"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.738.901
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tako bi trebalo biti.

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima ko iskustva sa mobileshop.eu?

 

Ovo se čini ko solidna cijena za redmi4 s garancijom i besplatnom dostavom: https://hr.mobileshop.eu/mobiteli/xiaomi/redmi-4-dual-sim-16gb-sivi/ - 1275kn

★★★★★☆
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

to je cca 300 kn skuplje nego u ostalim shopovima o kojima se priča ovdje na prethodnim stranicama...

 

Za cca 1275 kn kupiš pro/prime verziju sa 3 GB RAM-a i 32 GB ROM-a, snapdragon 625 procesorom, većom rezolucijom ekrana...

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 23:47 (blab).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bok ekipa!

 

Ima netko iskustva s ZTE Nubia Z7 Max?

Dosta trgovina ga drži za 100$ +-, jel moguće da su u potpunosti novi ili refurbishani uređaji?

 

Isto, jel se može izvući hrvatski jezik iz njega?

 

I jedno opće pitanje, kakva su općenito iskustva s garancijom za mobitele s eu warehouse-a na tinydeal-u, coolicool-u,...?

 

Hvala unaprijed! :)

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nubiu imam ja. Telefon nije trebao ostati kod mene, ali je, a ja sam zahtjevan po pitanju mobitela, rijetko koji me oduševi, ali Nubia je to uspjela. Imao sam stvarno dosta mobitela ali Nubia Z7 Max za tu cijenu je stvarno best buy telefon. Hrvatski jezik se može izvući, imaš na NeedRom stranicama dosta Romova pa isprobaj koji ti odgovara. Ja sam stavio ovaj: http://www.needrom.com/download/resurrectionremix-n-v5-8-0-unofficial/ To ti je Android 7.1.1 i mobitel se stvarno preporodio sa tim Romom. Također za preporuku CM12. Ta dva su se pokazala kao dobra, za CM sam zaboravio ima li hrvatski jezik. Uglavnom FullHD ekran, Gorilla glass, super kamera - čak i u potpunom mraku se dobije super slika, baterija isto ok - normalne upoptrebe bez brige dan i pol a i stvarno se brzo puni.  Mobitel mi je pao sa cca 1,5m visine onako kao daska okrenut ekranom prema podu i .....Ništa, ni ogrebotine. Mislim da sam dosta napisao. Ja nisam nikada ostvarivao garanciju, još, ali mislim da ne bi trebalo biti problema, barem ne sa TinyDealom, za CooliCool nisam siguran.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 9:24 (kekec01).
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@blab - u pravu si ali mi se činilo zanimljivo radi garancije

 

makar mi se čini da rijetko kome zatreba garancija na mob naručen s ovih jeftinijih shopova, volio bi usporedit s cijenom kod onih gdje je lako ostvariti garanciju

★★★★★☆
7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 

kekec01


Novi sam, molim te za Nubiu z7 max neki tutorial koji si koristio (link), rootanje, stavljanje TWRP, instalacija rooma.
Sa kojim Androidom je došao mobitel. Ako možeš pomoć bio bi zahvalan. Mobitel je u dolasku sa Efoxa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 11:35 (zico10).
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel s TinyDeal iz Kine dolazi bez davanja ako se uplati slanje DPD-om za 125 kn?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kekec01 kaže...

Nubiu imam ja. Telefon nije trebao ostati kod mene, ali je, a ja sam zahtjevan po pitanju mobitela, rijetko koji me oduševi, ali Nubia je to uspjela. Imao sam stvarno dosta mobitela ali Nubia Z7 Max za tu cijenu je stvarno best buy telefon. Hrvatski jezik se može izvući, imaš na NeedRom stranicama dosta Romova pa isprobaj koji ti odgovara. Ja sam stavio ovaj: http://www.needrom.com/download/resurrectionremix-n-v5-8-0-unofficial/ To ti je Android 7.1.1 i mobitel se stvarno preporodio sa tim Romom. Također za preporuku CM12. Ta dva su se pokazala kao dobra, za CM sam zaboravio ima li hrvatski jezik. Uglavnom FullHD ekran, Gorilla glass, super kamera - čak i u potpunom mraku se dobije super slika, baterija isto ok - normalne upoptrebe bez brige dan i pol a i stvarno se brzo puni.  Mobitel mi je pao sa cca 1,5m visine onako kao daska okrenut ekranom prema podu i .....Ništa, ni ogrebotine. Mislim da sam dosta napisao. Ja nisam nikada ostvarivao garanciju, još, ali mislim da ne bi trebalo biti problema, barem ne sa TinyDealom, za CooliCool nisam siguran.

 

Puno hvala na opširnom odgovoru...

 

Ako stavim taj ResurrectionRemix(iako nemam baš nekog iskustva s root-om, flash-anjem...), hoće li biti dovoljan bez dodatnih flash-anja pošto je za oca.

 

 

Za cijenu je stvarno super, u užem izboru je i ZTE Nubia Z7, Asus Zenfone 2 4GB i Asus Pegasus 2 Plus...

 

Asusi bi mu možda bili lakši za korištenje, ne znam...

(Ovo bi mu bio prvi smart)

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...

Jel s TinyDeal iz Kine dolazi bez davanja ako se uplati slanje DPD-om za 125 kn?

 Ne, koliko ja znam. Samo Tinydeal EU.

dak
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@Chriss: Cijena cca 100$ je sasvim razumljiva za dotičnu, novu Nubiju, model iz 2014. Vjerojatno je rasprodaja zaliha, prestati će se proizvoditi (cijene bi mogle dodatno pasti). Snapdragon ali starije generacije, oficijelno Lollipop, itd. Druga je stvar što ima 32 GB RAMa, sve moguće senzore, itd - u svoje vrijeme bio je top model. Na NeedROMu ima mnogo i različitih ROMova, to je opcenito prednost kod kupovine godinu/dvije starih, svojedobno popularnih top modela, za njih se mogu naći dobro ispeglani kuhani ROMovi po izboru (Android 5, 6, 7, MIUI, CM/LineageOS, itd). Pa na Forumima (stranima, ovdje se 99% priča o Xiaomijima,  i svaki dan dolaze novi newbies lijeni prolistati starije postove pa iznova postavljaju ista pitanja o DHLu, PDVu, itd ) nadjes polemike koji se ROM preporučuje, koji ne, kako, zašto, i na kraju imaš odličan kineski mobitel, za stvarno nisku cijenu (što je originalno i bio smisao kupovanja kineskih mobitela).

Plus, ZTE je stvarno top kineska marka, npr. upravo nju nosi prva kineska dama (a ne neke druge, ovdje puno razvikanije marke).

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 23:53 (zgf).
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nisam zelio otvarati skroz novu temu samo zbog ovoga.

Kolika je razlika u cijenama mobitela na kineskim i domacim trgovinama. Razumljivo da ce isti mobitel kostati vise kod nas odnosno kada se kupuje u nasoj trgovini, al me bas zanima neki prosjek onako odokativno, kolika je razlika?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
RedHill kaže...
Nisam zelio otvarati skroz novu temu samo zbog ovoga.

Kolika je razlika u cijenama mobitela na kineskim i domacim trgovinama. Razumljivo da ce isti mobitel kostati vise kod nas odnosno kada se kupuje u nasoj trgovini, al me bas zanima neki prosjek onako odokativno, kolika je razlika?

 Pa upiši ime mobitela na Nabavu.

I pogledaj isti na Honorbuy i Grossoshpu.

30 sekundi posla.

Velike su razlike između mobitela.

Možda ti netko napiše 100kn, a za mob koji ti gledaš će biti 600kn. Ili obrnuto.

 

Ja kad sam gledao dva mobitela, razlike su bile 300 i 500kn.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da, tu negdje - ovisi o modelu i klasi, ali možeš sigurno računati na 200-400 kn razlike u cijeni...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kekec01 kaže...

Nubiu imam ja. Telefon nije trebao ostati kod mene, ali je, a ja sam zahtjevan po pitanju mobitela, rijetko koji me oduševi, ali Nubia je to uspjela. Imao sam stvarno dosta mobitela ali Nubia Z7 Max za tu cijenu je stvarno best buy telefon. Hrvatski jezik se može izvući, imaš na NeedRom stranicama dosta Romova pa isprobaj koji ti odgovara. Ja sam stavio ovaj: http://www.needrom.com/download/resurrectionremix-n-v5-8-0-unofficial/ To ti je Android 7.1.1 i mobitel se stvarno preporodio sa tim Romom. Također za preporuku CM12. Ta dva su se pokazala kao dobra, za CM sam zaboravio ima li hrvatski jezik. Uglavnom FullHD ekran, Gorilla glass, super kamera - čak i u potpunom mraku se dobije super slika, baterija isto ok - normalne upoptrebe bez brige dan i pol a i stvarno se brzo puni.  Mobitel mi je pao sa cca 1,5m visine onako kao daska okrenut ekranom prema podu i .....Ništa, ni ogrebotine. Mislim da sam dosta napisao. Ja nisam nikada ostvarivao garanciju, još, ali mislim da ne bi trebalo biti problema, barem ne sa TinyDealom, za CooliCool nisam siguran.

 Pozdrav,

 

zanima me ima li negdje objašnjeno kako instalirati google playservices? naručio bih z7 max sa banggood.com ali mi se čini da oni prodaju mob bez play services. pokušao sam naći nešto al to je sve poluobjašnjeno na lošem engleskom...  

hvala unaprijed

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zgf kaže...

@Chriss: Cijena cca 100$ je sasvim razumljiva za dotičnu, novu Nubiju, model iz 2014. Vjerojatno je rasprodaja zaliha, prestati će se proizvoditi (cijene bi mogle dodatno pasti). Snapdragon ali starije generacije, oficijelno Lollipop, itd. Druga je stvar što ima 32 GB RAMa, sve moguće senzore, itd - u svoje vrijeme bio je top model. Na NeedROMu ima mnogo i različitih ROMova, to je opcenito prednost kod kupovine godinu/dvije starih, svojedobno popularnih top modela, za njih se mogu naći dobro ispeglani kuhani ROMovi po izboru (Android 5, 6, 7, MIUI, CM/LineageOS, itd). Pa na Forumima (stranima, ovdje se 99% priča o Xiaomijima,  i svaki dan dolaze novi newbies lijeni prolistati starije postove pa iznova postavljaju ista pitanja o DHLu, PDVu, itd ) nadjes polemike koji se ROM preporučuje, koji ne, kako, zašto, i na kraju imaš odličan kineski mobitel, za stvarno nisku cijenu (što je originalno i bio smisao kupovanja kineskih mobitela).

Plus, ZTE je stvarno top kineska marka, npr. upravo nju nosi prva kineska dama (a ne neke druge, ovdje puno razvikanije marke).

 

Prvo hvala na odgovoru :)

 

Ma znam da nije mlad, ni po hardveru ni po službenom softveru i da je zato pala cijena :)

Al opet, kad usporedim s friškim uređajima tog cjenovnog ranga... ne mogu vjerovati koliko je dobra prilika.

 

A znam da neke trgovine vrte "factory refurbished" uređaje, npr. u vrijeme kada su se ovdje mobiteli naveliko uzimali s to2c.com ...

Pa je bilo priče o tome.

 

A što se tiče našeg foruma i pitanja oko pdv-a/carine/poštarine na svakoj stranici mi je poznato od prije, kada sam žestoko pratio a i sudjelovao u ovoj temi...

Znači ništa se nije promijenilo :D

 

Nego, kakav je po pitanju SAR-a ZTE iz tog razdoblja?

Znam da je prije bio kriminalan a sada baš i ne nalazim nešto za Z7 i Z7 Max.

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zico10 kaže...

 

kekec01


Novi sam, molim te za Nubiu z7 max neki tutorial koji si koristio (link), rootanje, stavljanje TWRP, instalacija rooma.
Sa kojim Androidom je došao mobitel. Ako možeš pomoć bio bi zahvalan. Mobitel je u dolasku sa Efoxa.

 Odeš na NeedRom stranice. Tamo nađeš za svoj mobitel TWRP i tamo sve piše kako se instalira, Nakon instalacije uđeš u TWRP, napraviš full backup sistema, bez toga nemoj dalje, ako se što smrda da možeš vratiti originalni sustav nazad pa onda iz početka. Pronađeš Rom koji želiš, možeš moj, možeš neki drugi i tamo isto sve piše kako se instalira. I to je to. Ako što zapne, ne znaš, bojiš se, onda pitaj. Nisam ni ja neki expert u tome pa sam si napravio.

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Chriss kaže....

 

Ako stavim taj ResurrectionRemix(iako nemam baš nekog iskustva s root-om, flash-anjem...), hoće li biti dovoljan bez dodatnih flash-anja pošto je za oca.

 

 Nisam shvatio pitanje, kakvih dodatnih flashanja?? Biti će dovoljan, sigurno. Bježi ako možeš od Asus Pegasus 2 plus telefona. Imao sam ja, a ovdje sam napisao svoje dojmove http://forum.telekineza.com/viewtopic.php?f=15&t=21&p=37242#p37242

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Rodach kaže...

 Pozdrav,

 

zanima me ima li negdje objašnjeno kako instalirati google playservices? naručio bih z7 max sa banggood.com ali mi se čini da oni prodaju mob bez play services. pokušao sam naći nešto al to je sve poluobjašnjeno na lošem engleskom...  

hvala unaprijed

 Ne znam više, mislim da možeš instalirati playstore i playservices preko kineskog storea koji dođe sa telefonom, ali su problemi jer je software za kineskog tržište pa ne radi sinhronizacija, pa nema hrvatski, pa još je nešto bilo, zaboravio sam. Odeš i ti na Needrom stranice i staviš neki Rom na kojem radi sve i nemaš brige.

7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja kod sebe imam Umi Rome X i stvarno nemam nikakve primedbe za njega. Telefon radi extra , veliki ekran i odlicni prikaz boja.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kekec01 kaže...
Chriss kaže....

 

Ako stavim taj ResurrectionRemix(iako nemam baš nekog iskustva s root-om, flash-anjem...), hoće li biti dovoljan bez dodatnih flash-anja pošto je za oca.

 

 Nisam shvatio pitanje, kakvih dodatnih flashanja?? Biti će dovoljan, sigurno. Bježi ako možeš od Asus Pegasus 2 plus telefona. Imao sam ja, a ovdje sam napisao svoje dojmove http://forum.telekineza.com/viewtopic.php?f=15&t=21&p=37242#p37242

 

Nisam se baš izrazio :)

 

Mislio sam, dali ću se naknadno morati zezati s nekakvim update-ovima... Ili može ostati na npr. toj verziji koju ti imaš bez dodatne zezancije radi nekakvih bugova i slično...

 

Šteta za Asus, što više gledam Asus to više primjećujem negodovanja korisnika oko same podrške a baš sam mislio da bar on nisu problem što se toga tiče...

Ništa, možda ga u međuvremenu popeglaju pa da ga uzmem ocu, s obzirom na prednosti koje si naveo :)

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo ako nekog interesira naručio sam mob s Hong Kong Goldway-a , i stigao za 5-6 radnih dana bez ikakvih dodatnih troškova.

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 13:10 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zvijerka kaže...

Evo ako nekog interesira naručio sam mob s Hong Kong Goldway-a , i stigao za 5-6 radnih dana bez ikakvih dodatnih troškova.

 

 Standard shipping ili Seller's Shipping Method? tnx.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 13:32 (robben).
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Moraš uzeti sellers shipping method
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kao što kolega kaže uzmeš seller's shipping method, i nemaš više nikakvih briga. Piše čak i da nema tracking-a kad uzmeš tu vrstu shipping-a, ali sve lijepo i uredno update-aju. 

14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne postoji razlog za brigu ako odaberem taj nacin dostave da ce mob zavrsiti na carini?

Kakav je goldway sto se tice jamstva? .. btw sta se desilio sa top one prodavateljom, na aliexpresu? Vidim vise nitko od njega ne narucuje.

De gustibus non est disputandum.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Imaš na telekinezi temu top one, tamo sve piše. Ukratko, više ne posluju.
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Chriss kaže...
kekec01 kaže...
Chriss kaže....

 

Ako stavim taj ResurrectionRemix(iako nemam baš nekog iskustva s root-om, flash-anjem...), hoće li biti dovoljan bez dodatnih flash-anja pošto je za oca.

 

 Nisam shvatio pitanje, kakvih dodatnih flashanja?? Biti će dovoljan, sigurno. Bježi ako možeš od Asus Pegasus 2 plus telefona. Imao sam ja, a ovdje sam napisao svoje dojmove http://forum.telekineza.com/viewtopic.php?f=15&t=21&p=37242#p37242

 

Nisam se baš izrazio :)

 

Mislio sam, dali ću se naknadno morati zezati s nekakvim update-ovima... Ili može ostati na npr. toj verziji koju ti imaš bez dodatne zezancije radi nekakvih bugova i slično...

 

 

 

 Ja imam tako kako sam skinuo i sve radi kako treba.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 20:55 (kekec01).
16 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Switch kaže...
mbaksa kaže...
Ja sam naručio 2.1., tražili me broj telefona za kontakt (za napisati na paket) i rekli da će javiti kad će poslati. Nisu ništa javili pa sam jučer pitao što je s tim, pa su mi dali tracking broj iz Singapura koji još nije aktivan (kažu bit će aktivan za 3-5 dana, a mobitel bi mi trebao biti dostavljen za 12-20 dana). Sad me to malo brine, jer fakat ne bih htio da završi na našoj carini (ne zbog samog iznosa carinjenja, jer oni obećavaju da će riješiti troškove, nego zbog dodatnog čekanja). Uglavnom, javit ću kako će se stvar razvijati.

 

 Nema brige sa giztopom, nikakva davanja dodatna se ne plaćaju. Unazad mjesec dana naručeni Mi5 i Redmi 4 Prime. Stigli za 20ak dana.

Hm... Meni paket iz Giztopa upravo završio na carini. Možda ga carina vrati pošti bez da ga carini? Nekako nisam baš uvjeren... Malo sam ljut... Prvo se čini da im je trebalo dva tjedna da paket dostave pošti i onda ga još ne pošalju kroz Francusku nego direkt u Hrvatsku gdje ću sad još vjerojatno izgubiti desetak dana na carinjenje.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice