"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.311
|
čitano: 5.732.341
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Wh1T3L10n kaže...
Andy22 kaže...
lianne kaže...

Evo odlucih se i ja registrirati i javiti.Prvo sa pohvalom,jer evo pratim vas ovdje vec jedno 20 ak dana i od jucer sam ponosna vlasnica xiaomi redmi note 4x(rozog ofkors  ) kojeg sam kupila na nacin koji je netko ovdje preporucio (dakle aliexpress..onaj link..cash back included)..zahvaljujem doticnom <3 (ne znam vam nickove)

 

 

Dakle odmah za sve-DHL opcija preko(Goldway je shop..na to pripaziti kad se kupuje..ima ih dosta tamo ) NEMA NAMETA provjereno i mobitel je za 10 dana u rukama..

 

 

Ja sam nekakav polulaik sta se tice svega toga..ono obicna malo inteligentnija zena domesticus..i za mene je ovaj mobitel odlican..za sve moje "bapske" potrebe..

Nikad mobitel ne rootam,nadogradujem.. neubijam se po igrama i raznim aplikacijama i sl..

bitno mi je da je fluidan,...da bez greske multitaskira(ko i vlasica :P )..i naravno koristim dopisivanje i  selfijanje..i bitno mi je da mi je che-che on kao model mobitela..(iako su svi ti smartphonceki slicni danas)

I da nije naravno totalna krama od moba..ipak da ima koju dobru preformansu(proucim ja malo sta se nudi za ulozeno/dobiveno)

 

Uglavnom mob je mrak..meni je dosao sa google play storeom i postiman na sve nase EU stvarcice..za pola sata sam ga ubacila u potpunui funkciju kao ui svaki drugi android..

Kamera na koju se kakti zale meni je i vise no solidna(bolja nego na mom ex ZTE BladeV6)..ja zadovoljna..notifikacije sve mi rade (sve podesila kao po tutorijalima)..dakle i taj problem nemam..sateliti rade..zvucnik solidam..sve na sta sam citala prituzve meni je za +5 (kuc kuc da ga ne ureknem)

Ma uglavnom za tih nekih 970 kn mobitel je prva liga..

 

Jedini problem su mi te MIU vrazije notifikacije..taj neki njihov kakti forum ili koji vrag..netko njesto napise i hop..

jutros vec dosle dvije,pa zato tu zicam kakvog muzjaka koji se razumije kako da to maknem..ako se to uopce moze maknuti?

s tim da ja uopce nisam radila account tamo,a oni me nanjusise..niti ne dirkam taj miu djir(za sad)..a ti vragovi stizu..

 

 

(ps..ako kome sta znaci..mreze su vip i bonbon..obje hvataju 3g/4g kako di se usteka titraza..klasika..)

 

 

Sad da te ja malo zagnjavim.

Koliko je prošlo vremena od kada si izvršila kupovinu, do trenutka kada su ti poslali paket?

Pitam jer sam ja s Goldway-a jučer ujutro kupio Redmi Note 4, pa čekam da ga pošalju.

Kontaktirao sam prodavača, te dobio informaciju da šalju paket u roku od 1-5 radnih dana, ali mene zanimaju iskustva korisnika.

Meni je od trenutka kad sam kliknu na zavrsi narudzbu proslo 11 sati 24 minute i 33 sekunde kada sam dobio tracking broj... Ccccccccc

Doci ce ti za max 7 dana...

Meni je uvijek u praksi bilo da ako narucim u cetvrtak, u utorak dodje kod mene...

 

Ne kuzim vas koji narucite i ako za 6 minuta vec nije poslan, dizete frku, panicarite i slicno...

Ako stotine ljudi narucuje od Goldwaya i svima dodje za cca 5-7 dana pa i vama ce doci za isto toliko...

 

Lijepo molim, po čemu si zaključio da dižem frku?

Zato što sam pitao korisnicu u vezi njezinog iskustva?

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ne dizes frku ne,jer nema niti razloga za to.Ali precesto su ljudi nestrpljivi a i neznaju kako proces ide.
Dakle,nakon sto si ti platio mora proci minimalno 24 sata da bi seller poslao.Nakon sto platis ,vidjet ces u orderu da ti stoji "awaiting payment confirmation".Cesto puta se dogodi da taj confirmation bude i brzi od 24 sata ali selleri u pravilu ne salju ako ne prode 24 sata.Pri tome probaj shvatiti da ako npr ti hoces nekome platiti bankovnom transakcijom u Kini,taj proces dok on dobije novac traje 3-7 dana!
Recimo za primjer,da si platio jucer u 12.58, 2 min prije nego sto je kinez otisao sa posla (radi do 19:00).Sustav sam krece u obradu uplate ali isti taj kinez dobiva waybill (tako ga oni zovu) tek iduci dan u 12.58 (ili 18.58 po njihovom vremenu).Sto znaci da ces na red doci tek sutra.
Svaki poslani telefon prode ,nazovimo ga ,test i flashanje roma.I to je neki proces koj traje pa se zato zna dogoditi da se "oduzi".
Poanta svega je da trebamo ipak biti malo strpljiviji jer ne rade oni "kao na traci" iako mi tako mislimo
Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
floki26 kaže...
Ne dizes frku ne,jer nema niti razloga za to.Ali precesto su ljudi nestrpljivi a i neznaju kako proces ide.
Dakle,nakon sto si ti platio mora proci minimalno 24 sata da bi seller poslao.Nakon sto platis ,vidjet ces u orderu da ti stoji "awaiting payment confirmation".Cesto puta se dogodi da taj confirmation bude i brzi od 24 sata ali selleri u pravilu ne salju ako ne prode 24 sata.Pri tome probaj shvatiti da ako npr ti hoces nekome platiti bankovnom transakcijom u Kini,taj proces dok on dobije novac traje 3-7 dana!
Recimo za primjer,da si platio jucer u 12.58, 2 min prije nego sto je kinez otisao sa posla (radi do 19:00).Sustav sam krece u obradu uplate ali isti taj kinez dobiva waybill (tako ga oni zovu) tek iduci dan u 12.58 (ili 18.58 po njihovom vremenu).Sto znaci da ces na red doci tek sutra.
Svaki poslani telefon prode ,nazovimo ga ,test i flashanje roma.I to je neki proces koj traje pa se zato zna dogoditi da se "oduzi".
Poanta svega je da trebamo ipak biti malo strpljiviji jer ne rade oni "kao na traci" iako mi tako mislimo

Zahvaljujem na odgovoru!

Moram reči da mi je ovo prvi puta da sam nešto kupovao s Aliexpress-a, no sama kupovina na webu mi nije novost, npr. eBay, te razne web trgovine s fizičkim sjedištem (dakle, skladište) u USA, Japanu, Kini ili negdje u Europi, plaćanjem PayPal-om ili kartično (VISA Electron).

Npr. kupovinom preko eBay-a od trgovaca iz Kine sam vVrlo često imao prilike iskusiti slanje paketa (doduše, ne elektronike, pa ova priča o flashanju roma otpada) već nekoliko sati nakon uplate.

Dakle, moje pitanje je bilo usmjereno k upoznavanju "tempa" kupovine preko Aliexpress-a, a izgleda da sam svojim pitanjem "dirnuo u živac" i pokojeg forumaša, što mi nije bila namjera.

7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav Ekipa!

Imam jedno pitanje za vas!

Sestra treba mobitel,obožava Samsung,zadnje što je imala je Galaxy s4 i galaxy core.

Danas imaju Doogee x5 ;mobitel za osnovne funkcije.

Čeka treče dijete pa kupuje mobitel prvenstveno zbog kamere.Uspio sam je odgovoriti od Samsunga J3(po oglasnicima ispo 1000 kn)

Budget MAX 1000 kn veličina 5.0 i veče

Prioriteti 1 kamera

        2 izgled(cura normalno :) )

        3 snaga (za igrice 6 i 9 godišnjaka)

        4 baterija (brzo punjenje ? )

        5 na hrvaskom jeziki

Ja sam razmišljao o Leeco cool 1  sa Goldwaya-ili nešto drugo

Nadogradnje nisu bitne,bitno je da ima za kupiti maskice i da može servisirati.

Hvala vam unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 11:43 (ninozg27).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Iznad imas post od po svemu sudeci sretne vlasnice redmi note 4x mobitela, pa mislim da slobodno i njega ubacis kao mogucu kupnju :D softversku podesku ima dobru, nije bas nepoznat peoizvodac da nebi bilo maski :) 

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Andy22 kaže...

Dakle, moje pitanje je bilo usmjereno k upoznavanju "tempa" kupovine preko Aliexpress-a, a izgleda da sam svojim pitanjem "dirnuo u živac" i pokojeg forumaša, što mi nije bila namjera.

Nema tempa na Aliexpressu, to je platforma, a ne dućan, pa tako ovisno s kim trguješ, mogu ti poslat paket za sat vremena kao i za 10 dana...

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ninozg27 kaže...

Pozdrav Ekipa!

 

Budget MAX 1000 kn veličina 5.0 i veče

Za cca 1000 kn imas na Goldwayu  zlatni Redmi 4X 3/32GB International (s EU punjačem i B20 frekvencijama) ili isti taj s Minideala iz Grčke za par dolara skuplje (samo crni)...

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Andy22 kaže...
floki26 kaže...
Ne dizes frku ne,jer nema niti razloga za to.Ali precesto su ljudi nestrpljivi a i neznaju kako proces ide.
Dakle,nakon sto si ti platio mora proci minimalno 24 sata da bi seller poslao.Nakon sto platis ,vidjet ces u orderu da ti stoji "awaiting payment confirmation".Cesto puta se dogodi da taj confirmation bude i brzi od 24 sata ali selleri u pravilu ne salju ako ne prode 24 sata.Pri tome probaj shvatiti da ako npr ti hoces nekome platiti bankovnom transakcijom u Kini,taj proces dok on dobije novac traje 3-7 dana!
Recimo za primjer,da si platio jucer u 12.58, 2 min prije nego sto je kinez otisao sa posla (radi do 19:00).Sustav sam krece u obradu uplate ali isti taj kinez dobiva waybill (tako ga oni zovu) tek iduci dan u 12.58 (ili 18.58 po njihovom vremenu).Sto znaci da ces na red doci tek sutra.
Svaki poslani telefon prode ,nazovimo ga ,test i flashanje roma.I to je neki proces koj traje pa se zato zna dogoditi da se "oduzi".
Poanta svega je da trebamo ipak biti malo strpljiviji jer ne rade oni "kao na traci" iako mi tako mislimo

Zahvaljujem na odgovoru!

Moram reči da mi je ovo prvi puta da sam nešto kupovao s Aliexpress-a, no sama kupovina na webu mi nije novost, npr. eBay, te razne web trgovine s fizičkim sjedištem (dakle, skladište) u USA, Japanu, Kini ili negdje u Europi, plaćanjem PayPal-om ili kartično (VISA Electron).

Npr. kupovinom preko eBay-a od trgovaca iz Kine sam vVrlo često imao prilike iskusiti slanje paketa (doduše, ne elektronike, pa ova priča o flashanju roma otpada) već nekoliko sati nakon uplate.

Dakle, moje pitanje je bilo usmjereno k upoznavanju "tempa" kupovine preko Aliexpress-a, a izgleda da sam svojim pitanjem "dirnuo u živac" i pokojeg forumaša, što mi nije bila namjera.

Velika vecina ih u opcijama na svojem profilu item koji si narucio marka kao "Sent" iako jos nisu ni pripremili paket... Ocito na taj nacin, kod onih koji ne znaju kako oni funkcioniraju, zele ostaviti pozitivan dojam i na taj nacin dobiti 5 star ocjenu...

Aliexpress je bio na losijem glasu, zapravo jos uvijek je, s obzirom da ali pljuju oni koji ne znaju kupovati online.

Aliexpress ima vrhunskih seller isto kao i ebay, zato i postoje forumi za informiranje.

Ne treba biti skeptican i bojati se naruciti od provjerenih sellera.

Tempo kupovine kako ti navodis je apsolutni jednak kao i na ebayu... Stvar je samo koliko je koji seller ozbiljan i da li radi ono sto sam gore napisao.

 

Nitko se ne moze mjeriti sa TopOne... Steta... Goldway-u sam u poruci naveo da ostavi mobitel zapakiran, bez "quality check" kako oni to nazivaju, i bez flashanja i icega... Naravno da su otvorili i flashalo "srot" rom...

TopOne je svaki puta ispostovao moju zelju.

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ekipa, u nedoumici sam, kupujem mob na rate u Neutrinu pa se dvoumim izmedu Xiaomi Mi5s ili Huawei P10 lite, cjenovno su tu negdje a vazno mi je da me mob sluzi barem 2 god. Ako ima jos tko koji prijedlog, neka kaze sta bi uzeo. Jedino me brine ima li Xiaomi official ROM. Hvala.

Stjepan
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...
Andy22 kaže...

Dakle, moje pitanje je bilo usmjereno k upoznavanju "tempa" kupovine preko Aliexpress-a, a izgleda da sam svojim pitanjem "dirnuo u živac" i pokojeg forumaša, što mi nije bila namjera.

Nema tempa na Aliexpressu, to je platforma, a ne dućan, pa tako ovisno s kim trguješ, mogu ti poslat paket za sat vremena kao i za 10 dana...

Ok, u ovom postu nisam napisao, no u onom s direktnim pitanjem prema "lianne" sam naveo kako se radio o prodavaču "Goldway".

Sve 5.

11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Wh1T3L10n kaže...
Andy22 kaže...
floki26 kaže...
Ne dizes frku ne,jer nema niti razloga za to.Ali precesto su ljudi nestrpljivi a i neznaju kako proces ide.
Dakle,nakon sto si ti platio mora proci minimalno 24 sata da bi seller poslao.Nakon sto platis ,vidjet ces u orderu da ti stoji "awaiting payment confirmation".Cesto puta se dogodi da taj confirmation bude i brzi od 24 sata ali selleri u pravilu ne salju ako ne prode 24 sata.Pri tome probaj shvatiti da ako npr ti hoces nekome platiti bankovnom transakcijom u Kini,taj proces dok on dobije novac traje 3-7 dana!
Recimo za primjer,da si platio jucer u 12.58, 2 min prije nego sto je kinez otisao sa posla (radi do 19:00).Sustav sam krece u obradu uplate ali isti taj kinez dobiva waybill (tako ga oni zovu) tek iduci dan u 12.58 (ili 18.58 po njihovom vremenu).Sto znaci da ces na red doci tek sutra.
Svaki poslani telefon prode ,nazovimo ga ,test i flashanje roma.I to je neki proces koj traje pa se zato zna dogoditi da se "oduzi".
Poanta svega je da trebamo ipak biti malo strpljiviji jer ne rade oni "kao na traci" iako mi tako mislimo

Zahvaljujem na odgovoru!

Moram reči da mi je ovo prvi puta da sam nešto kupovao s Aliexpress-a, no sama kupovina na webu mi nije novost, npr. eBay, te razne web trgovine s fizičkim sjedištem (dakle, skladište) u USA, Japanu, Kini ili negdje u Europi, plaćanjem PayPal-om ili kartično (VISA Electron).

Npr. kupovinom preko eBay-a od trgovaca iz Kine sam vVrlo često imao prilike iskusiti slanje paketa (doduše, ne elektronike, pa ova priča o flashanju roma otpada) već nekoliko sati nakon uplate.

Dakle, moje pitanje je bilo usmjereno k upoznavanju "tempa" kupovine preko Aliexpress-a, a izgleda da sam svojim pitanjem "dirnuo u živac" i pokojeg forumaša, što mi nije bila namjera.

Velika vecina ih u opcijama na svojem profilu item koji si narucio marka kao "Sent" iako jos nisu ni pripremili paket... Ocito na taj nacin, kod onih koji ne znaju kako oni funkcioniraju, zele ostaviti pozitivan dojam i na taj nacin dobiti 5 star ocjenu...

Aliexpress je bio na losijem glasu, zapravo jos uvijek je, s obzirom da ali pljuju oni koji ne znaju kupovati online.

Aliexpress ima vrhunskih seller isto kao i ebay, zato i postoje forumi za informiranje.

Ne treba biti skeptican i bojati se naruciti od provjerenih sellera.

Tempo kupovine kako ti navodis je apsolutni jednak kao i na ebayu... Stvar je samo koliko je koji seller ozbiljan i da li radi ono sto sam gore napisao.

 

Nitko se ne moze mjeriti sa TopOne... Steta... Goldway-u sam u poruci naveo da ostavi mobitel zapakiran, bez "quality check" kako oni to nazivaju, i bez flashanja i icega... Naravno da su otvorili i flashalo "srot" rom...

TopOne je svaki puta ispostovao moju zelju.

Iskreno, PayPal mi je nekako prirasao srcu (novčaniku :)), pa me nemogućnost plaćanja putem njega na Aliexpress-u do sada mahom odbijala od tog sustava (Aliexpress).

Nemam sumnje da će sve biti ok s mojom narudžbom, a i prije 3 godine sam preko Banggood-a nabavio iocean X7S (prva kupovina tamo), no tu je došlo do velikih peripetija, najvjerojatnije uzrokovanih šlampavošću poštanske usluge, jer se paket nekoliko tjedana "vrtio" oko Malezije (prema tracking number-u). No, nakon gotovo dva mjeseca je paket konačno stigao na odredište.

Doduše, do tog vremena sam već i aktivirao Dispute na PayPal-u jer mi je istjecalo onih 45 dana od trenutka uplate (do kada me buyer protection pokrivao).

 

Zahvaljujem na odgovoru!

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 19:24 (Andy22).
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Andy22 kaže...
Wh1T3L10n kaže...
Andy22 kaže...
floki26 kaže...
Ne dizes frku ne,jer nema niti razloga za to.Ali precesto su ljudi nestrpljivi a i neznaju kako proces ide.
Dakle,nakon sto si ti platio mora proci minimalno 24 sata da bi seller poslao.Nakon sto platis ,vidjet ces u orderu da ti stoji "awaiting payment confirmation".Cesto puta se dogodi da taj confirmation bude i brzi od 24 sata ali selleri u pravilu ne salju ako ne prode 24 sata.Pri tome probaj shvatiti da ako npr ti hoces nekome platiti bankovnom transakcijom u Kini,taj proces dok on dobije novac traje 3-7 dana!
Recimo za primjer,da si platio jucer u 12.58, 2 min prije nego sto je kinez otisao sa posla (radi do 19:00).Sustav sam krece u obradu uplate ali isti taj kinez dobiva waybill (tako ga oni zovu) tek iduci dan u 12.58 (ili 18.58 po njihovom vremenu).Sto znaci da ces na red doci tek sutra.
Svaki poslani telefon prode ,nazovimo ga ,test i flashanje roma.I to je neki proces koj traje pa se zato zna dogoditi da se "oduzi".
Poanta svega je da trebamo ipak biti malo strpljiviji jer ne rade oni "kao na traci" iako mi tako mislimo

Zahvaljujem na odgovoru!

Moram reči da mi je ovo prvi puta da sam nešto kupovao s Aliexpress-a, no sama kupovina na webu mi nije novost, npr. eBay, te razne web trgovine s fizičkim sjedištem (dakle, skladište) u USA, Japanu, Kini ili negdje u Europi, plaćanjem PayPal-om ili kartično (VISA Electron).

Npr. kupovinom preko eBay-a od trgovaca iz Kine sam vVrlo često imao prilike iskusiti slanje paketa (doduše, ne elektronike, pa ova priča o flashanju roma otpada) već nekoliko sati nakon uplate.

Dakle, moje pitanje je bilo usmjereno k upoznavanju "tempa" kupovine preko Aliexpress-a, a izgleda da sam svojim pitanjem "dirnuo u živac" i pokojeg forumaša, što mi nije bila namjera.

Velika vecina ih u opcijama na svojem profilu item koji si narucio marka kao "Sent" iako jos nisu ni pripremili paket... Ocito na taj nacin, kod onih koji ne znaju kako oni funkcioniraju, zele ostaviti pozitivan dojam i na taj nacin dobiti 5 star ocjenu...

Aliexpress je bio na losijem glasu, zapravo jos uvijek je, s obzirom da ali pljuju oni koji ne znaju kupovati online.

Aliexpress ima vrhunskih seller isto kao i ebay, zato i postoje forumi za informiranje.

Ne treba biti skeptican i bojati se naruciti od provjerenih sellera.

Tempo kupovine kako ti navodis je apsolutni jednak kao i na ebayu... Stvar je samo koliko je koji seller ozbiljan i da li radi ono sto sam gore napisao.

 

Nitko se ne moze mjeriti sa TopOne... Steta... Goldway-u sam u poruci naveo da ostavi mobitel zapakiran, bez "quality check" kako oni to nazivaju, i bez flashanja i icega... Naravno da su otvorili i flashalo "srot" rom...

TopOne je svaki puta ispostovao moju zelju.

Iskreno, PayPal mi je nekako prirasao srcu (novčaniku :)), pa me nemogućnost plaćanja putem njega na Aliexpress-u do sada mahom odbijala od tog sustava (Aliexpress).

Nemam sumnje da će sve biti ok s mojom narudžbom, a i prije 3 godine sam preko Banggood-a nabavio iocean X7S (prva kupovina tamo), no tu je došlo do velikih peripetija, najvjerojatnije uzrokovanih šlampavošću poštanske usluge, jer se paket nekoliko tjedana "vrtio" oko Malezije (prema tracking number-u). No, nakon gotovo dva mjeseca je paket konačno stigao na odredište.

Doduše, do tog vremena sam već i aktivirao Dispute na PayPal-u jer mi je istjecalo onih 45 dana od trenutka uplate (do kada me buyer protection pokrivao).

 

Zahvaljujem na odgovoru!

AliPay ( kineska verzija PayPal-a ) funkcionira po istom principu tako da nemas brige... :D

Galaxy S2, S2 Advance, S3, S3 Mini, S4, S4 Mini, A7. Zopo ZP998. Oppo Find 5. Meizu Mx4 PRO, M1 Note. Lg G3 D855. ZTE Blade 3. Xiaomi MI3, MI4, MiNote, MI5, RNote3 MTK, RNote3pro SD, Redmi3PRO
6 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ekipa, imam u planu kupiti novi mobitel u dogledno vrijeme i sada kalkuliram. Pa eto da se registriram i ovdje, pa pitam ljude za iskustva i savjete, tome ovo i služi valjda. Gledam već neko vrijeme xiaomi mi6 za naručiti, ali htio sam pričekat da oneplus 5 izađe, pa da vidim kakav je on. Koliko sam pročita i nije toliko isplativ, pa se opet vraćam na mi6. Vrlo važno bi mi bilo da je uređaj brz, da neće počet štekavat i da ima dobru kameru, tj. što bolju. Ovi novi samsung, lg ili sony xperia su mi preskupi, pa me zanima ima li šta od kineza kvalitetno, šta bi odgovaralo mojim željama. Također ne bi iša ispod 64gb memorije. Volia bi da je mobitel šta noviji po mogućnosti, ali ako ima i neki od starijih, a da je stvarno kvalitetan i pristupačan onda bi ga uzea u obzir naravno. Zahvaljujem i nadam se da nije prešturo ovo 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Lijepo je vidjeti ekipu koja ima pozitivna iskustva, a evo jedno napola suprotno - poanta je da naručujte kineske

mobitele no pri tome ipak treba bit nešto informiran i kompjuterski pismen. Ja sam bio uvjeren da sam oboje ali .... 

Xiaomi redmi 4x, potrebno je naručiti global verziju, ne global rom jer ga uglavnom svi imaju nego pravi global

koji podržava više frekvencija za razmjenu podataka i brži internet, ja naravno ovo nisam znao nego sam doznao

kasnije.

 

Nadalje, famozni DHL shipping meni ni iz jedne ali express ponude nije označiv. Neznam točno u čemu je

stvar no ja osobno koji god mob da kliknem, uvijek mi daje samo standard shipping ... koji usput traje cijelu vječnost.

21 dan(and counting) a zadnji refresh stanja dostave je 

  • 2017.06.18 16:01 (GMT-7): 【8】Depart from transit country
  • što znači da stvar lako neće doći barem još koji tjedan. 
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...
ninozg27 kaže...

Pozdrav Ekipa!

 

Budget MAX 1000 kn veličina 5.0 i veče

Za cca 1000 kn imas na Goldwayu  zlatni Redmi 4X 3/32GB International (s EU punjačem i B20 frekvencijama) ili isti taj s Minideala iz Grčke za par dolara skuplje (samo crni)...

 Pa ako moze vece logicno je da ce uzet redmi note 4x koji ga jede za dorucak a kosta isto 

7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...
frulex kaže...
ninozg27 kaže...

Pozdrav Ekipa!

 

Budget MAX 1000 kn veličina 5.0 i veče

Za cca 1000 kn imas na Goldwayu  zlatni Redmi 4X 3/32GB International (s EU punjačem i B20 frekvencijama) ili isti taj s Minideala iz Grčke za par dolara skuplje (samo crni)...

 Pa ako moze vece logicoo je da ce uzet redmi note 4x koji ga jede za dorucak a kosta isto 

 

Hvala vam svima

 

Ja sam isto ljubitelj kineza,pratim to i istražujem(odmor za mozak)

Puno pričam o njima i opravdano ih nahvalim i naravno  da im dajem prednost u odnosu na prenapuhane cijene Samsunga..etc

Teorijski hardverrski dio znam napamet.Ja imam Vernee Apollo lite i iskreno mobitel je zvijer,osim kamere koja je osrednja i to po danu a nočne slike su neupotrebljive,nedavno sam koristio RMN3 od kolegice koji ima isti Samsungov senzor za kameru i slike su fantastične naspram Vernee-a--Znači stvar je u optimizaciji.

Moja supruga odnedavno koristi Galaxy s5..Po snazi,multitaskingu,....po svemu(osim odlične kamere i fantastičnog ekrana)Vernee je zvijer,odnosno kao da kompjuter naspram telefona,Doogee x5 je samo smješan,slatki ali pouzdani telefon koji kao ima sve te pametne stvari ali ništa nemožeš koristiti a prije tjedan dana imao sam priliku koristiti Le Max 2 sa 820-kom i 21 mpx camerom-brutalan mobitel sa brutalno dobrom kamerom i  bio bi to savrsem mobitel (za mene)da je malo manji i lakšiNadam se da ste me shvatili.

Baš volim Kinesku industriju smartphonea i baš bih volio pružiti najbolje za najmanje,uostalom kao i svi vi.Znači po vama Le Eco cool 1 ili Xiaomi redmi note 4x.

Camera 1

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 8:56 (ninozg27).
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ljudi, molim pomoć.

 

Dal je itko kupovao sa Oppo Marta? Konkretno zanima me One plus 3T http://www.oppomart.com/oneplus-3t.html.

 

Pa sad ima 3 vrste shipping opcija, DHL, EU Expedited Shipping i Air Mail. Mislim da sam negdje pročitao, ako se odabere DHL onda nema carine i PDV. Da li je to točno? Da li ima dodatnih davanja kod ovog EU Expedited Shippinga ili samo dulje čekam?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Taj leeco cool ima bolju kameru od note 4x..pa ako je kamera prioritet onda idi na taj.. inace sa softwerske strane i podrske xiaomi je bolji

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Hexfire kaže...

Mislim da sam negdje pročitao, ako se odabere DHL onda nema carine i PDV. Da li je to točno?

 Pročitao si možda, jer u nekim posebni slučajevima to tako znači. Ali generalno, DHL = carina + dodatni troškovi zastupanja u carinskom postupku.

 

DHL ne carini jedino ako je roba iz EU, i neki shopovim imaju takvu shemu, šalju u EU gdje se prepakira pa nama šalje DHLom. U tom slučaju nema carine.

 

Hexfire kaže...

Da li ima dodatnih davanja kod ovog EU Expedited Shippinga ili samo dulje čekam?

 Koliko znam, EU expedited shipping bi trebao ići bez carine, ali svakako to provjeri prije kupovine.

15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dobiti cu iduci tjedan Cool 1 pa ako nekoga nesto bude zanimalo,jedva cekam isprobati kameru i battery life,a spoj ne moze biti bolji,Coolpad i LeTV.

Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Thorien Kell kaže...

Lijepo je vidjeti ekipu koja ima pozitivna iskustva, a evo jedno napola suprotno - poanta je da naručujte kineske

mobitele no pri tome ipak treba bit nešto informiran i kompjuterski pismen. Ja sam bio uvjeren da sam oboje ali .... 

Xiaomi redmi 4x, potrebno je naručiti global verziju, ne global rom jer ga uglavnom svi imaju nego pravi global

koji podržava više frekvencija za razmjenu podataka i brži internet, ja naravno ovo nisam znao nego sam doznao

kasnije.

 

Nadalje, famozni DHL shipping meni ni iz jedne ali express ponude nije označiv. Neznam točno u čemu je

stvar no ja osobno koji god mob da kliknem, uvijek mi daje samo standard shipping ... koji usput traje cijelu vječnost.

21 dan(and counting) a zadnji refresh stanja dostave je 

  • 2017.06.18 16:01 (GMT-7): 【8】Depart from transit country
  • što znači da stvar lako neće doći barem još koji tjedan. 

 Ta globalna verzija/internacionalna o kojoj ti pricas obicno ima 4g frekvenciju koju vise nego ova obicna "kineska" verzija tak da to ne igra bar meni neku previse pretjeranu ulogu jer iovkao rijetko kad koristim 4g. Naravno da ima ljudi koji koriste 4g stalno al et ja nisam taj.

 

Pa nemozes ni trazit dhl kod drugih prodavaca, cak i da imaju dhl ne znaci da ces proc tax free, to ti vrijedi samo kod goldway shopa!!

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Thorien Kell kaže...

Lijepo je vidjeti ekipu koja ima pozitivna iskustva, a evo jedno napola suprotno - poanta je da naručujte kineske

mobitele no pri tome ipak treba bit nešto informiran i kompjuterski pismen. Ja sam bio uvjeren da sam oboje ali .... 

Xiaomi redmi 4x, potrebno je naručiti global verziju, ne global rom jer ga uglavnom svi imaju nego pravi global

koji podržava više frekvencija za razmjenu podataka i brži internet, ja naravno ovo nisam znao nego sam doznao

kasnije.

 

Nadalje, famozni DHL shipping meni ni iz jedne ali express ponude nije označiv. Neznam točno u čemu je

stvar no ja osobno koji god mob da kliknem, uvijek mi daje samo standard shipping ... koji usput traje cijelu vječnost.

21 dan(and counting) a zadnji refresh stanja dostave je 

  • 2017.06.18 16:01 (GMT-7): 【8】Depart from transit country
  • što znači da stvar lako neće doći barem još koji tjedan. 

1) To je poznata stvar, radi se o razlikama obicno u B20 frekvenciji koja nedostaje na ne-global Xiaomi verzijama. To ne znači da ćeš imati brži internet, samo da ćeš imati 4G na isključivo B3 i B7 frekvencijama naših operatera. 

2) "Famozni" tax-free DHL shipping odnosi se (trenutno) samo na jednu Aliexpress trgovinu tako da nije ni čudo da ne možeš na drugima označiti. Tj. neke trgovine nude, ali "klasični" DHL preko kojeg ćeš platiti carinska davanja...

7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
doky01akablava kaže...

Dobiti cu iduci tjedan Cool 1 pa ako nekoga nesto bude zanimalo,jedva cekam isprobati kameru i battery life,a spoj ne moze biti bolji,Coolpad i LeTV.

I ja se veselim s tobom.Pa da čujemo recenziju.

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
znaci ipak nisi kompjuterski dobro obrazovan kad nisi uspio procitat zadnjih 5,6 stranica di pisemo o Goldwayu i Xiaomi telefonima..
:D
kad te nadem a naci cu te ..
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Samo se nadam da će Goldway još potrajati a bilo bi lijepo još koji takav dućan sličnih cijena,uvjeta,carine etc i večim izborom mobitela :) 

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
E da je bar toliko..cak sam mislio da je standardno China free shipping pa se zayebaji s carinom ali...pazi sta mi kazu sa honora...
For Croatia is so expensive, we can send only with DHL for 50€,unfortunately we can't use normal air mail because it's not very safe, we had some problems with Croatian post in the past...
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Neki bestbuy do 1500 max?
kamera mi je jedna od bitnijih stavki,bilo bi dobro da je i baterija dovoljna za cijeli dan. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da li je tko primjetio ovo čudo za 169 dolara...kažem čudo zbog dizajna...

http://www.doogee.cc/sale/week/

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Iamdanny kaže...

Neki bestbuy do 1500 max?
kamera mi je jedna od bitnijih stavki,bilo bi dobro da je i baterija dovoljna za cijeli dan. 

 Xiaomi redmi 3s pro,sa 3 gb RAM- a i 32 gb prostora, meni je kamera ok iako u recenzijama i nisu baš naklonjeni.

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bok, imam meizu mx5 i jucer ujutro ga nisam mogao upaliti i ja i frend cijeli dan pokusavali otvoriti ga i ugl da skratim odspojili smo bateriju i nazad spojili i upalio se..
ali sad mi uopce ne prikazuje da se puni a puni se... puni se jako sporo 3 sata 40% al zbog toga sto kad odem u postavke na koristenje baterije kako nije prepozno da se puni tamo je ili "stanje mirovanja" ili "pokrenuto" na grafu..

jel zna netko u cemu je problem? valjda nije maticna u banani
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice