"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.308
|
čitano: 5.720.492
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Peruneph kaže...
Već pomalo gubim živce. Dvije sestre sam prije dvije i pol godine opskrbio s Meizu m2 mobitelima. U prve dvije godine nije bilo većih problema, da bi sad počeli nenormalno štekati, pogotovo jedan. Dakle tražim nova dva mobitela koja bi ima služila cca sljedeće dvije godine, do 1300 kn. One ne žele ništa veće od 5", i to je sad problem. Ja se družim s Xiaomijem već četiri godine i prezadovoljan sam. Gledam da je izašao Redmi 6, 5.45" što bi još i prošlo jer ima manje mesa dolje i na vrhu, ali mobitel mi na papiru izgleda kao totalni downgrade u odnosu na Redmi 5, koji je pak 5.7" što mislim da će im biti preveliko.

Ne znam što da radim, na kraju ću im uzeti Redmi 4x a to je mobitel star preko godini dana što mi je apsurdno. Meizu ne bih više, previše zezancije s Flyme OS-om, a ni oni više nemaju manjih modela. Zaista ne mogu vjerovati da je za njihove kriterije izbor mobitela manji nego prije dvije i pol godine.

 

redmi 5 note svakako.

Nema veze što je malo veći, navikne se svako brzo, meni je note 4 djelovao ogromno a sad mi i veći ekran ne bi škodio.

Razlog zašto note 5 je i taj da ima daleko bolju kameru a dobro znamo šta to curama znači, kamera im je sve i svašta heh.

Šteta je ne uzet note 5 kad taman za te pare možeš uzet sa honorbuya ili sličnog sajta.

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Peruneph kaže...
 Dakle tražim nova dva mobitela koja bi ima služila cca sljedeće dvije godine, do 1300 kn. One ne žele ništa veće od 5", i to je sad problem. Ja se družim s Xiaomijem već četiri godine i prezadovoljan sam. Gledam da je izašao Redmi 6, 5.45" što bi još i prošlo jer ima manje mesa dolje i na vrhu, ali mobitel mi na papiru izgleda kao totalni downgrade u odnosu na Redmi 5, koji je pak 5.7" što mislim da će im biti preveliko.

Ne znam što da radim, na kraju ću im uzeti Redmi 4x a to je mobitel star preko godini dana što mi je apsurdno. 

 Downgrade je gpu, cpu je slican. Sve ostalo je po meni tu negdje, cak mislim da je kamera ista.. Nemoj 4x uzimat jer je star, ovaj redmi 6 ima i 8.1 oreo..

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Peruneph kaže...
Već pomalo gubim živce. Dvije sestre sam prije dvije i pol godine opskrbio s Meizu m2 mobitelima. U prve dvije godine nije bilo većih problema, da bi sad počeli nenormalno štekati, pogotovo jedan. Dakle tražim nova dva mobitela koja bi ima služila cca sljedeće dvije godine, do 1300 kn. One ne žele ništa veće od 5", i to je sad problem. Ja se družim s Xiaomijem već četiri godine i prezadovoljan sam. Gledam da je izašao Redmi 6, 5.45" što bi još i prošlo jer ima manje mesa dolje i na vrhu, ali mobitel mi na papiru izgleda kao totalni downgrade u odnosu na Redmi 5, koji je pak 5.7" što mislim da će im biti preveliko.

Ne znam što da radim, na kraju ću im uzeti Redmi 4x a to je mobitel star preko godini dana što mi je apsurdno. Meizu ne bih više, previše zezancije s Flyme OS-om, a ni oni više nemaju manjih modela. Zaista ne mogu vjerovati da je za njihove kriterije izbor mobitela manji nego prije dvije i pol godine.

Za ~1400-1500 se nadje mocni Lenovo ZUK Z2 - vrhunski 5" mob

Bolje da ces naci u tom cjenovnom rangu da je 5" cisto sumnjam

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 11:05 (chaselol).
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Svaka cast na komentaru. Da se nac zuk z2, 5s, mi 5 i takvi nekakvi stariji flagshipovi :)

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Njima ne treba zvijer od mobitela, i rekoh da je gornja granica 1300 kn, idealno 1000 jer ono što njima treba ne vrijedi više. Dakle veličina je najveći problem, a totalno mi je bezveze uzimati mobitel star dvije godine kad živimo u doba gdje se novi modeli izbacuju na mjesečnoj razini. I Redmi 6 nema global verziju s našim frekvencijama za 4g, ako sam dobro primijetio. A nema baš ni recenzija na webu, iako je predstavljen prije više od mjesec dana. Za Redmi 5 nisam siguran dal' ima naše frekvencije, na Aliju za globalnu verziju piše da ima, u neutrinu ne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Njima ne treba zvijer od mobitela, i rekoh da je gornja granica 1300 kn, idealno 1000 jer ono što njima treba ne vrijedi više. Dakle veličina je najveći problem, a totalno mi je bezveze uzimati mobitel star dvije godine kad živimo u doba gdje se novi modeli izbacuju na mjesečnoj razini. I Redmi 6 nema global verziju s našim frekvencijama za 4g, ako sam dobro primijetio. A nema baš ni recenzija na webu, iako je predstavljen prije više od mjesec dana. Za Redmi 5 nisam siguran dal' ima naše frekvencije, na Aliju za globalnu verziju piše da ima, u neutrinu ne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Edit. greškom postao više puta.

Osim veličine i cijene bitan faktor je i baterija, al mislim da to manje više svi zadovoljavaju, iako npr. stari redmi 4 gazi svoje nasljednike po tom pitanju. Dakle opet apsurd

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 13:08 (Peruneph).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima tko jos ovaj problem s nubiom z17 lite? "Distorzija" boje uz same rubove.

https://forum.xda-developers.com/nubia-z17/help/nubia-z17-lite-2-5d-screen-edge-rainbow-t3748382

11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ljudi sta mislite o huawei nova 2s za 260$? 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, zanima me je li netko kupovao Xiaomi Redmi 5 GLOBAL verziju preko neutrina? Je li to prava globalna verzija ili je "lažnjak"? Link: https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-5-2gb-16gb-dual-black.html

Na Xiaomi Hrvatska stranici piše da neutrino nije ovlašteni prodavač, a u opisu proizvoda na neutrinu nisu naveli 800 MHz frekvenciju, koju bi globalna verzija trebala podržavati. Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Peruneph kaže...
Njima ne treba zvijer od mobitela, i rekoh da je gornja granica 1300 kn, idealno 1000 jer ono što njima treba ne vrijedi više. Dakle veličina je najveći problem, a totalno mi je bezveze uzimati mobitel star dvije godine kad živimo u doba gdje se novi modeli izbacuju na mjesečnoj razini. I Redmi 6 nema global verziju s našim frekvencijama za 4g, ako sam dobro primijetio. A nema baš ni recenzija na webu, iako je predstavljen prije više od mjesec dana. Za Redmi 5 nisam siguran dal' ima naše frekvencije, na Aliju za globalnu verziju piše da ima, u neutrinu ne.

 

Danial96 kaže...

želim kupiti redmi 6 pro na gearbestu, ali cijena nije tako dobra, je li drugi kineski trgovac sigurno to kupiti? Nađi ovu stranicu esonsell.com na google. http://www.esonsell.com/redmi-6-pro-smartphone-3gb32gb-p-349.html Ali ne mogu pronaći neke informacije, trebam se obratiti službi za korisnike, trebalo bi ih poslati iz Španjolske, trebam li platiti običaj, a trebali bi prihvatiti paypal, trebam li pokušati? svatko ima neko iskustvo na tome? Ako ga nitko prije nije kupio, još ću kupiti od Gearbesta.

Isti odgovor i za jednog i drugog, sacekajte tipa mjesec dana da izadje global varijanta i bice tipa 125eur model 3gb/32gb sad je vec na 135eur, taman ce ispolirati musice sa androidom a telefon prelijepo izgleda da i sam kontam uzeti jer je bas eye candy as fuck 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Redmi 6 pro lijep mobitel??? Osim što je meni osobno potpuno nepotreban dodatak taj notch na njemu, čitao sam već razne negativne komentare kad je bio predstavljen.
Dakle očekuje se i globalna verzija uskoro?
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Naravno da ce izbaciti global, a sto se tice ukusa i izgleda, meni je notch veoma simpaticna stvar i malo novine u svijetu androida koji svi izgledaju - IDENTICNO 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A sada su baš različiti kada svi imaju notch bez ikakvog razloga...

Redmi 6 pro je samo sredstvo kojim se riješavaju prevelikih zaliha s625-ice, ništa više

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
LittleM kaže...

Ima tko jos ovaj problem s nubiom z17 lite? "Distorzija" boje uz same rubove.

https://forum.xda-developers.com/nubia-z17/help/nubia-z17-lite-2-5d-screen-edge-rainbow-t3748382

 Rekli su mi da im posaljem mobitel pa ce mi oni poslat drugi. Samo napomenuli su da ne saljem express postom vec obicni registered. Ima li mozda

netko preporuku/savjet preko koga da saljem?

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gledam da neki selleri na Aliju i HonorBuy već imaju global Redmi 6 i označeno da ima B20. Mislim da će sestre pristati na taj izbor
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A za koliko ga uzimaš? Strpi se malo, MiA2 lite ili MiA2 bi mogli biti bolji izbor! 

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imam dilemu uzeti oneplus 6 novi ili tjedan dana star samsung galaxy s9 plus dual sim za iste novce.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mikes kaže...

Imam dilemu uzeti oneplus 6 novi ili tjedan dana star samsung galaxy s9 plus dual sim za iste novce.

 S9 plus bez pretjerane dvojbe

 

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

i ja mislim da ce biti tako, covjek ga je dobio na produzenje ugovora i visak mu je , znaci samsung je jos tvornički zapakiran u kutiji s punom garancijom.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mikes kaže...

i ja mislim da ce biti tako, covjek ga je dobio na produzenje ugovora i visak mu je , znaci samsung je jos tvornički zapakiran u kutiji s punom garancijom.

 Ako je zapakiran onda tek nema dvojbe. 

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Xiaomi Redmi note 5 : isti mobiteli, isti modeli, razlika u cijeni u Hrvatskoj od cca 250 kn ??? U cemu je kvaka?

 https://www.wowshop.hr/xiaomi-redmi-note-5-black.html

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-note-5-dual-4gb-64gb-lte-black-global.html

 

Ili je mozda najbolja opcija da se registriram na Honorbuy.com te kupim tamo mob sa ukljucenom postarinom za sveukupno cca 1560 kn?

https://www.honorbuy.com/1385-xiaomi-redmi-note-5-4gb-ram-64gb-rom-official-global-version-smartphone-black.html#/option-global_version_464gb_black

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 18:24 (game789).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
game789 kaže...

Xiaomi Redmi note 5 : isti mobiteli, isti modeli, razlika u cijeni u Hrvatskoj od cca 250 kn ??? U cemu je kvaka?

 https://www.wowshop.hr/xiaomi-redmi-note-5-black.html

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-note-5-dual-4gb-64gb-lte-black-global.html

 

Ili je mozda najbolja opcija da se registriram na Honorbuy.com te kupim tamo mob sa ukljucenom postarinom za sveukupno cca 1560 kn?

https://www.honorbuy.com/1385-xiaomi-redmi-note-5-4gb-ram-64gb-rom-official-global-version-smartphone-black.html#/option-global_version_464gb_black

 

ili ga uzmeš ovdje za 1340kn s DHL poštarinom i bez dodatnih davanja, pa ti sad razmisli! ;)

https://www.aliexpress.com/store/product/Global-Version-Original-Xiaomi-Redmi-Note-5-4GB-RAM-64GB-ROM-SmartPhone-Snapdragon-636-Octa-Core/311331_32856462704.html?spm=2114.12010612.8148356.2.e1a3c6f7AalPRd

11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tu vidim da Dhl skuplja varijanta kosta 164 kn za Hrvatsku te dostava traje od 11-23 dana sto mi je za tu cijenu neprihvatljivo a.meni treba mob sto prije. Dok na Honorbuy.com dostava ide od 2-5 dana.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 22:17 (game789).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozitivno iskustvo s Geekbuyingom.

 

Da ne davim, samo kratak opis jer je i mene jako, jako zanimalo kakva netko ima iskustva s tim dućanom.

 

Naručio sam smartwatch (a ne mobitel) u četvrtak. Iz talijanskog skladišta. U e-mailu koji je poslao Geekbuying piše kako bi update informacija o pošiljci kod kurira / dostavljača mogao potrajati 3-5 dana (za dostavu je pisalo 1-2 radna dana). I stvarno, do jučer je pisalo samo da je informacija o pošiljci primljena i ništa više. Onda je od jučer (5. dan) do danas sve krenulo i to sljedećim putem: Trst-Venecija-Leipzig-Bergamo-Zagreb. Nevjerojatan niz gradova. Pošiljka je stigla u Zagreb danas u 10 ujutro, predana je kuriru / dostavljaču u 11:30, a kod mene doma je bila malo iza 12 sati tj. nekih pola sata kasnije.

 

Cijena: ona koja je pisala na Webu Geekbuyinga + par dolara za dostavu i tracking + par dolara za osiguranje + par dolara za povrat robe u lokalno (talijansko) skladište. To je početnu cijenu povećalo za cca 7 dolara, a to stvarno nije puno. Nikakva carina, nikakav PDV, nikakvi manipulativni troškovi, nikakva naknada dostavljaču. Plaćeno Paypalom.

 

Ušteda u odnosu na domaće dućane: 550-650 kuna.

 

Ocjena: 5.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 19:32 (ridealong).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozzz, kupujem redmi note 5 pro 4/64gb

 

Samo ne znam odkuda. Na geekmaxi nemaju zaliha, jedino na honorbuy.

 

A nekako bi najrađe s goldwaya samo šta nema garanciju, makar mi to ne igra neku ulogu RN3 pro me služio 2 i pol godine. 

 

Kako funkcionira ta garancija s geekmaxi i honorbuy? Šta preporučujete?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koliko vidim, imaš 4/64GB na Geekbuyingu iz Italije ili Njemačke za cca 245 $ s DHL dostavom te možeš nadoplatiti par dolara da ga šalješ pod garancijom na servis u IT ili DE...

BTW, zar nije Pro verzija sa 6 GB?

8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ave mudri ljudi,

 

Moj RN 2, nakon 2,5 godine usporava sve više pa mi je vrijeme na zamjenu. 

 

Vjerojatno bih odmah išao na RN 5 da nije te veličine. Iako imam preko 2 metra 5,5 mi je too much. Ne kužim zašto ne rade manje mobove. Nekad sam imao Sony Xperiu mini 10 - milina!!

 

Ženi sam uzeo Mi 5s  (5,15) i to mi je maksimum koji bi išao.

 

Klincima sam uzeo Redmi 4x, veličina ok (5) al bi htio nešto moćnije na duge staze.

 

Trenutno najviše gledam Mi 6 ....molim savjete. Ima li nešto bolje od toga u tom rangu.

 

Unaprijed hvala na trudu i vremenu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mecaja kaže...

Ave mudri ljudi,

 

Moj RN 2, nakon 2,5 godine usporava sve više pa mi je vrijeme na zamjenu. 

 

Vjerojatno bih odmah išao na RN 5 da nije te veličine. Iako imam preko 2 metra 5,5 mi je too much. Ne kužim zašto ne rade manje mobove. Nekad sam imao Sony Xperiu mini 10 - milina!!

 

Ženi sam uzeo Mi 5s  (5,15) i to mi je maksimum koji bi išao.

 

Klincima sam uzeo Redmi 4x, veličina ok (5) al bi htio nešto moćnije na duge staze.

 

Trenutno najviše gledam Mi 6 ....molim savjete. Ima li nešto bolje od toga u tom rangu.

 

Unaprijed hvala na trudu i vremenu.

 imas mi8 se, na papiru ima 5,8" ali je velicine tog Mi6 jer nema puno mesa oko ekrana kao na Mi6.. cijena je tu negdje, imas od cca 1800 sa 4 gb rama i cca 2100 sa 6 gb rama

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Xiaomi objavio na svom forumu slike i detalje za novi Mi Max 3 uredjaj, golemo nema sta od kupovine RN 5 me jedino odvracala velicina, ali kad usporedim sa ovim onda je to nista, vjerovatno svi buduci modeli Xiaomi imat ce displey minimalno 5,8''.

 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice