"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.309
|
čitano: 5.721.830
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav. Imam namjeru kupiti Xiaomi Redmi Note 3 Pro preko honorbuy shopa. Evo i link. Do sada nisam imao prilike naručivati mobitele izvan Hrvatske. Sve što sam naručivao bilo je većinom iz hrvatskih shopova i plaćao bih pouzećem. Koliko sam mogao prošvrljati po netu i forumu shop je ok i sve uredno dolazi. Nadam se da nije nitko imao neugodnih iskustava. Možda je netko kupovao sličan model pa može preporučiti neki drugi shop? Koliko sam imao prilike vidjeti slični modeli se mogu kupiti u Hrvatskoj (neutrino, wow shop), ali slabije verzije ili veća cijena. Tu je zapravo jedina prednost što bih mogao platiti puzećem. S druge strane ne bih se htjeo zafrkavati sa romovima pa smatram da je navedeni model ok. Eventualno ako netko ima druge preporuke?

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 20:15 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja sam uzeo MI5 kod njih i sve proslo i vise nego u redu. Mobitel u utorak placen, u petak bio u rukama. Ide iz italije i sigurno nema nikakvih problema sa carinom. S moje strane jedno pozitivno iskustvo i preporuka.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,

trebala bi mi preporuka moba do 1500kn sa svim troškovima, ekran po mogucnosti 5" max, i bitno da nije iz odron kategorije, ostalo nije bitno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MEDO11 kaže...

Pozdrav,

trebala bi mi preporuka moba do 1500kn sa svim troškovima, ekran po mogucnosti 5" max, i bitno da nije iz odron kategorije, ostalo nije bitno...

 redmi 4 prime, na oppomartu 1400kn cca

7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,trebam do 7.2. nabaviti poklon za curin rođendan pa sam nekako mislio da bi ovo adekvatno zamijenilo njen S3, a i ona je nešto kao sugerirala da bi LEeco ,uglavnom ja sam ga našao ovdje po cijeni od cca 200$ (uključen pdv,carina) a Vi ako imate neku bolju(jeftiniju varijantu za ovaj model s 21megpaixelnom kamerom) slobodno nabacite link,hvala

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-LETV-2-LE-2-Two-Pro-X20-MTK-X20-2-3GHz-Deca-Core-FDD-LET/1806090_32659018741.html?spm=2114.12010608.0.0.i0S0c9

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kenny_sp kaže...

Pozdrav,trebam do 7.2. nabaviti poklon za curin rođendan pa sam nekako mislio da bi ovo adekvatno zamijenilo njen S3, a i ona je nešto kao sugerirala da bi LEeco ,uglavnom ja sam ga našao ovdje po cijeni od cca 200$ (uključen pdv,carina) a Vi ako imate neku bolju(jeftiniju varijantu za ovaj model s 21megpaixelnom kamerom) slobodno nabacite link,hvala

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-LETV-2-LE-2-Two-Pro-X20-MTK-X20-2-3GHz-Deca-Core-FDD-LET/1806090_32659018741.html?spm=2114.12010608.0.0.i0S0c9

 slaba je baterija na tom mobitelu..

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 17:22 (Deutsch).
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...
kenny_sp kaže...

Pozdrav,trebam do 7.2. nabaviti poklon za curin rođendan pa sam nekako mislio da bi ovo adekvatno zamijenilo njen S3, a i ona je nešto kao sugerirala da bi LEeco ,uglavnom ja sam ga našao ovdje po cijeni od cca 200$ (uključen pdv,carina) a Vi ako imate neku bolju(jeftiniju varijantu za ovaj model s 21megpaixelnom kamerom) slobodno nabacite link,hvala

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-LETV-2-LE-2-Two-Pro-X20-MTK-X20-2-3GHz-Deca-Core-FDD-LET/1806090_32659018741.html?spm=2114.12010608.0.0.i0S0c9

 slaba je baterija na tom mobitelu..

 Znam da je manjeg kapaciteta od recimo Xiaomi redmi note 3 kojeg ja koristim,ali cura više baca na estetiku (npr.ja vozim toyotu,ona vozi peugeot) nego na karakteristike.
Ps.slobodno nabacite nesto što je win-win izgledom i karakteristikama do 200$.

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da li itko na Bug forumu ima onaj Vernee smartphone koji malo malo ima promo članak na Bugu?

I kakav je?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ima netko ko je nedavno kupovao sa giztopa? da li je sve prošlo u redu, bez carine, koliko se čekalo, čini se jako povoljno samo vidim da nitko nije pisao da je naručivao sad od kad su opet aktivni...

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mickname kaže...

ima netko ko je nedavno kupovao sa giztopa? da li je sve prošlo u redu, bez carine, koliko se čekalo, čini se jako povoljno samo vidim da nitko nije pisao da je naručivao sad od kad su opet aktivni...

Ja sam naručio 2.1., tražili me broj telefona za kontakt (za napisati na paket) i rekli da će javiti kad će poslati. Nisu ništa javili pa sam jučer pitao što je s tim, pa su mi dali tracking broj iz Singapura koji još nije aktivan (kažu bit će aktivan za 3-5 dana, a mobitel bi mi trebao biti dostavljen za 12-20 dana). Sad me to malo brine, jer fakat ne bih htio da završi na našoj carini (ne zbog samog iznosa carinjenja, jer oni obećavaju da će riješiti troškove, nego zbog dodatnog čekanja). Uglavnom, javit ću kako će se stvar razvijati.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 7:19 (mbaksa).
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

thx mbaksa, nisam mogao na njihovoj stranici promijeniti valutu, osim dolara, šta je trenutno skuplja opcija, nadam se da će sve proć u redu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mbaksa kaže...
mickname kaže...

ima netko ko je nedavno kupovao sa giztopa? da li je sve prošlo u redu, bez carine, koliko se čekalo, čini se jako povoljno samo vidim da nitko nije pisao da je naručivao sad od kad su opet aktivni...

Ja sam naručio 2.1., tražili me broj telefona za kontakt (za napisati na paket) i rekli da će javiti kad će poslati. Nisu ništa javili pa sam jučer pitao što je s tim, pa su mi dali tracking broj iz Singapura koji još nije aktivan (kažu bit će aktivan za 3-5 dana, a mobitel bi mi trebao biti dostavljen za 12-20 dana). Sad me to malo brine, jer fakat ne bih htio da završi na našoj carini (ne zbog samog iznosa carinjenja, jer oni obećavaju da će riješiti troškove, nego zbog dodatnog čekanja). Uglavnom, javit ću kako će se stvar razvijati.

 

 Nema brige sa giztopom, nikakva davanja dodatna se ne plaćaju. Unazad mjesec dana naručeni Mi5 i Redmi 4 Prime. Stigli za 20ak dana.

BF Nick: Xtreme_Switch
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kad sve zbrojimo i oduzmemo di je najbolje naručit nekog šaomija? note 3, redmi 4? 

 .. Tj šta je sa Top One-a, na aliexpresu? 

De gustibus non est disputandum.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Po meni sada sa giztopa najjeftinije, treba vidjeti kako ce proci posiljka jer kazu da nema carine

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

koji mob do 2000kn? xiaomi mi 5? kolko vidim i nema bolje od toga?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Polu offtopic, jel netko naletio mozda na xiaomijev mi box (android htpc) na nekom eu skladistu ? :)
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, naašo sam ovaj mobitel: http://www.honorbuy.com/687-xiaomi-mi5-prime-3gb-ram-64gb-rom-smartphone.html za curu.

 

Bitna joj je kamera i storage.

 

Zanima me da li je to best buy u rangu?

 

Također, ako se mob naruči, postoje li dodatna plaćanja (PDV, carina...) ?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja sam ga uzeo upravo sa ovog shopa i zadovoljan sam. Dode sa urednim romom i ne moras nista prckat da bi ga koristio. Carine i ldv nema sigurno ukoliko odaberes EU skladiste prilikom dostave. Unutar tri dana ti dode na adresu jer ide iz Italije.
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pozdrav koji bi mi ste mobitel preporučili za 500-600kn na rate,kupujem to za baku pa mi je bitno da mobitel nebi štekao ili zablokiravao

unaprijed hvala

8 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kupujem mob do 300€ dal da uzmem xiaomi mi5s obicni ili xiaomi mi5 pro to je onaj 3/64

Koja je razlika između ta dva, kamera me posebno zanima izmedu ta dva

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@Nikola_Cro

Nije neka bitna razlika, zato uzmi noviji 5S
8 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Eo sad sam vidio Vernee Apollo za 300€ mogao bih to uzet? 

Flasham neki drugi rom usput a i ne moram? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, ima li tko isustva s ovim mob: http://www.honorbuy.com/761-letv-le-max2-32gb-rom-smartphone-rose-gold.html

 

Malo je jeftiniji od Xiaomi Mi 5, a izgleda dosta dobro...

 

Uglavnom tražim mobitel koji s dostavom, eventualnim carinama, PDV-ima dođe max 2.000,00 kn

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Trebam frendu naručit Redmi 3s/pro 3/32 ili koji već.

Pa me zanima, gdje je najbolje i najjeftinije naručiti, a da je iz EU skladišta ili bar China, ali da se PDV izbjegne?

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
marin_bar kaže...

Pozdrav, ima li tko isustva s ovim mob: http://www.honorbuy.com/761-letv-le-max2-32gb-rom-smartphone-rose-gold.html

 

Malo je jeftiniji od Xiaomi Mi 5, a izgleda dosta dobro...

 

Uglavnom tražim mobitel koji s dostavom, eventualnim carinama, PDV-ima dođe max 2.000,00 kn

 sve super, ali baterija je mozda preslaba (nemam uredjaj, ali 3100mah na 5.7 ekran je preslabo)

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 16:20 (Deutsch).
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Preko grosshopa 

14 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dv14 kaže...

Trebam frendu naručit Redmi 3s/pro 3/32 ili koji već.

Pa me zanima, gdje je najbolje i najjeftinije naručiti, a da je iz EU skladišta ili bar China, ali da se PDV izbjegne?

https://goldway.es.aliexpress.com/store/group/Redmi-3S-Redmi-3X/311331_510472471.html

 

Seller's Shipping Method - US $17.89 (odabrati slanje)

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 16:29 (bodija).
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...
dv14 kaže...

Trebam frendu naručit Redmi 3s/pro 3/32 ili koji već.

Pa me zanima, gdje je najbolje i najjeftinije naručiti, a da je iz EU skladišta ili bar China, ali da se PDV izbjegne?

https://goldway.es.aliexpress.com/store/group/Redmi-3S-Redmi-3X/311331_510472471.html

 

Seller's Shipping Method - US $17.89 (odabrati slanje)

 

Hvala! Sigurno prolazi bez PDV-a?

Ništa ne ostavljam nezavrš
7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav!Ekipa može pomoć/savjet.Kad supruga krenula na misu isključila je mobitel(radi se o Vernee Apollo Lite-u) a sad kad pogledam mobitel vidim da je tipka za zvuk upala-pa računam da je zajedno držala volume button i gumb za gašenje.Mobitel je potpuno na kineskom,ide na neke postavke koliko mogu razimjeti,provjerava i pali kameru,wifi,led,a kako su tipke još unutra mobitel i vibrira i bljeska-na ekran mislim..pali gasi bljeskalicu.

Šta da radim,sta se događa?Da li postoji mogučnost popravka,vračanja podataka i koliko bio me to izašlo--Najvažniji su mi podatci.Hvala svima!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ninozg27 kaže...

Pozdrav!Ekipa može pomoć/savjet.Kad supruga krenula na misu isključila je mobitel(radi se o Vernee Apollo Lite-u) a sad kad pogledam mobitel vidim da je tipka za zvuk upala-pa računam da je zajedno držala volume button i gumb za gašenje.Mobitel je potpuno na kineskom,ide na neke postavke koliko mogu razimjeti,provjerava i pali kameru,wifi,led,a kako su tipke još unutra mobitel i vibrira i bljeska-na ekran mislim..pali gasi bljeskalicu.

Šta da radim,sta se događa?Da li postoji mogučnost popravka,vračanja podataka i koliko bio me to izašlo--Najvažniji su mi podatci.Hvala svima!

 Vjerojatno je usla u podmeni (CWM) kombinacijom dviju tipaka. Ne bi trebao bit nikakav problem ako se moze izvuc tipka. Poslije toga bi ga trebalo ugasiti duljim drzanjem tipke za gasenje. Bar ja tako mislim.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice