"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.738.638
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
trickylicky kaže...

Pozdrav.

Tražim neki mobitel ispod 90$ pa ako mi možete pomoći.

Zasad sam ovog našao pa mi ako bi mi reć je li je dobar:

 

http://www.pandawill.com/mini-s5-smartphone-mtk6582-45-inch-1gb-4gb-android-42-gps-3g-black-p89382.html

 

Kod svih uređaja takvog tipa može ti se dobiti da dobiješ pozivnicu od carine da dođeš u Zagreb prisustvovati uništavanju svog uređaja.

Uništavanje ti naplate, a ako nisi iz Zg, imaš i troškove puta

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hvala na odgovoru. Nisam znao da je tako. Vidim da je tu netko kupio Doogee DG310 Voyager 2 za 89$. Izgleda kao odličan mobitel. Mislim da ću njega uzeti.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
trickylicky kaže...

Hvala na odgovoru. Nisam znao da je tako. Vidim da je tu netko kupio Doogee DG310 Voyager 2 za 89$. Izgleda kao odličan mobitel. Mislim da ću njega uzeti.

 

Bilo što što je imenom i izgledom kopija nekog brand uređaja je problematično za kupovinu

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
segregator kaže...
trickylicky kaže...

Pozdrav.

Tražim neki mobitel ispod 90$ pa ako mi možete pomoći.

Zasad sam ovog našao pa mi ako bi mi reć je li je dobar:

 

http://www.pandawill.com/mini-s5-smartphone-mtk6582-45-inch-1gb-4gb-android-42-gps-3g-black-p89382.html

 

Kod svih uređaja takvog tipa može ti se dobiti da dobiješ pozivnicu od carine da dođeš u Zagreb prisustvovati uništavanju svog uređaja.

Uništavanje ti naplate, a ako nisi iz Zg, imaš i troškove puta

to govoris iz iskustva ili samo tako ??? 

Vidio sam da su i drugi kupovali kopije, ali ne mislim kopije kao da ima recimo iphoneov ili samsungov logo i ime, nego smije imati naprimjer evo Goophone s5 neki forumaši su ga naručili i nisu imali problema

evo pogledajte sliku http://www.gizmochina.com/wp-content/uploads/2012/12/goophone-i5.jpg no ima jedna osoba koja je naručila isti takav mob ali na njemu je slika jabuke i naravno piše iphone, e taj je odma nastradao i morao platiti kaznu. 

to jest ova osoba http://www.forum.hr/showthread.php?p=47476168 pročitajte poruke od Maija i naravno od drugih sto mu odgovaraju. 

 

 

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ako nema logo proizvodjaca, onda nema nikakve brige. Osobno imam iskustva, s tim i samo ako proizdvodjac ima odvjetnika koji se bavi s time, u opasnosti si od kazne s carine i tuzbe od strane tog odvjetnika. Kazna za unistavanje je 500kn, a odvjetnici te nekad prisile na nagodbu od cca 1000kn da te ne tuze, a ako imas srece onda platis samo kaznu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Moj zen je naručen konačno :) dao 1350kuna, znam da je malo više ali jbg 2 mjeseca kupujem taj mob. Onaj koji sam naručio iz kine nije stigao i eto cekao povrat novca i kupio u mobicityu.

Vec mi je dopizdjelo biti 2 mjeseca na dummy mobu :D samo igram tetris na njemu, inače se nisam igrao ali ono smartphone mi je dobro dosao za čitati vijesti kad sam na poslu tj na stanci.

 

9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mislim naručiti 2 hongmia 1s sa mobicitya pa me zanima kako je bolje da narucim, oba dva odjednom na istom racunu ili svaki posebno? Ili to nema veze uopce? I jos jedno pitanje, ima trenutno sta bolje za nekih 1100 kn kod nas ili je ovo best buy?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nema veze to uopce..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Gledam ovaj coolpad f1 , dali je mozda bolje naruciti od tuda http://www.ebay.co.uk/itm/Coolpad-F1-MTK6592-Octa-core-1-7GHz-5-0inch-2G-8G-Smartphone-Multi-language-Wifi-/181465220524?pt=Cell_Phones&hash=item2a402b85ac  pise da je UK stock , tako bi se izbjegla i carina . 

 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
nux21 kaže...

Gledam ovaj coolpad f1 , dali je mozda bolje naruciti od tuda http://www.ebay.co.uk/itm/Coolpad-F1-MTK6592-Octa-core-1-7GHz-5-0inch-2G-8G-Smartphone-Multi-language-Wifi-/181465220524?pt=Cell_Phones&hash=item2a402b85ac  pise da je UK stock , tako bi se izbjegla i carina . 

Hm,a što je onda ovo

Item location:
Shenzhen, China
robimarko@gmail.com
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

U prilogu je snimak sa mobicity  stranice tj gledao sam  cijene i ono sto mi nije jasno, sto znači Grand Total to be Charged google mi ne prevodi dobro to :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Markić7 kaže...

U prilogu je snimak sa mobicity  stranice tj gledao sam  cijene i ono sto mi nije jasno, sto znači Grand Total to be Charged google mi ne prevodi dobro to :D

znači ukupno će biti naplaćeno

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 0:06 (cola777).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Obrati paznju da je prvo cijena u eurima, dok ti naplacuje u funtama i zato taj manji iznos. Euri su tu samo za informativni izracun, valuta u kojoj se placa je funta.
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zanima me ovaj mob s španjolskog skladišta antelifea: http://www.antelife.com/xiaomi-redmi-1s-hongmi-1s-wcdma-version-qualcomm-8228-snapdragon-400-quad-core-1g-8g-f2-2-dual-camera-1-6-8-0mp-4-7-inch-ips-screen-3g-smartphone-black.html Piše dolje Shipping:     Item location: Spain Ships to: Spain warehouse support ships to Spain and Portugal Shipping method: MRW,CORREOS Pošto mi je njihov support totalno nedostupan, zanima me da li mogu poslati u hrvatsku taj mobitel ili ne? Do sad nikad nisam naručivao s antelife spain warehouse. Hvala!

 

EDIT: Ne šalju u Hrvatsku s Španjolskog skladišta. :-/

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 8:43 (kkranjc7).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Markić7 kaže...

Moj zen je naručen konačno :) dao 1350kuna, znam da je malo više ali jbg 2 mjeseca kupujem taj mob. Onaj koji sam naručio iz kine nije stigao i eto cekao povrat novca i kupio u mobicityu.

Vec mi je dopizdjelo biti 2 mjeseca na dummy mobu :D samo igram tetris na njemu, inače se nisam igrao ali ono smartphone mi je dobro dosao za čitati vijesti kad sam na poslu tj na stanci.

 

Već par dana nemaju zalihu. :(

Nadam se da nećeš imati još jednu "epizodu" od 2 mjeseca?! :)

Pogotovo jer sam u istoj situaciji :)... Čekam!

 

15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@assassin.st jesi ti pisao kako cekas dva tjedna vec tj.od 31.7 na carini ?

A vidi jednog clana sa drugog foruma,kako je to moguce ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Dobio sam taman sutradan nakon sto sam napisao taj post.
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

jel zna netko zašto je na asus zenfone 5 negdje hologramska naljepnica intel, a negdje je intel ispisano na maski?

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
cola777 kaže...

jel zna netko zašto je na asus zenfone 5 negdje hologramska naljepnica intel, a negdje je intel ispisano na maski?

mozda zato jer se u njemu nalazi intelov procesor?!

http://www.asus.com/Phones/ASUS_ZenFone_5/specifications/

Amber Heard <3
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Prodajem poptuno novu zapakiranu bateriju za iOcean X7. Cijena 50kn + 10kn poštarina.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

nebi trebao nista jer to nije kopija..

tj.mozda i je,ali nosi drugo ime i nema nikakvih offciial logoa ili natpisa..

Amber Heard <3
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sve je ok što se carine tiče sve dok na njemu ne piše logo firme koju kopiraju.

 

Ali takve mobitele nikako ne preporučam. Uvijek je bolje ići na provjerene kineske marke.

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

I ja se slažem da treba provjerene marke kupovati ali ovog bi možda uzeo čisto radi probe. Nije neka cifra. Ima i po 112$. Najveći problem bi mogla biti power tipka tj. kako su to izveli. Dizajn mi je super pored svega. Skoro cijeli mobitel samo ekran. Imam ja Jiayu G2F tu ispred sebe rastavljenog kompletno tak da možda ta kineska imena ni ne znače nešto puno. Ošo ekran nakon tri mjeseca. 

 

Prodajem poptuno novu zapakiranu bateriju za iOcean X7. Cijena 50kn + 10kn poštarina.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 14:42 (Cojonero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

bolje onda uzmi ako ćeš taj kingsing sa 1949deal, 113 dolara je tamo, a imaju paypal za razliku od aliexpressa

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cojonero kaže...

I ja se slažem da treba provjerene marke kupovati ali ovog bi možda uzeo čisto radi probe. Nije neka cifra. Ima i po 112$. Najveći problem bi mogla biti power tipka tj. kako su to izveli. Dizajn mi je super pored svega. Skoro cijeli mobitel samo ekran. Imam ja Jiayu G2F tu ispred sebe rastavljenog kompletno tak da možda ta kineska imena ni ne znače nešto puno. Ošo ekran nakon tri mjeseca.

 

Taj brand Jiayu i nije neka kvaliteta, a čitao sam da im se kvare ekrani dosta.

 

Po meni je tih 112$ čisto bacanje novca. Na ovom reviewu se točno vidi kako je ovaj što radi review oprezan pri korištenju jer očito touch reagira na svašta. Pogledaj kako se okrene početni zaslon nekoliko puta bez podražaja, kad je malo nagnuo mobitel. Još uz ove ugađene funkcije "tap to wake" i "swype ispred kamere za scrollanje". To će ti požderati bateriju u roku odmah.

 

 

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne uzimam više ništa preko tih "provjerenih" stranica jer prodaju svakakva poluispravna sranja. Pogotovo kada su "NEVJEROVATNE AKCIJE" to samo mazohisti kupuju. Kupujem samo preko Alia jer za razliku od PayPala tu imaš 60 dana od plaćanja osiguranje. Lik dobiva novce tek kada potvrdiš da je pošiljka stigla. Ako ti ne pošalje u roku koje je označio na oglasu vraća ti se lova i on dobiva kaznu. Tako da tu nema sranja PLEASE WAIT 5-10 days more kao na "provjerenim stranicama". I ako ima npr.10500 obavljenih trgovina i feedback 99,7% to nešto znači.

A nađi mi neku od tih stranica koja nema barem stotinjak negativnih komentara. Ne postoji takva! Ne razumijem zašto se ljudi toliko boje tog Alia bez ikakvog razloga. Drže se tog PayPala ko pijan plota a nisu rijetki slučajevi di je PayPal sa hrpom dokaza protiv prodavača presudio u njegovu korist a ne u korist oštećenog kupca. Stvar je jednostavna. Kupuješ od provjerenih prodavača i miran si. Što se tiče ovog telefona nisam ja to ništa za sigurno odlučio nego mi se činio zanimljiv na prvi pogled zbog dizajna. Najvjerojatnije će pasti odluka između Coolpada F1 , ZTE V5 Red Bulla , Xiaomi Redmia i Huawei Honora 3c. Mislim da su ti najbolji izbor ako gledamo uloženo i dobiveno.

Prodajem poptuno novu zapakiranu bateriju za iOcean X7. Cijena 50kn + 10kn poštarina.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 15:46 (Cojonero).
Moj PC  
7 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
res03pem kaže...
cola777 kaže...

jel zna netko zašto je na asus zenfone 5 negdje hologramska naljepnica intel, a negdje je intel ispisano na maski?

mozda zato jer se u njemu nalazi intelov procesor?!

http://www.asus.com/Phones/ASUS_ZenFone_5/specifications/

ne čitaš sa razumijevanjem, to da ima intel procesor sam i napisao, ja ovdje govorim o ovome na slikama primjer 1 i 2

 

1. primjer 1. primjer
2.primjer 2.primjer
Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 15:24 (cola777).
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

"Cojonero"

 Što ti je točno bilo sa Jiayu g2f?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.8.2014 16:51 (bodija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cojonero kaže...

Ne razumijem zašto se ljudi toliko boje tog Alia bez ikakvog razloga

 

Kolega @pasko505 je u ovom threadu ili u onom o redMi postao svoj Ali slučaj: oštećena roba za koju mu nisu htjeli priznati zamjenu...

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma ne kažem ja da Ali savršen ali nije ništa gori od ebaya i paypala. Ako kupuješ od fer trgovaca ti svi provjeravaju mobitele prije slanja jer im je stalo do feedbacka što nije slučaj sa raznim stranicama. Pošalje ti sheban mob koji si platio 200-250$ i onda ti nudi povrat love od 5-10$. Onak koda te još hebe u mozak i ismijava te. Što se tiče G2F samo su se počele crte pojavljivati na ekranu i mob se zablokirao. Restartirao sam mob i nakon toga touch više ne radi.

Prodajem poptuno novu zapakiranu bateriju za iOcean X7. Cijena 50kn + 10kn poštarina.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice