Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.444.787
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Kakva je situacija s portom Gcama i korištenjem na drugim mobitelima. Ako dobro razumijem orginalno je Gcam namjenjen za Pixel i jednu kameru. Što ako mob ima dvije ili tri kamere? Može li se uopće koristiti. Koliko kvaliteta slike ovisi o čipu koji Pixel koristi za obradu slike? Hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Najbolje ti je pogledati na XDA Forumu za tvoj mobitel ima li GCam port i radi li sve.

Obično zna biti frka sa Tele lens ali i to su već sredili za neke uređaje.

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.flickr.com/photos/144463175@N02/albums/72157677325398868

 

Evo koja slika s jučerašnjeg sunčanog dana, jako me iznenađuje kamera koliko je jos uvijek dobra na galaxy s7

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Fotic na S10, nema nekih vidljivih poboljsanja, al kolko vidim, stabilizacija u videu je napredovala i bome fino to izgleda.

 

Samo me zanima Nokia 9 kaj ce ponudit i Sony XZ4.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Fotic na S10, nema nekih vidljivih poboljsanja, al kolko vidim, stabilizacija u videu je napredovala i bome fino to izgleda.

 

Samo me zanima Nokia 9 kaj ce ponudit i Sony XZ4.

a sta imaju za ponudit, da se vec ne nudi od 2015 godine u najvisem cjenovnom rangu?

 

ne znam sta cekate non stop, sad ce ovaj model, pa ce ovaj, joj kako ce ovaj biti mrak, a sve isto svaki puta

 

govorim o fotografiji koja na kraju ispadne, sa svim tim uber epic, pro shit 2-3-4-5-6 kamerama i kerefekama, a na kraju su fotke isti vrag ko recimo S7 na primjer

 

da netko slozi blind galeriju fotografija napravljenih sa najboljim modelima 2015 i fotografije od najboljih modelia 2018, ne bi imali pojma koje su cije fotografije

 

na top modelima svih proizvodaca je tako mali napredak da tu nema vise nikakvog iznenadenja, da bi covjek rekao WOW kakve fotke, hardver je kod mobitela nebitan, softver je kralj i tko ima bolje algoritme, ima bolje fotke, a ne kakav hardver ima

 

pogledajte Huawei hardver i pogledajte fotke, pogledajte pixel 2 hardver i pogledaje fotke, pogledajte Xiaomi F1 hardver i pogledajte fotke, pogledajte Sony XZ3 hardver i pogledajte fotke, ili sad ovaj Mi9 pogledaj hardver i uz to nema OIS, ali su zato slozili softver do ibera

 

i izmedu svih njih razlike u fotografijama su toliko minorne, da je to irelevantno

 

najzanimljivije za mobilnu fotografiju se trenutno desava u srednjem i nizem cjenovnom segmentu, tu se desavaju najvise i najbolje promjene, nema potrebe apsolutno vise za "flagship" uredajima, kada su sada ovi za upola cijene jednako dobili ili bolji u fotografiji

 

Samsung je ostao jedini proizvodac koji nudi apsolutno sve sto se moze nakalemit na mobitel, i po tome je jedinstven i nema konkurenciju, S serija je mobitel bez ikakvih kompromisa, ali realno fotke su isti vrag kao i S7

 

 

 

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Imaju dost za ponudit, samo dok bi htjeli, veci senzor. Al umjesto poboljsanja, oni cijene "poboljsavaju".

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...
zvonac kaže...

Fotic na S10, nema nekih vidljivih poboljsanja, al kolko vidim, stabilizacija u videu je napredovala i bome fino to izgleda.

 

Samo me zanima Nokia 9 kaj ce ponudit i Sony XZ4.

a sta imaju za ponudit, da se vec ne nudi od 2015 godine u najvisem cjenovnom rangu?

 

ne znam sta cekate non stop, sad ce ovaj model, pa ce ovaj, joj kako ce ovaj biti mrak, a sve isto svaki puta

 

govorim o fotografiji koja na kraju ispadne, sa svim tim uber epic, pro shit 2-3-4-5-6 kamerama i kerefekama, a na kraju su fotke isti vrag ko recimo S7 na primjer

 

da netko slozi blind galeriju fotografija napravljenih sa najboljim modelima 2015 i fotografije od najboljih modelia 2018, ne bi imali pojma koje su cije fotografije

 

na top modelima svih proizvodaca je tako mali napredak da tu nema vise nikakvog iznenadenja, da bi covjek rekao WOW kakve fotke, hardver je kod mobitela nebitan, softver je kralj i tko ima bolje algoritme, ima bolje fotke, a ne kakav hardver ima

 

pogledajte Huawei hardver i pogledajte fotke, pogledajte pixel 2 hardver i pogledaje fotke, pogledajte Xiaomi F1 hardver i pogledajte fotke, pogledajte Sony XZ3 hardver i pogledajte fotke, ili sad ovaj Mi9 pogledaj hardver i uz to nema OIS, ali su zato slozili softver do ibera

 

i izmedu svih njih razlike u fotografijama su toliko minorne, da je to irelevantno

 

najzanimljivije za mobilnu fotografiju se trenutno desava u srednjem i nizem cjenovnom segmentu, tu se desavaju najvise i najbolje promjene, nema potrebe apsolutno vise za "flagship" uredajima, kada su sada ovi za upola cijene jednako dobili ili bolji u fotografiji

 

Samsung je ostao jedini proizvodac koji nudi apsolutno sve sto se moze nakalemit na mobitel, i po tome je jedinstven i nema konkurenciju, S serija je mobitel bez ikakvih kompromisa, ali realno fotke su isti vrag kao i S7

 

 

 

 

Kolega slažem se...zato je jedino taj napredak oko što boljeg zoom-a i da tad ispadne kvalitetnija slika.

 

Mislim da smo širokokutne kamere, 2x zoom i sl već prerasli...

14 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Xiaomi Mi 9

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-9-camera-review/

 

Taj dxo mark je smeće koje treba zabraniti. Imam P20 Pro.

 

A evo i za S10+

https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s10-camera-review-2/

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Kakav zoom ima p20pro? Jel to digitalni ili opticki, probao sam i to zgleda bomba(za mob).lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Stjepanj kaže...
Kakav zoom ima p20pro? Jel to digitalni ili opticki, probao sam i to zgleda bomba(za mob).lp

3x optički ali kamera nije za svakodnevno korištenje.
Dobra je za statiku. Za sve ostalo tako to. To je moje iskustvo.
Zato i kažem da je dxo mark po meni bezveze. Većina ljudi se ne bavi fotografijom već koristi mobitel da napravi brzinske fotografije.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 

 

Zanimljivo kako je Mi9 dobio bolju ocjenu za video od S10+.

Ako se ne varam Mi9 je mozda i najbolji mob za video trenutno...po DxO...ako im je vjerovati.

14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Zanimljivo kako je Mi9 dobio bolju ocjenu za video od S10+.

Ako se ne varam Mi9 je mozda i najbolji mob za video trenutno...po DxO...ako im je vjerovati.

 

S obzirom da imam P20 Pro koji mi u praksi nije baš nešto ne vjerujem im ništa.

Kao što sam napisao iznad, jedno su "laboratorijski" uvijeti, a druga stvar je svakodnevno fotografiranje i snimanje.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

dobar video koji objašnjava DXOMARK

 

DxOMark Smartphone Ratings: Explained!

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
CroDexter kaže...

Xiaomi Mi 9

https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-9-camera-review/

 

Taj dxo mark je smeće koje treba zabraniti. Imam P20 Pro.

 

A evo i za S10+

https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s10-camera-review-2/

 

 Koliko sam vidio na netu fotke s mi9 su fantastične.. Sve i da nisu bolje od s10 za cijenu koju ce bit mi9 i ostatak paketa koji nudi taj mob ce bit mozda novi OP

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Obožavam Mi MIX 3 kameru, manual mode je fantastičan a da nije vani hladno bi napravio full star trail 

Xiaomi Mi MIX3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
32 sec?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
@Cromaki

Nevjerojatno dobra slika!
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kak vam se kamera čini na Mi9?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ista je kamera u Honor View 20, a taj ima jako dobre slike. Definitvno flagship level kvaliteta se dobiva iz tog senzora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Kak vam se kamera čini na Mi9?

 

 

Sto se kamere tice i opcenito Mi9 mi je za sada najinteresantniji novi mob.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

da vidimo kaj nokia nudi 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Što se tiče tog novog Sony 48mp senzora IMX586, nijedan mob s tim senzorom nema OIS pa me interesira ako netko zna zašto je tako? jasno mi je ovo za dxomark da su to samo ocjene u laboratoriju ali se pitam da li je moguće da uistinu Mi 9 sa tim senzorom ima najbolju dxo ocjenu za video? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
32 sec?

 Ovo je 224 sec exposure, ISO 3200

Xiaomi Mi MIX3 - MIUI Super Moderator
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
S kojom app?
16 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Naizgled nista posebno, ali mogli bi se iznenaditi...trebam vidjeti neke uzorke.
10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zanimljiv pocetak godine.

 

s10 - fenomenalna stabilizacija videa, ima video di lik trci s snjim u jednoj ruci, xs max u drugoj ruci. S10 kao da je na gimbalu nekakvom.

p30 - koliko vidim imat ce 10x opticki zum

N9 - 5 kamera, navodno neki jebacki HDR

Mi9 - najbolje ocjenjen video na dxo marku

 

inčresting svakako

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Ne znam, dopada mi se WB kamera na N9, a i kolko gledam/čitam ima potencijala, cijena će bit primamljiva skroz, a kamera će joj bit adut uz cijenu, di ćeš bolje..

Na samsungu S10 mi se sviđa OIS u videu koji je odličan..

Ova godina će bit teška za odabir smartfona:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Bit ce teska ako ne gledaš dizajn  s10 mi je jedan od ruznijih telefona koje sam vidio. Zadnja strana s kamerama je odvratna a i prednja kamsra s otvorom na  ekranu mi je jako odbojna

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice