LG G3 - Rasprava

poruka: 7.244
|
čitano: 1.110.490
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
protjeran
offline
Re: LG G3 - Rasprava
Aha tnx na odgovoru
Ima na xda dev koliko sam vidija
Ugl citam da neki imaju problema u vidu lagga, ima ko kakvog iskustvau vezi potencijalnih problema?
Imam trenutno v30c i bateriju mi cucla ko ludo
9 godina
neaktivan
offline
LG G3 - Rasprava

Pozdrav,
zna li netko kako rjesiti blue screen i restart loop? Ekran je samo plavi bez ikakvog natpisa...
Citao po netu, maticna otisla...

Postoji cheap sansa za popravit ili?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava
brunofzd kaže...

Pozdrav,
zna li netko kako rjesiti blue screen i restart loop? Ekran je samo plavi bez ikakvog natpisa...
Citao po netu, maticna otisla...

Postoji cheap sansa za popravit ili?

 Jeidno riješenje je nova maticna.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
12 godina
neaktivan
offline
LG G3 - Rasprava

Pozdrav, 

 

Slomio mi se ekran na g3 i sada ne radi ni touch. Može preporuka nekog servisa u zagrebu, i koliko bi to otprilike došlo.

 

hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava

Imaš ih dosta,al je po meni neisplativo.Prekjučer sam uzeo g3 sa garancijom i 3gb rama za 950 kuna...edit ,ako si vičan diy ima sa neisporavnom matičnom pločom na njuskalu po 400 kn,pa samo preselis ekran.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 13:51 (Gamer21).
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - Rasprava
keki kaže...
brunofzd kaže...

Pozdrav,
zna li netko kako rjesiti blue screen i restart loop? Ekran je samo plavi bez ikakvog natpisa...
Citao po netu, maticna otisla...

Postoji cheap sansa za popravit ili?

 Jeidno riješenje je nova maticna.

Koliko je realna solucija sa neta da stavim maticnu u pecnicu :D ili s fenom zagrijem? 

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - Rasprava
brunofzd kaže...
keki kaže...
brunofzd kaže...

Pozdrav,
zna li netko kako rjesiti blue screen i restart loop? Ekran je samo plavi bez ikakvog natpisa...
Citao po netu, maticna otisla...

Postoji cheap sansa za popravit ili?

 Jeidno riješenje je nova maticna.

Koliko je realna solucija sa neta da stavim maticnu u pecnicu :D ili s fenom zagrijem? 

 S pećnicom ti je bolje, nemaš što izgubit.

9 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - Rasprava
Meni se pojavio problem s mobitelom. Počeo je gubiti sliku i nakon čekanja par sekundi vratila se slika i tako stalno. Da li je to problem s matičnom ili nešto drugo. Mob je star malo više od 2 godine.
P.S. jedva sam napisao poruku na njemu.
Origin ID: ztuna1999
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: LG G3 - Rasprava

 Jel može ntko stavit link preporuke zaštitnog stakla za G3 ??

12 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava
Da li je ikome ukljucena 3g ikona sa strane od mreze ako su vam podaci iskljuceni? Molim vas za odg pa da do agrama ujutro odem jer su mi dali novu maticnu i sad javlja da je 3 g ukljucen a podaci iskljuceni wtf?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava
Inače sam fakat dosta hardcore tehno geek i opcenito nemam predrasuda ni afiniteta prema markama jer se danas sve proizvodi u 10 tvornica u kini i mercedes ima renaultov motor i 60 posto iphonea ima samsung komponente.ALI ZADNJI PUT DA SAM LG U ŽIVOTU KUPIO! Smeće na 3 različita modela skoro sve isto.Sve g3 32gb.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LG G3 - Rasprava
Ekipa im ko link za zadnji KDZ ? izlgeda da ne radi vise onaj offical site ja bi V30b ako ima ko od vas da uploada?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava

Sta ti je bio problem?

 

Ja sam imao G3, bio mi je okej, osim baterija i ekrana sto mi se nije bas dopao.

9 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - Rasprava
gamer18 kaže...
Meni se pojavio problem s mobitelom. Počeo je gubiti sliku i nakon čekanja par sekundi vratila se slika i tako stalno. Da li je to problem s matičnom ili nešto drugo. Mob je star malo više od 2 godine.
P.S. jedva sam napisao poruku na njemu.

 Rješio sam problem tako što mi je jedan kolega koji se time bavi neki čip na matičnoj zamjenio i sad radi. Nije sto posto sigurno da će to radit ali bolje i to nego davat puno para za novu matičnu a mob star 2,5 g.

 

Origin ID: ztuna1999
14 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava

Sve verzije firmware-a mozes skinuti s ovim! Samo ubacis orginal link od kdz datoteke i to je to 

Jos jedno pitanje...jel koristi tko od vas verziju 30n i imate li i vi gresku na pocetku, nesto kao "current version is not available for user"? Probao sam UK 30n...mobitel je lg g3 16gb t-mobile ( koliko sam skuzio greska se javlja samo na t-mobile modelima )...

I postoji li razlika u firmware-u za 16gb odnosno 32gb model?

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 14:10 (Saky22).
11 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - Rasprava
Saky22 kaže...

Sve verzije firmware-a mozes skinuti s ovim! Samo ubacis orginal link od kdz datoteke i to je to 

Jos jedno pitanje...jel koristi tko od vas verziju 30n i imate li i vi gresku na pocetku, nesto kao "current version is not available for user"? Probao sam UK 30n...mobitel je lg g3 16gb t-mobile ( koliko sam skuzio greska se javlja samo na t-mobile modelima )...

I postoji li razlika u firmware-u za 16gb odnosno 32gb model?

 To ti je zato jer si flashao ROM od drugog providera. Ništa strašno, evo ti link da vidiš o čemu se radi i kako popraviti. [link]

 

Ono što bi ti ja preporučio, vrati nazad na v30b i rootaj, nakon toga imaš na XDA more dobrih stock ROM-ova od v30a do v30o.

SkorvY
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 14:32 (skorvy).
14 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava
skorvy kaže...
Saky22 kaže...

Sve verzije firmware-a mozes skinuti s ovim! Samo ubacis orginal link od kdz datoteke i to je to 

Jos jedno pitanje...jel koristi tko od vas verziju 30n i imate li i vi gresku na pocetku, nesto kao "current version is not available for user"? Probao sam UK 30n...mobitel je lg g3 16gb t-mobile ( koliko sam skuzio greska se javlja samo na t-mobile modelima )...

I postoji li razlika u firmware-u za 16gb odnosno 32gb model?

 To ti je zato jer si flashao ROM od drugog providera. Ništa strašno, evo ti link da vidiš o čemu se radi i kako popraviti. [link]

 

Ono što bi ti ja preporučio, vrati nazad na v30b i rootaj, nakon toga imaš na XDA more dobrih stock ROM-ova od v30a do v30o.

 Tnx...bas kopam po xda! Uglavnom vratio sam 30c tmobile verziju dok ne odlucim koji custom rom stavit! Neke preporuke?

11 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - Rasprava
Saky22 kaže...
skorvy kaže...
Saky22 kaže...

Sve verzije firmware-a mozes skinuti s ovim! Samo ubacis orginal link od kdz datoteke i to je to 

Jos jedno pitanje...jel koristi tko od vas verziju 30n i imate li i vi gresku na pocetku, nesto kao "current version is not available for user"? Probao sam UK 30n...mobitel je lg g3 16gb t-mobile ( koliko sam skuzio greska se javlja samo na t-mobile modelima )...

I postoji li razlika u firmware-u za 16gb odnosno 32gb model?

 To ti je zato jer si flashao ROM od drugog providera. Ništa strašno, evo ti link da vidiš o čemu se radi i kako popraviti. [link]

 

Ono što bi ti ja preporučio, vrati nazad na v30b i rootaj, nakon toga imaš na XDA more dobrih stock ROM-ova od v30a do v30o.

 Tnx...bas kopam po xda! Uglavnom vratio sam 30c tmobile verziju dok ne odlucim koji custom rom stavit! Neke preporuke?

 I ja sam se bio vratio na v30c, kao dosta više ROM-ova. Par dana sam izdržao, nisam mogao koristiti mobitel koliko je loše radio.. Onda sam ubacio crDroid 7.1. Zadovoljan sam, osim naravno kamere koja je nekoih 30% lošija od STOCK. Nešto dobiješ nešto izgubiš, po meni u ovom slučaju se isplati. Sada ako ti baš želiš stock mogu ti preporučiti ovaj [link], čisti stock. Osim njega, dobro mi je radio i Tekcafe [link] s UX5 ili ako voliš orginal LG UX4 [link].

 

Od drugih ROM-ova jedino crDroid [link]

 

SkorvY
16 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Pozdrav,

 

Kad  mi se baterija spusti na 72%, mobitel se resetira, digne android, pa opet resetira i tako u krug, na punjaču radi normalno i do 72% radi normalno. Sad dal je problem u bateriji ili može bit i matična?

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - Rasprava
korg11 kaže...

Pozdrav,

 

Kad  mi se baterija spusti na 72%, mobitel se resetira, digne android, pa opet resetira i tako u krug, na punjaču radi normalno i do 72% radi normalno. Sad dal je problem u bateriji ili može bit i matična?

 Može biti baterija matična i sam OS. A najlakši način ti je da otkloniš sve sumnje, nova baterija. Ili možeš reinstalirati OS ako ne želiš bateriju uzimati.

SkorvY
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 21:17 (skorvy).
16 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava

os nije, jer sam odmah stavio tvornički 30n, i ista stvar ko i na fulmicsu. Bateriju sam naručio sa ebaya jer ovi naši previše deru, i nadam se da je problem u njoj jer garancija istekla a žao mi mobitela još dobro radi.

11 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - Rasprava

Da ima original za 10-13€. Možda je stvarno u bateriji problem..ali kako jedan broj ljudi već piše za matičnu.. ..na G3 je svašta moguće.

SkorvY
13 godina
offline
LG G3 - Rasprava

http://yairworkshop.com/index.php/category/lg-g3/

 

CleanROM http://yairworkshop.com/index.php/2016/12/10/7-1-1_r410-12-16-cleanrom-nougat-lg-g3/

 

Čisti Android 7.1.1 AOSP, full minimalna instalacija. Nema gappse (skinete s neta koji odgovaraju, meni je najbolja pico verzija), skroz je ogoljena bazna verzija androida i sve što Vam treba sami stavite gore. Rootano je, i u radu zauzima između 700 i 800 mb ram-a. Uspoređivao sam sa Nexusom i gotovo identično radi tj izgleda. Moja preporuka. 

Eh da, onaj MR Bump treba flashati iz TWRP-a jer inače javlja certification error.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 21:47 (alengrosevic).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava
Baterija. Meni je isto bilo i kad sam prominija bateriju opet odlično. Inače nemam vise ovaj mob ali meni je bija vrh.
Zadar živi vječno!
12 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava

LG G3 problemi:

  1. Svjetlina se u 90 posto slučajeva ne može podesiti na više od 80 posto , jer konstantno javlja da je previsoka temperatura.
  2. U 40 posto slučajeva se ugasi komplet mobitel tokom ili nakon poziva, iako je baterija preko 70 posto napunjena.
  3. Mobitel zna bit ugašen kada se izvadi iz đžepa.
  4. Svaki cca 11.put knock code ne radi, ekran se ne pali, čak ni kada se zadnje tipke stisnu , iako gori lampica prednja za obavijesti. Rješenje je vađenje baterije ili spajanje na punjač.
  5. Zagrijavanje zadnje strane oko gumbiju zna biti izraženo kod čestog korištenja (youtube,facebook itd).

6.Wifi se gasi tokom korištenja (primjerice koristi se youtube i odjednom se ugasi,nastaje problem ako je 3g podatkovni promet upaljen pa se automatski prebaci i potrosi sve).

7.Paljenjem svjetiljke,iza infracrveni senzor počne bljeksati ludo.

 

Sveukupno na 3 razlicita modela i to na jednom koji je tek sa garancje bio dignut.promijenjena maticna.

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - Rasprava
Zdravo svima imam G3 koji sam kupio nov neki dan ali je zasticen TIM mrezom tj sve radi ok ali dosta aplikacija imam TIM mreze!sta treba da uradim da mi telefon bude cist kao sto je orginalan sa orginalnim aplikacijama i da ima nas jezik!Ima li gdje neko upustvo kako se radi a sam se nebih smio usuditi da radim ili ako neko ima vremena da mi objasni kako se to radi.juce sam uradio update na marsmalow 6.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG G3 - Rasprava

sinoc mi radio slabo wifi doma, resetirao ruter, ugasio wifi na mobu, drzao podatke, 10 15min, pa isao da cu vratit wifi i cim sam stisnuo da ga upalim mi se ugasio mob i restartao, ali usao je u loop...vrti LG logo i ne mrda...izvadim (vise puta) bateriju i upalim, LG logo, pa dode android is starting, vrti 41 aplikaciju, tj startuje, dode do kraja, vrati se LG logo i stoji satima tako...

 

dosta mi svega, ako ga sad ne uspijem upogoniti nekako, gotov sam sa LG-jevima...slijedi P9 ili slicno tome nesto, mada bi radije ustedio malo i kupio neki mob srednje klase, tipa A5 ili neki kinez

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava
RuskeGTT kaže...

sinoc mi radio slabo wifi doma, resetirao ruter, ugasio wifi na mobu, drzao podatke, 10 15min, pa isao da cu vratit wifi i cim sam stisnuo da ga upalim mi se ugasio mob i restartao, ali usao je u loop...vrti LG logo i ne mrda...izvadim (vise puta) bateriju i upalim, LG logo, pa dode android is starting, vrti 41 aplikaciju, tj startuje, dode do kraja, vrati se LG logo i stoji satima tako...

 

dosta mi svega, ako ga sad ne uspijem upogoniti nekako, gotov sam sa LG-jevima...slijedi P9 ili slicno tome nesto, mada bi radije ustedio malo i kupio neki mob srednje klase, tipa A5 ili neki kinez

 prosla ti je maticna istva stvar je meni bila ,ne isplati se popravljati kupi novi mob,takoder mi se zgadio lg radi te maticne i zagrijavanja, jedini plus je bila super kamera,sada sam uzeo huawei mate 8 prezadovoljan sam :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 16:52 (toma20).
13 godina
offline
LG G3 - Rasprava

probali ga probuditi, al nista...idem se sutra pravit pametan u t centar, jer su mi u 11.mj 2015 zamijenili maticnu...neznam koliko garancije to ima, ali svejedno original LG je, pa valjda i na to daju 2g, pa idem isprobat srecu, ako ne mozda P9 lite (posto mi se ne daje 4000kn za P9), mada mozda udu u obzir i neki coolpadovi i slicno po 1000-1200kn, ne daje mi se vise po 500 600e za mobitel, kad su svi isto govno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG G3 - Rasprava

odnio ga u tcom, rekla sluzbenica da imam garanciju 2g od dana promjene maticne, dakle pred god i 3mj sam mjenjao, tako da dajem ovom mobitelu 3. srecu...vidjet cemo kad ce drugi put nesto otic...al dobra stvar je sta imam konstantno 2g garancije od prosle promjene hahaha...produzena garancija

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice