"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.308
|
čitano: 5.721.123
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kad sam uzeo rn5 xiaomi samo sam im poslao screenshot od AliExpress narudzbe . Sad bi narucio rn6 4/64  ali prelazi 1200kuna..pa sam mislio samo ubacit (photoshopirat) cijenu od rn5 kojeg sam uzeo prije 7-8mj.

9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pravi si sherlock 😎
11 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

šerloće javi da li je uspjelo krivotvorenje :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
serlok kaže...

Kad sam uzeo rn5 xiaomi samo sam im poslao screenshot od AliExpress narudzbe . Sad bi narucio rn6 4/64  ali prelazi 1200kuna..pa sam mislio samo ubacit (photoshopirat) cijenu od rn5 kojeg sam uzeo prije 7-8mj.

Naravno da sve možeš probati, ali ovo već spada u domenu kaznenog zakona ako te uhvate, pa sam procijeni koliko se isplati riskirati veliku novčanu kaznu ili otprilike par godina zatvora (ne znam koliko je točna kazna za krivotvorenje isprave)...

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...
serlok kaže...

Kad sam uzeo rn5 xiaomi samo sam im poslao screenshot od AliExpress narudzbe . Sad bi narucio rn6 4/64  ali prelazi 1200kuna..pa sam mislio samo ubacit (photoshopirat) cijenu od rn5 kojeg sam uzeo prije 7-8mj.

Naravno da sve možeš probati, ali ovo već spada u domenu kaznenog zakona ako te uhvate, pa sam procijeni koliko se isplati riskirati veliku novčanu kaznu ili otprilike par godina zatvora (ne znam koliko je točna kazna za krivotvorenje isprave)...

 Me nemogu uhvatit, kazem im da sam iskoristio coupon neki (pravit cu se luuud) 😂 ili ako budu trazili tocno link ili ID itema koji sam kupio necu  poslati i trrazit cu sa AliExpress povrat novca jer nije stigo paket.. I Carina ce valjda vratit paket 😂 .   

 

a nisam toliki maler da zbog 300kuna dobijem godinu dana zatvora😂😂

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 11:14 (serlok).
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A gle, meni svejedno, ali nije ti baš za zajebanciju fora - nedavno stari naručio par nekih dječjih tenisica za 15 $ s nekog webshopa, došlo pismo od carine da mora poslati dokumente, izvode itd. jer su tenisice došle s Adidas logom na sebi. Odmah prijetnja prijavom za krijumčarenje krivotvorene robe, minimum kazna 10.000 kn te plaćanje troškova uništavanja robe. Žalio se, pisao izjave i slao SS da nije znao (jer se na fotkama tenisica na shopu baš i nije vidio taj logo) i na kraju, poslije mjesec-dva se uspio izvući s nekom minimalnom kaznom, 1000 kn ili tako nešto jer je penzioner s malim primanjima - pa ti vidi jel ti se slična zajebancija isplati za parsto kuna...

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

aha..thx :D

8 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Vidim da i drugi imaju problem s carinom (znam da je ovo tema za mobitele ali iako nisam mobitel kupila isto imam problem s carinom).

Imam problem s paketom iz Kine.
Kupila auto kameru na Tomtop u, i zadržala mi je carina.
Inaće, ta kamerica košta 27 usd, ali sam je s nekim kuponima uspjela sniziti na 19 usd.
Nakon što sam dobila pismo od carine, poslala im dokaze koliko sam platila, ali ne priznaju mi tu cijenu,
kažu da su ti kuponi i bodovi isto kao novac, i da oni racunaju kao da sam platila tih 27 usd.
I sad kamerica stoji na carini. Što sad?
Kako je moguče da ne priznaju iznos koji sam platila, iako sam poslala i screenshot od paypala, i screnshot racuna tomtop trgovine?
Što mi je sad raditi?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
A šta ćeš im napravit - plati ako oćeš kameru.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
PLAVAmala kaže...

Vidim da i drugi imaju problem s carinom (znam da je ovo tema za mobitele ali iako nisam mobitel kupila isto imam problem s carinom).

Imam problem s paketom iz Kine.
Kupila auto kameru na Tomtop u, i zadržala mi je carina.
Inaće, ta kamerica košta 27 usd, ali sam je s nekim kuponima uspjela sniziti na 19 usd.
Nakon što sam dobila pismo od carine, poslala im dokaze koliko sam platila, ali ne priznaju mi tu cijenu,
kažu da su ti kuponi i bodovi isto kao novac, i da oni racunaju kao da sam platila tih 27 usd.
I sad kamerica stoji na carini. Što sad?
Kako je moguče da ne priznaju iznos koji sam platila, iako sam poslala i screenshot od paypala, i screnshot racuna tomtop trgovine?
Što mi je sad raditi?

 U takvim slučajevima šalji samo PayPal iznos. Upravo zato da ne vide originalnu cijenu, nego koliko si platila.

 

Probaj ponovo poslati samo PayPal na e-mail. Možda netko drugi otvori i prihvati da je bez PDVa. Sretno.

 

P.S. Naravno, ak ne prođe, plati, kaj buš sad...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 19:23 (CyberDemonVZ).
8 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Je, ali nema mi logike.

Pa kako mi mogu naplatiti porez na iznos koji nisam platila?

Znaci ovisim o tome jeli tamo neki uhljeb danas ustao na lijevu nogu pa je ljut na cijeli svijet.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
PLAVAmala kaže...

Je, ali nema mi logike.

Pa kako mi mogu naplatiti porez na iznos koji nisam platila?

Znaci ovisim o tome jeli tamo neki uhljeb danas ustao na lijevu nogu pa je ljut na cijeli svijet.

 Točno tak....

A gle, ako oni imaju pravilnik da se i kuponi računaju kao novac, onda ak se zainate nema nikakve šanse da ti prođe...

 

Velim, šalji ponovo, možda ti se posreći.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Strašno.

Bolje mi je onda odbit primiti paket, pa neka ga vrate nazad, ovi mi vrate novce i kraj priče.

Na kraju bi me porez i ovih 65 kuna što uračunaju za slanje poziva ili što već, izašlo skuplje od ovog što sam kupila.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pouka ?
Ne uzimati ništa izvan EU
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gogo222 kaže...
Pouka ?
Ne uzimati ništa izvan EU

 Ajoj :D

 

A što ako je van EU i nema PDVa i deset puta je jeftinije nego kod nas?

Što ako i ima PDV i opet je duplo jeftinije nego kod nas?

 

Eto, meni su jednom naplatili PDV + troškove koji su ispali VEĆI od vrijednosti same robe! (I još ne mislim prestati naručivati proizvode van EU).

Kao prvo, tog proizvoda uopće nije bilo kod nas, a kao drugo i kad se pojavio je bio skuplji od ovog što sam ja platio.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Eu warehouse
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nisi shvatio poantu :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gogo222 kaže...
Nisi shvatio poantu :)

Ti nisi shvatio.

99% prčkatija koje kupujem izvan EU nema u EU Warehouse,

a ono što ima, nabili su cijenu da se isplati riskirati.

 

I meni se nikad nije dogodilo da mi nisu priznali PayPal ili Alipay račun (na više od 400 kupovina)

dak
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ok, sad shvaćam :)
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
To se naravno ne odnosi na tebe, mene i ekipu :)
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozzz ekipo,

 

Molio bih vas za savjet. Prije 4 god. ste mi savjetovali u tom trenutku best buy mobitel po mojim željama i to je bio Meizu M2 note mini.

Sada bih vas opet molio za savjet za kupnju kineskog mobitela oko 1000 kn. Molio bih vas link od predloženog mobitela iz EUwarehousa, jer mi se neda prolazit kroz carinsko "nadmudrivanje" . Gledao sam malo sam neke modele, npr. Xiaomo redmi note 5, koj kotira kao BEST BUY u tom cjenovnom rangu i slično....

Od mobitela tražim da je pouzdan i da budem miran sa njim opet otprilike 3-4 god.... Ne pravim selfije, tako da mi ne treba sad neka WOW kamera... Radije preferiram malo bolji procesor i RAM memoriju, radi updateova i godina izdržljivosti. Naviako sam se na ekran od 5 inča i preferiro bi da novi bude od 5.0" pa do max 6.0" jer znam da su noviji mobiteli sa većim dimenzijama ekrana.

Znači pouzdanost i izdržljivost (znam da je to lutrija  ) mi je najbitnija !

 

Unaprijed hvala na savjetima!

Well met !
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Razmisli o Mi A2 lite... na Geekmaxiju 3/32 150 eura, iz Njemacke stize... ili 4/64 176 eura iz Honorbuy trgovine...
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Takoder imaj na umu da je Mi A2 goli android, nije MIUI, ako ti to nesto znaci

a i Redmi note 7 je sda vani, baci oko i na njega.

 

Za A2 i za redmi note 5 imam samo rijeci hvale, jedan brat ima redmi 5, drugi brat ima a2 i oba telefona su odlicna

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Iskreno, mislim da si naišla na nekog uguza koji se pokušava dokazati šefovima, ili je lik totalno nekompetentan za posao koji radi. Uostalom kao i mnogi uhljebi koji su do tog posla došli svakako samo ne znanjem i sposobnošču.

Nikako ne mogu shvatiti to da ti pokušava naplatiti porez na iznos koji nisi potrošila.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Corto_1973 kaže...
Razmisli o Mi A2 lite... na Geekmaxiju 3/32 150 eura, iz Njemacke stize... ili 4/64 176 eura iz Honorbuy trgovine...

 

goodye kaže...

Takoder imaj na umu da je Mi A2 goli android, nije MIUI, ako ti to nesto znaci

a i Redmi note 7 je sda vani, baci oko i na njega.

 

Za A2 i za redmi note 5 imam samo rijeci hvale, jedan brat ima redmi 5, drugi brat ima a2 i oba telefona su odlicna

 

Hvala ljudi na pomoći! Evo malo ću pogledat spcifikacije navedenih modela i vidjeti što meni najviše odgovara...

Well met !
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dečki ako može usluga, redmi 6 pro iz EU ili da dolazi sigurno bez carine.

U zadnje vrijeme me carina lupa za sve i svasta

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Goldway, evo link za Global Verziju, izabereš DHL i ukupno ispadne cca 227$ na ruke. S druge strane, imaš i upravo izašli Redmi Note 7 za cca 215$ no samo ENG/CHN verzija bez B20 frekvencije...

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ekipa trebam savjet...
Imam redmi 4x koji je meni zakon al je doslo vrijeme za nesto novije..
E sad zanima me xiaomi mi a1 koji je i kod nas dosta povoljan, al su mi zapali za oko mi note 3 (naso za za 250e) i xioami mi 6 koji nemos nigdje nac.

U biti zanima me da li tko ima taj A1 i kakvim se pokazao..Kolko drzi baterija i sl.. Inace po meni redmi 4x im je najbolje napravljen mob u zadnjih par g.3/4gb rama 4000mah baterija..
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 20:52 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
R3nchi kaže...
Ekipa trebam savjet...
Imam redmi 4x koji je meni zakon al je doslo vrijeme za nesto novije..
E sad zanima me xiaomi mi a1 koji je i kod nas dosta povoljan, al su mi zapali za oko mi note 3 (naso za za 250e) i xioami mi 6 koji nemos nigdje nac.

U biti zanima me da li tko ima taj A1 i kakvim se pokazao..Kolko drzi baterija i sl.. Inace po meni redmi 4x im je najbolje napravljen mob u zadnjih par g.3/4gb rama 4000mah baterija..

 

Zaš gledaš a1 pored a2 ? 

Redmi note 5 isto veliki upgrade u odnosu na redmi 4x

 

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

MA gledo sam ga najvise zbog onih kapacitativnih tipki..Meni se to jako svidja na mb.. Zato su mi za oko zapali jos bili mi6 i mi note 3..

Sam mi se nekako u zadnja 2 sata gubljena ociju po yt i gsm areni nekako taj a2 lite i mi 8 se  najvise svidaju..samo sto je mi se 90€ skuplji i mislim da je china only..

I da JAKO mi je vazno da je MB koristiv u jednoj ruci. 

R33mba#2892
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice