen sa Pixelom 2, na začelju je Samsung sa svojim S9 koji je tak tak.

Samsung će valda ispolirat dodatno kameru i da podigne na još viši nivo..

 kakve postavke si koristi auto ili manual/pro? Jer što sam gledao na internetu većinom daje oštrije slike od konkurencije e sad kako radi softver to je možda više u očima promatrača, ali slažem se došlo je do toga da nijanse igraju ulogu  

 

ne treba zaboraviti da je samsung 9 linija nove ovogodišnje generacije dok pravi konkurenti trebaju dođi

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zasto ljudi svrsavaju na S8/S9 kamere? Kada pokazem slike frendovima, njima je to savrseno ostro i bez suma, a zapravo je sa strane maksimalno softversko peglanje koje netreniranom oku izgleda savrseno. Sto se tice fotografske strane, izgleda ocajno

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Zasto ljudi svrsavaju na S8/S9 kamere? Kada pokazem slike frendovima, njima je to savrseno ostro i bez suma, a zapravo je sa strane maksimalno softversko peglanje koje netreniranom oku izgleda savrseno. Sto se tice fotografske strane, izgleda ocajno

gledaj kupiš sportski auto gledat ćeš detalje tražiti dlaku u jajetu nekome je to samo sportski auto nekome je san iako nema pojma osim da je skup te stvara prestiž 

 

uzmeš profesionalnog fotografa neka usporedi slike sa onima sa mobitela možeš očekivati kakav će odgovor biti. Većina ovako i onako slika na AUTO, stvara na stotine slika ljepi na internet stranice te gleda ih na mobitelu. Kakva je kvaliteta ekrana na mobitelu naspram profesionalnih monitora? 

 

Sve je to marketing, ali zanimljivo je to da se veliki trud ulaže u marketing koji baš u tonu kamere, a postavlja se pitanje kakve planove imaju jer kako se krenuli bit će nijanse te pelganje softvera. Ne treba zaboraviti da većina što kupuje ne zna što kupuje. Recimo evo ako netko ide u školu neka napravi anketu u razredu da nabrojaju dijelove mobitela te njihove specifikacije. Iznenadio bi se koliko ljudi slabo upućeni za što daju novce, i ne samo žene koje nisu toliko sa tehnologiom nego i muškarci. 

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pa o tome i pricam kolega, svako ima drugacije prioritete i poglede, tako da nazalost na trziste ide sto se na trzistu trazi, njima super a nama bas i ne.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Sto reci nego da sam odusevljen sa Note 8. Zero camera mod je odradio svoje, puno bolje nego stock i stvarno se osjeti razlika. Evo nekih slika, malo dnevne (wide i tele), malo nocne. Cisti point and shoot, pola ih je cura uslikala, stvarno je jednostavno dobiti dobru sliku sa ovakvim mobitelom. Niti jedna fotka nije ponovljena, svaka je iz prvog pokusaja.

 

Edit: Wide i Telephoto se pobrkaju kad uploadam, neznam zasto, ali nema veze skuzit cete sve

 

https://www.flickr.com/photos/155350262@N05/shares/tA0h20

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 12:46 (MARKOZD15).
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Eh da svaki (s8, s9) samsung out of box radi takve slike; nevjerojatno kolko samsungov softver uništi fotku..

 

Imao prije S7, uz najbolju volju sam ga mislio zadržat za sebe, al dok sam počeo fotkat, pao mi mrak na oči, oversharpening na najjače+agresivni NR, katastrofa..

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja sam sa S7 općenito bio jako zadovoljan sa kamerom. Nisam tražio mane do najmanjeg detalja, kamera je bila jednostavna za korištenje, point and shot i kao takva je meni bila jako dobra.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice