"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.739.067
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

I moj je radio par mjeseci dok se nije dogodilo to što se dogodilo, a kupovina izvana me stvarno ispadne tek parsto kuna jeftinije (kod jeftinijih modela, kod skupljih se razlika već osjeti).

 

Nego, s druge strane, kako ide ova fora s cashbackom?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
justbob kaže...

Nego, s druge strane, kako ide ova fora s cashbackom?

 Ja koristim TopCashBack i zadovoljan sam. Npr. za kupnju na aliexpressu je cash back 6%, kupis mob za 300 dolara na racun ti uplate 18 dolara, koje onda mozes prebaciti na paypal ili tak nes.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Upravo tako kako je kolega gore napisao, pare ti sjednu na TC račun nakon cca mjesec dana od kupnje i onda si ih isplatiš na Paypal kad hoćeš. Najisplativije je na Aliju kupovati jer je povrat 5-6% iznosa, na Ebayu oko 1-2%, a ostale trgovine svaka za sebe pa vidiš...

6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
maks0806 kaže...
ridealong kaže...
maks0806 kaže...

Ja bih ga prodao za duplo toliko na tvom mjestu i kupio bolji mob, ili podjednako dobar za manje para :)

 

U suštini da, za to je dobar naravno, samo ne vrijedi cijenu koju traže za njega, a narod ga kupuje po 2300kn nove ko lud

 Što u njemu ne vrijedi?

 Ništa. Kamera, ekran, procesor, izrada. Jedino je dizajnom dobar, ostalo je na razini 1000kn jeftinijeg uređaja. Bolje dati parsto kn više i uzeti P20 jer lite je preskup za kompromise koje povlači "lite" oznaka

P10 lite koristim intenzivno već 15 mjeseci i tvrdim da si zlonamjeran. Prije toga sam imao Sonyjev top model serije Z, pa imam iskustvo rada na top modelu. P10 lite nije smeće jer ga ne bih kupio niti bih ga tako intenzivno koristio kada ne bih bio njime zadovoljan.

 

Za parstvo kuna više ne možeš uzeti P20 jer u trgovini košta cca 3500 kuna. A to baš nije parsto kuna razlike u odnosu na P10 lite. P20 pro je još skuplji.

 

Meni lite ne smeta. Jer nakon 18 godina korištenja raznih mobitela sasvim sigurno mogu procijeniti što MENI treba, a što ne.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 19:08 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zoharbizo kaže...

Za praktički iste novce imaš u trgovini Nokiu 7 Plus, na njušci Nokiu 8, HTC U11 u Tele2, svi odreda neusporedivo bolji, pogotovo zadnja 2.
Realno gledajući  P20 Lite košta previše, P Smart od Huaweia 3/64GB je jednako dobra opcija za puno manje novaca, isti čipset, giga rama manje doduše, bez notcha ali puno puno jeftiniji...

Neusporedivo bolji za što? Ne znam što vas nekolicina zapravo želite. Jeste li vi zadovoljni ičime u životu? Jer svaki dan izađe nešto novo, nešto bolje, brže, izdržljivije... Pa neću zbog toga prodati bubreg. Imam svoje prioritete i mijenjanje mobitela svaka 2-3 mjeseca mi sigurno nije među njima. Neka se ljuti tko želi na ovakav moj odgovor, ali se i najstrpljiviji čovjek umori od ovakvih izjava: "svi odreda neusporedivo bolji". Neću se sigurno ubiti zbog toga jer nemam mobitel koji je izašao jučer i svi testovi tvrde da može napraviti neviđeno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 19:09 (ridealong).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sve 5, bacaj svoje novce na ono što tebi paše. To što dobiješ istu stvar za 1000kn manje neka ti ništa ne znači ;) 

 

Nije za sebe to loš uređaj, ali je jedan od najneisplativijih uređaja svojeg cjenovnog segmenta, te je za mene kao takav loš. Čak i sam Huawei ima P Smart koji je skoro duplo jeftiniji, a po mnogočemu isti uređaj. P20 lite je pokušaj Huaweija da se kupi mediokritetan hardver i plati više nego što treba radi dizajna, a kolege su naveli puno bolje alternative u istom cjenovnom rangu.

 

Odgovor na tvoje (iznimno glupo) pitanje što mi želimo u životu? Želimo optimalno alocirati naše teško zarađene resurse. Zašto bih kupio za istu lovu lošiji mob. Dosta jednostavno, zar ne?

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 19:20 (maks0806).
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ridealong kaže...

P10 lite koristim intenzivno već 15 mjeseci i tvrdim da si zlonamjeran. Prije toga sam imao Sonyjev top model serije Z, pa imam iskustvo rada na top modelu. P10 lite nije smeće jer ga ne bih kupio niti bih ga tako intenzivno koristio kada ne bih bio njime zadovoljan.

 

Za parstvo kuna više ne možeš uzeti P20 jer u trgovini košta cca 3500 kuna. A to baš nije parsto kuna razlike u odnosu na P10 lite. P20 pro je još skuplji.

 

Meni lite ne smeta. Jer nakon 18 godina korištenja raznih mobitela sasvim sigurno mogu procijeniti što MENI treba, a što ne.

 

 Šta nije rasprava bila o p20 lite?

6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
maks0806 kaže...

Sve 5, bacaj svoje novce na ono što tebi paše. To što dobiješ istu stvar za 1000kn manje neka ti ništa ne znači ;) 

 

Nije za sebe to loš uređaj, ali je jedan od najneisplativijih uređaja svojeg cjenovnog segmenta, te je za mene kao takav loš. Čak i sam Huawei ima P Smart koji je skoro duplo jeftiniji, a po mnogočemu isti uređaj. P20 lite je pokušaj Huaweija da se kupi mediokritetan hardver i plati više nego što treba radi dizajna, a kolege su naveli puno bolje alternative u istom cjenovnom rangu.

 Znaš čega jedino nemam? Vremena. To je jedina valuta u životu koju ne možeš dokupiti. I ako mogu kupiti mobitel koji mi je i više nego dobar i koji je poslužuje već 15 mjeseci bez pogreške, onda sam si uštedio vrijeme koje bih potrošio analizom bezbroj testova i recenzija u potrazi za najboljim Xiaomijem, Oppoom, Verneejem i ostalima, a ne bih do danas imao mobitel. I kada bih napravio monstruozno veliku i opširnu nanalizu svih mobitela i matematički precizno pronašao najbolji mobitel u trenutku x, u trenutku x+1 taj bi mobitel već bio zastario.

 

P Smart je izašao nedavno. P10 lite je izašao u ožujku ili travnju 2017. Da je P Smart bio dostupan kada i P10 lite, možda bih ga kupio. Tako ne možeš promatrati stvari jer, kao što sam napisao, svaki dan izlazi nešto novo, brže, bolje, izdržljivije. Tomu nema kraja. Tako nećeš ničime biti zadovoljan.

 

Kolegama isti odgovor: P10 lite je izašao u ožujku ili travnju 2017.

 

Nokia 7 plus: Status Available. Released 2018, March

 

P Smart: Status    Available. Released 2017, December

 

Nokia 8: Status    Available. Released 2018, April

 

HTC U11: Status    Available. Released 2017, June

 

I ovaj moj P10 lite:

Status    Available. Released 2017, March

 

Dakle, niti jedan mobitel kojeg kolege spominju nije postojao u trenutku kada sam kupio P10 lite. Kako sam ih onda mogao usporediti s P10 lite i kupiti nekoga od njih?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 19:32 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Motorino kaže...
ridealong kaže...

P10 lite koristim intenzivno već 15 mjeseci i tvrdim da si zlonamjeran. Prije toga sam imao Sonyjev top model serije Z, pa imam iskustvo rada na top modelu. P10 lite nije smeće jer ga ne bih kupio niti bih ga tako intenzivno koristio kada ne bih bio njime zadovoljan.

 

Za parstvo kuna više ne možeš uzeti P20 jer u trgovini košta cca 3500 kuna. A to baš nije parsto kuna razlike u odnosu na P10 lite. P20 pro je još skuplji.

 

Meni lite ne smeta. Jer nakon 18 godina korištenja raznih mobitela sasvim sigurno mogu procijeniti što MENI treba, a što ne.

 

 Šta nije rasprava bila o p20 lite?

 Ne.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ridealong kaže...

 Ne.

 Ja mislim da je..

5 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Xiaomi mi A2 nakon 4 sata upaljenog zaslona baterija na 36 posto,što znači da će sot biti oko 6 sati,što mislim da je ok za 3000 mah bateriju i 6 inčni zaslon

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dajte ako se nekome da objasniti,nikada nisam kupovao mobitel iz kine gledam na aliexpressu honor note 10

Nema ga za europsko trziste,kao sta sam rekao nikada nisam uzimao mobitel iz kine,a i dosada sta sam uzimao sa neta nisam nikada ni placao carinu

Koja je procedura sa carinom? I koliko bih mogao platiti cca carinu za mobitel od 450$

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mislim da ti ovdje sve pise. Ebay, aliexpress isti klinac. 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
toma20 kaže...

Dajte ako se nekome da objasniti,nikada nisam kupovao mobitel iz kine gledam na aliexpressu honor note 10

Nema ga za europsko trziste,kao sta sam rekao nikada nisam uzimao mobitel iz kine,a i dosada sta sam uzimao sa neta nisam nikada ni placao carinu

Koja je procedura sa carinom? I koliko bih mogao platiti cca carinu za mobitel od 450$

 Postoje dućani na AliExpressu koji imaju načine kako dopremiti robu u EU bez carine, načešće preko DHL dostave. To obavezno mora biti napomenuto kod opisa mobitela.

Ima i nekoliko dućana koji imaju skladišta u EU, pa također nema carine.

 

Nisam dugo kupovao, pa ne znam koji su trenutno aktualno.

 

Ako ti je jako važno, onda se potrudi pa čitaj poruke prema iza, sigurno je bilo mnogo puta spomenuto odkud su ljudi kupili.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ridealong kaže...

Neusporedivo bolji za što? Ne znam što vas nekolicina zapravo želite. Jeste li vi zadovoljni ičime u životu? Jer svaki dan izađe nešto novo, nešto bolje, brže, izdržljivije... Pa neću zbog toga prodati bubreg. Imam svoje prioritete i mijenjanje mobitela svaka 2-3 mjeseca mi sigurno nije među njima. Neka se ljuti tko želi na ovakav moj odgovor, ali se i najstrpljiviji čovjek umori od ovakvih izjava: "svi odreda neusporedivo bolji". Neću se sigurno ubiti zbog toga jer nemam mobitel koji je izašao jučer i svi testovi tvrde da može napraviti neviđeno.

 

 

Čitajući tvoj post netko će pored sto boljih telefona kupiti tvoj sa Kirinom 659 koji je Huawei ugradio u svaku Lite verziju koja postoji plus sve ostale low to medium segment telefone.

Huawei Honor 8 je izašao 10 mjeseci prije P10 Lite, ima mnogo jači čipset, obe bolje kamere, isti ekran i upgrade na Oreo 8.0 koji ima samo China Lite verzija, ti ne.

Tako da, čak i tada je bilo boljega izbora za 200HRK više...

Plus, u to vrijeme si u Elipsu imao akciju na Honor 8, 1500HRK sa dvije godine garancije na staklo, što je bila bomba ponuda...i opet puno jeftinije od Litea.

Znam jer sam ga imao, i kupio malo prije akcije.

ridealong kaže...

 Znaš čega jedino nemam? Vremena. To je jedina valuta u životu koju ne možeš dokupiti. I ako mogu kupiti mobitel koji mi je i više nego dobar i koji je poslužuje već 15 mjeseci bez pogreške, onda sam si uštedio vrijeme koje bih potrošio analizom bezbroj testova i recenzija u potrazi za najboljim Xiaomijem, Oppoom, Verneejem i ostalima, a ne bih do danas imao mobitel. I kada bih napravio monstruozno veliku i opširnu nanalizu svih mobitela i matematički precizno pronašao najbolji mobitel u trenutku x, u trenutku x+1 taj bi mobitel već bio zastario.

 

P Smart je izašao nedavno. P10 lite je izašao u ožujku ili travnju 2017. Da je P Smart bio dostupan kada i P10 lite, možda bih ga kupio. Tako ne možeš promatrati stvari jer, kao što sam napisao, svaki dan izlazi nešto novo, brže, bolje, izdržljivije. Tomu nema kraja. Tako nećeš ničime biti zadovoljan.

 

Kolegama isti odgovor: P10 lite je izašao u ožujku ili travnju 2017.

 

Nokia 7 plus: Status Available. Released 2018, March

 

P Smart: Status    Available. Released 2017, December

 

Nokia 8: Status    Available. Released 2018, April

 

HTC U11: Status    Available. Released 2017, June

 

I ovaj moj P10 lite:

Status    Available. Released 2017, March

 

Dakle, niti jedan mobitel kojeg kolege spominju nije postojao u trenutku kada sam kupio P10 lite. Kako sam ih onda mogao usporediti s P10 lite i kupiti nekoga od njih?

 

Sada sam ti naveo jedan izbor a bilo ih je još...

U svakom slučaju, sve Lite verzije su precijenjene jer su im cijene preko 2000HRK a tu postoje puno bolji telefoni za kupiti što u RH a što vani...

Tako da, bez ljutnje.

Ovo je savjet onima koji traže novi telefon, ne tebi, ti za svoje novce radi što hoćeš, ionako si pokazao da te nije briga dobiješ li više za iste novce sa ova dva posta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 8:28 (zoharbizo).
6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zoharbizo kaže...
ridealong kaže...

Neusporedivo bolji za što? Ne znam što vas nekolicina zapravo želite. Jeste li vi zadovoljni ičime u životu? Jer svaki dan izađe nešto novo, nešto bolje, brže, izdržljivije... Pa neću zbog toga prodati bubreg. Imam svoje prioritete i mijenjanje mobitela svaka 2-3 mjeseca mi sigurno nije među njima. Neka se ljuti tko želi na ovakav moj odgovor, ali se i najstrpljiviji čovjek umori od ovakvih izjava: "svi odreda neusporedivo bolji". Neću se sigurno ubiti zbog toga jer nemam mobitel koji je izašao jučer i svi testovi tvrde da može napraviti neviđeno.

 

 

Čitajući tvoj post netko će pored sto boljih telefona kupiti tvoj sa Kirinom 659 koji je Huawei ugradio u svaku Lite verziju koja postoji plus sve ostale low to medium segment telefone.

Huawei Honor 8 je izašao 10 mjeseci prije P10 Lite, ima mnogo jači čipset, obe bolje kamere, isti ekran i upgrade na Oreo 8.0 koji ima samo China Lite verzija, ti ne.

Tako da, čak i tada je bilo boljega izbora za 200HRK više...

Plus, u to vrijeme si u Elipsu imao akciju na Honor 8, 1500HRK sa dvije godine garancije na staklo, što je bila bomba ponuda...i opet puno jeftinije od Litea.

Znam jer sam ga imao, i kupio malo prije akcije.

ridealong kaže...

 Znaš čega jedino nemam? Vremena. To je jedina valuta u životu koju ne možeš dokupiti. I ako mogu kupiti mobitel koji mi je i više nego dobar i koji je poslužuje već 15 mjeseci bez pogreške, onda sam si uštedio vrijeme koje bih potrošio analizom bezbroj testova i recenzija u potrazi za najboljim Xiaomijem, Oppoom, Verneejem i ostalima, a ne bih do danas imao mobitel. I kada bih napravio monstruozno veliku i opširnu nanalizu svih mobitela i matematički precizno pronašao najbolji mobitel u trenutku x, u trenutku x+1 taj bi mobitel već bio zastario.

 

P Smart je izašao nedavno. P10 lite je izašao u ožujku ili travnju 2017. Da je P Smart bio dostupan kada i P10 lite, možda bih ga kupio. Tako ne možeš promatrati stvari jer, kao što sam napisao, svaki dan izlazi nešto novo, brže, bolje, izdržljivije. Tomu nema kraja. Tako nećeš ničime biti zadovoljan.

 

Kolegama isti odgovor: P10 lite je izašao u ožujku ili travnju 2017.

 

Nokia 7 plus: Status Available. Released 2018, March

 

P Smart: Status    Available. Released 2017, December

 

Nokia 8: Status    Available. Released 2018, April

 

HTC U11: Status    Available. Released 2017, June

 

I ovaj moj P10 lite:

Status    Available. Released 2017, March

 

Dakle, niti jedan mobitel kojeg kolege spominju nije postojao u trenutku kada sam kupio P10 lite. Kako sam ih onda mogao usporediti s P10 lite i kupiti nekoga od njih?

 

Sada sam ti naveo jedan izbor a bilo ih je još...

U svakom slučaju, sve Lite verzije su precijenjene jer su im cijene preko 2000HRK a tu postoje puno bolji telefoni za kupiti što u RH a što vani...

Tako da, bez ljutnje.

Ovo je savjet onima koji traže novi telefon, ne tebi, ti za svoje novce radi što hoćeš, ionako si pokazao da te nije briga dobiješ li više za iste novce sa ova dva posta.

 Jel' vidiš sada kako je grozno ovo višestruko citiranje? Kilometarska poruka.

 

Nisam gledao Honor 8 jer mi nije bio zanimljiv jer mi je prethodni Sonyjev flahship iz serije Z bio na životu. Kad je na njemu počelo štošta otkazivati, a nije se isplatilo popraviti, kupio sam novi mobitel. Tako da "Huawei Honor 8 je izašao 10 mjeseci prije P10 Lite" nije igralo nikakvu ulogu jer sam imao mobitel koji je radio.

 

P10 lite je super mobitel i do sada nije zakazao niti u jednoj aktivnosti. Ima boljih? Uvijek. Pa neću sada čupati kosu zbog toga.

 

"i upgrade na Oreo 8.0 koji ima samo China Lite verzija, ti ne." - ne znam gdje si ti to saznao? U srpnju sam dobio OTA nadogradnju na Oreo (vidi sliku ispod ove poruke) i potom još dvije manje OTA nadogradnje. Zadnja je bila 31.8. Na nekim Web stranicama se spominje kako će P10 lite dobiti i Android Pie (Huawei P10 Lite   Android P  Yes (planned)) (slika 2 - s još jedne Web stranice koja to spominje). Čak i da ne dobije, postojat će neslužbene verzije Androida 9.

 

Itekako me briga za moj novac. :-) Ali nemam vremena provoditi dane u analizi mobitela od kojih mi mnogi nisu zanimljivi zbog kojekakvih razloga.

oreo oreo
pie pie
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 10:37 (ridealong).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ajme ala ga laprdaš. Znači netko tko rijetko mijenja mob ne bi trebao uzeti vremena par dana i proučiti ponudu prije nego potroši 200-300 eura? Ne, neka uzmu prvu stvar koja dođe pod ruke, valjd bu ok 

 

Sve 5, uzeo si ga, zadovoljava te i dobro, ali nemoj soliti pamet na tech forumu na ovaj način...

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 11:09 (maks0806).
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zoharbizo kaže...
ridealong kaže...

Neusporedivo bolji za što? Ne znam što vas nekolicina zapravo želite. Jeste li vi zadovoljni ičime u životu? Jer svaki dan izađe nešto novo, nešto bolje, brže, izdržljivije... Pa neću zbog toga prodati bubreg. Imam svoje prioritete i mijenjanje mobitela svaka 2-3 mjeseca mi sigurno nije među njima. Neka se ljuti tko želi na ovakav moj odgovor, ali se i najstrpljiviji čovjek umori od ovakvih izjava: "svi odreda neusporedivo bolji". Neću se sigurno ubiti zbog toga jer nemam mobitel koji je izašao jučer i svi testovi tvrde da može napraviti neviđeno.

 

 

Čitajući tvoj post netko će pored sto boljih telefona kupiti tvoj sa Kirinom 659 koji je Huawei ugradio u svaku Lite verziju koja postoji plus sve ostale low to medium segment telefone.

Huawei Honor 8 je izašao 10 mjeseci prije P10 Lite, ima mnogo jači čipset, obe bolje kamere, isti ekran i upgrade na Oreo 8.0 koji ima samo China Lite verzija, ti ne.

Tako da, čak i tada je bilo boljega izbora za 200HRK više...

Plus, u to vrijeme si u Elipsu imao akciju na Honor 8, 1500HRK sa dvije godine garancije na staklo, što je bila bomba ponuda...i opet puno jeftinije od Litea.

Znam jer sam ga imao, i kupio malo prije akcije.

ridealong kaže...

 Znaš čega jedino nemam? Vremena. To je jedina valuta u životu koju ne možeš dokupiti. I ako mogu kupiti mobitel koji mi je i više nego dobar i koji je poslužuje već 15 mjeseci bez pogreške, onda sam si uštedio vrijeme koje bih potrošio analizom bezbroj testova i recenzija u potrazi za najboljim Xiaomijem, Oppoom, Verneejem i ostalima, a ne bih do danas imao mobitel. I kada bih napravio monstruozno veliku i opširnu nanalizu svih mobitela i matematički precizno pronašao najbolji mobitel u trenutku x, u trenutku x+1 taj bi mobitel već bio zastario.

 

P Smart je izašao nedavno. P10 lite je izašao u ožujku ili travnju 2017. Da je P Smart bio dostupan kada i P10 lite, možda bih ga kupio. Tako ne možeš promatrati stvari jer, kao što sam napisao, svaki dan izlazi nešto novo, brže, bolje, izdržljivije. Tomu nema kraja. Tako nećeš ničime biti zadovoljan.

 

Kolegama isti odgovor: P10 lite je izašao u ožujku ili travnju 2017.

 

Nokia 7 plus: Status Available. Released 2018, March

 

P Smart: Status    Available. Released 2017, December

 

Nokia 8: Status    Available. Released 2018, April

 

HTC U11: Status    Available. Released 2017, June

 

I ovaj moj P10 lite:

Status    Available. Released 2017, March

 

Dakle, niti jedan mobitel kojeg kolege spominju nije postojao u trenutku kada sam kupio P10 lite. Kako sam ih onda mogao usporediti s P10 lite i kupiti nekoga od njih?

 

Sada sam ti naveo jedan izbor a bilo ih je još...

U svakom slučaju, sve Lite verzije su precijenjene jer su im cijene preko 2000HRK a tu postoje puno bolji telefoni za kupiti što u RH a što vani...

Tako da, bez ljutnje.

Ovo je savjet onima koji traže novi telefon, ne tebi, ti za svoje novce radi što hoćeš, ionako si pokazao da te nije briga dobiješ li više za iste novce sa ova dva posta.

 I ja imam p10 lite,mob nije neka bomba, ali uzeo sam ga za 1300kn novog. dok sam bio bez uređaja.

Dok je na nougatu bio stalno je štekao, smrzavao aplikacije i slično.

Otkad je stigao Oreo sve radi fluidnije bez crashanja i sl.

NAPOMENA: Ni ja se ne slažem da je mob neki value jer brat je uzeo Redmi 5 plus za iste pare i bolji je od p10 u svemu osim kamere i benchmarka

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Piše tu i da će i Mate 8 iz 2015 dobiti Pie, u što čisto sumnjam, telefoni imaju 2 godine OS nadogradnje ako i toliko nekada...

Nisam siguran da ćeš dobiti Pie iako bi bilo super.

Inače, drago mi je da smo se razumjeli 😉

Josipe, 1300HRK je korektna cijena, 2000+ ne.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 11:57 (zoharbizo).
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Znam.

6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
maks0806 kaže...

Ajme ala ga laprdaš. Znači netko tko rijetko mijenja mob ne bi trebao uzeti vremena par dana i proučiti ponudu prije nego potroši 200-300 eura? Ne, neka uzmu prvu stvar koja dođe pod ruke, valjd bu ok 

 

Sve 5, uzeo si ga, zadovoljava te i dobro, ali nemoj soliti pamet na tech forumu na ovaj način...

 "Netko" ima život i u tom životu mu izbor mobitela nije nikakav prioritet. Pogledam malo što se nudi u trgovinama. Pogledam pojedine top liste. Odbacim entry level mobitele i gledam što je dobroga u srednjoj klasi, a da je novo ili nešto iz top klase, ali da je prošlogodišnje. I izaberem. I ne sazivam Sabor zbog toga. Niti mantram uz buniku.

 

Ovaj forum je već odavno propao, tako da se ovdje, uz par iznimki, ne može naučiti baš ništa. Ima vas nekolicina koji imate jezik kao krava rep i svakom ste loncu poklopac.  I sad ti meni pišeš - tech forum. Da je internet samo ovaj forum, onda bih se zabrinuo. Kako nije, na puno drugih mjesta mogu dobiti konkretne odgovore i savjete. Ovdje ima jako puno "stručnjaka". Gdje je onaj koji mi je prije mjesec, dva odgovorio da je kroz njegove ruke prošlo 1000 (tisuću) mobitela, pa valjda on nešto zna.

 

Ja sam zadovoljan svojim mobitelom koji mi radi sve što od njega zatražim. I ne gledam nikakve Antutue i druge benchove jer mi je to periferna stvar. Ako je tebi smisao života u tupljenju pred ekranom (a i mene navlačiš na to) i poznavanju napamet svih testova mobitela, onda te žalim. Ispričavam se ako si trgovac mobitelima koji ima svoje registriranu firmu, lokal, plaćaš porez državi i ostalo. Ako nisi...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 14:51 (ridealong).
6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CROGamerJosip kaže...

 I ja imam p10 lite,mob nije neka bomba, ali uzeo sam ga za 1300kn novog. dok sam bio bez uređaja.

Dok je na nougatu bio stalno je štekao, smrzavao aplikacije i slično.

Otkad je stigao Oreo sve radi fluidnije bez crashanja i sl.

NAPOMENA: Ni ja se ne slažem da je mob neki value jer brat je uzeo Redmi 5 plus za iste pare i bolji je od p10 u svemu osim kamere i benchmarka

 P10 lite na Nougatu je radio 12 mjeseci bez i jednog trzanja ili smrzavanja aplikacije. S Oreom također nemam problema.

 

Redmi nije u istoj kategoriji kao i P10 lite. Ako želiš uspoređivati Redmi, onda gledaj Y seriju kod Huaweija jer su im to najslabiji entry level mobiteli, a tome je Redmi kod Xiaomija ekvivalent.

 

I makni se od benchmarka. Oni su samo mamac da se proda određene modele.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zoharbizo kaže...

Piše tu i da će i Mate 8 iz 2015 dobiti Pie, u što čisto sumnjam, telefoni imaju 2 godine OS nadogradnje ako i toliko nekada...

Nisam siguran da ćeš dobiti Pie iako bi bilo super.

Inače, drago mi je da smo se razumjeli 😉

Josipe, 1300HRK je korektna cijena, 2000+ ne.

 Nije mi niti bitno hoću li dobiti službeni Pie. Ako bude radio s Oreom bez problema na duži rok, onda mi Pie niti ne treba. Ako baš budem želio Pie na P10 lite, instalirat ću neslužbeni ROM.

 

Josipovih 1300 kuna nije bio super potez ako mu je mobitel stalno štekao. Pitanje je tko mu prodao taj mobitel i zašto ga je išao prodavati. :-)

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Čekaj malo...ljudi dolaze ovamo pitati za savjet oko odabira mobitela, dobiju odgovor i sve 5 sviđalo se to tebi ili ne, a ti si se nadovezao sa spikom da neće tebi nitko određivat šta ti treba i da nemaš vremena pregledavati različite modele?? Bez da ti se itko uopće obratio?? Ne razumijem šta tebe točno muči...

Jel ti samo želiš čut da je p10 lite najisplatljiviji mobitel na svijetu ili? 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ridealong kaže...
maks0806 kaže...

Ajme ala ga laprdaš. Znači netko tko rijetko mijenja mob ne bi trebao uzeti vremena par dana i proučiti ponudu prije nego potroši 200-300 eura? Ne, neka uzmu prvu stvar koja dođe pod ruke, valjd bu ok 

 

Sve 5, uzeo si ga, zadovoljava te i dobro, ali nemoj soliti pamet na tech forumu na ovaj način...

 "Netko" ima život i u tom životu mu izbor mobitela nije nikakav prioritet. Pogledam malo što se nudi u trgovinama. Pogledam pojedine top liste. Odbacim entry level mobitele i gledam što je dobroga u srednjoj klasi, a da je novo ili nešto iz top klase, ali da je prošlogodišnje. I izaberem. I ne sazivam Sabor zbog toga. Niti mantram uz buniku.

 

Ovaj forum je već odavno propao, tako da se ovdje, uz par iznimki, ne može naučiti baš ništa. Ima vas nekolicina koji imate jezik kao krava rep i svakom ste loncu poklopac.  I sad ti meni pišeš - tech forum. Da je internet samo ovaj forum, onda bih se zabrinuo. Kako nije, na puno drugih mjesta mogu dobiti konkretne odgovore i savjete. Ovdje ima jako puno "stručnjaka". Gdje je onaj koji mi je prije mjesec, dva odgovorio da je kroz njegove ruke prošlo 1000 (tisuću) mobitela, pa valjda on nešto zna.

 

Ja sam zadovoljan svojim mobitelom koji mi radi sve što od njega zatražim. I ne gledam nikakve Antutue i druge benchove jer mi je to periferna stvar. Ako je tebi smisao života u tupljenju pred ekranom (a i mene navlačiš na to) i poznavanju napamet svih testova mobitela, onda te žalim. Ispričavam se ako si trgovac mobitelima koji ima svoje registriranu firmu, lokal, plaćaš porez državi i ostalo. Ako nisi...

 

 

 Mozda nije problem u forumu nego u tebi.. seres tu sta ce tebi neko odredivat sta tebi treba, dovoljan mi je taj i taj mobitel.. ne, nego si doso tu da ti neko kaze bravo stari zakon si, dobar izbor jer ne mozes podnijeti da ima i boljeg izbora za isti novac i da nisi u pravu a buduci da su u ovoj temi ipak ljudi malo napredniji od tebe koji prate svijet mobitela nemas sta tu dolazit kao laik nadmetat svoje misljenje..

Ova tema postoji da se pomogne izabrat ljudima najisplativiji mobitel za odreden novac, to sto si ti zadovoljan sa svojim jer za bolje ni ne znas ne znaci da ce netko drugi bit zadovoljan s istim a za iste pare moze puno bolje.. uzivaj ti stari u tom sto imas, drago mi je da si zadovoljan a ostale prepusti nama da im nademo best buy mobitel

7 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sapunica se nastavlja bez mene ...hehehe

 

 

maks0806 kaže...

Sve 5, bacaj svoje novce na ono što tebi paše. To što dobiješ istu stvar za 1000kn manje neka ti ništa ne znači ;) 

 

Nije za sebe to loš uređaj, ali je jedan od najneisplativijih uređaja svojeg cjenovnog segmenta, te je za mene kao takav loš. Čak i sam Huawei ima P Smart koji je skoro duplo jeftiniji, a po mnogočemu isti uređaj. P20 lite je pokušaj Huaweija da se kupi mediokritetan hardver i plati više nego što treba radi dizajna, a kolege su naveli puno bolje alternative u istom cjenovnom rangu.

 

Odgovor na tvoje (iznimno glupo) pitanje što mi želimo u životu? Želimo optimalno alocirati naše teško zarađene resurse. Zašto bih kupio za istu lovu lošiji mob. Dosta jednostavno, zar ne?

 

Ne dobije istu stvar?! Ajde nađite mi kineza sa boljim performansama od Samsunga S8, da je manjih ili istih dimenzija (x,y,z). 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 18:47 (zicer1101).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zicer1101 kaže...

Sapunica se nastavlja bez mene ...hehehe

 

 

maks0806 kaže...

Sve 5, bacaj svoje novce na ono što tebi paše. To što dobiješ istu stvar za 1000kn manje neka ti ništa ne znači ;) 

 

Nije za sebe to loš uređaj, ali je jedan od najneisplativijih uređaja svojeg cjenovnog segmenta, te je za mene kao takav loš. Čak i sam Huawei ima P Smart koji je skoro duplo jeftiniji, a po mnogočemu isti uređaj. P20 lite je pokušaj Huaweija da se kupi mediokritetan hardver i plati više nego što treba radi dizajna, a kolege su naveli puno bolje alternative u istom cjenovnom rangu.

 

Odgovor na tvoje (iznimno glupo) pitanje što mi želimo u životu? Želimo optimalno alocirati naše teško zarađene resurse. Zašto bih kupio za istu lovu lošiji mob. Dosta jednostavno, zar ne?

 

Ne dobije istu stvar?! Ajde nađite mi kineza sa boljim performansama od Samsunga S8, da je manjih ili istih dimenzija (x,y,z). 

 Mi 8 SE mu je dimenzijama najslicniji a i performansama, cak isto ima amoled ekran.. a baterija mu je premija naspram samsunga, kapacitet baterije mu je 3120 mah ali njegov chipset sd 710 je stedljiv i ja dobijem oko 8h sot na tom mobitelu.. cijena mu je cca 1800 kn.. pa ti vidi jel bi takav novi zapakirani za tu lovu il polovni s8 kojem je ionako vec slaba baterija jos oslabila zbog starosti

7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...
zicer1101 kaže...

Sapunica se nastavlja bez mene ...hehehe

 

 

maks0806 kaže...

Sve 5, bacaj svoje novce na ono što tebi paše. To što dobiješ istu stvar za 1000kn manje neka ti ništa ne znači ;) 

 

Nije za sebe to loš uređaj, ali je jedan od najneisplativijih uređaja svojeg cjenovnog segmenta, te je za mene kao takav loš. Čak i sam Huawei ima P Smart koji je skoro duplo jeftiniji, a po mnogočemu isti uređaj. P20 lite je pokušaj Huaweija da se kupi mediokritetan hardver i plati više nego što treba radi dizajna, a kolege su naveli puno bolje alternative u istom cjenovnom rangu.

 

Odgovor na tvoje (iznimno glupo) pitanje što mi želimo u životu? Želimo optimalno alocirati naše teško zarađene resurse. Zašto bih kupio za istu lovu lošiji mob. Dosta jednostavno, zar ne?

 

Ne dobije istu stvar?! Ajde nađite mi kineza sa boljim performansama od Samsunga S8, da je manjih ili istih dimenzija (x,y,z). 

 Mi 8 SE mu je dimenzijama najslicniji a i performansama, cak isto ima amoled ekran.. a baterija mu je premija naspram samsunga, kapacitet baterije mu je 3120 mah ali njegov chipset sd 710 je stedljiv i ja dobijem oko 8h sot na tom mobitelu.. cijena mu je cca 1800 kn.. pa ti vidi jel bi takav novi zapakirani za tu lovu il polovni s8 kojem je ionako vec slaba baterija jos oslabila zbog starosti

 To sam i mislio taj SE je super stvarno. Ma ljudi stvar je što večina ljudi osim dobirh performansi padne na "ime", dizajn i eleganciju. S8 u ruci je stvarno čudo, tih 5 mm je velika razlika nekima pa i sami oblik mobitela uz rubove. To je ono što su ljudi spremni platiti 2XXX kn više. Tako da mislim da se neki ovdje zaletavaju previše, jer tvrditi da je neko lud i glup što nije kupio npr. Xiaomi nego neki drugi random je stvarno suludo i neopravdano. Uredu je dati prijedlog ali vrijeđati nekog sa svojim arogantnim i bezobraznim komentarima nije uredu. (Ovo se ne odnosi na tebe.) 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma nije uopće u tome problem. Lik ni sam ne zna o čem bi pisao, Prvo krene sa P20, pa odjednom hvali p10 lite, pa redmi ne mogu stati uz rame p10 lite, te ih uspoređuje sa onim šrotom od Y serije huaweija. 

Sada kada nema argumenata, ovaj forum je propao, blablabla. Više tragikomedija nego išta, a kada nema argumenata napada nas sa "imanjem života" i sličnim glupostima. Klaun

Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Korisnik1251 kaže:

 

Koji je trenutno xiaomi s najboljom kamerom i min. 6" ekranom?

 Da ponovim pitanje, valjda se izgubilo u moru visestrukog citiranja...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice