"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.308
|
čitano: 5.719.921
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

decki, molio bih, koji mob do 800-900kn? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Baš uzeo Redmi 6A za 900 kn i mogu ga preporučiti. Ne velik, odličan ekran i baterija, solidne kamere, skroz ok radi
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Redmi note 4x je po meni bolji izbor a cijene su im u 10eur max, stedljiviji proces i jaci,fhd display, vise radne memorije infrared. Imas na geekmaxi iz EU.Po meni je taj 6a promašen mob zbog prevelike cijene
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Redmi 6A je promašaj od uređaja, a pogotovo za tu cijenu... 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozdrav ekipa,

Kakva su Vam iskustva sa Meizu mobitelima.

U zadnje vrijeme su izbacili dosta zanimljivih modela (Meizu 16, Meizu 16x, Meizu x8), a vidim da neki imaju i global verzije mobitela.

Jel moze reci neko kakvi su ima mobiteli u usporedbi sa npr Xiaomi-jem (kvaliteta hadvera, kvaliteta sofwarea za globalnu verziju, kamera itd).

Npr. kad bi uzeo global verziju nekog od novijih modela, jel bi sve radilo ok bez otkljucavnja bootloadera, rootanja i slicnih stvari.

Trenutno imam Xiaomi Redmi Note 4 (MTK) tako da imam iskustva sa kinezima al jednostvano mi se neda vise zezati sa romovima, zelim da mobitel radi ok out of box.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ukratko većina kaže nadogradnje su sporije ili ih nema, a tehnički gledano su kao i Xiaomi, a čak prije koliko se sjećam što se servisa recimo ekrana čak i bolji, tj... Jednostavniji. Zadnje što sam probao je Meizu M6s s global verzijom i bila je uredna i sve je odmah radilo. Nije se ništa moralo dodatno snimati i imaju odmah hrvatski jezik itd. Osobno sam se lako snašao. No, nekima nije baš raspored menija najjednostavniji i teže im je staviti drugi launcher mada ne vidim neku veliku potrebu za to jer su počeli nuditi mogućnost korištenja ladice (kao Samsung) ili kao i Xiaomi (Iphone) bez ladice za aplikacije... Osobno bih Meizu uvijek probao bez ikakve zadrške no meni i dalje Xiaomi daje bolji omjer uloženog, pa eto ostajem na brojci 4 komada Meizu mobitela za sada. Ako uzmeš javi kakva su ti iskustva.

 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Uzeo supruzi LeEco Le2 x526 sa Goldway-a. Izašlo me nešt sitno prek 700 kuna i nakon tjedan dana korištenja prezadovoljni. Za tu lovu preodličan mob. Brz, fluidan, kamere sasvim oke, baterija zadovoljavajuća a i ima brzo punjenje, kvaliteta izrade fenomenalnan za tu lovu.

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Može link za neki adblocker da radi na miui9 redmi note 4 global.

Da blokira sve.

Mob je rootan.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako je rootan, onda instaliraj Ad-Away...

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...

Ako je rootan, onda instaliraj Ad-Away...

 

https://www.adaway.co/download/

 

To je to ? 

Ak nije daj link pls.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne znam jel to isto, ovo je službeni web: https://f-droid.org/en/packages/org.adaway/

Imaš malo niže "Download APK" opciju - instaliraš, refresh hosts fajlova, restartaš mob i to je to, sve blokira...

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Radi ovo koliko vidim.

Najviše živciraju reklame u nekim aplikacijama i na YouTube, a od prije imam free adblock browser koji dost brže od chrome radi i blokira oglase po sajtovima.

Nisam probso neki drugi browser i neam pojma koji najglađe radi na Androidu no ovaj je čist ok i puno bolji od chrome, bar na redmi note 4, možda chrome više troši cpu i ram pa zato štuca.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sta volim kad ovi idioti kad narucim mob.ne odgovaraju na upite..pa ebo vas ima vas ko kineza a nemozete odgovarat na poruke..i sad ti cekaj...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Silent horror1992 kaže...

Radi ovo koliko vidim.

Najviše živciraju reklame u nekim aplikacijama i na YouTube, a od prije imam free adblock browser koji dost brže od chrome radi i blokira oglase po sajtovima.

Nisam probso neki drugi browser i neam pojma koji najglađe radi na Androidu no ovaj je čist ok i puno bolji od chrome, bar na redmi note 4, možda chrome više troši cpu i ram pa zato štuca.

 

 

Ipak ne blokira Youtube reklame, iskače wish mrtvi. 

14 godina
moderator
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Skini samsungov browser i u njemu mozes instalirat adblockere.
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako ima netko volje i vremena napisati ili mi dati link za reklamaciju xiaomia. Moram ga slati u Kinu, kupljen je preko Honora. Nikad nisam slao paket a sad ga moram poslati u kinu. Neko iskustvo i sl. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ivanec kaže...

Ako ima netko volje i vremena napisati ili mi dati link za reklamaciju xiaomia. Moram ga slati u Kinu, kupljen je preko Honora. Nikad nisam slao paket a sad ga moram poslati u kinu. Neko iskustvo i sl. 

 

Evo ti moje iskustvo ali s drugom trgovinom: https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/iskustva-reklamacijama-kupnja-iz-kine/260368.aspx

 

Link za reklamaciju Xiaomija... heh... Xiaomi ti ne daje nikakvo jamstvo kupcima izvan Kine (i mislim Indije) tako da sva prava na jamstvo imaš samo od trgovine u kojoj si kupio, u tvom slučaju Honorbuy.

 

Znači kontaktiraš Honorbuy na support@honorbuy.com i napišeš im kakav problem imaš i oni će ti dati daljnje upute. Javi kako je prošlo. Sretno!

 

5 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Xiaomi mi a2,ima li ko iskustva sa učestalim smrzavanjem ekrana,odnosno da čekam nadogradnju,ili je pomoglo vraćanje na tvorničke postavke...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
display name ivo kaže...
ivanec kaže...

Ako ima netko volje i vremena napisati ili mi dati link za reklamaciju xiaomia. Moram ga slati u Kinu, kupljen je preko Honora. Nikad nisam slao paket a sad ga moram poslati u kinu. Neko iskustvo i sl. 

 

Evo ti moje iskustvo ali s drugom trgovinom: https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/iskustva-reklamacijama-kupnja-iz-kine/260368.aspx

 

Link za reklamaciju Xiaomija... heh... Xiaomi ti ne daje nikakvo jamstvo kupcima izvan Kine (i mislim Indije) tako da sva prava na jamstvo imaš samo od trgovine u kojoj si kupio, u tvom slučaju Honorbuy.

 

Znači kontaktiraš Honorbuy na support@honorbuy.com i napišeš im kakav problem imaš i oni će ti dati daljnje upute. Javi kako je prošlo. Sretno!

 

 javio sam se Honorbuy, dopisujemo se redovito. Ugl traze me da posaljem mob u Kinu, imam adresu. Nije mi jasno dal ce mi carina naplatiti porez i carinu, kad mi ga budu vracali. Kad sam ga kupio naravno nisam ga platio jer je dosao iz Talijanskog skladista, a sad bi najvjerojatnije dosao iz Kine.

Ovo je zadnje uputstvo:

 

Please return back the phone to us to repair, after shipping your package back to us,please tell us the tracking number.


I am here for the issue you need to know before sending back the phones
1.Carrier: Sending back only with following carrier, and advise the tracking number when available. 
- shipping by registered air mail(the one with tracking no.), declare as Repaired Communication Tool, value at 29.9USD( It is important, or it may cause customs problem and serious delay)
DO NOT use the express like TNT, UPS, Fedex, and DHL. Or it will has Customs problem.(If you ship the parcel to us via TNT, UPS, Fedex, and DHL ,if it produce the tax,we will refuse to sign the parcel)
2.we have sent one document to your email,please check your email and fill in the document ,print it out and send it together with your package.

3.Also please kindly protect your phone well before send it out  , for example, use  bubble bag and sturdy hard box .and backup your data.

4.please make sure that your phone has not being split disassembled.Because it is out of warranty for decomposed phone.

5.Address for Returning. China  

Warranty Address. China

Receiver: TANG JIEBING

Post Code: 518028

Address:

Room2004,Block C,Qunxing-Square,Huaqiang North Road Futian District,Shenzhen City, Guangdong ,China

Address in Mandarin

深圳市福田区华强北路群星广场C座2004

Tel: 0086-156-2285-2225

 

ovo pod broj 1 mi nije bas najjasnije, kojom postom i kako poslati?

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ivanec kaže...

 

 javio sam se Honorbuy, dopisujemo se redovito. Ugl traze me da posaljem mob u Kinu, imam adresu. Nije mi jasno dal ce mi carina naplatiti porez i carinu, kad mi ga budu vracali. Kad sam ga kupio naravno nisam ga platio jer je dosao iz Talijanskog skladista, a sad bi najvjerojatnije dosao iz Kine.

Ovo je zadnje uputstvo:

 

Please return back the phone to us to repair, after shipping your package back to us,please tell us the tracking number.


I am here for the issue you need to know before sending back the phones
1.Carrier: Sending back only with following carrier, and advise the tracking number when available. 
- shipping by registered air mail(the one with tracking no.), declare as Repaired Communication Tool, value at 29.9USD( It is important, or it may cause customs problem and serious delay)
DO NOT use the express like TNT, UPS, Fedex, and DHL. Or it will has Customs problem.(If you ship the parcel to us via TNT, UPS, Fedex, and DHL ,if it produce the tax,we will refuse to sign the parcel)

 

ovo pod broj 1 mi nije bas najjasnije, kojom postom i kako poslati?

Ako ti budu slali iz Kine, a vjerojatno hoće, carina će ti naplatiti PDV i pregled pošiljke. To je 99% sigurno iz mog iskustva. Probaj se dogovoriti da ti pošalju iz Italije, ponudi platiti poštarinu, jeftinije ti je to nego da te ocarine.

 

A ovo kojom poštom, HP-om kao paket. Mene je za sat izašlo 90-ak kuna, ide na težinu. Dobiješ tracking broj. Traže te da deklariraš malu vrijednost da oni ne plate carinu, kod njih to prođe vjerojatno tako. Kod nas the sheme "poklon" i "vrijednost 20$" više ne prolaze. U biti ni ne možeš drugačije nego kako te traže i sav rizik je na tebi. Sretno!

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Poz, kolka bude razlika u cijeni mobitela izmedu nasih trgovina i trgovina vani, jednom kad se ustabile cijene modela? Konkretno me zanima za pocophone i mi8. Velika predost meni osobno je karticno placanje tako da sam spreman prozvakati tu neku razliku... Takoder razlika jamstva? Kolko sam shvatio nasi svi nude 24 mj i puno je jednostavnije ako evtualno dode do kvara, a ostali? Hvala i  LP

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mene ti je prije mjesec dana MI8 izašao 2680 kn sa svime..model 6/128 plavi
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zizou5 kaže...

Poz, kolka bude razlika u cijeni mobitela izmedu nasih trgovina i trgovina vani, jednom kad se ustabile cijene modela? Konkretno me zanima za pocophone i mi8. Velika predost meni osobno je karticno placanje tako da sam spreman prozvakati tu neku razliku... Takoder razlika jamstva? Kolko sam shvatio nasi svi nude 24 mj i puno je jednostavnije ako evtualno dode do kvara, a ostali? Hvala i  LP

 

gamer_101 kaže...
Mene ti je prije mjesec dana MI8 izašao 2680 kn sa svime..model 6/128 plavi

 Hvala na odgovoru, na kolko se moze ocekivati otprilike da ce pasti poco u slijedecih mjesec dva dana u hrvatskim trgovinama, a kolko vani? Sad vidim da je kod nas najjeftiniji oko 2700 kn...

5 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nakon vraćanja na tvorničke postavke i nadogradnje mi a2 radi glatko i fluidno ...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Šta kažete mi a2 ili pocophone? Jel se isplati tih 100 eura razlike. Kameru mi je bitna. Molim pomoć

3 MI A2
11 POCO
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kamera ti je bolja u mi a2,a i ne samo kamera,imao sam istovremeno u ruci oba,pogotovo u noćnim uvjetima...pocophone je nešto brži ali ne toliko koliko možeš pročitati,ima poco veću bateriju ali je i od poca procesor veći potrošač,ali je zato teži 20 grama..zapravo poco u ničemu ne dominira..pogotovo za prosječnog korisnika..

 
1 0 hvala 1
5 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Prije bih rekao da je realna razlika 50 eura,jer je poco osim procesora,više rama i to nepotrebno bar meni u svemu malo lošiji..i to kamera,zaslon,izrada kućišta,a2 nema zub koji pocu povećava ekran ali samo na papiru...s tim što bi a2 kao android one prvi trebao dobijati nadogradnje...

 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz...je li normalno da na mi 8 na stand by-u tokom noci baterija padne za 10% i to u nekih 6-7 h? Hvala...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@ivanec

Koji model Xiaomija šalješ na reklamaciju, ako nije tajna ?
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice