"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.308
|
čitano: 5.720.643
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kelam kaže...

Evo dobra ponuda za MX4 Pro 

 Oke je al jos se mora platit PDV na cijenu tako da ako neko planira uzet da i to uracuna.

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A di god san gleda preko 300$ je

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Meizu m2 mini najjeftinije izade na Merimobiles,sa dostavom izade oko 145$ kao sto je netko napisao,ali ga nemaju na skladistu

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 20:59 (svenzy3).
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ja'b ovog

 

http://www.gsmarena.com/lenovo_vibe_p1m-7540.php

 

720p ekran, 4000mah baterija, hardver dovoljan.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Prvo kupovati telefon iz Kine za 400kn je besmisleno, kupices neko smece i onda ces pljuvati nakon toga kineske telefone! A taj sto si izabrao je realno smece, em Cubot pa jos sa 512MB RAM, ne hvala! Za te novce ne mozes kupiti u Kini posten telefon, treba ti bar 100$ i ispod toga tesko ces proci.

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa nezz dal treba vise RAMa za facebook i wap, a koj mob bi preporucio za 100$?

Dvaput pokušavati istu stvar, a očekivati drugačije rezultate je ludost.
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kako funkcionira ono saw better price na pandawillu

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Isto kao i na drugim stranicama,ako si vidio negdje za nizu cijenu ispunis i onda ce oni vidjet dali ti mogu ponuditi nizu iki istu cijenu..

10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

kako ide ovaj njihov vat/tax insurance

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kelam kaže...

Kako funkcionira ono saw better price na pandawillu

 

 

jednom sam im poslao nižu cijenu od njihovog telefona i dobio na mail cupon za taj telefon, cijena je tada bila li la...

11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koliko ja znam cim krene akcija cijena skoci za 10usd pa onda slijedi jos jedna caka; kad stavis opciju vracanja PDV-a moras uzet skupu dostavu.

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
svenzy3 kaže...

Meizu m2 mini najjeftinije izade na Merimobiles,sa dostavom izade oko 145$ kao sto je netko napisao,ali ga nemaju na skladistu

 

Al nebi trebao biti 132$ sve skupa?

Pošto daju 20$ za iskoristit pri registraciji, a koliko znam, dostava bez ikakvih dodatnih davanja je 22$?

 

btw. Jel postoji mogućnost dodavanja "on screen button-a", s obzirom da ima samo onaj jedan fizicki gumb?

14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, nisam bas siguran da sam pogodio temu, ali bi bih zahvalan ako mi neko moze pomoci. Uglavnom, kupio sam prije dva-tri tjedna Huawei P8 lite, novoga zapakiranoga na njuskalu (prvi vlasnik ga je uzeo na produljenje ugovora u T-mobileu). Jedna od bitnih stavki zasto sam ga odabrao je to sto "podrzava" dual sam". Medutim, danas sam konacno nabavio nano sim karticu uz micro sim koju koristim inace i stavim kartice, upalim mob i nista. Radi kao da imam samo jednu karticu, i u postavkam nigdje nema ni traga drugoj kartici (karticu sam isprobao i nije problem u njoj jer radi normalno). Malo sam trazio po netu i nasao da je to navodno zbog ROM-a koji je stavljen gore, i kao rjesenje je navedeno stavljanje novog roma (sto mi nikako nije najdraza solucija posto gubim garanciju time). Pa me zanima da li mi neko moze pomoci u vezi toga i postoji li koji "legalan" nacin da to proradi? Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa valjda si dobio garanciju uz mobitel.

Nosi u servis pa nek se oni s tim gombaju.

dak
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

kupio sam kin.mobitel kingzone n5

zanima me slijedeće pod mrežama imam uključeno

 

GSM 850,900 ,dcs 1800,PCS 1900

UMTS WCDMA 2000 IMT, 850 CLR,900GSM

LTE 1,3,5,7 su uključeni-ne znma koja je to frekv

 

trebam li što od toga isključiti ili uključiti dodatno

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
xerexy kaže...
makaweli kaže...
xerexy kaže...

Trebam savjet, koji mobitel uzeti da je ok slijedečih karateristika:

 

4-max 4.7' (bolje da je što bliže 4' )

da ima bar HD ready rezoluciju

da ima odlične slike, i zvuk da je ok (naglasak na slike video manje bitan)

igre i neke komplicirane aplikacije me ne zanimaju (koristim mob za standardno zvanje poruke skype i sl.)

trajanje baterije mi je značajna opcija dakle što više

dizajn i težina nisu bitni

bilo bi jako lijepo kada bi imao dual sim (da mogu koristiti obe kartice prebacivati) ako ne može nemože ok je i single

da je cjena oko cca 150$ koji dolar više manje nije bitno, ako ima neka extra ponuda i za 200$ predložite

HVALA unaprijed na savjetima!

 

 Jiayu G4S, 4.7'', 2GB RAM, 720p rezolucija, odličan ekran i izvrsna kamera u dnevnim uvjetima.

 Zahvaljujem na odgovoru zaist impresivno izgleda ako nije problem i savjet gdje ga kupiti da se ne naleti na neku kopiju ili podvalu hvala još jednom!

 Ima jedan shop u Sesvetama koji prodaje Jiayu uređaje, ima na njuškalu svoje oglase. Mislim da ti čak i daju garanciju. Javi se na pm ako želiš link! 

LoL EU west : citizen
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel ko kupovao mob sa dealsmachine stranice, jesu pouzdani?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@valisaurea

 

Prema slici koju si stavio, to je to. Sve frekvencije koje kod nas trebaju.

15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav! Zanima me dal je ovaj mobitel za ovu cijenu ok za jednog ne prezahtjevnog  korisnika?

Xiaomi

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne, od 100-200$ ti daju da iskoristis samo 5$ od tih 20$ sto si dobio pretplatom na newsletter. 
Znaci  oko 137$ izadu bijeli,rozi,plavi, a crni bude oko 140$. Samo ih nebudu imali do kraja mjeseca sigurno,tako su meni rekli.

Zasto bi dodavao on screen button kada ti je ovaj jedan za sve,  ja imam meizu m1 note koji ima jedan gumb na dodir ali vise manje je isto.. lako se naviknes 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2015 22:57 (svenzy3).
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
victor1166 kaže...

Pozdrav! Zanima me dal je ovaj mobitel za ovu cijenu ok za jednog ne prezahtjevnog  korisnika?

Xiaomi

 Ovisi za šta ti treba. Ja sam uzeo Mi4 od njih i oduševio me. A vidio sam i imao u rukama i Xiaomi Redmi 2 isto od njih kupljen i također mi se činio odličan. Uzeo sam ga zbog 2 godine jamstva nakon što sam imao problema i procedura s prethodnim mobitelom kupljenim u Kini. Možda možeš proći jeftinije vani ali koliko se to na kraju isplati vidjet ćeš kad naletiš na neki problem s mobitelom.

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Taj wow shop,nabija cijene do besvjesti.

Posla sam im meail radi toga,ali nisu ništa odgovorili.

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zzz kaže...

Taj wow shop,nabija cijene do besvjesti.

Posla sam im meail radi toga,ali nisu ništa odgovorili.

Nije baš da imaju previše izbora, zahvaljujući nametima koje im nabija država.

Fuck me I am famous.
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ja se i dalje troumim.

XIaomi mi4 me vuće jer ima odlicnu kameru i ekran, plus ima EU garanciju

Zte nubia z7max ima takodjer odlicnu kameru i kranu, i bateriju nenormalno dobru

1+1 kompletan, sve mu je dobro

Može pomoć

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Htjela bih kupiti Meizu m2 pa me zanima koliko se isplati kupiti ga u HR s dvije godine garancije za 350kn više u odnosu na Aliexpress? Da li te kvarove koji se najčešće pojavljuju uopće pokriva garancija? Do sada sam imala samo obične mobitele (dummy phone) koji su u prosijeku izdržali oko 5 godina a da nikad nisu bili na servisu pa se ne kužim baš u vijek trajanja smartphonea.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Moze preporuka za mobitel od nekih 100-120 dolara? Ja imam meizu note 2 i prezadovoljan sam, ali ta osoba bi nesto drugo. Nije prezahtjevan korisnik. Surfanje, slikanje, malo igranja. Uglavnom klasicni android bez npr. Flyme os i sl. Procitao sam dosta stranica ovdje, ali nisam siguran sta bi joj preporucio. Njoj je neko napisao da uzme orginal unlock lenovo a 916 pa sam mislio da doda koju kunu i uzme nesto na vasu preporuku:))
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
hakuna matata kaže...

Htjela bih kupiti Meizu m2 pa me zanima koliko se isplati kupiti ga u HR s dvije godine garancije za 350kn više u odnosu na Aliexpress? Da li te kvarove koji se najčešće pojavljuju uopće pokriva garancija? Do sada sam imala samo obične mobitele (dummy phone) koji su u prosijeku izdržali oko 5 godina a da nikad nisu bili na servisu pa se ne kužim baš u vijek trajanja smartphonea.

 Vijek trajanja smartphonea je obicno puno kraci od 5 godina - tko postane ovisnik, vec mu nakon godine (max dvije) treba novi, brzi, jaci, s novim stvarima

 

IMO, ako je mobitel u startu ok, ako je marka pouzdana, ako se kupuje model koji nije skroz novi na trzistu tako da se na Internetu (kod nas i vani) mogu naci realna iskustva korisnika (dobra), onda je velika sansa da se taj mobitel nece pokvariti u garantnom roku.

Pa onda ako je kupljen 40% jeftinije od (po karakteristikama) slicnog nekog drugog marke/modela za koji kod nas postoji servis/garancija, onda se isplati riskirati.

 

Pogotovo ako se takvi mobiteli (i slicni gadgeti) cesce kupuju - mozda ce jednom s nekim biti problema (vracanje u Kinu na reklamaciju traje i nije bas jednostavno, treba imati racun i sve odraditi po PSu da se izbjegne ponovna naplata PDV-a) onda ga 'otpises' i ides dalje.

Po zakonu velikih brojeva to ce se rijetko dogoditi, a 'profit' ostvaren na drugim kupnjama pokrit ce takav 'shit happens'

 

Tako ja gledam na to - u zadnjih 14 mjeseci kupio sam iz Kine tablet i tri mobitela (za familiju), jos neke gadgete, s nijednim od njih nisam imao vecih problema.

S jednim mobitelom bas nisam sretan ali sam sam si kriv sto sam birao doticni model iako sam vidio specifikacije te kod nas i vani procitao reviewje koji su ukazivali na neke potencijalne probleme.

 

 

Inace, kupio sam i brdo drugih jeftinih stvarcica iz Kine, pa sad kad nesto kosta par dolara i eventualno ne radi (npr. zadnji takav slucaj adapter micro USB -> iPhone 5 lightening), onda to nije ni vrijedno gubljenja vremena za reklamaciju/povrat novca (inace, jednom/dva puta sam i to radio, i vracali su mi bilo preko AliExpressa, bilo preko drugih web ducana, Paypala i sl. - no +mislim da se i oni lakse odlucuje za povrat novca nego za natezanje s kupcem, ako je vrijednost robe, tj. povrata zanemariva)

 

Ko da iz znatizelje kupis nekakve nove kaugume pa ti ne valjaju, pa ih bacis.

Konkretno za taj adapter unaprijed sam sumnjao da nece raditi (jer Apple sa svakim novim iOS upgradeom onemogucuje bilo kakve ne-originalne punjace i kablove koji su se u medjuvremenu pojavili), pa me bas zanimalo da sam probam hoce li to cudo raditi ili ne.

No mobiteli se ipak ne kupuju na takav nacin: bas me zanima hoce li raditi ili ne :)

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hvala na odgovoru. Meizu m2 je relativno kratko na tržištu, ali koliko sam uspjela pročitati korisnici nemaju nekih većih problema, a oni koji se pojave uglavnom se rješavaju u hodu bez servisa. Nadam se da će jednom skroz nezahtjevnom korisniku poput mene koja sam u zadnjih 10godina promijenila 2 mobitela uspjeti potrajati barem 2-3 godine.

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav. Trazim mob do 1400kn, maksimalno, znaci nista vise od toga.

 

Trenutni izbor mi je Redmi 2 Advanced, po reviewovima se cini skroz ok uredaj.

Ne bi narucivao iz Kine vec iz nekog od domacih shopova, najvise radi garancije i poste (relativno je hitno). Ima li neka bolja ponuda za navedeni u RH, ili neki uredaj do iste love?

 

Hvala.

clock2much
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice