"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.307
|
čitano: 5.717.517
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
R3nchi kaže...

Moolim vas ko ima note 7 redmi, da napise par dojmova, oni cigani po gsm areni svasta pisu..Nije mi njima za vjerovat..

Kupio bih ga zeni..zasad ima redmi note 4x i super je, samo sto je ubijen od padanja..

Tako je svašta pišu evo što na 7 još ne radi kao i na 80% xiaomi-ja http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=6018574&highlight=4G%2B

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ekipa, ne znam gdje da pitam pa ću ovdje..

 

Imam Xiaomi Redmi Note 6 Pro koji šteka nenormalno, već poduže tako, svaki mjesec ga čistim generalno i ovako, i apsolutno nistn nemam (bar tako mislim) da šteka ovoliko... dođe mi sa da ga o zid zalipim...ima netko rješenje??

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A što znači "šteka", jel može malo detaljnije?

6 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ljudi, prije 2 dana dana mi je stigao S9 i prezadovoljan sam. Vrijeme je da se rijesim ovog malog cuda. Ako je netko zainteresiran slobodno se javite :) https://www.njuskalo.hr/xiaomi-redmi-mobiteli/xiaomi-redmi-5-plus-4-64-gb-oglas-28068071

p.s.nisam nasao nikakve zabrane, ali ako ovo ne smijem objavljivati, ispricavam se unaprijed :D

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa ne znam kako da opisem..hm..tipa ocu slikati siva slika, pa cekaj..okrenes sliku ili bar pokusavas, sve zablokira...zaplokira spustanje i dizanje tipkovnice, jucer gledam slike ajme majko...nece da okrene, pa izadje iz svega..neznam.nakon kojeg update sam.jako nezadovoljna..

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hm, ne znam, kolega ima istog i nema tih problema, vjerojatno nešto softverski, probaj reset na tvorničke ili krenuti u smjeru drugog ROM-a. I što znači da ga svaki mjesec čistiš, ne kužim što treba "čistiti"? Ako misliš na neke 3rd party aplikacije za kvazi "čišćenje" moba, ne bi me čudilo da ti upravo to stvara probleme...

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 14:45 (frulex).
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pa et zamrzava mi se stalno...a pod čišćenje mislim da stalno prebacujem slike i sve na laptop, nemam od aplikacija nista osim fb i WhatsApp i to je to...a ne kao neki par tisuca slika, video, 20 skinutih aplikacija itd

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Silent horror1992 kaže...
Bura kaže...

Novi popusti na Geekmaxi DE skladište:

 

 

Snižena cijena za:

 

i još mnogi drugi kodovi na linku u potpisu.

 

Ja sam uzeo note 5 za 154e i šta sad sa ovim ?

To je normalno kod njih i koliko se čeka ?

Kupovao sam na geekbuying isto xiaomi i išlo je instant brzo 🤔

 

Epilog sa klošarskim dućanom geekmaxi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 7:09 (XXX-Man).
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa, ne znam gdje da pitam pa ću ovdje..

 

Imam Xiaomi Redmi Note 6 Pro koji šteka nenormalno, već poduže tako, svaki mjesec ga čistim generalno i ovako, i apsolutno nistn nemam (bar tako mislim) da šteka ovoliko... dođe mi sa da ga o zid zalipim...ima netko rješenje??

 

Čiščenje!?!

Rom? Stock? Custom?

Ak si na stocku probaj reset/factory. AK to ne pomogne servis... ili probaj reflash sa stockom ili neki custom.

 

Bemti bigulicu. kakvo je to generalno čiščenje?

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 

Epilog sa klošarskim dućanom geekmaxi.

 Stvarno mi je žao, ja sam samo glasnik i nemam izravno ništa s politikom dućana. Dobijem popuste i proslijedim što mi se čini interesantnim.

Izgleda da je taj kupon nevažeći, a trebao je vrijediti do 31.3.2019. Poslao sam im mail s upitom.

Kupovao sam više puta od njih i nisam imao problema, dok me je Geekbuying zavlačio i trebalo mi je 2 mjeseca dok sam ostvario povrat novca zahvaljujući Paypalu.

Svatko se kod nekoga opekao, takvi su Kinezi, a nisu ni naši trgovci bolji.

Geekmaxi popusti: https://tinyurl.com/geekmaxi-HR
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 9:40 (Bura).
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Bura kaže...

 

Epilog sa klošarskim dućanom geekmaxi.

 Stvarno mi je žao, ja sam samo glasnik i nemam izravno ništa s politikom dućana. Dobijem popuste i proslijedim što mi se čini interesantnim.

Izgleda da je taj kupon nevažeći, a trebao je vrijediti do 31.3.2019. Poslao sam im mail s upitom.

Kupovao sam više puta od njih i nisam imao problema, dok me je Geekbuying zavlačio i trebalo mi je 2 mjeseca dok sam ostvario povrat novca zahvaljujući Paypalu.

Svatko se kod nekoga opekao, takvi su Kinezi, a nisu ni naši trgovci bolji.

 Evo već su mi odgovorili i ispričali se. Ispravljena je greška i kupon je važeći:

 

Redmi Note 5 4/64GB - 150€ | kod: YFNLHRJW

Geekmaxi popusti: https://tinyurl.com/geekmaxi-HR
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Bura kaže...
Bura kaže...

 

Epilog sa klošarskim dućanom geekmaxi.

 Stvarno mi je žao, ja sam samo glasnik i nemam izravno ništa s politikom dućana. Dobijem popuste i proslijedim što mi se čini interesantnim.

Izgleda da je taj kupon nevažeći, a trebao je vrijediti do 31.3.2019. Poslao sam im mail s upitom.

Kupovao sam više puta od njih i nisam imao problema, dok me je Geekbuying zavlačio i trebalo mi je 2 mjeseca dok sam ostvario povrat novca zahvaljujući Paypalu.

Svatko se kod nekoga opekao, takvi su Kinezi, a nisu ni naši trgovci bolji.

 Evo već su mi odgovorili i ispričali se. Ispravljena je greška i kupon je važeći:

 

Redmi Note 5 4/64GB - 150€ | kod: YFNLHRJW

 

Ma prihvaćen je bio kupon, a ja sam još u petak platio paypalom i od onda je pisalo da je na čekanju uplata, da bi mi noćas stigao mail i ja odem u account i za tu narudžbu piše da više telefon nije dostupan.

Kakve su im to fore jbt.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Miki_16 kaže...

pa et zamrzava mi se stalno...a pod čišćenje mislim da stalno prebacujem slike i sve na laptop, nemam od aplikacija nista osim fb i WhatsApp i to je to...a ne kao neki par tisuca slika, video, 20 skinutih aplikacija itd

Ma nemaš potrebe to raditi, ja imam 5-6000 fotki, 30-40 aplikacija, BT sat 0-24 povezan, 50 tabova otvorenih u Chromeu itd. i nikad ništa ne šteka, a imamo istu konfiguraciju (SD636, 4/64 GB), dakle do nečeg drugog je problem. A ne znamo ni o kojem se ROM-u radi...

7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Peruneph kaže...
Poco F1 mi je ružan toliko da ga ni džabe ne bih htio. Note 7 Global je prevelik, ali još bi i prešao preko toga da izbace pro verziju za naše tržište, dakle Global. Mi 9 je preskup, a Mi 9 SE je odličan ali nema global verzije. Ne znam kad se očekuje Poco F2?

Prije par dana ova vijest Xiaomi Mi 9 SE may soon be launching globally

 

I danas naletim na ovo Global Version Xiaomi Mi 9 SE za sve skupa 365 dolara..

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 16:14 (bluBear).
11 godina
offline
govno od aliexpress
frustrirajuće sranje mi se događa kada pokušam vidjeti u bilo kojem shopu na aliexpressu koliko košta neki telefon.

dakle:
1. Bundle OK
2. Color OK
3. Shippnig: tu nastane sranje jer mi ne daje opciju zemlje (Please select the country you want to ship from)

ima li tko soluciju
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@bluBear ne postoji globalna verzija Mi9 SE, to je china only mob, isto sto je i Mi8 SE.
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
16 godina
online
Re: govno od aliexpress
dar01 kaže...
frustrirajuće sranje mi se događa kada pokušam vidjeti u bilo kojem shopu na aliexpressu koliko košta neki telefon.

dakle:
1. Bundle OK
2. Color OK
3. Shippnig: tu nastane sranje jer mi ne daje opciju zemlje (Please select the country you want to ship from)

ima li tko soluciju

 Probaj neki drugi browser. Imao sam sličan problem pre nekog vremena, mislim da je bio sa browserima baziranim na chromiumu, a da je radilo kad sam probao iz IE-a.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@Gam3r misliš li da GSM arena širi lažne vijesti i da selleri, među kojima i Goldway, koji su global version stavili u ponudu lažu? Ja ipak mislim da smo dočekali Mi 9 SE Global Version
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
e.peace kaže...

Želio bih da poklonim jednoj starijoj osobi Coolpad cool 1 ili Leeco x522 (Leeco le 2).

Ne mogu da se odlučim koji bi bolje pristajao.

Ako ima neko da kaže Za i Protiv mnogo bi mi značilo..

Hvala.

 Ne znam kakav je taj model, koji spominješ, ali ja sam nabavio relativno povoljno Coolpad Torino i NIKAD VIŠE! Dok je bio na hrvatskom sve je, čini se bilo OK, u jednom momentu sam odlučio da ga vratim na tvorničke postavke i postavim engleski jezik jer se neki prijevodi na Hr ne mogu do kraja pročitati... wow! 
Uređaj odjednom skine i instalira neku e-news app, koja onda satire čovjeka porukama na kineskom! Mislio sam da je krivac ona app za izbor tema i zaslona, zamrznem ih, ništa. U servisu rekli "nemoj da skidaš nikakve app, to je zato", a ništa i nije bilo do onog što je u firmwareu uređaja! I nakon nekoliko vraćanja na tvorničke postavke, vratim opet na HR jezik, instaliram NoRoot Firewall, i sad sam miran. Osim te budalaštine, koja se čini feature uređaja ovog proizvođača, bar po onom što sam pronašao na Netu, uređaj je OK za prosječnog korisnika.

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako naručim DHL-om iz Kine, jel mogu očekivat carinu i te sve troškove pri uvozu? Honorbuy je u pitanju.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jayella kaže...

Ako naručim DHL-om iz Kine, jel mogu očekivat carinu i te sve troškove pri uvozu? Honorbuy je u pitanju.

 Imam još pitanja. Na Aliexpress nude "sigurnu dostavu" bez troškova unutar EU, a sad me zanima jel te kineske verzije tamo imaju Google play store instalirane ili šta? Znači nikako iskombinirat da mi odgovara po svemu...:(

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Gledaš da piše Global Version i obavezno odabireš DHL dostavu jer tad dolazi bez dodatnih troškova.

Imaš i dolje komentare ljudi pa vidiš šta pišu za koji model.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jayella kaže...
jayella kaže...

Ako naručim DHL-om iz Kine, jel mogu očekivat carinu i te sve troškove pri uvozu? Honorbuy je u pitanju.

 Imam još pitanja. Na Aliexpress nude "sigurnu dostavu" bez troškova unutar EU, a sad me zanima jel te kineske verzije tamo imaju Google play store instalirane ili šta? Znači nikako iskombinirat da mi odgovara po svemu...:(

Ako piše da je za EU DHL bez nameta, onda je to to, samo što to rijetki dućani nude. Ako naručuješ baš kinesku verziju koja ima Global ROM instaliran onda će imati Play itd. No, bolje ti je naručiti baš Global VERZIJU uređaja (tj. ako se radi o Xiaomiju).

10 godina
neaktivan
offline
Re: govno od aliexpress
dar01 kaže...
frustrirajuće sranje mi se događa kada pokušam vidjeti u bilo kojem shopu na aliexpressu koliko košta neki telefon.

dakle:
1. Bundle OK
2. Color OK
3. Shippnig: tu nastane sranje jer mi ne daje opciju zemlje (Please select the country you want to ship from)

ima li tko soluciju

 Ako ne mozes odabrati drzavu, znaci da nema na stanju ta kombinacija koju si odabrao.

 

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jayella kaže...

Ako naručim DHL-om iz Kine, jel mogu očekivat carinu i te sve troškove pri uvozu? Honorbuy je u pitanju.

 Honorbuy ima dostavu iz EU, tako da ako odaberes dostavu sa EU warehouse, nema nikakvih drugih davanaj, a mob bude na tvojoj adresi kroz 1-2-3 dana.

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Silent horror1992 kaže...

Gledaš da piše Global Version i obavezno odabireš DHL dostavu jer tad dolazi bez dodatnih troškova.

Imaš i dolje komentare ljudi pa vidiš šta pišu za koji model.

 Nije bas tako kako pises.

 DHL ne znaci uvijek da ce paket otici preko EU, biti prepakiran i poslan dalje za EU bez dodatnih davanja.

 

 Zato treba kupovati od provjerenih sellera kao sto su Goldway i MiGlobal Store.

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Wh1T3L10n kaže...
Silent horror1992 kaže...

Gledaš da piše Global Version i obavezno odabireš DHL dostavu jer tad dolazi bez dodatnih troškova.

Imaš i dolje komentare ljudi pa vidiš šta pišu za koji model.

 Nije bas tako kako pises.

 DHL ne znaci uvijek da ce paket otici preko EU, biti prepakiran i poslan dalje za EU bez dodatnih davanja.

 

 Zato treba kupovati od provjerenih sellera kao sto su Goldway i MiGlobal Store.

 

Da.

Zaboravio sam napomenuti da uzme ili od miglobal ili goldway.

Uglavnom sa te dvije trgovine je sigurno kupovat i sa dhl dostavom dolazi bez dodatnih davanja.

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
I Meizu Official store ima mogućnost slanja DHL-om bez dodatnih davanja.
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Isla bi isključivo preko MiGlobal store. U pitanju je kineski model, znaci da cu i aplikacije morat imat na engleskom? I sama instalirat Google Play store? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jayella kaže...

Isla bi isključivo preko MiGlobal store. U pitanju je kineski model, znaci da cu i aplikacije morat imat na engleskom? I sama instalirat Google Play store? 

 Ja sam moj Note 7 uzeo sa MiGlobal-a... iako vise preferiram Goldway... Puno je brzi... MiGlobal uvijek ima neka nepotrebna pitanja, pa oduzi uvijek 3-4-5 dana... Goldway narucim u srijedu, i znam da je u iduci pon kod mene...

 

 Htio sam reci da sam uzeo kinesku verziju, pricekao da mi se odobri unlock bl-a i za 5min rjesio xiaomi.eu rom... i odlicno sljaka sve...

 Prezadovoljan...

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice