"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.309
|
čitano: 5.721.510
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jucer prodao Z1 i kupio MX5, zasada prezadovoljan.

iclock2much
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
 
4 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo jednog općenitog pitanja: Ima netko iskustva s tim kineskim garancijama? Koliko sam vidio Chigon nudi 1 godinu uglavnom na svim mobitelima. No je li netko konzumirao to jamstvo i kako ide taj postupak?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zoharbizo kaže...

Jucer prodao Z1 i kupio MX5, zasada prezadovoljan.

 Baci neke slikice, review , nesto :)

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo reći ću ti ja kako sam ja prošao s Banggoodom. Slao sam mobitel na servis jer je imao software-skih problema sa sinkronizacijom aplikacija. Poslao sam ga nazad 2.6., kod njih je stigao za neka 3 tjedna, pa je na servisu dosta dugo bio, uglavnom sad je tek na carini u Zagrebu nakon 3 mjeseca. I evo iznenađenja, ako ga nisi izvezao preko špeditera (plaća se navodno 400kn - to sam negdje pročitao, nije provjereno), ponovno plaćaš PDV kad ti dođe sa servisa. Samo slanje me koštalo 100kn, 300 i nešta grama je paket bio.

16 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
srcipesak kaže...
display name ivo kaže...

Jel ima netko provjerenu informaciju kakva je procedura s carinom ako se šalje mobitel na servis u garantnom roku nazad u Kinu?

 http://www.bug.hr/forum/post/mobiteli/kineski-mobiteli-tema-odabir-rasprave/4745726.aspx

 evo da još jedanput pogledate proceduru od kolege

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

nije mi jasno gdje da upisem vaucher code kod tinydeala da bi prosao jeftinije

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

http://shop.gizchina.com/mi4/xiaomi-mi4-2gb-16gb-black-130.html#/color-black

 

Narucio bi ovaj mobitel za strica pa me zanima odakle to oni salju? Vidio sam cijenu postarine od 19€,ali me zanima da li to ide iz Slovenije ? 

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Bash kaže...

http://shop.gizchina.com/mi4/xiaomi-mi4-2gb-16gb-black-130.html#/color-black

 

Narucio bi ovaj mobitel za strica pa me zanima odakle to oni salju? Vidio sam cijenu postarine od 19€,ali me zanima da li to ide iz Slovenije ? 

 Ako oces da ti ga posalju iz EU bez placanja carine tj pdv-a onda ti je postarina 38€ , sveukupno 302.47€

16 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MarioVk kaže...
Bash kaže...

http://shop.gizchina.com/mi4/xiaomi-mi4-2gb-16gb-black-130.html#/color-black

 

Narucio bi ovaj mobitel za strica pa me zanima odakle to oni salju? Vidio sam cijenu postarine od 19€,ali me zanima da li to ide iz Slovenije ? 

 Ako oces da ti ga posalju iz EU bez placanja carine tj pdv-a onda ti je postarina 38€ , sveukupno 302.47€

 hmmm,mislim da je 42dolara ako dobro gledam i ispada 326.99$

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2015 13:03 (jura).
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jura kaže...
MarioVk kaže...
Bash kaže...

http://shop.gizchina.com/mi4/xiaomi-mi4-2gb-16gb-black-130.html#/color-black

 

Narucio bi ovaj mobitel za strica pa me zanima odakle to oni salju? Vidio sam cijenu postarine od 19€,ali me zanima da li to ide iz Slovenije ? 

 Ako oces da ti ga posalju iz EU bez placanja carine tj pdv-a onda ti je postarina 38€ , sveukupno 302.47€

 hmmm,mislim da je 42dolara ako dobro gledam i ispada 326.99$

 Pretvoris 38€ u $ i to ti je 42..

16 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MarioVk kaže...

 Pretvoris 38€ u $ i to ti je 42..

 LOL,nisam opće gledal da si napisal u eurima

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
10 godina
offline
Xiaomi note 2 64gb microSD test :D

Ispričavam se ostalima na još malo spama o note2, ali obećao sam prvenstveno juri a i ostalima da ću snimiti video guranja sd kartice u note 2 :D

Očekujem barem 10000 pregleda i 2000 lajkova do ponedjeljka :) Malo dugo traje zbog bootanja i kod formatiranja kartice, ali eto za one koji se pitaju jel ima note2 SD SLOT obavezno pogledati!!! 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2015 13:11 (srcipesak).
 
17 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

vidim da vjerovatno nisi moj post shvatil ko ironiju,jer su sva ta pitanja odgovorena 100 puta,ali ok možda nekome pomogne

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2015 13:35 (jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jura kaže...

vidim da vjerovatno nisi moj post shvatil ko ironiju,jer su sva ta pitanja odgovorena 100 puta,ali ok možda nekome pomogne

 MA triput dnevno je bilo to pitanje, pa reko eto sad ima crno na bijelo. Bez pecata nazalost 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MarioVk kaže...

Ne znam di bi pitao pa cu ovdje jer sam vidio da se spominje.

Naime dali je itko imao situaciju da mu nilkinovo kaljeno staklo pukne samo od sebe, mojoj sestri je puklo po duzini a mobitel nije udaren niti je pao nit ista slicno sto bi moglo to prouzrokovati.

I dali znate jos neku hvaljenu/dobru marku za kaljena stakla koju bih sad mogao uzeti?

Evo ti moj savjet vezano za te marke, barem ja tako uvijek radim što se tiče tih "ne-elektroničkih" accessoriesa:

Kupi najjeftiniji koji se najbolje prodaje (pouzdan seller) i vjeruj mi nikad neces imati problema, a ako se sto dogodi narucis novi za male novce. 

 

Tako sam ja za svoje no-name kaljeno staklo dao cca 15kn i vec 3 mjeseca sluzi bez ogrebotina i ikakvih problema. Sad da mi slučajno ovo staklo pukne ne bih trazio koju hvaljenu marku da uzmem sljedeci put, nego bih za 30kn uzeo dva komada da odmah imam u rezervi.

11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

LP svima.
Možete li mi preporučiti 2 telefona za mene i suprugu. Po mogućnosti da bude EU warehouse, da ne strepim od PDV-a i carine.
Budžet mi je 2 000kn . 

Unaprijed zahvaljujem :)

http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Hurki_CRO/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Hurki kaže...

LP svima.
Možete li mi preporučiti 2 telefona za mene i suprugu. Po mogućnosti da bude EU warehouse, da ne strepim od PDV-a i carine.
Budžet mi je 2 000kn . 

Unaprijed zahvaljujem :)

 2 komada iz eu(dhl) 2015kn cca svezajedno sa cijenom dva mobitela i dhl-om

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Meizu-M2-mini-cellphone-4G-FDD-LTE-Dual-SIM-Mobile-Phone-5-0-1280x720P-MTK6735/1153179_32409620746.html

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2015 15:05 (MarioVk).
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

imali netko iskustva sa slanjem paketa natrag u kinu, mobitel je stigao do kine u poštanski ured ili šta već, međutim već 10 dana stoji na istom mjestu..

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2015 16:04 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jeli itko isao direkt u DHL ured si podici paket? Racunam si u glavi, paket sutra salju iz UK u HR, pa si mislim da ne cekam bzv utorak, podignuo bi ga vec u ponedeljak cim dojde do njih na skladiste.

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima li netko iskustva sa ovom markom i ovim mobitelom. iNew L4

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

bježi od ovoga, inew nije nikakva marka, a i specifikacije mu nisu bog zna sto osim baterije (gdje vjerojatno lažu koliko mah ima).U tom cjenovnom rangu mora imat bar 2 gb rama.

Skupi jos nekih 200-300 kn i uzmi xioami redmi note 2 ili meizu note 2 ako ides na 5.5"  

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
miner kaže...

Jeli itko isao direkt u DHL ured si podici paket? Racunam si u glavi, paket sutra salju iz UK u HR, pa si mislim da ne cekam bzv utorak, podignuo bi ga vec u ponedeljak cim dojde do njih na skladiste.

 
Ja sam isao jer mi je stiglo u petak u pulu i islo bi u dostavu u ponedjeljak.. Samo zovi Dhl hrvatska i das broj paketa i ako im je stigao podignes bez problema 

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pitao sam samo zbog baterije. Imam Doogee DG550. Mislim kupiti neki 5.5 6 inca
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
x18x05x kaže...
Pitao sam samo zbog baterije. Imam Doogee DG550. Mislim kupiti neki 5.5 6 inca

 cista lutrija,moze ti izdrzati i 2 godine i super raditi no moze ti se i unutar 3,4mjeseca raspasticijeli :S

kao sto je kolega iznad reao kinezi su poznati po manjim kapacitetima baterije nego sto je navedeno.. 

bolje idi na nesto "provjereno" ..

"Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again."
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dali bi mi mogli preporučiti neki mobitel do 1200kn, a da bude kvalitetan i da se u slučaju bricka da doma popraviti a ne ka noa h42 koja ne mogu popraviti ni s backupom

Pravedni Osvetnik Zorro
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
res03pem kaže...
x18x05x kaže...
Pitao sam samo zbog baterije. Imam Doogee DG550. Mislim kupiti neki 5.5 6 inca

 cista lutrija,moze ti izdrzati i 2 godine i super raditi no moze ti se i unutar 3,4mjeseca raspasticijeli :S

kao sto je kolega iznad reao kinezi su poznati po manjim kapacitetima baterije nego sto je navedeno.. 

bolje idi na nesto "provjereno" ..

 Lenovo, Asus? Jesu oni provjereni??

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Rocker747 kaže...

Dali bi mi mogli preporučiti neki mobitel do 1200kn, a da bude kvalitetan i da se u slučaju bricka da doma popraviti a ne ka noa h42 koja ne mogu popraviti ni s backupom

 

Sve je vec receno. Sa alija Meizu M2 ili Xiaomi Redmi 2. 

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
x18x05x kaže...
res03pem kaže...
x18x05x kaže...
Pitao sam samo zbog baterije. Imam Doogee DG550. Mislim kupiti neki 5.5 6 inca

 cista lutrija,moze ti izdrzati i 2 godine i super raditi no moze ti se i unutar 3,4mjeseca raspasticijeli :S

kao sto je kolega iznad reao kinezi su poznati po manjim kapacitetima baterije nego sto je navedeno.. 

bolje idi na nesto "provjereno" ..

 Lenovo, Asus? Jesu oni provjereni??

 jesu,puno su kvalitetniji i  bolji support pruzaju nego inew

"Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again."
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gam3r kaže...
Rocker747 kaže...

Dali bi mi mogli preporučiti neki mobitel do 1200kn, a da bude kvalitetan i da se u slučaju bricka da doma popraviti a ne ka noa h42 koja ne mogu popraviti ni s backupom

 

Sve je vec receno. Sa alija Meizu M2 ili Xiaomi Redmi 2. 

 A od kud bi bilo najbolje naručit tj najpovoljnije? I dali može na rate na čim više rata (VISA)

Pravedni Osvetnik Zorro
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice