"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.738.895
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Isprike mislio sam da je A2 običan u pitanju. Note 5 prije A2 Lite...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
cropunk kaže...

kratko pitanje :

 

https://www.mall.hr/pametni-telefoni/xiaomi-gsm-telefon-a2-4-64gb-crni

 

ili

 

-Xiaomi-Redmi-Note-5-4GB-RAM-64GB-ROM-Mobile-

 

 

ili bas nesto trece ako ima bolje - u tom nekom rangu 1200 kn max... a da ce potrajat,nemam nekih bitnijih zahtjeva

 

hvala

Mozes uzeti i 3gb/32gb varijantu note 5 pro za 115eur, razlike u svakodnevnom radu vs 145eur note 5 4gb/64gb nema, jedino ako ne patis da vrtis dvije igre u pozadini i da ih vrtis non stop :)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pa ne,ne vjerujem da cu nesto previse igrati iskreno. ali bi volio mob na sto duze staze. ovaj sto imam gura vec 5 godinu....

 

ali,od ovo dvoje znaci ovaj drugi je bolja prilika.odlicno,hvala na pomoci

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 0:00 (cropunk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

samo da se pohvalim

 

nakon xyz dana razmišljanja koji model uzeti i isto toliko kemijanja koliko max platiti odluka je pala na Xiaomi RN5 ver. 6/64

 

u igri su bili RN6 4/64 , A2 4/64 i Mi8 SE 4/64 ali odlika je pala na gore navedni RN5 

 

presudne stvari su bile

 

baterija od 4000mah

u slučaju oštećenja ekrana ,jeftina zamjena 

nema notch

ne igra mi ulogu usb type-c

6gb rama i 64gb memorije za cijenu 4/64 u verziji RN6 (čak i jeftiniji)

prebacim se na indiju i imam face unlock koji je fascinantno brz i iznenađujuće dobar i u lošijem osvjetljenju (ali prst je prst)

ne igra mi ulogu Android 

 

nakon 10ak dana korištenja, SOT mi se kreće oko 8-10h sa time da igram samo 2 igre a ostalo je ili YT ili neki browser sa standarnim messengerima

dual kamera je na razliku RN4 (koji mi je bio mob prije ovoga) fantazija, prednja mi je bila katastrofa jer po defaultu ima bjuti efekt uključen, kad sam ga isključio druga priča...

fast charge funkcionira, no uz njega se dobije "normani" punjač, pa ukoliko se nema drugi, punjenje traje cca 2h što je sasvim podnošljivo

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ima tko kakva iskustva u nabavi sa polline.de?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ekipa, preporuka između xioami redmi note 5 ili xiaomi mi A2 mobitela? 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 14:57 (marin_bar).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 

Ave mudri ljudi,

 

uz posao i 5-ero klinaca teško je naći vremena za istraživanje pa se oslanjam na vašu pomoć. Pa da budem što kraći.

 

Redmi note 2 je nakon skoro 3 godine na izdisaju pa s obzirom na iskustvo s njim ne želim više 5.5 inča već 5,15 najviše ( mislim na dimenzije 145/70 mm).

 

Budžet mi je fleksibilan pa želim nešto moćnije, brzo (na duge staze) i s dobrom baterijom. Ali 5,15 max!

 

E sad,

 

čekao sam mi 8 se al kolko vidim nema global roma a ja ne bih baš htio TWERP-ovati, i kako sve se to već zove... bojim se da ne bi u nedostatku vremena štogod zeznuo.

 

Stoga pitanja:

 

1. postoji li nešto što tražim a da ne moram čačkat po njemu?

2. postoje li najave da će nešto novo doći u 5,15 formatu pa da se isplati čekati?

3. imate li kakve dodatne savjete ili preporuke

 

Unaprijed hvala na trudu i vremenu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 15:32 (mecaja).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A Redmi 6 ima li netko jer razmišljam o kupnji?

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
makechaos kaže...

A Redmi 6 ima li netko jer razmišljam o kupnji?

 Ako gledas taj nizi rang, ja bih radije išao na Redmi 5 ili Redmi S2.

11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Je li itko imao ovakva iskustva sa mi global store-om?

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 

Miješaš dvije stvar, jedno je global verzija uređaja drugo je global rom, nemaju veze jedno s drugim.

 

Ako je uređaj global verzija, znači namijenjen je za EU tržište, za tebe to znači da podržava frekvenciju B20 800 mhz za 4G mrežu koju operateri koriste u ruralnim područjima, osim Tele 2.

A global rom, je samo verzija sustava koja je na njemu. Ti uvijek možeš staviti global rom bilo da imaš globalnu verziju mobitela ili kinesku.

 

Global rom, ima sve jezike i imaš odmah playstore instaliran, dok kineski ima samo engleski i kineski jezik, bez playstorea.

 

Znaci, prvi ti je uređaj koji podržava B20 za 4g i vjerojatno je i global rom na njemu.
Drugi ti je kineska verzija mobitela bez B20 sa pretpostavkom da je kineski rom na koji možeš staviti globalni rom, no čini se da su već i stavili global rom na njega, nisam išao detaljno proučavati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 19:45 (kiki_b).
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
leoncropro kaže...

e li itko imao ovakva iskustva sa mi global store-om?

Eto, sve ti je rečeno, ako želiš kinesku verziju poslat će ti, ako ne dobit ćeš novce natrag.

Ja bih uzeo novce natrag, a i pretpostavljam da nisi naručio kinesku verziju? Kad ti vrate novce lako naručiš opet od koga želiš.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 20:01 (kiki_b).
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kiki_b kaže...
leoncropro kaže...

e li itko imao ovakva iskustva sa mi global store-om?

Eto, sve ti je rečeno, ako želiš kinesku verziju poslat će ti, ako ne dobit ćeš novce natrag.

Ja bih uzeo novce natrag, a i pretpostavljam da nisi naručio kinesku verziju? Kad ti vrate novce lako naručiš opet od koga želiš.

 Narucio sam mi 8 se tak da ima samo kineska verzija

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
leoncropro kaže...

 Narucio sam mi 8 se tak da ima samo kineska verzija

A to je sa aliexpressa?

Jer kako je u tom slučaju buyer protection napravljen ako oni sad ponovno pošalju? Da se ne oduži vrijeme, a tebi istekne do kad možeš otvoriti dispute u slučaju da ponovno nešto bude s paketom, da se zaštiti možeš.

Sjećam se sa ebayja kada tako ne bi stigao paket pa Kinez kaže poslat ćemo drugi, on navodno pošalje a tebi istekne vrijeme za otvaranje disputea jer si čekao da drugi put stigne paket, pa izvisiš.

 

Vjerujem da Mi global store nisu takvi ali bolje biti 100%, zar ne?

Zato pitam ako pristaneš da ponovno sad pošalju, da li se prvobitna narudžba produljuje vrijeme za buyer protection ili ju zatvaraju i nova se otvara pa ponovno imaš na novo sve.

 

Budući da ne znam kako je taj dio napravljen ja bih novce pa opet naručiš. A uvijek ih možeš pitati.

No možda ti netko više zna ovdje o tome.

11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kiki_b kaže...
leoncropro kaže...

 Narucio sam mi 8 se tak da ima samo kineska verzija

A to je sa aliexpressa?

Jer kako je u tom slučaju buyer protection napravljen ako oni sad ponovno pošalju? Da se ne oduži vrijeme, a tebi istekne do kad možeš otvoriti dispute u slučaju da ponovno nešto bude s paketom, da se zaštiti možeš.

Sjećam se sa ebayja kada tako ne bi stigao paket pa Kinez kaže poslat ćemo drugi, on navodno pošalje a tebi istekne vrijeme za otvaranje disputea jer si čekao da drugi put stigne paket, pa izvisiš.

 

Vjerujem da Mi global store nisu takvi ali bolje biti 100%, zar ne?

Zato pitam ako pristaneš da ponovno sad pošalju, da li se prvobitna narudžba produljuje vrijeme za buyer protection ili ju zatvaraju i nova se otvara pa ponovno imaš na novo sve.

 

Budući da ne znam kako je taj dio napravljen ja bih novce pa opet naručiš. A uvijek ih možeš pitati.

No možda ti netko više zna ovdje o tome.

 Ima jos 20 i nes dana do isteka roka za prijavu tak da ak se nes slicno dogodi jos jednom mogu otkazat tj. prijavit

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
leoncropro kaže...

 Ima jos 20 i nes dana do isteka roka za prijavu tak da ak se nes slicno dogodi jos jednom mogu otkazat tj. prijavit

Ako si osiguran i sve OK, koje je pitanje onda? :)

Sve ti je poznatno, ne razumijem što te zanima onda?

10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ekipa molim vas savjet za kupnju - MIX 2s ili MIX 3 ?

thx

 

8 MIX 3
0 MIX 2s
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pa ak novac nije problem onda mix 3,ak je onda 2s :)
5 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ljudi jel ima ko od vas Mi Max 3 i kakva su iskustva snjime? Dvoumim se između njega i Pocophone, najviše zbog slikanja i baterije.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nije problem ,  1000kn je skuplji ali jos uvijek nema global rom za MIX 3

 

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Imam ja Max 3.
Meni je sad (dok sam ga zrihtal) najbolji mob koji sam ikad imal (a imal sam sve i svakaj, od ulaznih modela do flagshipova).
Kamera je solidna za ono kaj meni treba jer ne radim piksel piping. Moze i puno bolje instaliranjem Gcam-a i ukljucivanjem camera2api jer se radi o solidnom samsung senzoru sa dual piksel tehnologijom (citaj: jedan od najbrzih i najpreciznijih autofokusa koje sam videl). Kaj se tice baterije redovito cupam po 12-13 sati SoT-a. BT (imam xiaomi vuru) , wifi, mobilni podaci, sinkronizacija uvijek ukljuceni. Ekran milina za konzumaciju sadrzaja.
Pocoja nemam ali ono kaj znam mob je brz (2x brzi soc od max 3), isto baterija solidna, kamera takodjer... Ono, ja volim velike (lol)... ekrane. Razmisljal sam o Pocoju ali dok usporedim bas taj dio, nema sanse, nejdem na nist manje pa da je ne znam kak brzi. :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Slažem se sa svim gore navedenim nakon cca 2 mjeseca korištenja Max 3. Mob je odličan po svemu, no ljudi često imaju problem s veličinom, dakle, to imati na umu.

Jedino ne znam kak izvlačiš toliko SoT-a, 11-12 h sam imao na bivšem Max 2, na trojci dobijam dosta manje, 9-10 h uz gotovo isti način korištenja (Xiaomi sat BT 0-24, 2 maila sync, uvijek 4G i Wi-fi), ja sam to pripisao skoro duplo jačem procesoru od Max2, i budući da ništa u pozadini neočekivano ne cucla. Koji ROM, jel isto Global 10.0.1.0?

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Svjetlina mi je na kakvih 25% u zatvorenom prostoru, 60% vani. To jedino. Slika u prilogu od neki dan. Global rom zadnji.

 

Edit: Nije mi slike primilo. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 15:59 (ukay1000).
5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ma dosta se dvoumim između ta 2 mobitela... Na aliexpress-u vidim da će u nedjelju 11.11. bit nekakva akcija pa se danas moram odlučit koji ću uzet. Bio u Linksu i držao sam Mi Max 3 u ruci i za moju "šapu" mi je ok XD, a  poco mi isto dobar zbog karakteristike. A ovo za root se ne kužim iskreno jer nikad nisam to radio na mobitelima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 15:33 (Osječanin).
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ukay1000 kaže...

Svjetlina mi je na kakvih 25% u zatvorenom prostoru, 60% vani. To jedino. Slika u prilogu od neki dan. Global rom zadnji.

 

Edit: Nije mi slike primilo. 

Baš zanimljivo, na istom tom ROM-u ne dobijem ni približno toliko, evo sad na 60% baterije od jutros, 3.5 h SoT-a, znači dogurat će do 9 h cca od stotke, ali nije baš isto. Haha, tvoj je kineska verzija pa manje troši, a moj Global, valjda je do toga 

 

@Osječanin: s root-om dobiješ administratorske ovlasti pa možeš razne stvari instalirati, npr. blokatore reklama, Google Cameru itd., ali nije nužno to raditi, više nešto za napredne korisnike...

5 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Znači, ako uzmem Mi Max 3 neću bit razočaran?

Samo bi pitao za još 2 modela, ako možeš odgovorit? Mi 8 lite i Mi 8 SE koji je bolji? Pitam jer frend razmišlja uzet, a ne zna koji bi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 19:30 (Osječanin).
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Geekmaxi ima nove popuste povodom prve godišnjice: http://bit.ly/2F8AgPP

 

U tablici iz potpisa se također nalaze novi kodovi s popustima.

 

Uživajte!

Geekmaxi popusti: https://tinyurl.com/geekmaxi-HR
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pozdrav!

već vas danima čitam, mozgam i mislim da sam konačno smozgala :D 

uzimam poco, prvo sam mislila uzeti ga u hr radi garancije - na alo alo je 6/64GB 2800kn. no, upravo sam vidjela da me na geexmaxi-u (uz availability date 20.11.) može izaći 299eura i sad ne znam što da radim. koliko je kompliciratno to s garancijom i servisom u eu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Osječanin kaže...

Znači, ako uzmem Mi Max 3 neću bit razočaran?

Samo bi pitao za još 2 modela, ako možeš odgovorit? Mi 8 lite i Mi 8 SE koji je bolji? Pitam jer frend razmišlja uzet, a ne zna koji bi.

Ne vidim zašto bi bio razočaran, a i kažeš da si ga isprobao u dućanu. A za ova dva Mi8 ne znam, imaju sve različito, od veličine ekrana, baterije, procesora, cijene, neka si pogleda što mu je bitnije kod moba pa neka tu verziju uzme...

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice