"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.309
|
čitano: 5.730.723
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jako me zanima zbog cega su ti mobiteli toliko jeftiniji od ovih poznatijih brendova?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
LuoKey kaže...

Jako me zanima zbog cega su ti mobiteli toliko jeftiniji od ovih poznatijih brendova?

Mislim da im je cilj probiti se na tržište, a to će naravno postići konkurentnim cijenama.

 

 

Majke mi
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cromaki kaže...
LuoKey kaže...

Jako me zanima zbog cega su ti mobiteli toliko jeftiniji od ovih poznatijih brendova?

Mislim da im je cilj probiti se na tržište, a to će naravno postići konkurentnim cijenama.

 

 

I kad se probiju, cijene idu gore?

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 newman n2 - akcija 750 kn(pdv uklj), iste spec kao samsung s3 samo 13mp

edit vidio da nije neka novost :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 0:57 (golatificon).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Di ima najjeftinije za naručiti iOcean X7S?

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
LuoKey kaže...

Jako me zanima zbog cega su ti mobiteli toliko jeftiniji od ovih poznatijih brendova?

Poznati brendovi masno naplaćuju ime. Dovoljno govori podatak da najnoviji Samsung S5 ne košta ni 250 $ kad izađe iz tvornice. Dakle - cijena materijala s rukama, ponajboljeg mobitela na svijetu je jedva 1500kn... najbolje se vidi i po još jednom primjeru - samo 6 mjeseci nakon izlaska na tržište cijena NOVIH flagshipova u trgovinama pada za barem 20%. Nakon godinu dana cijena im se u trgovinama PREPOLOVI. Sa 6 i kusur tisuća kuna pada na jedva tri i pol...

 

Danas je proizvodnja ovakvih mobitela uhodana, tvornice su dovoljno suvremene i osposobljene, i ima ih toliko da bukvalno Kinezi ne mogu ni disati... 

 

Inače, jeftiniji kineski mobiteli nisu prošli toliko rigorozne kontrole kvalitete i SAR vrijednosti koje (u pravilu) naprave jača "imena" i stoga im je cijena automatski niža, te koriste u većini slučajeva i jeftinije materijale, pogotovo u završnoj obradi i periferiji (štede na slušalicama, npr.). Uz to, koriste čipsete jeftinog tajvanskog Mediateka koji su doduše solidni ali nisu u rangu Qualcommovih Snapdragona koje koriste moćnija "imena" i mahom stavljaju jeftinije IPS zaslone - dobre no ne tako kvalitetne kao Htc, LG, Sony ili Samsung.

 

Pa ipak, unatoč svemu tome i klimavoj garanciji (ako naručuješ iz Kine), isplati se kupiti nekog boljeg "Kineza" (po meni, do 200 eura), pogotovo ako dobro proučiš specifikacije i što više neovisnih komentara (ali ne od ovih što pišu recenzije za prodavače!) te nekoliko kvalitetnijih video-recenzija.

 

Osobno ti mogu preporučiti iNew V3 kojeg imam i iOcean X7S kojeg upravo namjeravam kupiti. Mislim da su oni najbolji omjer uloženog/dobivenog.  

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Danyel kaže...
LuoKey kaže...

Jako me zanima zbog cega su ti mobiteli toliko jeftiniji od ovih poznatijih brendova?

Poznati brendovi masno naplaćuju ime. Dovoljno govori podatak da najnoviji Samsung S5 ne košta ni 250 $ kad izađe iz tvornice. Dakle - cijena materijala s rukama, ponajboljeg mobitela na svijetu je jedva 1500kn... najbolje se vidi i po još jednom primjeru - samo 6 mjeseci nakon izlaska na tržište cijena NOVIH flagshipova u trgovinama pada za barem 20%. Nakon godinu dana cijena im se u trgovinama PREPOLOVI. Sa 6 i kusur tisuća kuna pada na jedva tri i pol...

 

Danas je proizvodnja ovakvih mobitela uhodana, tvornice su dovoljno suvremene i osposobljene, i ima ih toliko da bukvalno Kinezi ne mogu ni disati... 

 

Inače, jeftiniji kineski mobiteli nisu prošli toliko rigorozne kontrole kvalitete i SAR vrijednosti koje (u pravilu) naprave jača "imena" i stoga im je cijena automatski niža, te koriste u većini slučajeva i jeftinije materijale, pogotovo u završnoj obradi i periferiji (štede na slušalicama, npr.). Uz to, koriste čipsete jeftinog tajvanskog Mediateka koji su doduše solidni ali nisu u rangu Qualcommovih Snapdragona koje koriste moćnija "imena" i mahom stavljaju jeftinije IPS zaslone - dobre no ne tako kvalitetne kao Htc, LG, Sony ili Samsung.

 

Pa ipak, unatoč svemu tome i klimavoj garanciji (ako naručuješ iz Kine), isplati se kupiti nekog boljeg "Kineza" (po meni, do 200 eura), pogotovo ako dobro proučiš specifikacije i što više neovisnih komentara (ali ne od ovih što pišu recenzije za prodavače!) te nekoliko kvalitetnijih video-recenzija.

 

Osobno ti mogu preporučiti iNew V3 kojeg imam i iOcean X7S kojeg upravo namjeravam kupiti. Mislim da su oni najbolji omjer uloženog/dobivenog.  

Aha hvala! Razmiljao sam da uzmem Kingsing T1, al me brine to "najjeftiniji okta core mobitel"...

10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imam huawei honor 3c koji tjedan dana kod sebe, super sam zadovoljan sa svime, osim sto kad vrti youtube video ili na instagramu video, onda ko da ima premalo fpsa, cudan je i neprirodan video, ko da ne praati zvuk, dali znate kak bi to mogao rijesit?

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Molio bi cijenjene forumaše za malo pomoći,danas mi nakon dugo čekanja napokon stiže iOcean X7 HD ,pošto mi je ovo prvi put da se srećem sa androidom ( sada koristim iphone 4 ) čuo sam za hrpu nekih radnji koje trebam napraviti da bi iskoristio sve potencijale mobitela, pa me sada zanima jel ima neka stranica kao što je Omizio.com koja se bavi iphoneom ( Jailbreak , Cyida,Unlock ) da mi amateri za android možemo čaćkati po njemu.Na ovom forum sam saznao da je najbitnije rootati mobitel pa sam našao jednu stranicu http://www.needrom.com/ da li je ona ok , i ako uspijem sa tim prvim korakom šta dalje , drugim riječima da vas ne davim više ako ima neka stranica tipa Android za početnike {#} , 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel tko kakvih saznanja za COOLPAD F1

ds
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kakvih točno saznanja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa npr. dal je pouzdan proizvođač, specifikacije dal su zaista takve i gdje najbolje narućit!? Hvala

ds
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ovdje ga možeš nabaviti, proizvođač bi trebao biti i više nego pouzdan, jedan od boljih kineskih brendova. Pa specifikacije bi trebale biti takve kakve su navedene {#}

Uskoro bi trebala biti recenzija na domaćem portalu koji se bavi kineskim mobitelima/tabletima pa možda da se još malo strpiš prije kupnje (a s druge strane, postoji mogućnost da mu cijena poraste zbog, navodno, velike potražnje).

 

Edit: Mobitele i tablete još ne šalju u HR.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 18:47 (Eyekool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jel pouzdana ta stranica en.jd.com
ds
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
I kako stvari stoje za nedaj bože neki dio da zatreba posebice mislim na digitazer ili zvućnik
ds
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nisam nikad ništa kod njih kupio jer tek od nedavno rabu šalju u HR, ali prema informacijama koje se mogu naći na Internetu trebali bi biti pozdani, a i prihvaćaju plaćanje PayPal-om pa si koliko - toliko osiguran.

Jamstvene uvjete nisam proučavao, a niti dostupnost rezervnih dijelova, ali prije kupnje se dobro informiraj kod prodavača.

Pokušavam nešto naručit kod njih i kad trebam platiti traži me da odaberem način dostave iako ja ne vidim gdje da ga odaberem {#}

 

Edit: Mobitele i tablete još ne šalju u HR.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 18:47 (Eyekool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
matejb2 kaže...

Imam huawei honor 3c koji tjedan dana kod sebe, super sam zadovoljan sa svime, osim sto kad vrti youtube video ili na instagramu video, onda ko da ima premalo fpsa, cudan je i neprirodan video, ko da ne praati zvuk, dali znate kak bi to mogao rijesit?

Hvala :)

Koliko sam do sada skužio, to je do MTK čipseta. Odnosno drivera za taj čipset. Nije jedini Kinez sa tim problemom...

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ovi nešalju u hrvatsku!

ds
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pa da vidim,cijena je vrlo dobra šteta,svejedno hvala,ako imaš još neku slobodno pošalji! pozz
ds
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ovdje piše da imaju na lageru, samo obavezno moraš odabrati WCDMA verziju koja je $20 skuplja ($172,49 ukupno), ne znam koliko su pouzdani niti kojom poštom šalju.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Eyekool kaže...

Ovdje piše da imaju na lageru, samo obavezno moraš odabrati WCDMA verziju koja je $20 skuplja ($172,49 ukupno), ne znam koliko su pouzdani niti kojom poštom šalju.

http://www.telekineza.com/coolpad-f1-8297w-best-buy-kandidat-za-2014/ 

po njima je stranica pouzdana

dak
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hvala!

ds
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Danyel kaže...
matejb2 kaže...

Imam huawei honor 3c koji tjedan dana kod sebe, super sam zadovoljan sa svime, osim sto kad vrti youtube video ili na instagramu video, onda ko da ima premalo fpsa, cudan je i neprirodan video, ko da ne praati zvuk, dali znate kak bi to mogao rijesit?

Hvala :)

Koliko sam do sada skužio, to je do MTK čipseta. Odnosno drivera za taj čipset. Nije jedini Kinez sa tim problemom...

A jel ima neki nacin da se to rijesi? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2014 10:40 (matejb2).
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Trenutni bestbuy do nekih 180USD? Znači do nekih 1200-1300kn sa PDV-om .

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Momci sta kazete na ovo ? Koliko bi me sve zajedno doslo. 1200 ? 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Damir1908 kaže...

Momci sta kazete na ovo ? Koliko bi me sve zajedno doslo. 1200 ? 

 Sa pdv-om 1750, vjerovatno si gledao cijenu izraženu u eurima

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
seadriver kaže...
Damir1908 kaže...

Momci sta kazete na ovo ? Koliko bi me sve zajedno doslo. 1200 ? 

 Sa pdv-om 1750, vjerovatno si gledao cijenu izraženu u eurima

a da , zaboravio da nisam stavio dolare :S 

Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dv14 kaže...

Trenutni bestbuy do nekih 180USD? Znači do nekih 1200-1300kn sa PDV-om .

Mislim da sa Xiaomi Hongmi ne možeš pogriješit, a cijena je već pala ispod 170$. Čitajući razna iskustva dojam je da s njim ima najmanje problema. Ja ga upravo naručio

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako već ide na Xiaomi neka ide na 1s verziju koja je jača od prethodnog i bolja. Za prvi nema ni podataka dali ima gorilla glas ili nema a mtk 6589t ima neke svoje mušice sa gps, nekima je radio dobro a nekima i nije radio gps kako spada

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2014 14:55 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 1 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice