"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.308
|
čitano: 5.720.624
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kiki_b kaže...
ottokc kaže...

Neki best buy do 1500 kuna. a da se može kupiti u Hrvatskoj? Preferiram Xiaomi ali može i neki drugi....

 Redmi Note 5 / Note 6, a A2 lite ako želiš stock android.

Zahvaljujem, a nešto možda s manjim ekranom 5-5.5"???

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Uzmi A2 lite slobodno. To je veličinom na razini starim mobitelima sa 5-5.2? ekranima

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ottokc kaže...
kiki_b kaže...
ottokc kaže...

Neki best buy do 1500 kuna. a da se može kupiti u Hrvatskoj? Preferiram Xiaomi ali može i neki drugi....

 Redmi Note 5 / Note 6, a A2 lite ako želiš stock android.

Zahvaljujem, a nešto možda s manjim ekranom 5-5.5"???

 Nema manje, Mi A2 lite je najmanji sa ekranom 5.84 tj. ekran mu je 19:9 razmjera tako da telefon uopce nije velik 

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ottokc kaže...
kiki_b kaže...

 Redmi Note 5 / Note 6, a A2 lite ako želiš stock android.

Zahvaljujem, a nešto možda s manjim ekranom 5-5.5"???

Kako su ti vec i spomenuli, nemaš manje. A sad ti se ne gleda po velicini ekrana, već dimenzije uređaja. Primjerice RN4 je 5.5", a A2 lite je 5,8", a zapravo je A2 lite malo manji uređaj od RN4, jer eto, mobiteli sada sve manje "mesa" imaju.

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Idem i ja onda pitati po sličnom principu.

 

Trebam par informacija:

a) trebam neki mobitel za 1300 kn (sa PDVom i carinom),

b) visina do 150mm (znam da svi spominjete ekran, ali danas je to bezveze komentirati kada ekrani idu od ruba do ruba. Meni je bitno da nije mobitel prevelikih gabarita)

c)  preporuka web stranica za kupnju (što znači za mene kao kupca ako je proizvod u EU skladištu? Ne plaćam PDV na cijenu ? )

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Korny1603987 kaže...

Idem i ja onda pitati po sličnom principu.

 

Trebam par informacija:

a) trebam neki mobitel za 1300 kn (sa PDVom i carinom),

b) visina do 150mm (znam da svi spominjete ekran, ali danas je to bezveze komentirati kada ekrani idu od ruba do ruba. Meni je bitno da nije mobitel prevelikih gabarita)

c)  preporuka web stranica za kupnju (što znači za mene kao kupca ako je proizvod u EU skladištu? Ne plaćam PDV na cijenu ? )

b) http://www.racunalo.com/usporedilica/xiaomi-mi-a2-vs-xiaomi-a2-lite/

A2 lite taman spada u "ispod 150mm".

Ali nemam pojma koliko košta :/

 

c) Tako je. Ako se nalazi u EU nema nikakvih dodatnih troškova na ono što platiš prilikom kupnje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A2 Lite najbolji mobitel 2018 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja sam ga uzeo kceri i meni je A2 Lite odlican koliko sam ga isprobao.
Po meni je to najbolji low budget mob trenutno.
Ima sve, dobar ekran, prosirivu memoriju, 4000 mah bateriju, moderan dizajn, solidnu kameru, 3.5 mm ulaz, kompaktne dimenzije, cisti Android...
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, 

 

Da li netko zna odakle bi bilo najpovoljnije naručiti Meizu 16th, verzija sa 8 gb a da nemam dodatnih troškova (carina, pdv.. ) 

 

Htio bi sad ubost kad su akcije. 

Gledao sam po netu, na onim stranicama koje su postavljene u temi, ali nisam nikad naručivao pa eto... trazim preporuku.

 

Hvala

ko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ottokc kaže...
kiki_b kaže...
ottokc kaže...

Neki best buy do 1500 kuna. a da se može kupiti u Hrvatskoj? Preferiram Xiaomi ali može i neki drugi....

 Redmi Note 5 / Note 6, a A2 lite ako želiš stock android.

Zahvaljujem, a nešto možda s manjim ekranom 5-5.5"???

 samo zbog velicine sam i ja isao na A2 Lite, drzao sam u ruci i RN5 i mogu reci da je osjetno veci od A2 Lite, iako se mozda na papiru ne cini tako, ali kod koristenja ces odmah vidjet tu razliku i meni je to bio dovoljan faktor u korist A2 Lite koji sam na kraju uzeo...i nakon mjesec dana nemam zamjerki, fenomenalan mob, kamera odlicna (nisam zahtjevan korisnik i uglavnom dnevno svjetlo), za bateriju, koja je s ovim SoC-om mozda cak i najbolja od svih smartphone-a, od flagshipa do low-enda, a to cu potkrijepiti i SS-om u prilogu, 9h SoT-a i PUNA 2 dana + 2h, sad ne znam koliko ti je to bitno, redovni update (android one) tako da s njim nitko ne moze fulati, tko god misli kupiti ovaj mob, ako ima jos pitanja mozete i dm ili tu

Anything that can be connected, will be connected.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 13:19 (definho).
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ima i u A1 A2 lite.Puna cijena bez tarife 1499 kn
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 17:43 (ZdravkoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Moja dvojba je Redmi note 5 ili Mi A2 lite.Prije sam bio za RN 5, ali sad nakon zadnjih komentara Mi A2 lite sve bolje izgleda.

Samo čekam neki božični popust u domaćim trgovinama.

Inače koju domaću preporučujete Neutrino, Wowshop, Mobis, Smartson...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imas kod ovog prodavaca na Aliju. Ja sam uzimao Meizuje par puta i sve pet.

 

https://meizuonline.aliexpress.com/store/group/16th/3869084_514303427.html?spm=a2g1y.12024536.pcShopHead_6492587.1_2_0

 

 

435 Dolara + 27 Dolara Dhl EU Shipping (dakle ne placa se PDV i carina)

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
definho kaže...
ottokc kaže...
kiki_b kaže...
ottokc kaže...

Neki best buy do 1500 kuna. a da se može kupiti u Hrvatskoj? Preferiram Xiaomi ali može i neki drugi....

 Redmi Note 5 / Note 6, a A2 lite ako želiš stock android.

Zahvaljujem, a nešto možda s manjim ekranom 5-5.5"???

 samo zbog velicine sam i ja isao na A2 Lite, drzao sam u ruci i RN5 i mogu reci da je osjetno veci od A2 Lite, iako se mozda na papiru ne cini tako, ali kod koristenja ces odmah vidjet tu razliku i meni je to bio dovoljan faktor u korist A2 Lite koji sam na kraju uzeo...i nakon mjesec dana nemam zamjerki, fenomenalan mob, kamera odlicna (nisam zahtjevan korisnik i uglavnom dnevno svjetlo), za bateriju, koja je s ovim SoC-om mozda cak i najbolja od svih smartphone-a, od flagshipa do low-enda, a to cu potkrijepiti i SS-om u prilogu, 9h SoT-a i PUNA 2 dana + 2h, sad ne znam koliko ti je to bitno, redovni update (android one) tako da s njim nitko ne moze fulati, tko god misli kupiti ovaj mob, ako ima jos pitanja mozete i dm ili tu

Kupio sam ga i ja ženi prije nekih 2 tjedna, s Geekmaxija iz DE za nekih 1250 kn (4/64GB). Sve navedeno vrijedi, mob je hardverski odličan, baterija traje 8-9 h SoT-a i zbilja je jedan od najmanjih gabaritima trenutno. Meni jedina mana moba je upravo AndroidOne koji je katastrofa što se tiče bilo kakvih opcija podešavanja (npr. ne možeš u postavkama namjestiti da imaš postotak baterije u status baru, ne možeš promijeniti da Back tipka bude na desnoj strani itd.), ali nezahtjevnim korisnicima to vjerojatno neće ni smetati.

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Dobar mob ako ti nisu bitni Android 9,10,11 koje nikad nećeš vidjeti.

Ima ga jedan lik u birtiji sve ostalo je super na prvi pogled.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mightyboss kaže...

Pozdrav...mozda je malo of topic a mozda i ne...da li netko ima kakvih saznanja glede placanja carine na svu robu od 1.1.2019-e...jel moguce da ce svaki paketic od dolar-2-5 zaustavit? 

 I mene živo zanima šta će biti s ovim od nove godine?

15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako to bude bit će katastrofa.

U BiH se ne plaćaju nikakva davanja (ni carina ni porezi) na rubu do 300 Km, cca 150 eura

14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Punta arenas hvala, tak ce i bit. 

ko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
fidelio29 kaže...
mightyboss kaže...

Pozdrav...mozda je malo of topic a mozda i ne...da li netko ima kakvih saznanja glede placanja carine na svu robu od 1.1.2019-e...jel moguce da ce svaki paketic od dolar-2-5 zaustavit? 

 I mene živo zanima šta će biti s ovim od nove godine?

Dobro, jel ima netko nekakav link na tu informaciju ili samo naklapate? Koliko ja znam, "novi režim internetske trgovine, koji podrazumijeva plaćanje PDV-a na sve pošiljke, stupa na snagu 2021. godine, a Hrvatska će ga kao članica Europske unije morati primijeniti."

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mmmnnn kaže...

Ako to bude bit će katastrofa.

U BiH se ne plaćaju nikakva davanja (ni carina ni porezi) na rubu do 300 Km, cca 150 eura

 Zato se uveli da se placa svaki paket 1,80 KM, nebitno koja mu je vrijednost. Narucis foliju za mobitel od 0,50 KM, platices 1,80 paketic.

8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav. Naručio sam sa geekbuyinga ZTE nubia z 17 lite,. i stigla mi je,. zanima me postoji li način da se prebaci na hrvatski jezik pošto ga u postavkama nema,. isto tako poslan mi je krivi pliug in charger.. Poslao sam mail gekbuyingu al još nisam dobio odgovor.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Frenki, kak si općenito zadovoljan tim mobitelom? Trenutno je oko 850 kn na Geekmaxiju i razmišljam da si ga uzmem. kakva ti je kamera? 
Jel velik mobitel? ja bih što manji i dvoumim se između ovoga i A2 Lite. A ovaj je cijenom ipak puno povoljniji trenutno

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Lac kaže...

Pozdrav, 

 

Da li netko zna odakle bi bilo najpovoljnije naručiti Meizu 16th, verzija sa 8 gb a da nemam dodatnih troškova (carina, pdv.. ) 

 

Htio bi sad ubost kad su akcije. 

Gledao sam po netu, na onim stranicama koje su postavljene u temi, ali nisam nikad naručivao pa eto... trazim preporuku.

 

Hvala

 

Meizu Official store .... odaberi DHL, u poruci prodavaču prije plaćanje upiši MZ-EUsupport i dolazi ti maskica i kaljeno staklo. Nema Pdv-a i dodatnih troškova. 

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kupiš EU nastavak za punjač za 5 kn u nekoj elektro trgovini.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Poz ok je mob,. malo mi je sad kompliciran jer sam naviao na jednostavnije modele,. al sve u svemu brz je, i kamera i zvuk su mu odlični kao i ekran,. e sad jedino što nem hr jezik,.. pa mi je onda sve na eng. i play store i sve aplikacije koje skinem,. a nez kako to mogu promijeniti,.. kad u vlastitim postavkama nema naš jezik :D ja sam ga platio 1230 kn na geekbuyu iz poljskog skladišta jer je najeftinije bilo,. vjerujem da si ti gledao skladište u Honkg kongu al na njega bi onda platio i carinu i pdv ja mslm,

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Stigao mob sa geekmaxi, naručen u subotu, otprilike jedan tjedan treba za dostavu. U odnosu na RN3 Pro ima puno bolju kameru i senzor za otisak prsta. Jedino mi se ne sviđa bezel na dnu, mogli su barem staviti nekakve tipke ili ful ekran.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 19:29 (dustY).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Znaci, imam Mi A2, ja prezadovoljan (moje potrebe zadovoljava perfektno), ali ako moram nesto rec da bih poboljsao to je onda kamera... ali, koliko para toliko muzike :)

 

Uglavnom, uzeo bih sad jos jednom clanu obitelji Redmi 6. Do sada sam radio samo sa Mi A1 i A2, doslovno rade "out of box", bez ikakvih posebnih setapiranja i sl... Posto ovaj Redmi 6 nije Android One, mozete mi iz iskustva rec sta to zapravo donosi/znaci, koliko i dali uopce to zahtjeva dodatnu gnjavazu oko instaliranja aplikacija, oko updejtanja uredjaja i sl... jednostavno nemam iskustva s time, pa prikupljam info...

 

Inace, osoba koja bi dobila taj Redmi 6 nije bas na "ti" s tehnologijom :) . btw, hrvatski jezik ce bit dostupan na Global Verziji?

 

Sta se tice uredjaja, najpovoljnije sam ga nasao na Goldwayu. Znaci to je Global version, na cijenu jos ide DHL shipping (27 $ ) i mob dolazi bez carine. (Ispravite me ako grijesim)

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

.. mene taj a2 lite odbija jer nema zastite na ekranu ni type-c, inace bi bio sasvim ok, kako stvari stoje radije bih mi a1 .. ostalo mi je preveliko jer na 6" ne bih isao .. e sad, mi a1 na goldway vise nije dostupan, a ostali s cijenom (oko 1200kn) nisu daleko od nase ponude (1320kn)

da li j netko uocio jeftiniji mi a1?

 

hvala!

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imam pitanje:  Kako sada stoje stvari, postoji li ijedan model da je u rangu Redmi Note 5 Pro a da je sličnih ili boljih karakteristika?
Prestao sam pratiti tržište zadnjih preko pola godine.
Osobno imam Redmi Note 5 Pro i prezadovoljan sam mobitelom.
Sada gledam uzeti jednoj drugoj osobi pa provjeravam ima li išta bolje u tom cijenovnom rangu.
Može li se ijedna kamera mjeriti sa RN5 da nije previše skuplji ?
Hvala  

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mi A2

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice