"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.734.511
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Necu se vise rastezat jer onda nikad nema kraja, vise od ovog necu dat za mob ili jedino da nekaj polovno umem kod nas, lp

LoL(EUW): CRORenato NFSW: Remzi1996 WoT: I_play_alone
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

THL T6 pro 

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
alen4430 kaže...

Pozdrav, mislim uzeti nekog kineza, da bude octa core ili barem quad core sa 2 GB RAM-a. Za sad su mi za oko zapeli thl 5000 i iocean x8. Zanima me, vidim da je u antutu screenshotovima thl postigao rezultat od 29000 bodova, a moj S3 ima 23-24 tisuće (ako se ne varam). Prvenstveno uzimam neki drugi mobitel, jer mi je Touchwiz na S3-jci dosta loš, usporava mobitel... Koliko su zapravo isplativi ti kineski mobiteli? Meni je ime koje piše najmanje bitno, jer glavno da funkcionira brže i bolje, a da ga što manje platim..{#} Svaka preporuka i savjet su dobrodošli..

Može thl 5000 i malo više. Ja ga imam jedno 3 mjeseca i sasvim sam zadovoljan, uzeo sam ga primarno zbog baterije koja je stvarno odlična i pred kraj dana obično imam oko 60-70%. Ako imaš kakvo pitanje, slobodno pitaj.

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cao. Novi sam ovdje pa se nadam da nisam promasio temu i da ce mi netko znati pomoci.

Prosle godine sam narucio iz kine mobitel inace svima ocito jako kvarljiv uredjaj Star w450. Nisam imao nikakvih problema (osim sto gps nije radio) za razliku od drugih koji su taj mobitel narucivali skoro godinu dana. I onda jedan dan touch prestane normalno raditi pojave se oni fantomski dodiri i odlucim naruciti novi digitizer.
Malo sam trazio po aliexpresu, ali tamo naplacuju zestoko dostavu u BiH pa odlucim se za pandawill. Prvo pitam na chatu imaju li na stanju kazu da ce bit za par dana. I tako nekoliko puta bit ce za par dana. I jedan dan mi na stranici odgovore da imaju. Isti dan narucim ali nakon tri-cetri dana na chatu kazu da nemaju proizvod na stanju da se strpim desetak dana ko ide neki kineski nacionalni praznik. I onda tako jednu subotu tocnije 12.10. ga odjednom kao shipaju sto mi je odmah postalo sumnjivo kao zar rade subotom.
Odlucim ih pitati na chatu imaju li taj proizvod na stanju i kazu da nemaju i to mozda dan-dva nakon sto su meni "shipali" proizvod. I naravno uradio sam screenshoot tog razgovora. I onda prolaze dani ostaje samo da je paket primljen od posiljatelja na trakingu. I onda kao ponovno otvaran paket pa tek nakon 17 dana od slanja paketa dolazi da: "29.10.2014 10:59 Beijing Send item abroad (Export) Germany "

E sad radi svega toga da li da radim dispute na paypalu posto je danas 40. dan od narudzbe. Kako da to rijesim i da li ako otvorim taj dispute ako stigne paket onakav kakav je trebao mogu povuci to?

Hvala svima unaprijed.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Otvaraj dispute da bi sebe osigurao. Lako se to ponisti poslije bez posljedica.

 
3 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

jel Vam se čini ovaj isplativ?

http://www.pandawill.com/lenovo-a850-smartphone-mtk6592-octa-core-55-inch-android-42-2500mah-p87193.html

još nisam kupovao preko pandawilla..

jel oni imaju eu skladište ili? i zanima me taj import tax i vat? ako s tim uzmem jel mi ovi kod nas mogu ocariniti paket i nabiti pdv?

[url=http://buxp.org/?r=sunrise30][img]http://buxp.org/images/promote/advertise_banner_468x60.gif[/img][/url]
 
0 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

molio bi nekog asus usera da mi se javi na pm, muci me taj asusov zenui android pa da ne spamam ovdje. tnx

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sad je na Pandawillu Insurance za Hrvatsku 20%. {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav svima.

 

Neznam dali se vec diskutiralo, ali zanima me dali je netko kupovao zopo mobitele iz EU Warehouse, cini mi se da je cijena ok i nema nikakvih davanja posto je iz EU skladista, navodno.

 

Zopo ZP980+ PLUS

http://www.zopomobileshop.com/en/124-zopo-zp980-32gb-rom-2gb-ram-mtk6589t-5-inch-fhd-screen-android-phone.html

 

 

Zopo ZP998

http://www.zopomobileshop.com/en/198-zopo-zp998-mt6592-2gb-ram-32gb-rom-55inch-ips-fhd-14-mp-camera-android-phone.html

 

 

Ispicavam se ako je vec bilo govora o tome.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nema davanja ali provjeri koliko je shipping.

TeleKineza
 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hahaha ajme koji Kinezi, navuku te na dobru cijenu i salju iz EU Warehouse, ali da vidis shipping moras se registrirati, upisati adresu, staviti mobitel u kosaricu i tek nakon vise koraka vidis da je jedini moguci shipping iz EU warehouse 46.74€ !?!

 

Bas ono, nemam komentara.

 

A trazio sam neki dobar povoljan mob za frenda, a nista za sad.

 

Pozdrav svima.

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Coby666 kaže...

Hahaha ajme koji Kinezi, navuku te na dobru cijenu i salju iz EU Warehouse, ali da vidis shipping moras se registrirati, upisati adresu, staviti mobitel u kosaricu i tek nakon vise koraka vidis da je jedini moguci shipping iz EU warehouse 46.74€ !?!

 

Bas ono, nemam komentara.

 

A trazio sam neki dobar povoljan mob za frenda, a nista za sad.

 

Pozdrav svima.

Naručiš lijepo iz Kine i davanja te izađu duplo jeftinije od shippinga sa EU warehousa. Jedino ako se frendu žuri negdje {#}

LoL EU west : citizen
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da, direktno iz kine izgleda kao definitivno opcija za razmislit.

 

Prokopat cu forum i postove unazat, siguran sam da ima puno linkova od kud su mnogi vec kupovali.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Coby666 kaže...

Da, direktno iz kine izgleda kao definitivno opcija za razmislit.

 

Prokopat cu forum i postove unazat, siguran sam da ima puno linkova od kud su mnogi vec kupovali.

Pa odmah da ti velim da se nećeš usrećiti, kao bivši vlasnik Zopa mogu reći da imaju lošu kvalitetu sklopovlja, katastrofalan RMA i da će te zavlačiti maksimalno. Radije kupi nešto u EU ili lokalno kod nas.

Fuck me I am famous.
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Je i neko narucivao s efox-a ? cekam vec 5 dana da mi posalju TN, a pise da ce poslati mob nakon najkasnije za 3 dana. Usput kakva su isksustva sovom stranicom ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz narode
ovako možda je pitanje negdje postavljeno al ko će listat sto stranica
znači imao sam Cubot GT99 godinu dana odličan mob meni bar bio
prodo sam ga
i razmišljam o kupnji Cubot X6
e sad pitanje glasi
Da li ako naručim iz UK skladišta dali plačam pdv? 

Moj PC  
1 5 hvala 0
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pročitaj bar dvije stranice pa ćeš naći odgovor. Sve lijenčine.

Nećeš platiti PDV ni druge namete od naše države ako je roba poslana iz Europske unije. Kažem poslana iz EU, a ne naručena iz EU.  ((PRIMJER: Efox shop je njemačka firma sa DE domenom, ali neke mobitele šalju s EU skladišta (ne plaćaš PDV ni carinu) a neke iz Kine (plaćaš PDV i troškove obrade ako je iznos do 150€), kupac bira))

 

Isto tako, ne plaćaš PDV ni carinu ako naručuješ bilo odakle ako je vrijenost robe (ukupna, s poštarinom) manja od 22€.

Ako je ukupni iznos između 22€ i 150€ plaćaš PDV od 25% na iznos računa + cca 30kn za troškove carinjenja i dostave iz carine do tebe.

Za ukupni iznos računa veći od 150€ plaćaš i PDV i carinu (ne znam kolika je carina).

 

Eto

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.11.2014 9:59 (fora2).
 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Moje mišljenje je da se uopče ne treba obazirati na pitanja tipa "da li ću platiti carinu i porez", "koliki je pdv ako naručim iz UK", "koliko ću čekati mobitel".....Samo palac dolje i ideš dalje. Na svakoj stranici su barem po dva takva upita, nažalost. Ako  osoba nije sposobna,voljna potruditi se barem za najosnovnije onda je svaki komentar suvišan.

Moj PC  
7 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
fora2 kaže...

Sad je na Pandawillu Insurance za Hrvatsku 20%. {#}

Svaka čast svakome tko je slao mail Pandawillu, mislim skužili bi ovako i onako, ali mogli smo možda barem još koji telefon uloviti za 5% pred Božić.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kekec01 kaže...

Moje mišljenje je da se uopče ne treba obazirati na pitanja tipa "da li ću platiti carinu i porez", "koliki je pdv ako naručim iz UK", "koliko ću čekati mobitel".....Samo palac dolje i ideš dalje. Na svakoj stranici su barem po dva takva upita, nažalost. Ako  osoba nije sposobna,voljna potruditi se barem za najosnovnije onda je svaki komentar suvišan.

Nije stvar volje
ja znam pravila carninjenja jer sam već imo iskustva sa tim
al sa UK nikad nisam imo tako da sam u tom pogledu tražio pomoć i što se tiče tvoje izjave tu dolazi do vrijeđanja opčenito ljudi
mislim razumijem sve forumaše da je glupo čitati nekoliko puta isti post i na njega odgovarat,

al za to je forum 

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

nego riješena dilema i sve super sve 5
trebam vaše mišljenje koji od ova 2 odabrati 

6 Cubot X6
1 EFOX SMART E5
Moj PC  
1 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

druže Dakoke , dakle uzimao bi kineza do 1000kn, veličina 4.5-5.0 - ne veći . bitna mi je kamera ono majmunsko staklo, mob koristim za duže razgovore fejs njuškalo i navigaciju , dakle igrice ne igram tako da u tom pogledu netreba biti zvjer , prjedlog koji i odmah link sa kojeg bi naručio, nekako mi uljevaš povjerenje !!! budem li sve ovo čitao , manje bi znao od onog šta nisam znao .

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dakok kaže...
Luka kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Ima netko ideju nekog jeftinijeg mobitela za mlađeg osnovnoskolca do 400-500 kn (ukljucujuci PDV)?

Performanse nisu nesto vazne, glavno da je gorilla glass, android, dual core, 512 mb rama, nesto tipa:

Lenovo A398T

 

Zahvaljujem!

Kad već nitko drugi neće, samo da te upozorim da obratiš pažnju na slovo T u imenu koje označava Lenovo

uređaj namijenjen za kinesku 3G mrežu koja nije kompatibilna s našim 3G mrežama.

Za 400-500 Kn mislim da nećeš naći mobitel s Gorilom.

 

Uzmi ovaj tu ili na drugom mjestu...

 

 

10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Poštovanje ekipo, prije šest dana kupio sam na Pandawillu Lenovo A806 , do danas još nije poslan, na moj upit kada će ga poslati odgovorili su ,da baš kada sam ga ja kupio nisu ga imali na skladištu ali evo  sada su ga dobili i šalju mi ga za dva dana ( objašnjenje mi je više za malu djecu )  , ok ako tako bude.Pošto nikada nisam kupovao sa Pande uvijek sa Banggooda zanima me  kakva su iskustva ljudi koji su poslovali s njima, da li ću imati problema ili će biti ok .Na stranici koja ocijenjuje poslovnost internet trgovina (http://www.resellerratings.com/ ) ocijena Pandi je 7,7 od deset, dok je za Banggood preko 9. Još samo da napomenem da sam uplatio osiguranje i koštalo me je 10% od cijene, a da li to sve funkcionira saznat ćemo kada stigne mobitel (  nadam se što prije {#} )

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
press kaže...

Poštovanje ekipo, prije šest dana kupio sam na Pandawillu Lenovo A806 , do danas još nije poslan, na moj upit kada će ga poslati odgovorili su ,da baš kada sam ga ja kupio nisu ga imali na skladištu ali evo  sada su ga dobili i šalju mi ga za dva dana ( objašnjenje mi je više za malu djecu )  , ok ako tako bude.

To ti je normalna stvar za te kineske online dućane. Budu ti poslali, ne brini.

PSN - DeniZg80
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Na minidealu šalju sutradan nakon kupnje a u Singapuru je za 2-3 dana po trackingu
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
press kaže...

Poštovanje ekipo, prije šest dana kupio sam na Pandawillu.... samo da napomenem da sam uplatio osiguranje i koštalo me je 10% od cijene, a da li to sve funkcionira saznat ćemo kada stigne mobitel (  nadam se što prije {#} )

Osiguranje na Pandi radi. Jučer su mi vratili PDV bez problema. Jedino što više nije isplativo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.11.2014 15:52 (fora2).
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
fora2 kaže...
press kaže...

Poštovanje ekipo, prije šest dana kupio sam na Pandawillu.... samo da napomenem da sam uplatio osiguranje i koštalo me je 10% od cijene, a da li to sve funkcionira saznat ćemo kada stigne mobitel (  nadam se što prije {#} )

Osiguranje na Pandi radi. Jučer su mi vratili PDV bez problema. Jedino što više nije isplativo.

kako nije isplativo 5 ili 10 posto nije neka velika razlika, dobro je da vraćaju to je bitno

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Netko je napisao da osiguranje više ne košta 10% već 20% od cijene.

Ako završi na carini samo 5% ćeš uštediti.

Btw ja si naručio Inew V3 Plus. Nadam se da stiže ovaj mjesec.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice