"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.309
|
čitano: 5.722.133
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
exer1234 kaže...

 To bi bio Redmi Note 5.

https://xiaomimi.aliexpress.com/store/2800188/search?SearchText=note+5&SortType=bestmatch_sort

Obavezno odaberi DHL, da stigne bez carinjenja.

 Njega i gledam, svidja mi se, posto sad imam redmi note 4, i zadovoljan

E sad ,vidim da imaju verzije s 6gb za nesto malo vise para, se isplati uzeti ili da uzmem 4 gb?

i zasto su na njuskalu cijene toliko vece. 1700 kn, dok ovih 200 dolara je oko 1300 kn max

znaci sigurno nema carine? za koliko dana dodje?

 Nemam ga i nisam naručivao s MI Global store, tako da ti ne znam odgovoriti. Pogledaj po temi, sigurno je isto pitanje bilo više puta, ovo je jako popularan model.

 

A što se tiće Njuškala, neki ljudi zarađuju na ovaj način, preprodavanjm mobitela iz Kine. To im je zarada od 400kn po mobitelu.

A rabljeni modeli su po toj cijeni jer ljudi gledaju cjene u našim dućanima, koje su još više.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz,

 

jucer mi je otisao redmi note 2, pa gledam kao zamjenu mi Mix 2 ili Mi 8, Mi 8 s aliexpressa (Goldway shop), 2500kn mi je budget.

E sad vjerujem da je Mi 8 bolji ali pretpostavljam da bi na njega trebao cekat duze (2-3 tjedna? i malo je preko 2.5k kn) posto je noviji i kolko citam ceka se duze na njega, dok je Mi Mix 2 stariji model i vjerojatno ga ima na lageru odma za poslat.

Zapravo dosao sam pitat zna li netko koliko bi cekao na dostavu mi8 i mi mix 2? Ili ako netko ima neku bolju opciju, drugi mob u tom budgetu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Evo ja sam ti pretprosli cetvrtak sa goldwaya narucil mi max 3. Tocno tjedan dana je trebalo da ga shipaju UPSom do engleske. Danas je tek preuzet u engleskoj, sutra valjda bu poslal. Racunaj si sve skupa kakvih od 13 do 15 dana od narudzbe barem kaj se goldwaya tice.
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

To si uzeo kinesku verziju, pretpostavljam? Vidim sad da imaju pre-sale za Global verziju, ali valjda će tek kasnije nju slati...

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Userino kaže...

Pozz,

 

jucer mi je otisao redmi note 2, pa gledam kao zamjenu mi Mix 2 ili Mi 8, Mi 8 s aliexpressa (Goldway shop), 2500kn mi je budget.

E sad vjerujem da je Mi 8 bolji ali pretpostavljam da bi na njega trebao cekat duze (2-3 tjedna? i malo je preko 2.5k kn) posto je noviji i kolko citam ceka se duze na njega, dok je Mi Mix 2 stariji model i vjerojatno ga ima na lageru odma za poslat.

Zapravo dosao sam pitat zna li netko koliko bi cekao na dostavu mi8 i mi mix 2? Ili ako netko ima neku bolju opciju, drugi mob u tom budgetu.

 Nema bolje od Mi8 za tu lovu, uz cashback te dođe oko tih 2500kn. 12 dana treba cca da dođe

Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
maks0806 kaže...
Userino kaže...

Pozz,

 

jucer mi je otisao redmi note 2, pa gledam kao zamjenu mi Mix 2 ili Mi 8, Mi 8 s aliexpressa (Goldway shop), 2500kn mi je budget.

E sad vjerujem da je Mi 8 bolji ali pretpostavljam da bi na njega trebao cekat duze (2-3 tjedna? i malo je preko 2.5k kn) posto je noviji i kolko citam ceka se duze na njega, dok je Mi Mix 2 stariji model i vjerojatno ga ima na lageru odma za poslat.

Zapravo dosao sam pitat zna li netko koliko bi cekao na dostavu mi8 i mi mix 2? Ili ako netko ima neku bolju opciju, drugi mob u tom budgetu.

 Nema bolje od Mi8 za tu lovu, uz cashback te dođe oko tih 2500kn. 12 dana treba cca da dođe

 Ok, samo da potvrdim jos:  

 

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi-8-Mi8-Mobile-Phone-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-845-Octa-Core-6/311331_32881564610.html?spm=2114.12010612.8148356.2.3ccc69b63GNZid

 

 

To je kineska verzija? Kad izadje global rom, moze se flashat? Isto tako to je isti mob kao i global verzija osim sto nema neku frekvenciju za 4G kod nas, sto mi neigra ulogu.

 

Edit: kakav cashback?

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 19:24 (Userino).
5 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

I mene zanima isto što i kolegu Userina.

Prvo i osnovno mobitel bi trebao imati što bolju osnovnu kameru i što duže trajanje baterije, a stvari poput selfi kamere me ne zanimaju niti najmanje.


Budžet mi je oko 2500 kn +- 50 eura, s time što bih, naravno želio proći što jeftinije.


Izbor mi je pao na dva modela - Xiaomi MI Mix 2 i Xiaomi Mi8.


Odmah da kažem da bih uz mobitel uzeo i nekakvu zaštitu za ekran i masku za mobitel pa me zanima može li se to uzeti u kompletu s mobitelom?

 

Našao sam Mi Mix 2 na Geekmaxiju koji bi me nakon popusta došao oko 2400 kuna i stigao bi na 2-3 dana.

 

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-xiaomi-mi-mix-2-599-inch-6gb-128gb-120mp-qualcomm-snapdragon-835-octa-core-android-71-os-4g-lte-smartphone-type-c-blac-479.html

 

Ako bih naručivao na istoj stranici MI8 bi me došao oko 3100 kuna.

 

Ali, našao sam i Mi8 na AliExpressu koji bi, ako sam dobro izračunao došao oko 2600 kuna. S time da sam negdje našao na neki popust od deset dolara kojeg ne znam gdje da unesem

 

Stavio sam narudžbu putem DHL-a i kažu da im treba dva do tri tjedna da dođe.

 

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi-8-Mi8-Mobile-Phone-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-845-Octa-Core-6/311331_32881564610.html?spm=2114.12010612.8148356.2.3ccc69b63GNZid

 

Zanima me što je bolji izbor pošto je razlika u cijeni, ako sam sve dobro napravio, oko 200 kuna. A razlika je i u vremenu koje je potrebno da mobitel dođe u RH, kao i u nekakvoj skepsi prema naručivanju iz Kine.

Molio bih da mi preporučite nešto s obzirom na potrebe ili, eventualno, da predložite neki treći komparativni model.

Unaprijed hvala.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa sve vam lijepo piše ispod, velikim crvenim slovima, upravo u tom istom linku koji ste obojica stavili:

 

MIUI, Unlocked Bootloader, Official Global ROM, Support OTA Update. (Inquiry is necessary if want to reflash firmware)
FDD LTE B20

Znači, da, kineska je verzija na koju su već flešali Global ROM te ima B20 LTE frekvenciju i da, piše da se dobije već pri narudžbi TPU maskica. S Goldwaya nemaš brige s naručivanjem, meni je uvijek dolazio paket u 8 do 11 dana...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ukay1000 kaže...
Evo ja sam ti pretprosli cetvrtak sa goldwaya narucil mi max 3. Tocno tjedan dana je trebalo da ga shipaju UPSom do engleske. Danas je tek preuzet u engleskoj, sutra valjda bu poslal. Racunaj si sve skupa kakvih od 13 do 15 dana od narudzbe barem kaj se goldwaya tice.

 U tom je paketu i moj A2 Lite

dak
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dali je neko narucivao sa goldwaya pa otkaziva narudzbu..znaci narucim mob,i prije nego ga posalju,otkazem jer je u medjuvremenu izasla bolja ponuda isto na goldwayu I zelim napravit narudzbu za taj drugi ali mi pise fund processing ..dosad sam par puta otkazivao I mogao sam narucit drugi...ovo mi se prvi put javlja..jeli tko ima slicnih iskustava..sad ocito treba cekat refund?..ocito preostaje natezanje s njima ili?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ukay1000 kaže...
Evo ja sam ti pretprosli cetvrtak sa goldwaya narucil mi max 3. Tocno tjedan dana je trebalo da ga shipaju UPSom do engleske. Danas je tek preuzet u engleskoj, sutra valjda bu poslal. Racunaj si sve skupa kakvih od 13 do 15 dana od narudzbe barem kaj se goldwaya tice.

 Ja narucio u ponedjeljak navecer, u utorak ujutro dobijem mail da je shipano. Dobio sam samo jedan tracking number, onaj iz engleske do mene. Kad sam narucivao prije nekoliko godina sam dobio bio dva shiping numbera, jedan iz HK do engleske i jedan za eng do mene, isto goldway. Zar nebi trebao dobiti i drugi tracking number ili po novom toga vise nema....

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
To ti je rezervirani broj posiljke od Uk do tebe,telefon vjerivatno jos nije poslan i bit ce poslan vjerovatno u petak.U pon bi trebao biti isporucen u Uk i onda ga salju dalje k tebi...mozes fa ocekivati iducu srijedu ili cetvrtak
Xiaomi kolekcija- http://en.miui.com/thread-506495-1-1.html
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Onog trena kad ga shipaju iz kine prema UK budu ti dali taj tracking broj. Ja sam se malo nacekal al kaj je tu je. Prije je to islo brze, sad zbog obima posla su sporiji (navodno).
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav cura je jučer probala koliko je vodootporan njen LeTv x820 i nije,pokoj mu duši,bio je dobar za života .

Naravno nije ona kriva nego je eto 5,7 mob od prvog dana bio prevelik,prvi put čujem da to kaže.

Uglavnom sad bi nešto manje ,i to prvi puta čujem ,nemam pojma što joj je ovih dana...pa jel za oko 2500kn s alija xiaomi mi 6 i dalje prvi izbor u 5,15 kategoriji ili ima nešto bolje,možda mi6 negdje jeftinije? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kenny_sp kaže...

Pozdrav cura je jučer probala koliko je vodootporan njen LeTv x820 i nije,pokoj mu duši,bio je dobar za života .

Naravno nije ona kriva nego je eto 5,7 mob od prvog dana bio prevelik,prvi put čujem da to kaže.

Uglavnom sad bi nešto manje ,i to prvi puta čujem ,nemam pojma što joj je ovih dana...pa jel za oko 2500kn s alija xiaomi mi 6 i dalje prvi izbor u 5,15 kategoriji ili ima nešto bolje,možda mi6 negdje jeftinije? 

 Mi 8 Se, 1800 kn cca a veličine je tog Mi 6

 

Cak se Mi 8 moze kupit za 2500 danas tako da Mi 6 bi bio zesci fail za 2500

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 12:09 (domac5).
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
exer1234 kaže...

Neki kinez

 

Da ima dobru bateriju, da je 5.8 - 6 inca, barem 4gb RAM

 

cijena do 1500 kn, moze i polovan

 To bi bio Redmi Note 5.

https://xiaomimi.aliexpress.com/store/2800188/search?SearchText=note+5&SortType=bestmatch_sort

Obavezno odaberi DHL, da stigne bez carinjenja.

 Koliko se ceka na dostavu?

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
tomo104 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
exer1234 kaže...

Neki kinez

 

Da ima dobru bateriju, da je 5.8 - 6 inca, barem 4gb RAM

 

cijena do 1500 kn, moze i polovan

 To bi bio Redmi Note 5.

https://xiaomimi.aliexpress.com/store/2800188/search?SearchText=note+5&SortType=bestmatch_sort

Obavezno odaberi DHL, da stigne bez carinjenja.

 Koliko se ceka na dostavu?

 Ja nisam od njih naručio, nego Goldway. Tamo je bilo 1-2 tjedna.

Možda se javi netko s iskustvom. Ili pretraži temu. Valjda je netko spomenuo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako netko namjerava kupovinu sa gekmaxia neka se javi na pm za kupon za popust

 
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ljudi, trebam malu pomoc tj. pojasnjenja. Narucio bi ovaj mob https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi-8-SE-Smartphone-4GB-64GB-Mi8-SE-5-88-18-7-9-Full/311331_32884920996.html?spm=2114.12010606.layer-43txss.57.d4f97b99D0UVdC&gps-id=5679903&scm=1007.14677.92111.0&scm_id=1007.14677.92111.0&scm-url=1007.14677.92111.0&pvid=e56b3b17-53f4-4d10-9c72-e83d4e2166f9 , ali me zanima kako to sve ide sa tim goldwayom. Pretpostavljam da nema PDV-a zato sta dolazi iz Kine u UK pa iz UK do nas, ali sta je sa carinom i jel igra kakva uloga kog odaberem za shipping? Za koliko dana bi trebao bit tu te kakva su generalno iskustva s tim?

 

P.S. Jel se ponuda isplati ili netko zna za bolju? haha 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Medec kaže...

Pozdrav ljudi, trebam malu pomoc tj. pojasnjenja. Narucio bi ovaj mob https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi-8-SE-Smartphone-4GB-64GB-Mi8-SE-5-88-18-7-9-Full/311331_32884920996.html?spm=2114.12010606.layer-43txss.57.d4f97b99D0UVdC&gps-id=5679903&scm=1007.14677.92111.0&scm_id=1007.14677.92111.0&scm-url=1007.14677.92111.0&pvid=e56b3b17-53f4-4d10-9c72-e83d4e2166f9 , ali me zanima kako to sve ide sa tim goldwayom. Pretpostavljam da nema PDV-a zato sta dolazi iz Kine u UK pa iz UK do nas, ali sta je sa carinom i jel igra kakva uloga kog odaberem za shipping? Za koliko dana bi trebao bit tu te kakva su generalno iskustva s tim?

 

P.S. Jel se ponuda isplati ili netko zna za bolju? haha 

 Svakih 5min isto pitanje, čitaj zadnjih par stranica i sve piše. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Znaci da sumiram : nema PDV-a , obavezno DHL zbog carine i dostava oko 2 tjedna. Dobra/loša iskustva? I ikakva mišljenja na model moba?

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Medec kaže...

Pozdrav ljudi, trebam malu pomoc tj. pojasnjenja. Narucio bi ovaj mob https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi-8-SE-Smartphone-4GB-64GB-Mi8-SE-5-88-18-7-9-Full/311331_32884920996.html?spm=2114.12010606.layer-43txss.57.d4f97b99D0UVdC&gps-id=5679903&scm=1007.14677.92111.0&scm_id=1007.14677.92111.0&scm-url=1007.14677.92111.0&pvid=e56b3b17-53f4-4d10-9c72-e83d4e2166f9 , ali me zanima kako to sve ide sa tim goldwayom. Pretpostavljam da nema PDV-a zato sta dolazi iz Kine u UK pa iz UK do nas, ali sta je sa carinom i jel igra kakva uloga kog odaberem za shipping? Za koliko dana bi trebao bit tu te kakva su generalno iskustva s tim?

 

P.S. Jel se ponuda isplati ili netko zna za bolju? haha 

 Neznam kakva im je to fora ali ne, taj link je prevara.

Evo ti link za mi8 SE 

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi-8-SE-4GB-RAM-64GB-ROM-Mobile-Phone-Mi8-SE-Snapdragon-710-Octa/311331_32884163169.html?spm=2114.12010612.8148356.6.7cca69b6NsPwNj

 

za te pare koje si linkao mozes uzeti MI8

 

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi-8-Mi8-Mobile-Phone-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-845-Octa-Core-6/311331_32881564610.html?spm=2114.12010612.8148356.2.7cca69b6soLZrq

 

da to je bez pdva, samo pazi MORAS stavit dhl dostavu.

 

Ja uzeo dva moba od goldwaya prije 3 godine, oba super sve proslo. I evo prije nekoliko dana uzeo MI8, nadam se da ce doci iduceg tjedna. Ceka se tjedan dva koliko znam.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 14:03 (Userino).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Meni točno nakon 12 dana stigao moj :) 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Još u vezi ovog "Not Support OTA Update", jel se to da kasnije sredit novim ROM-om ili ?
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav

Koliko bi me koštao ovaj mob otprilike skupa s carinom,dostavom i ostalim davanjima ?

 

https://www.honorbuy.com/1453-xiaomi-mi-a2-official-global-version-4gb-ram-64gb-smartphone-black.html

 

Hvala unaprijed :)

J... ti Joca Amsterdam mater!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ako stranica dobro pokazuje, 243 eura.

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja sam kupio takoder iz Goldwaya, ali ti dhl ne izbjegava carinu. Već krupni paket od naprimjer 10kila dođe UPS dostavom u Veliku Britaniju a Dhl se se dostavlja iz Velike Britanije. Vjerujem da je carina već ukljućena u cijenu u velikoj britaniji po nižoj cijeni nego drugdje u EU.
Ja sam dobio dva tracking broja pa tako otkrio za UPS.
A ad vidim da drugi kupuju iz GizTopa zbog garancije u EU barem za Redmi note 5
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...
ALVIN kaže...

Cijena mu je ok i još će pasti. Po onome što se da po specifikacijama vidjeti, taj A2 Lite ima nešto stariji ali ok procesor, zatim preveliku težinu koja mi ne dolazi u obzir, debljina od skoro 9mm je za današnje vrijeme isto previše, otvor blende f2.2 je dosta slabašno za uvjete slabog svijetla.

 

Meizu 15 je napokon počeo padati s cijenom, otkad se pojavio Meizu 16. Dimenzije i težina super, ali kod njega će biti vjerovatno tek prosječna baterija iako ima amoled. Ne sviđa mi se ni položaj zvučnika na rubu. Nije bila riješena ni stabilizacija u video snimanju iako ima neki stravično brz fokus, tresavo je.

 kako mobitel sa sd 625, kamerom f/2.2 i baterijom 3000 mah moze bit ok za 1800 kn? to vrijedi doslovno 1k kuna, debelo to mora past dole a i kad padne opet je bolji izbor redmi note 5 ciju kameru sredis sa gcamom i dobijes najbolje sto 1200 kn moze kupit dns.. a za 1800 se uzima mi 8 se, usporedi njega sa a2 lite i pojede ga za dorucak u svemu

 Gdje je A2 Lite 1800kn i na kojem planetu ima 3000mAh bateriju ? Šta se pak uzima za 1800 kn ovisi o prioritetima onoga tko kupuje prvenstveno. Tako npr. netko tko hoće kompaktniji i lakši mobitel Note ne dolazi ni pod razno.

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Može mala pomoć.Stari kupuje novi mob.Do sad je imao LG G2.

Dao bi negdje do 1600kn za mob. Meni je odmah pao na pamet Xiaomi Mi A2 preko Honorbuy.

 

Daj mi recite jel ima što bolje od toga za tu lovu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Redmi Note 5 4/64 sa goldwaya, sad su neke akcije, ispada te oko 1250 kn sa dhlom, stize za cca 10 dana, ali ako ti je za starog koji ne cacka previse, nije mu bitan sd slot i velicina baterije itd onda biraj koji ti je lijepsi

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 8:12 (jaZey).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice