"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.303
|
čitano: 5.714.084
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...
kicmabrajker kaže...

dečki, mob do cca 1500 kn? xiaomi mi a1 64GB ili ima koji bolji? gledam ga na honorbuyu tu 64 verziju, kakav je taj SD 625 procesor? prvenstveno bih cisti android bez raznih bloatware-a, al nije uvjet, najbitnije mi je da je brz i da je max 5,5 incha...hvala unaprijed

 Procesor je jako stedljiv, sve radi fluidno.

1500 kn je 250$, ako bi ti se dalo cekat malo pogledaj redmi note 5 pro jer ima dosta bolji procesor, kameru, bateriju... Ekran je 5.99 incha, ali je po dimenzijama samo 3mm duzi od mi a1. 

 e sad si me bacio u dilemu :-D ovaj ima sve bolje, al nema cisti android, sad sam stvarno u dilemi

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sve karte su u tvojim rukama. Definitivno je bolji rn5 uređaj za buducnost, doc ce i nekakav custom rom za njega pa ces imat oboje :D

7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo naručio dva Xiaomi mi 6 sa honorbuya, stigli jučer sve uredno. Nakon ovog jednog dana koriste ja mobitela mogu reć da sam prezadovoljan, mobitel je avion, definitivno vrijedi svake lipe

 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mobitel kupljen preko Geekbuyinga. DHL dostava. Mogu li ga ne preuzeti,  vratiti i dobiti povrat? 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tražim neki mob za oko 2000 kn. Bolji kinez tipa Xiaomi, ima li šta sa 3/4 GB RAMa, novijim Snapdragonom serije 6, sa ekranom do 5,5 inča i pristojnom kamerom?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mi note 3 

8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Po stoti put Mi note 3
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...

Mi note 3 

 Gdje ga je najbolje kupiti, Gearbest?

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne, tamo je najgore zbog pdv-a/carine. Tu odaberi dhl da prodje bez carine. Tu dolazi najbrze, ali je najskuplje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 11:07 (Deutsch).
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ekipa kakva su iskustva s mobileshop.eu.. ima redmi note 4x za 1142kn.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Goldway
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Malo me zbunjuje ovaj Goldway. Stavi oznaku global version, a nema podršku za B20. Inače sam to viđao samo kod modela koji podržavaju B20. Valjda misli global rom. Btw. jel izašao uopce Redmi 5/plus s B20?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nije do Goldwaya nego do Xiaomija, npr. Mi Max 2 International verzija sa službenim Global ROM-om i original EU punjačem isto nema B20 - tak su si osmislili...

15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako koga zanima kupio sam prije dva tjedna Blackview R7 u Neutrinomobileu. Kupio ga ženi, 1199 kuna za gotovinu. Na Gearbestu je sada 184 dolara. 

 

S obzirom da ne znam nikoga tko koristi takav mobitel prenijet ću ovdje svoja iskustva, pa ako koga zanima neka nastavi čitati. 

 

5,5 inčni zaslon, full HD, 4 gb RAM-a, 32 GB interne memorije, dual sim ili sim + micro SD kartica, procesor je MTK6755 Octa Core 2.0GHz, Android 6 - Neutrino jamstvo 2 godine. 

 

Prvenstveno htio sam mob sa što većim zaslonom za što manje love vodeći se računicom "nek traje koliko traje - može u smeće za godinu dana" i da je dual sim. Vjerojatno će biti zamijenjen za nekoliko mjeseci Noa mobitelom. 

 

Pogledao sam nekoliko desetaka Youtube recenzija prije. Sve što sam vidio online stoji i u dojmu "u živo". 

 

Najveća mana je kamera - fotke su dosta loše u slabom osvjetljenju, prednju kameru ne bih nazvao upotrebljivom uopće ako nije baš jako jako dobro svijetlo. Za sunčanog dana su ok. 

 

Druga mana je loš zvučnik, zvuk je po meni previše "šupalj" i previše tih. 

 

Vrlo vrlo ružne ikone zamijenjene su Novalauncherom i icon packom.

 

Zaslon je dobar, za razliku od primjerice novijih Samsunga daleko nižeg kontrasta i saturacije, pa tko je navikao na takve zaslone ovaj će mu biti previše "blijed ili ispran". 

 

Inače u ruci dobro leži bez obzira na dimenzije. Sa stražnje strane, na alu kućištu, je skener za otisak prsta - dosta dobro postavljen ali prespor pa ga se ne koristi. 

 

U svakodnevnom radu poprilično je brz i fluidan. Internet, IM, Youtube, email klijent, radi bez ikakvih problema. Procesor ima inače vrlo niske rezultate u raznim benchmarcima, to me nije obeshrabrilo kod kupovine jer sam znao za što će se koristiti. 

 

Baterija 3000mah izdrži jedan dan. 

 

U kutiji dolazi prozirna zaštitna maska (uz punjač, micro usb, slušalice) a na ekranu je već postavljena zaštitna folija, a još jedna rezervna folija se nalazi u kutiji. Slušalice su loše iako su ergonomski puno bolje oblikovane od primjerice Samsungovih - manje su i lakše ali zvuk je poprilično loš. 

 

Što se tiče mobilnih mreža radi mu 4G na Vipu ali primjećujem da je 4G brzina (u središtu Zagreba) poprilično manja od 4G Tele2 u mom A5. Ne znam jeli to do mreže ili mobitela, nekoliko puta sam testirao ovog vikenda i rezultat je oko 30/15 (Tele2 oko 50/25). Obje kartice su na bonove. 

 

Sve u svemu mobitel velikog zaslona vrlo povoljne cijene (ako se ne varam deklarira se kao phablet) namijenjen nezahtjevnim korisnicima a svakako je pozitivno i dvogodišnje jamstvo ovdje u Lijepoj našoj. 

 

Ne mogu ga usporediti niti s jednim drugim kineskim mobitelom jer ovo je prvi kineski mobitel s kojim sam došao u kotnakt, ikad. Niti jedan čak držao u ruci. Ako imate kakvih pitanja stojim na raspolagnju. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tempus fugit
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 14:46 (robisierra92).
 
9 0 hvala 4
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zasto npr nisi uzeo redmi note 4? I zasto planiras uzeti nou u buducnosti?

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@Deutsch
I ja se pitam, slicne cijene a razlika nebo I zemlja. Dobro, svacija odluka je njemu znana, ali ipak...
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...

Zasto npr nisi uzeo redmi note 4? I zasto planiras uzeti nou u buducnosti?

Htio sam isprobati nešto drugo, vidio sam samo dobre komentare na Blackview, zapravo jedan poznanik je prevagnuo sa svjom iskustvom s njihovim S8 modelom i to je to. Nikakvi posebni razlozi. 

 

Što se tiče Noe zato što se sviđa mojoj dragoj - točnije "lijep je" ;) 

Tempus fugit
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ne kužim, toliko texta za smeche od moba :)
 
5 3 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

bit ce da mu draga i nije toliko draga :P

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Zato kad je "lijep".
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gogo222 kaže...
Ne kužim, toliko texta za smeche od moba :)

 Lagana recenzija.. nije lose za znati... 

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Čovjek je napisao iskreno svoje utiske. To jako cijenim. A to što je loše kupio... drugi put će bolje :)
16 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa dobro, telefon odrađuje ono što treba i koštao je koliko je robisierra92 hteo platiti.  

 

A review je poprilično dobar i sveobuhvatan. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mobitel se kod mene koristi pola godine-godinu, ako u tom periodu ne strada mijenja se za drugi, vrlo jednostavno.

Tako da ovaj R7 neće ići u obiteljsko nasljedstvo, dok ide ide. Ne bih uopće rekao da je smeće, dobar je za što služi

Napisao dojmove, kao dobar forumaš, za slučaj da nekoga zanima
Tempus fugit
 
15 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koliko je važna B20 za 4G kod nas? Živim u okolici Splita. Prije sam imao Oukitel k6000 (podržava B20), sad se dvoumim između Leeco (1) i Xiaomi (4A, 5A) ali vidim da nijedno ne podržava B20. Je li to problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Le Max 2 X820 podržava
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Uzmi Tele 2 i zaboravi na B20
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
robisierra92 kaže...

 

 

Što se tiče mobilnih mreža radi mu 4G na Vipu ali primjećujem da je 4G brzina (u središtu Zagreba) poprilično manja od 4G Tele2 u mom A5. Ne znam jeli to do mreže ili mobitela, nekoliko puta sam testirao ovog vikenda i rezultat je oko 30/15 (Tele2 oko 50/25). Obje kartice su na bonove. 

 

 

Slutim da ti je lošije jer je nesto slabiji čip za LTE, nisu svi jednake brzine, čak i kod flagshipa je tako. Najslabije dijelove stavljaju u najeftiniju klasu jer su ti najjeftiniji. Očito i iz istog razloga Xiaomi još drži Microusb na redmi seriji. Štede na nekim detaljima. 

 

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Važna je samo ako ti je bitno korištenje moba na 4g mreži. Ja živim u Koprivnici, odlično je grad pokriven 4g signalom, ali ono kaj sam skužil je gdje god da uđem (kafić, veći dućan, trgovački centar, neka malo veća građevina) prebacuje me na H+ tj. 3g. Naravno, ne uvijek i svugdje ali totalno sam otupio na 4g signal. Ništa mi ne znači. E sad, ako neko živi bogu iza nogu i internet na mobu mu je jedina konekcija na internet, onda nedostatak frekvencije za 4g bude problem. U svim ostalim scenarijima opće ne igra važnu ulogu.
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
esc0bar kaže...

Koliko je važna B20 za 4G kod nas? Živim u okolici Splita. Prije sam imao Oukitel k6000 (podržava B20), sad se dvoumim između Leeco (1) i Xiaomi (4A, 5A) ali vidim da nijedno ne podržava B20. Je li to problem?

 Ovaj mobitel ti jako puno trosi bateriju..

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice